POGODA

Reklama

Wydarzenia

Świnoujski Sztab WOŚP • Niedziela [23.11.2014, 17:58:27] • Świnoujście

Rejestracja wolontariuszy - START JUŻ JUTRO!

UWAGA!!! Rejestracja odbywać się będzie od poniedziałku (24.11) do czwartku (27.11) o godzinie 16:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu.

Należy zabrać ze sobą dowód osobisty!

WAŻNE: Osoby niepełnoletnie proszone są o przyjście z rodzicem z uwagi na wymagany podpis opiekuna!!!

Serdecznie zapraszamy


Zaktualizowano: Niedziela [23.11.2014, 19:46:29]

komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Sobota [10.01.2015, 15:23:58] • [IP: 62.69.241.**]

ReZigiusz, czyli jeden z najpopularniejszych grających polskich youtuberów postanowił, że całą kwotę, którą zarobi ze sprzedaży swoich kubków, bluz i koszulek z 31 grudnia przekaże na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju. Chciał uzbierać 5 tysięcy, już 15 byłoby dla niego wielkim sukcesem, a ostatecznie wynik wyniósł ponad 138 tysięcy złotych. CAŁĄ

Gość • Czwartek [08.01.2015, 10:44:29] • [IP: 62.69.203.***]

Tępy naród.

Gość • Wtorek [06.01.2015, 22:17:25] • [IP: 62.69.231.***]

No to Palikociarnia na start, znów ogłupiamy i łupimy naród.

Gość • Piątek [28.11.2014, 04:24:33] • [IP: 92.42.112.***]

Jerzy Owsiak pomaga osobom starszym bo jest zwolennikiem eutanazji -" Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem – eutanazja dla mnie to pomoc starszym w cierpieniach. Demencja, alzheimer. Te choroby dotykają nie tylko seniorów, ale wszystkie osoby, które żyją w ich otoczeniu, często wręcz degradują całe rodziny." - w wywiadzie przed 21. finałem WOŚP.

Gość • Czwartek [27.11.2014, 19:01:02] • [IP: 46.113.197.***]

Rozrywkową imprezę noworoczną czas zacząć! Będzie galop na przechodniów, na tereny kościelne bez wcześniejszego nawet zapytania (bo istnieje terror moralny, nie dać na Jurka to w nowej świeckiej tradycji grzech). W tym samym czasie rusza Szlachetna Paczka, bez hałasu, patosu, przymusu, witrażysty wypadającego z każdej lodówki, jacyż ci od Paczki archaiczni...

Gość • Czwartek [27.11.2014, 12:42:16] • [IP: 62.69.231.***]

Nagły atak spawacza -" Zethape" [YouTube]

Gość • Wtorek [25.11.2014, 20:21:49] • [IP: 92.42.112.***]

[24.11.2014, 23:26:34] • [IP: 37.152.19.**] dzielny zuchu, czy berecik za mocno uciska? Organizowane w PRL przez Kuronia nowe ZHP, oprócz nazwy nie ma nic wspólnego z tym co było przed wojną." Czerwone i naszpikowane agentami" to jest opinia szefostwa skautingu europejskiego. Dlatego oni nie nawiązywali współpracy z ZHP tylko z" zawiszakami". Zaś Owsiakowa żebranina przy budżecie Min.Zdr. to jest wielkie NIC! Tylko hałasu dużo aby się ten resortowy oszust mógł pokazać publicznie w świetle lamp i fajerwerków. Jeżeli Owsiak za SWOJE wybuduje i wyposaży szpital, to będzie mógł sobie decydować kogo leczyć a kogo nie. Ten sprzęt który Owsiak" kupił" jest za społeczne pieniądze i każdy może z niego korzystać. Tak jak i z pozostałego w szpitalu sprzętu. Owsiak NIE DAŁ I NIE DAJE ANI GROSZA na ten cel! Tylko żyje z tej żebraniny w luksusach wraz z całą rodziną. Jego żona i córka miały w fundacji" skromne posadki" a wyżebrane miliony gdzieś zniknęły. Biedaczyna wciąż szuka słoika a sąd czeka.

Gość • Wtorek [25.11.2014, 09:33:01] • [IP: 62.69.241.**]

[IP: 37.152.19.**]to jest ta pozytywna strona medalu ale nie jest do końca jasna ta druga strona i stanowi pewien problem.

