POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.02.2013, 08:31:09] • Świnoujście

Pies „Robinson” wciąż cierpi! Służby bezradne

Pies „Robinson” wciąż cierpi! Służby bezradne

fot. Czytelnik

Od kilku dni śledzimy losy psa uwięzionego na podtopionej działce na Warszowie. Po naszych artykułach dolą czworonoga zainteresowały się służby, chyba wszystkie jakie tylko powinny. Tyle tylko, że z tego zainteresowania nic nie wynikło. Nikt nie wie kto i co może zrobić dla cierpiącego zwierzęcia... To przykład jakiejś totalnej paranoi!

Po naszych pierwszych artykułach mieliśmy nadzieję, że ktoś poczuje się do pomocy. Nie zawiedliśmy się o tyle, że los naszego „Robinsona’ rzeczywiście zainteresował zdawałaby się właściwe osoby. Świadkiem „interwencji” byli czytelnicy iswinoujscie.pl, m.in. osoba, która jako pierwsza dała nam sygnał o skandalicznych warunkach w jakich przetrzymywane jest zwierzę. Dzięki niej wiemy także jak przebiegła „interwencja”. Na wizję lokalną przybyli pracownicy schroniska dla zwierząt, Policja, strażacy, Powiatowy lekarz Weterynarii… . Przyszli i stwierdzili, że pies przebywa w skandalicznych warunkach, że trzeba by podnieść mu budę żeby nie tkwiła zanurzona w wodzie. Być może coś więcej z tej interwencji by wynikło, być może pracownicy schroniska zdecydowaliby się zabrać „Robinsona” tyle tylko, że nikt nie miał odpowiednio dużych kaloszy…
-„Przyszli, popatrzyli, może spisali jakiś protokół… Na działkę nikt nie zdołał wejść.. Cóż to chyba oczywiste, że zdrowie ludzi jest ważniejsze niż jednego psa. Z drugiej jednak strony, zakrawa na kpinę gdy taka „armia” wyspecjalizowanych funkcjonariuszy publicznych pozostaje bezradna przed zalaną działką.”- relacjonuje nam czytelnik iswinoujscie.pl Niemoc jaką się wykazali w takiej wydawałoby się oczywistej sytuacji jest porażająca.

Przy okazji mamy apel do naszych czytelników. Może ktoś dysponuje nieprzemakalnymi tzw. Kaloszami –rybaczkami dla naszych funkcjonariuszy!? Pomóżmy uwolnić podtopionego zwierzaka!


komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Gość • Środa [13.02.2013, 12:00:14] • [IP: 95.225.7.**]

TO NIEDOPUSZCZALNE I ABSURDALNE!! ZABIERZCIE GO STAMTAD

Gość • Wtorek [12.02.2013, 21:49:23] • [IP: 92.42.112.**]

Nie wiem kto to pisze ale chyba rodzina staruszki Animasi weszli i pokazali jakie warunki ma ten pies i jak kobieta o niego dba. To jest bezduszna kobieta a ten kto ją broni jest taki sam jak ona. Ta kobieta nie powinna mec pod opieką nic żywego. A ogrody działkowe to nie ferma kur ani miejsce chowu zwierząt gospodarskich. A to miejsce gdzie przebywa pies to z czarnego horroru wieś prawosławna... to że ją zalało odkryło cały dramat tego biednego psa i innych trzymanych tam zwierząt

Łodzianka • Wtorek [12.02.2013, 19:07:42] • [IP: 178.36.248.***]

Pozwała bym do sądu i tą właścicielkę i tych mądrych Panów ze schoroniska i całą resztę idiotów... na cukrowe rzeźby to oni mi nie wyglądają i jak by nawet się nieco zamoczyli to wsiadają z psem do auta i zaraz są w schronisku przebierają się i jest wszystko załatwione... ludzie zacznijcie myśleć wreszcie, od czego macie mózgi...

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 18:37:00] • [IP: 87.207.85.**]

Czy w tyn kraju jest ktoś kompetentny? Jakie to są słuzby skoro żadna nie pomoże !!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:59:39] • [IP: 80.245.184.**]

Czy nikt nie zrozumiał, że to babsko nie odróżnia dobra od zła. W odróżnieniu do innej pani która uważała, że szczur to też człowiek i mu się należy, ta Pani nie rozumie nic. Dla niej tylko kasa się liczy i jestem pewien, że z tej działki kawałka patyka nie odda za darmo, nie mówiąc o psie. To stara handlara, ma rodzinę i oni powinni jej pomóc.Widocznie nie chcą i za to powinni wszyscy odpowiadać karnie.

