POGODA

Reklama

Wydarzenia

Świnoujski Sztab WOŚP • Niedziela [09.11.2014, 23:07:40] • Świnoujście

Rusza rejestracja wolontariuszy!

W dniach 24-27.11.2014 (16:30 - 18:30) w Miejskiej Bibliotece Publicznej można się zgłosić i na miejscu wypełnić ankietę, zrobić zdjęcie, podpisać oświadczenie i zostać wolontariuszem.

Ważne: osoby, które nie ukończyły 18 lat muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na bycie wolontariuszem, w związku z tym prosimy o przyniesienie ze sobą do biblioteki takiej zgody. Na stronach www.wosp.swinoujscie.pl oraz www.facebook/wosp.swinoujscie znajdą państwo wiele szczegółowych informacji na temat 23 finału WOŚP. Zapraszamy!


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Wtorek [25.11.2014, 08:52:05] • [IP: 94.254.129.***]

Opieka zdrowotna powinna być zagwarantowana pod każdym względem. Nie powinno się wspierać Owsiaka, to doprowadza do jeszcze większego rozkradania majątku państwowego, bezkarności i lenistwa.

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 10:36:39] • [IP: 46.112.82.**]

Długo szukałem określenia, które uchwyciłoby istotę WOŚP i znalazłem wreszcie - trzeba określić WOŚP jako...imprezę rozrywkową. Polega ona przecież na zabawie (światełko do nieba, wyciąganie od ludzi pieniędzy, czemu towarzyszy zabawa grupowa, bycie w grupie, cos jak podchody w harcerstwie).Tak jak pełne żywiołu zabawy zbieranie jagód w lesie tak zbieranie pieniędzy od zaskoczonych przechodniów ma swoje" obfite" miejsca - w lesie sa mocno owocujące krzaki, jagodowiska- w mieście sa kościoły, na których teren bez pozwolenia wchodza grupy niedorostków, a wisi nad tym jak miecz Damoklesa przymus moralny, szantaż, bo jak to, ksiądz by nie pozwolił zbierac na" szczytny" cel?! (Tu...milczy się, że to cel bardzo złożony, bo obsługuje sprzęt szpitalny, Woodstock, Złoty Melon, karierę medialną Owsiaka, samodowartościowanie się w tani sposób wielu wośpowych zbieraczy)

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 12:05:37] • [IP: 31.175.193.***]

Dodam też ad vocem 11:06 - w całej Polsce jest spora liczba ludzi z charyzmą i prowadzących BEZINTERESOWNIE zbiórki (nie mających np.interesu typu Złoty Melon czy Woodstock), ale media im nie pomogą. Pan Dąbrowski musiałby mieć potężne wsparcie mediów, by osiągnąć coś podobnego jak pan O. no ale nie osiągnie tego, bo jest z" przeklętego" kręgu prawicy. Zresztą, dodam, że gdyby policzyć koszta medialne transmisji i innych działań wokół WOŚP, okazałoby się, że skórka nie warta wyprawki. To są wielkie pieniądze, jakich nie wydaje żadna fundacja, w szarzyźnie ciułając datki.

Jerzy Dąbrowski • Poniedziałek [10.11.2014, 11:37:00] • [IP: 92.42.112.***]

Uderzył Pan w samo sedno - dlaczego ludzie mają to organizować?!! A gdzie jest Państwo Polskie? na co idą podatki? Dlaczego mamy robić zrzutkę na sprzęt dla szpitali, które już są lub zostaną sprywatyzowane? To Państwo Polskie ma obowiązek dbać o służbę zdrowia, o domy dziecka, o rencistów itd itd. A jeżeli robimy składki na cele dobroczynne, to czyńmy to, ale przywatnie i 1 do 1, bez pośredników i bez ideologizowania a nie wspierajmy dalszy rozkład naszego Państwa !

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 11:27:16] • [IP: 31.175.193.***]

Słusznie pisze poniżej Pan Dąbrowski. Sprawa sądowa - otwarta kwestia, druga - owczy pęd, jaki towarzyszy zawsze tej zbiórce, efekt prania mózgów przez media. Już samo pokazywanie czyjejś twarzy w telewizji sprawia, że ludzie reagują pozytywnie, bo wydaje im się, że znają te osobę. Tak też było z WOŚP - zawsze pełna ochrona medialna mimo że inne fundusze wcale nie są reklamowane a podejmują równie ważne kwestie. To był plan - wytworzyć zastępnik pewnych sił, ruchów, grup w Polsce, także przeciwwagę dla Kościoła w Polsce, zasugerować, że można" być dobrym" bez całej duchowości, jakiej wymagają Koscioły - bez rachunku sumienia, bez naprawy CAŁEGO życia. Potrzebna była tylko namiastka duchowości - a więc powstał kult osoby Owsiaka oraz paraliturgia -" światełko do nieba". Dla prawdziwego dobroczyńcy - niepotrzebne to, ale...mamy do czynienia z socjomanipulacją. W pewnym celu. Wypowiedzi polityczne pana O.i zapraszanie przezeń na Woodstock polityków (obiecywał kiedyś że" nigdy") pokazały kierunek, odsłoniły cel.

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 11:06:59] • [IP: 95.129.228.***]

Panie Jerzy, to na co pan czeka? Niech pan organizuje.

Jerzy Dąbrowski • Poniedziałek [10.11.2014, 00:45:07] • [IP: 92.42.112.***]

Proszę Państwa, Pan Jerzy Owsiak ma jeszcze nie skończoną rozprawę sądową, upiera się by nie dostarczyć do sądu swoich ksiąg rachunkowych. Może najpierw zainteresowalibyśmy się o co chodzi z Panem Owsiakiem zanim wpadniemy w ten owczy pęd? Może zrobilibyśmy zbiórkę pieniędzy, które zostałyby w Świnoujściu i nie byłyby pomniejszone o różne koszta?

Oglądasz 1-7 z 7
■ Od godziny 12.00 trwa gorąca dyskusja na projektem uchwały. która zawierać ma stanowisko Rady Miasta w Świnoujściu w sprawie krytycznej sytuacji pracowników w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia" S.A. W dyskusji oprócz radnych udział biorą zaproszeni goście, w tym związkowcy oraz przedstawiciele dyrekcji i właściciela stoczni ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ Spotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■