POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [04.08.2013, 01:33:06] • Polska

Wywiad z Damianem Wojtasikiem

Wywiad z Damianem Wojtasikiem

fot. Organizator

Do rozpoczęcia Finału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Orlen Beach Volley Tour 2013 pozostały trzy tygodnie. Postanowiliśmy zapytać aktualnego Mistrza Polski, jednego z najbardziej utytułowanych siatkarzy plażowych w Polsce, Damiana Wojtasika o starcie w Mistrzostwach Świata oraz o oczekiwaniach dotyczących trwającego sezonu.

Razem z Jarosławem Lechem jako Mistrzowie Polski wystartowaliście na Mistrzostwach Świata w Starych Jabłonkach. Jak oceniasz Wasz występ ?

Występ jak najbardziej udany. Każdy mecz jaki przegraliśmy był po walce i w każdym meczu zabrakło raczej tylko doświadczenia w tego typu randze ponieważ umiejętności były, skoro potrafiliśmy wygrać seta z Mistrzami Świata a to już bardzo dobrze wróży na przyszłość.

Bronicie tytułu Mistrza Polski. Już wiemy, że w Niechorzu pojawią się wszystkie najlepsze polskie pary. Jak oceniasz Wasze szanse na obronę tytułu ?

Jak wiadomo bardzo ciężko jest obronić tytuł Mistrzowski . Od kiedy gram w siatkówkę plażową na razie nikomu nie udało się tego wykonać . Mam nadzieje ze bedziemy pierwszą parą czego bardzo sobie życzę.
Ubiegłoroczne zmagania w Mistrzostwach Polski to Wasz największy sukces. Jakie cele stawiacie sobie na najbliższe sezony ?

Niestety żadnych większych celów niż medal na MP na razie nie możemy sobie stawiać. W tej chwili nie mamy środków na zagraniczne turnieje i jeździmy tylko na pojedyncze turnieje CEV, które nie są odległe od Polski.

Wywiad z Damianem Wojtasikiem

fot. Organizator

Jak wspominacie ubiegłoroczny finał Mistrzostw Polski?
Wszystko co dobrze się kończy raczej wspomina się przyjemnie i tak właśnie jest u nas.

Co chciałby przekazać Damian Wojtasik kibicom przed Mistrzostwami Polski w Niechorzu ?

Chciałbym poprosić o wsparcie podczas MP ponieważ będzie to bardzo ciężki turniej i tak jak mówiłeś będą tam najlepsze Polskie pary które grają regularnie na zagranicznych turniejach i jak na razie widać, że dobrze sobie radzą.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Ćwiczenia ewakuacyjne w Terminalu LNG: Uprzejmie informujemy, że w piątek 13 grudnia br. organizowane są ćwiczenia ewakuacyjne załogi Terminalu LNG. Ewentualne informacje dotyczące obecności jednostek Straży Pożarnej lub zasłyszanych alarmów związane są z powyższymi testami ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■