POGODA

Reklama

Wydarzenia

Świnoujski Sztab WOŚP • Niedziela [09.11.2014, 23:07:40] • Świnoujście

Rusza rejestracja wolontariuszy!

W dniach 24-27.11.2014 (16:30 - 18:30) w Miejskiej Bibliotece Publicznej można się zgłosić i na miejscu wypełnić ankietę, zrobić zdjęcie, podpisać oświadczenie i zostać wolontariuszem.

Ważne: osoby, które nie ukończyły 18 lat muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na bycie wolontariuszem, w związku z tym prosimy o przyniesienie ze sobą do biblioteki takiej zgody. Na stronach www.wosp.swinoujscie.pl oraz www.facebook/wosp.swinoujscie znajdą państwo wiele szczegółowych informacji na temat 23 finału WOŚP. Zapraszamy!


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Wtorek [25.11.2014, 08:52:05] • [IP: 94.254.129.***]

Opieka zdrowotna powinna być zagwarantowana pod każdym względem. Nie powinno się wspierać Owsiaka, to doprowadza do jeszcze większego rozkradania majątku państwowego, bezkarności i lenistwa.

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 10:36:39] • [IP: 46.112.82.**]

Długo szukałem określenia, które uchwyciłoby istotę WOŚP i znalazłem wreszcie - trzeba określić WOŚP jako...imprezę rozrywkową. Polega ona przecież na zabawie (światełko do nieba, wyciąganie od ludzi pieniędzy, czemu towarzyszy zabawa grupowa, bycie w grupie, cos jak podchody w harcerstwie).Tak jak pełne żywiołu zabawy zbieranie jagód w lesie tak zbieranie pieniędzy od zaskoczonych przechodniów ma swoje" obfite" miejsca - w lesie sa mocno owocujące krzaki, jagodowiska- w mieście sa kościoły, na których teren bez pozwolenia wchodza grupy niedorostków, a wisi nad tym jak miecz Damoklesa przymus moralny, szantaż, bo jak to, ksiądz by nie pozwolił zbierac na" szczytny" cel?! (Tu...milczy się, że to cel bardzo złożony, bo obsługuje sprzęt szpitalny, Woodstock, Złoty Melon, karierę medialną Owsiaka, samodowartościowanie się w tani sposób wielu wośpowych zbieraczy)

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 12:05:37] • [IP: 31.175.193.***]

Dodam też ad vocem 11:06 - w całej Polsce jest spora liczba ludzi z charyzmą i prowadzących BEZINTERESOWNIE zbiórki (nie mających np.interesu typu Złoty Melon czy Woodstock), ale media im nie pomogą. Pan Dąbrowski musiałby mieć potężne wsparcie mediów, by osiągnąć coś podobnego jak pan O. no ale nie osiągnie tego, bo jest z" przeklętego" kręgu prawicy. Zresztą, dodam, że gdyby policzyć koszta medialne transmisji i innych działań wokół WOŚP, okazałoby się, że skórka nie warta wyprawki. To są wielkie pieniądze, jakich nie wydaje żadna fundacja, w szarzyźnie ciułając datki.

Jerzy Dąbrowski • Poniedziałek [10.11.2014, 11:37:00] • [IP: 92.42.112.***]

Uderzył Pan w samo sedno - dlaczego ludzie mają to organizować?!! A gdzie jest Państwo Polskie? na co idą podatki? Dlaczego mamy robić zrzutkę na sprzęt dla szpitali, które już są lub zostaną sprywatyzowane? To Państwo Polskie ma obowiązek dbać o służbę zdrowia, o domy dziecka, o rencistów itd itd. A jeżeli robimy składki na cele dobroczynne, to czyńmy to, ale przywatnie i 1 do 1, bez pośredników i bez ideologizowania a nie wspierajmy dalszy rozkład naszego Państwa !