Zbulwersowana • Poniedziałek [11.02.2013, 15:53:17] • [IP: 178.84.83.***]

Prosze nie pisac bzdur ze ta kobieta dba o psa bo jak ona dba to wszyscy widzimy! Pies musi byc stamtad zabrany i to szybko!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:23:05] • [IP: 95.108.125.*]

kopiuje info z wydarzenia na fb:"MIASTO NIE WIDZI PROBLEMU W TYM ŻE PRZEBYWA NA DZIAŁKACH. TWIERDZĄ, ŻE PIES JEST BARDZO ZWIĄZANY Z PANIĄ A OANI BARDZO GO LUBI I UBOLEWA NAD TYM ŻE NA DZIAŁCE STOI WODA. SCHRONISKO UMIEŚCIŁO BUDE W INNYM MIEJSCU I PIES MA JUZ SUCHO. A SAMA GAZETA TAK WYKONAŁA ZDJĘCIA ABY WYGLĄDAŁO TO DRASTYCZNIE."

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:54:11] • [IP: 37.128.6.***]

Pies ma utworzone wydarzenie na fb! W wyszukiwarce wystarczy wpisac" UWAGA ŚWINOUJŚCIE!!Z OSTATNIEJ CHWILI!! ZAMARZAJĄCY W WODZIE PIES!! BEZ RATUNKU!!" .Szukamy ludzi ze Swinoujścia i okolic!!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:41:32] • [IP: 193.111.26.**]

Jak sie nie da pomoc? Absurd...Zabrac psa i tyle...

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:37:25] • [IP: 92.42.118.***]

TO SCHRONISKO DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJE NIE WIEM PO CO JEST SKORO NIGDY NIE MOŻNA SIĘ TAM DODZWONIĆ CZY DOPROSIĆ O POMOC NIGDY!! ZAWSZE SIĘ SŁYSZY ŻE PO 15 TO JUŻ NIE PRACUJĄ TO DZIWNE BARDZO. NIC NIE ROBIĄ I ŻAL TYCH ZWIERZĄT BO LEPIEJ BY MIAŁY NA WOLNOŚCI NIŻ Z TA BABĄ STARA

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:32:24] • [IP: 31.174.143.***]

Moim zdaniem?? Moim zdaniem nie ma na co czekać! Formalności będą trwać i trwać aż pies padnie albo zamarznie! Tam trzeba iść rozwalć te ogrodzenie i uratowac mu żyie! Natychmiast! Ludzie ruszcie sumienia! Zbierzcie się w parę osób i idźcie ratować psiaka!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 08:43:03] • [IP: 83.89.12.***]

po co jest schronisko dla zwierzat w tym miescie?? Zeby wybrac sie na wycieczke i popatrzec na cierpiace zwierze?? I stwierdzic ze zwierzakowi nie mozna pomoc?? To skandal!!

karola • Poniedziałek [11.02.2013, 01:46:58] • [IP: 77.45.90.***]

Starsza Pani to odrebny temat - pies musi byc jej odebrany; Nie umie nad nim sprawowac opieki i to jest fakt.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 18:14:44] • [IP: 92.42.112.**]

I oczywiście do obrońców starowinki. Po pierwsze takim ludziom już się nic pod opiekę nie daje, a bierze się już ich pod opiekę - jak małe dziecko. Ja się pytam gdzie jest rodzina tej starowinki a może to ta rodzina ukryta pod nickiem pisze te psalmy na jej obronę i nawołuje do zajęcia się zalaną działką. Ta kobieta nie powinna już mieć żadnej działki na głowie i widać że to śmieciarnia a nie ogródek działkowy i za ten śmietnik, może też odpowiada zarządca? A ona za śmietnik nie odpowiada? Pies nie może być pod opieką tej pani i tyle na ten temat. Jeśli w dodatku wnuczka tej pani faktycznie ma psi salon na Grunwaldzkiej jak ktoś podał i zarobkowo zajmuje się psami to jest podwójnie obrzydliwe.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 15:31:51] • [IP: 92.42.118.***]

Pewnie, biedna babinka puszcza psa jak działka nie jest zalana, nosz kutwa jego mać, wolne żarty. proponuję obrońcom starowinki pójść na tą działkę i posiedzieć razem z psem, oczywiście załatwiając się do tej wody i być zmuszonym również do jej picia.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:51:02] • [IP: 46.113.59.**]

