POGODA

Reklama

Wydarzenia

Świnoujski Sztab WOŚP • Niedziela [09.11.2014, 23:07:40] • Świnoujście

Rusza rejestracja wolontariuszy!

W dniach 24-27.11.2014 (16:30 - 18:30) w Miejskiej Bibliotece Publicznej można się zgłosić i na miejscu wypełnić ankietę, zrobić zdjęcie, podpisać oświadczenie i zostać wolontariuszem.

Ważne: osoby, które nie ukończyły 18 lat muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na bycie wolontariuszem, w związku z tym prosimy o przyniesienie ze sobą do biblioteki takiej zgody. Na stronach www.wosp.swinoujscie.pl oraz www.facebook/wosp.swinoujscie znajdą państwo wiele szczegółowych informacji na temat 23 finału WOŚP. Zapraszamy!


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Wtorek [25.11.2014, 08:52:05] • [IP: 94.254.129.***]

Opieka zdrowotna powinna być zagwarantowana pod każdym względem. Nie powinno się wspierać Owsiaka, to doprowadza do jeszcze większego rozkradania majątku państwowego, bezkarności i lenistwa.

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 10:36:39] • [IP: 46.112.82.**]

Długo szukałem określenia, które uchwyciłoby istotę WOŚP i znalazłem wreszcie - trzeba określić WOŚP jako...imprezę rozrywkową. Polega ona przecież na zabawie (światełko do nieba, wyciąganie od ludzi pieniędzy, czemu towarzyszy zabawa grupowa, bycie w grupie, cos jak podchody w harcerstwie).Tak jak pełne żywiołu zabawy zbieranie jagód w lesie tak zbieranie pieniędzy od zaskoczonych przechodniów ma swoje" obfite" miejsca - w lesie sa mocno owocujące krzaki, jagodowiska- w mieście sa kościoły, na których teren bez pozwolenia wchodza grupy niedorostków, a wisi nad tym jak miecz Damoklesa przymus moralny, szantaż, bo jak to, ksiądz by nie pozwolił zbierac na" szczytny" cel?! (Tu...milczy się, że to cel bardzo złożony, bo obsługuje sprzęt szpitalny, Woodstock, Złoty Melon, karierę medialną Owsiaka, samodowartościowanie się w tani sposób wielu wośpowych zbieraczy)

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 12:05:37] • [IP: 31.175.193.***]

Dodam też ad vocem 11:06 - w całej Polsce jest spora liczba ludzi z charyzmą i prowadzących BEZINTERESOWNIE zbiórki (nie mających np.interesu typu Złoty Melon czy Woodstock), ale media im nie pomogą. Pan Dąbrowski musiałby mieć potężne wsparcie mediów, by osiągnąć coś podobnego jak pan O. no ale nie osiągnie tego, bo jest z" przeklętego" kręgu prawicy. Zresztą, dodam, że gdyby policzyć koszta medialne transmisji i innych działań wokół WOŚP, okazałoby się, że skórka nie warta wyprawki. To są wielkie pieniądze, jakich nie wydaje żadna fundacja, w szarzyźnie ciułając datki.

Jerzy Dąbrowski • Poniedziałek [10.11.2014, 11:37:00] • [IP: 92.42.112.***]

Uderzył Pan w samo sedno - dlaczego ludzie mają to organizować?!! A gdzie jest Państwo Polskie? na co idą podatki? Dlaczego mamy robić zrzutkę na sprzęt dla szpitali, które już są lub zostaną sprywatyzowane? To Państwo Polskie ma obowiązek dbać o służbę zdrowia, o domy dziecka, o rencistów itd itd. A jeżeli robimy składki na cele dobroczynne, to czyńmy to, ale przywatnie i 1 do 1, bez pośredników i bez ideologizowania a nie wspierajmy dalszy rozkład naszego Państwa !

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 11:27:16] • [IP: 31.175.193.***]

Słusznie pisze poniżej Pan Dąbrowski. Sprawa sądowa - otwarta kwestia, druga - owczy pęd, jaki towarzyszy zawsze tej zbiórce, efekt prania mózgów przez media. Już samo pokazywanie czyjejś twarzy w telewizji sprawia, że ludzie reagują pozytywnie, bo wydaje im się, że znają te osobę. Tak też było z WOŚP - zawsze pełna ochrona medialna mimo że inne fundusze wcale nie są reklamowane a podejmują równie ważne kwestie. To był plan - wytworzyć zastępnik pewnych sił, ruchów, grup w Polsce, także przeciwwagę dla Kościoła w Polsce, zasugerować, że można" być dobrym" bez całej duchowości, jakiej wymagają Koscioły - bez rachunku sumienia, bez naprawy CAŁEGO życia. Potrzebna była tylko namiastka duchowości - a więc powstał kult osoby Owsiaka oraz paraliturgia -" światełko do nieba". Dla prawdziwego dobroczyńcy - niepotrzebne to, ale...mamy do czynienia z socjomanipulacją. W pewnym celu. Wypowiedzi polityczne pana O.i zapraszanie przezeń na Woodstock polityków (obiecywał kiedyś że" nigdy") pokazały kierunek, odsłoniły cel.

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 11:06:59] • [IP: 95.129.228.***]

Panie Jerzy, to na co pan czeka? Niech pan organizuje.

Jerzy Dąbrowski • Poniedziałek [10.11.2014, 00:45:07] • [IP: 92.42.112.***]

Proszę Państwa, Pan Jerzy Owsiak ma jeszcze nie skończoną rozprawę sądową, upiera się by nie dostarczyć do sądu swoich ksiąg rachunkowych. Może najpierw zainteresowalibyśmy się o co chodzi z Panem Owsiakiem zanim wpadniemy w ten owczy pęd? Może zrobilibyśmy zbiórkę pieniędzy, które zostałyby w Świnoujściu i nie byłyby pomniejszone o różne koszta?

Oglądasz 1-7 z 7
■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■