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 11:27:16] • [IP: 31.175.193.***]

Słusznie pisze poniżej Pan Dąbrowski. Sprawa sądowa - otwarta kwestia, druga - owczy pęd, jaki towarzyszy zawsze tej zbiórce, efekt prania mózgów przez media. Już samo pokazywanie czyjejś twarzy w telewizji sprawia, że ludzie reagują pozytywnie, bo wydaje im się, że znają te osobę. Tak też było z WOŚP - zawsze pełna ochrona medialna mimo że inne fundusze wcale nie są reklamowane a podejmują równie ważne kwestie. To był plan - wytworzyć zastępnik pewnych sił, ruchów, grup w Polsce, także przeciwwagę dla Kościoła w Polsce, zasugerować, że można" być dobrym" bez całej duchowości, jakiej wymagają Koscioły - bez rachunku sumienia, bez naprawy CAŁEGO życia. Potrzebna była tylko namiastka duchowości - a więc powstał kult osoby Owsiaka oraz paraliturgia -" światełko do nieba". Dla prawdziwego dobroczyńcy - niepotrzebne to, ale...mamy do czynienia z socjomanipulacją. W pewnym celu. Wypowiedzi polityczne pana O.i zapraszanie przezeń na Woodstock polityków (obiecywał kiedyś że" nigdy") pokazały kierunek, odsłoniły cel.

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 11:06:59] • [IP: 95.129.228.***]

Panie Jerzy, to na co pan czeka? Niech pan organizuje.

Jerzy Dąbrowski • Poniedziałek [10.11.2014, 00:45:07] • [IP: 92.42.112.***]

Proszę Państwa, Pan Jerzy Owsiak ma jeszcze nie skończoną rozprawę sądową, upiera się by nie dostarczyć do sądu swoich ksiąg rachunkowych. Może najpierw zainteresowalibyśmy się o co chodzi z Panem Owsiakiem zanim wpadniemy w ten owczy pęd? Może zrobilibyśmy zbiórkę pieniędzy, które zostałyby w Świnoujściu i nie byłyby pomniejszone o różne koszta?