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 23:26:34] • [IP: 37.152.19.**]

Gość  Poniedziałek [24.11.2014, 20:25:06]  [IP: 92.42.112.***] Znajomością harcerstwa nie grzeszysz, mówiąc" czerwone ZHP". Organizacja powstała przed I Wojną Światową, jednak nauka historii boli najwidoczniej. Poza tym uczestnictwo w WOŚP nie jest obowiązkowe, a wręcz jak najbardziej dobrowolne - nikt nikogo nie zmusza ani do tego by wrzucać do puszki, ani do tego by z tą puszką kwestować. Ludzie pomagają, bo widzą że to działa, szczególnie jeżeli zobaczą że ktoś z ich otoczenia korzysta ze sprzętu który zakupił WOŚP - ile dzieci żyje dzięki temu że został zakupiony specjalistyczny sprzęt? Nie mówiąc już o seniorach, którzy są fundamentem tego co było kiedyś. Ponadto WOŚP wspiera też kobiety w ciąży, a także rozpowszechnia naukę pierwszej pomocy. I tak jak już mówiłam - jeżeli ktoś nie popiera, nie chce, nie lubi - niech dnia 11 stycznia zamknie się w domu i czeka, aż kogoś z jego rodziny czy nawet jego samego trzeba będzie ratować sprzętem który zakupił WOŚP - ciekawe czy wtedy odmówi :)

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 20:43:35] • [IP: 95.129.228.***]

Gość  Poniedziałek [24.11.2014, 20:25:06]  [IP: 92.42.112.***] ----> masz problem zdrowotny? Idź do specjalisty. Babcie już dawno wyprztykały się na radyjko ojca dyrektora.

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 20:25:06] • [IP: 92.42.112.***]

Owsiak ukrywa przed sądem kwity finansowe fundacji, pali głupa i łazi po stole jak małpa. Lokalna grupa trzymająca puchę znów będzie atakować w okolicach kościołów biedne babcie którym na lekarstwa brakuje. Tego czerwone ZHP uczy dzieci.

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 09:21:19] • [IP: 46.112.82.**]

9:02 - na głównej stronie ta informacja jest pod wielkim tytułem" WOŚP"- prawda?----A co do tej WOŚP - Owsiak przegrał sprawę w sądzie, czekamy na ukazanie do końca finansów tej kosztownej (światełko do nieba i obsługa medialna plus koszty lokalne) imprezy.

JJ • Poniedziałek [24.11.2014, 09:02:50] • [IP: 93.94.186.***]

Brakuje tylko informacji co to za akcja: WOŚP, Szlachetna Paczka, czy może coś innego? :-)

Gość • Niedziela [23.11.2014, 19:23:36] • [IP: 62.69.231.***]

Ale do czego ten przymusowy wolontariat?

