POGODA

Reklama

Wydarzenia

wosp • Niedziela [09.11.2014, 23:02:59] • Świnoujście

Nakrętki dla Kamila - akcja trwa!

18-letni Kamil od 10 lat jest niepełnosprawny. Chłopiec został potrącony przez samochód, w wyniku czego zmuszony jest korzystać z wózka inwalidzkiego i pomocy wielu osób. Kamila wspiera rodzina, zaprzyjaźnieni lekarze i rehabilitanci. Jednak oprócz wsparcia najbliższych, od kilku lat chłopcu pomagają też zupełnie obcy ludzie, a to wszystko dzięki zbieraniu plastikowych nakrętek. To właśnie dzięki nakrętkom Kamil może dziś jeździć na wózku elektrycznym, co znacznie ułatwia mu poruszanie się.

Nakrętki zbierane są przez cały rok, w różnych rejonach Świnoujścia, m.in. w zakładzie fryzjerskim „Axel” ul. Dąbrowskiego 1c, sklepie rowerowym ul. Monte Cassino 2, Szkole Podstawowej nr 4, Przedszkolach: ul. Warszawska, ul. Batalionów Chłopskich i ul. Witosa,
Żłobku, Gimnazjum nr 2, na Basenie OSiR oraz w innych oznaczonych specjalną informacją miejscach. Już dziś uzbierana jest spora ilość plastikowych nakrętek (prawie połowa garażu), jednak dalej jest ich zbyt mało, aby pomóc Kamilowi.

Akcja zbierania nakrętek zostanie podsumowana w trakcie 23 Finału WOŚP.

Nie bądźmy obojętni, nie wyrzucajmy do kosza nakrętek, które w małych ilościach wydają się bezużyteczne, jednak liczone w tonach, mogą zdziałać tak wiele!


komentarzy: 11, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-11 z 11

Gość • Sobota [10.01.2015, 19:48:38] • [IP: 80.245.181.***]

Naprawdę wy już sie nachapaliście, dajcie teraz szanse innym.Wiem, że w Ś-ciu jeszcze jest młodszy Antoś który" nie dorobił się" jeszcze takich luksusów jakie ma Kamil i myślę że warto wziąć to pod uwagę!!

Gość • Sobota [10.01.2015, 18:44:04] • [IP: 178.238.253.**]

Mamy w aptece ;Vita-Farm; w Uznamie duze pudło nakrętek, prosimy o odbiór, pozdrawiamy.

Gość • Środa [07.01.2015, 07:51:55] • [IP: 95.129.224.***]

W którymś ze sklepów spożywczych też zbierają nakrętki dla Kamila?

Gość • Piątek [28.11.2014, 21:44:51] • [IP: 93.94.186.**]

A na co teraz jest zbiórka? Na samochód?

Gość • Piątek [28.11.2014, 10:15:15] • [IP: 62.69.203.***]

Nie potrzeba nam WOŚP aby nazbierać odpowiednia ilość nakrętek. Ludzie ruszcie d...y i dozbierajmy je.Przecież tak niewiele potrzeba.

Gość • Czwartek [27.11.2014, 12:37:37] • [IP: 95.129.226.***]

A dlaczego w Przedszkolu Nr10 wywieszona jest kartka, że nie zbieraja nakretek?

Gość • Środa [26.11.2014, 22:17:47] • [IP: 92.42.119.**]

Maluszki w żłobku też zbierają! :)

Gość • Środa [26.11.2014, 13:13:15] • [IP: 80.245.179.***]

Z polisy sprawcy wypadku komunikacyjnego, można, za szkody na osobie, dochodzić odszkodowania. M.in. comiesięczną rentę.

Gość • Wtorek [11.11.2014, 09:49:32] • [IP: 78.8.0.**]

Podajcie nr rachunku na cel tej akcji, to przeleję 10 zł zamiast próbować zebrać tysiąc nakrętek.

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 08:12:14] • [IP: 93.94.186.**]

Ja zbieram

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 07:40:40] • [IP: 62.69.231.***]

Ponoć potrzeba tyle nakrętek, ile nie ma na świeci. Mam pełną większą jenorazówkę nakrętek i ciut.

Oglądasz 1-11 z 11
■ Oszukał seniorkę - najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Policjanci zatrzymali sprawcę, który oszukał seniorkę. Mężczyzna okradł kobietę z oszczędności, namawiając ją do wypłacenia pieniędzy z konta, aby je uchronić przed "atakiem" hakerów. Mężczyzna został zatrzymany w Warszawie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Mundurowi apelują do seniorów o rozwagę i ostrożność ■ Przeżyli ze sobą ponad 50 lat! Dzisiaj odebrali medale! W dniu 18 stycznia 2017 roku, o godzinie 14.00 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego odbędzie się uroczystość wręczenia Medali 50-Lecia Pożycia Małżeńskiego. Na uroczystość zaproszonych zostało 7 par małżeńskich ■ Połączą „jedynki”? Czytelnik: Gdzie dobro dzieci? Magistrat nie chce zdradzić szczegółów, jak ma wyglądać reforma oświatowa w naszym mieście. Docierają już do nas jednak sygnały od oburzonych rodziców, którzy sprzeciwiają się łączeniu szkół ■ W dniu 16 01 br. W parku zdrojowym znaleziono pęk kluczy z referentką. Właściciel proszony o kontakt tel. 506258532 ■