Oglądasz 1-7 z 7
■ W marcu będą wieszać na drzewach kolejne budki dla ptaków. 50 budek lęgowych dla małych ptaków, jak sikorki czy wróble, pojawi się na drzewach w Parku Zdrojowym, kasztanowcach oraz przy szkołach. Na dniach dotrą od wykonawcy. W ich wieszaniu pomogą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsiborze. Kosztowały 1250 złotych brutto. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto również kupiło i zamontowało budki lęgowe dla ptaków na drzewach w Parku Szopena oraz Parku Zdrojowym. W pierwszym 50, a w drugim 100 sztuk ■ Pączkomania dotarła do Świnoujścia! Ogromna kolejka do pączkarni Babci Jańci przy Bohaterów Września! ■ Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Świnoujściu. W dniu 1 marca br. o godzinie 12.00, na Placu Słowiańskim pod pomnikiem "Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej" odbędą się uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych ■ Mieszkańcy, pilnujcie swoich klatek! Na Matejki włamali się już do dwóch piwnic! Nie mają skrupułów, wchodzą jak do siebie. Chodzi o włamywaczy, którzy we wtorek włamali się do dwóch piwnic przy ulicy Matejki ■ Marszałek Geblewicz prosi rząd o zainteresowanie się Nord Stream 2 i EUGAL. EUGAL to kontynuacja planowanego poszerzenia gazociągu Nord Stream (Nord Stream 2), która ma przebiegać od Bałtyku aż do niemiecko-czeskiej granicy w Saksonii. Gazociąg na krótkim odcinku zbliża się na odległość 1 km od granicy z Polską w pobliżu Cedyni. Nie można wykluczyć, że przedsięwzięcie będzie oddziaływało na środowisko na terenie polski. Marszałek Olgierd Geblewicz zdecydował się zwrócić do wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz do Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o koordynację współpracy transgranicznej ze stroną niemiecką w zakresie planowania przestrzennego zgodnego z polską racją stanu ■ Miasto dostało prawie 2,5 mln złotych dofinansowania na dwie inwestycje. Urząd Marszałkowski ogłosił wyniki konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych. Na liście projektów do dofinansowania są dwie inwestycje ze Świnoujścia. Jeden to budowa przystani jachtowej w Łunowie, a drugi to przystań kajakowa w Karsiborze. Przystań kajakowa to inwestycja w ramach wzmocnienia potencjału rozwojowego wyspy Karsibór, w oparciu o cenne walory przyrodnicze i kulturowe. Powstanie za rybną karczmą „Rybaczówka”, jadąc od strony mostu po lewej stronie. Na pomostach do cumowania kajaków będzie dostęp do wody i energii. ■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI. Ważna od 23-02-2017, godz. 7:00 do 23-02-2017, godz. 19:00. UWAGA! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. Późnym popołudniem, a zwłaszcza wieczorem wzdłuż województw zachodnich oraz na terenach górskich i podgórskich pojawią się silne / bardzo silne porywy południowo - zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h. W górach powieje z maksymalną prędkością powyżej 100-140 km/h ■ Znaleziono pieska. Rudy, wystające dolne kły, średni, czerwona obróżka. Kontakt pod numerem teleofnu: 693 693 318 ■ Czy może być coś piękniejszego dla Policjanta, niż wdzięczność i szacunek społeczeństwa? Po publikacji informacji o przejściu na emeryturę st. sierż. Stanisława Kamińskiego, otrzymaliśmy wiele próśb o publikację podziękowań i życzeń od mieszkańców Świnoujścia! ■ Świnoujski ”szafiarz” w akcji! Skok do pojemnika z odzieżą używaną w centrum miasta! Zastanawialiście się kiedyś, gdzie trafiają ubrania z pojemników na odzież używaną? My już wiemy! A wszystko dzięki czujności jednej z naszych Czytelniczek. Pani Aleksandra uwieczniła na zdjęciu mężczyznę, który okazał się być prawdziwym fanem takiej właśnie odzieży. W niedzielny poranek, postanowił wyruszyć na łowy. Tym razem na miejsce swoich poszukiwań wybrał pojemnik na odzież używaną przy ulicy Wyspiańskiego. - Czyżby nie mógł się doczekać, nowej dostawy do jednego ze świnoujskich lumpeksów - pyta z przekąsem, jeden z mieszkańców ■ Barkowa - czyli droga przez mękę... Grząskie błoto w którym stoi woda, tak prezentuje się ulica Barkowa w Karsiborze, która dla jej mieszkańców, jest codzienną drogą przez mękę ■ Wiosna zapukała do drzwi Świnoujścia! W Parku Chopina pojawiły się pierwsze przebiśniegi! Pomimo tego, że na astronomiczną wiosnę przyjdzie nam czekać do 20 marca, już możemy zauważyć, jak upragniona przez wielu z nas pora roku, nieśmiało i chicho puka do naszych drzwi! ■ Mieszkańcy, handlowcy i klienci targowiska przy Wojska Polskiego niepokoją się, jak będzie wyglądała modernizacja tej ulicy. Inwestycja rusza we wrześniu. Można się spodziewać krótkotrwałych, czasowych wyłączeń z ruchu – zapowiada Robert Karelus ■ Po ponad 30 latach, pożegnali się z mundurem... Na emeryturę odszedł st. sierż. Stanisław Kamiński oraz Asp. sztab. Dorota Paluszkiewicz. Dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w minionym tygodniu pożegnało się z mundurem. Asp. sztab. Dorota Paluszkiewicz i st. sierż. Stanisław Kamiński w policyjnych strukturach przepracowali kilkadziesiąt lat. Jak podkreślali przełożeni i koledzy z pracy, przez lata dali się poznać jako sumienni i doświadczeni policjanci, którzy niejednokrotnie udowodnili swoje oddanie w służbie ■