Oglądasz 1-14 z 14
■ W marcu będą wieszać na drzewach kolejne budki dla ptaków. 50 budek lęgowych dla małych ptaków, jak sikorki czy wróble, pojawi się na drzewach w Parku Zdrojowym, kasztanowcach oraz przy szkołach. Na dniach dotrą od wykonawcy. W ich wieszaniu pomogą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsiborze. Kosztowały 1250 złotych brutto. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto również kupiło i zamontowało budki lęgowe dla ptaków na drzewach w Parku Szopena oraz Parku Zdrojowym. W pierwszym 50, a w drugim 100 sztuk ■ Pączkomania dotarła do Świnoujścia! Ogromna kolejka do pączkarni Babci Jańci przy Bohaterów Września! ■ Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Świnoujściu. W dniu 1 marca br. o godzinie 12.00, na Placu Słowiańskim pod pomnikiem "Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej" odbędą się uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych ■ Mieszkańcy, pilnujcie swoich klatek! Na Matejki włamali się już do dwóch piwnic! Nie mają skrupułów, wchodzą jak do siebie. Chodzi o włamywaczy, którzy we wtorek włamali się do dwóch piwnic przy ulicy Matejki ■ Marszałek Geblewicz prosi rząd o zainteresowanie się Nord Stream 2 i EUGAL. EUGAL to kontynuacja planowanego poszerzenia gazociągu Nord Stream (Nord Stream 2), która ma przebiegać od Bałtyku aż do niemiecko-czeskiej granicy w Saksonii. Gazociąg na krótkim odcinku zbliża się na odległość 1 km od granicy z Polską w pobliżu Cedyni. Nie można wykluczyć, że przedsięwzięcie będzie oddziaływało na środowisko na terenie polski. Marszałek Olgierd Geblewicz zdecydował się zwrócić do wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz do Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o koordynację współpracy transgranicznej ze stroną niemiecką w zakresie planowania przestrzennego zgodnego z polską racją stanu ■ Miasto dostało prawie 2,5 mln złotych dofinansowania na dwie inwestycje. Urząd Marszałkowski ogłosił wyniki konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych. Na liście projektów do dofinansowania są dwie inwestycje ze Świnoujścia. Jeden to budowa przystani jachtowej w Łunowie, a drugi to przystań kajakowa w Karsiborze. Przystań kajakowa to inwestycja w ramach wzmocnienia potencjału rozwojowego wyspy Karsibór, w oparciu o cenne walory przyrodnicze i kulturowe. Powstanie za rybną karczmą „Rybaczówka”, jadąc od strony mostu po lewej stronie. Na pomostach do cumowania kajaków będzie dostęp do wody i energii. ■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI. Ważna od 23-02-2017, godz. 7:00 do 23-02-2017, godz. 19:00. UWAGA! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. Późnym popołudniem, a zwłaszcza wieczorem wzdłuż województw zachodnich oraz na terenach górskich i podgórskich pojawią się silne / bardzo silne porywy południowo - zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h. W górach powieje z maksymalną prędkością powyżej 100-140 km/h ■ Znaleziono pieska. Rudy, wystające dolne kły, średni, czerwona obróżka. Kontakt pod numerem teleofnu: 693 693 318 ■ Czy może być coś piękniejszego dla Policjanta, niż wdzięczność i szacunek społeczeństwa? Po publikacji informacji o przejściu na emeryturę st. sierż. Stanisława Kamińskiego, otrzymaliśmy wiele próśb o publikację podziękowań i życzeń od mieszkańców Świnoujścia! ■ Świnoujski ”szafiarz” w akcji! Skok do pojemnika z odzieżą używaną w centrum miasta! Zastanawialiście się kiedyś, gdzie trafiają ubrania z pojemników na odzież używaną? My już wiemy! A wszystko dzięki czujności jednej z naszych Czytelniczek. Pani Aleksandra uwieczniła na zdjęciu mężczyznę, który okazał się być prawdziwym fanem takiej właśnie odzieży. W niedzielny poranek, postanowił wyruszyć na łowy. Tym razem na miejsce swoich poszukiwań wybrał pojemnik na odzież używaną przy ulicy Wyspiańskiego. - Czyżby nie mógł się doczekać, nowej dostawy do jednego ze świnoujskich lumpeksów - pyta z przekąsem, jeden z mieszkańców ■ Barkowa - czyli droga przez mękę... Grząskie błoto w którym stoi woda, tak prezentuje się ulica Barkowa w Karsiborze, która dla jej mieszkańców, jest codzienną drogą przez mękę ■ Wiosna zapukała do drzwi Świnoujścia! W Parku Chopina pojawiły się pierwsze przebiśniegi! Pomimo tego, że na astronomiczną wiosnę przyjdzie nam czekać do 20 marca, już możemy zauważyć, jak upragniona przez wielu z nas pora roku, nieśmiało i chicho puka do naszych drzwi! ■ Mieszkańcy, handlowcy i klienci targowiska przy Wojska Polskiego niepokoją się, jak będzie wyglądała modernizacja tej ulicy. Inwestycja rusza we wrześniu. Można się spodziewać krótkotrwałych, czasowych wyłączeń z ruchu – zapowiada Robert Karelus ■ Po ponad 30 latach, pożegnali się z mundurem... Na emeryturę odszedł st. sierż. Stanisław Kamiński oraz Asp. sztab. Dorota Paluszkiewicz. Dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w minionym tygodniu pożegnało się z mundurem. Asp. sztab. Dorota Paluszkiewicz i st. sierż. Stanisław Kamiński w policyjnych strukturach przepracowali kilkadziesiąt lat. Jak podkreślali przełożeni i koledzy z pracy, przez lata dali się poznać jako sumienni i doświadczeni policjanci, którzy niejednokrotnie udowodnili swoje oddanie w służbie ■