Dlaczego nikt się nie zajmie podtapianiem. Zarządca działek powinien rowy wykopać na odpływ Ewidentnie zawinił i powinien mieć tego konsekwencje. Ta pani jak i inni płaca za działki. włascicele powinni rządać odszkodowania za zalanie Każdy widzi tylko złą babę Ona nikogo nie krzywdzi i to nie jej wina że ma zalaną działkę. U nas też działka jest mokra ale są rowy i nie ma takich historii. Może ktoś by dotarł do zarządcy

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:42:36] • [IP: 46.113.59.**]

Dlaczego tylko debile się wypowiadają tego też nie rozumiem Przygłupiaste ludzie widzą tylko psa i nic poza tym klapki na oczach. Nie wiem w całym artykule ani razu nie było wypowiedzi pracowników schroniska. Znam tę bacie i psa. On nie jest uwiązany a ona dba o niego nawet puszcza pobiegać jak nie ma wody oczywiście. Jeżdzicie po wszytkich jak po kobyłach. Obrzydliwe. Bezmózgi Do tego głupie imię Ten pies ma swoje imię Robicie sensację tylko z czego

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:24:45] • [IP: 178.238.249.***]

Dobrze, że wiele osób poruszyła sprawa psa to znaczy, że jeszcze są ludzie wrażliwi. Ta właściciela działki przynosi wstyd innym działkowcom, takie zaniedbane powinno się odbierać bo są złą wizytówką dla Zarządów.Ale wiem z doświadczenia, że w większości tam, gdzie chowa się zwierzęta /kury, kaczki, króliki/ to tak wygląda. Nie mówiąc o przykrych zapachach.Jest to czasami utrapienie dla działkowiczów. Ale to wina Zarządów. Rodzina tej pani powinna pomóc rozwiązać ten psi problem.Przecier prawo reguluje te sprawy. Odbierają konie, bydło a tu jeden psiak i nie ma na to sposobu?Piszecie, że mieszkał na działce pan, który pilnował KUR -przecież nie wolno mieszkać na działce. Jajeczka chce się jeść a jeszcze lepiej sprzedawać... a co z psem? Proszę napiszcie jak to się zakończyło. Bieda nie tłumaczy bezduszności.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:14:22] • [IP: 87.209.163.**]

W normalnym kraju służby/instytucje zajmujące się ochroną zwierząt w takiej sytuacji po prostu wchodzą i zabierają psa a właściciela podają do sądu. Ale tu jest Polska, " służby" (czyt. schronisko) tylko stoi i się patrzy i nic nie robi. Smutne...

Gość • Niedziela [10.02.2013, 08:15:22] • [IP: 178.180.207.***]

Otworzcie oczy!to schronisko nie chciało zabrać psa!!dlatego nikt nie mögł nic zrobić.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 00:20:20] • [IP: 95.129.226.***]

dam znać do programu" Uwaga" w TVN to może oni pomogą?

Alka • Niedziela [10.02.2013, 00:16:46] • [IP: 83.8.65.***]

To dobry pomysl pojechac i go uwolnic bo te niemoty mu niepomoga. Hmm nieraz zawozilam psa do schronu. Trzababylo by obczaic teren i zobaczyc gdzie ten pies sie znajduje .

Gość • Niedziela [10.02.2013, 00:01:57] • [IP: 92.42.113.***]

A jezeli chodzi o kase to skrzyknijmy sie damy nawet po pare zloty na psiaka ze wszystkimi co los tego psa nie jest obojetny. Tak to dziala a widze ze ludzie maja dobre serca na necie

Gość • Sobota [09.02.2013, 23:57:54] • [IP: 92.42.113.***]

gdzie to jest? bo czytam i nie moge uwierzyc ze tyle obroncow psa jest na necie a nic nie robicie, napiszczcie tutaj gdzie to jest pojade wejde na ta dzialke oddam psa do schroniska czy to problem jakis??

Alka • Sobota [09.02.2013, 23:54:10] • [IP: 83.8.65.***]

Skandal skandal skandal . Kalosze ?? Czy ktos ma niepotrzebne kalosze ??. Rozumiem ze mamy zrobic zbiorke jakas ?? Na zakup kaloszy ?? Co to ma byc ?? Kazdy sie dupa wypina na tego psa. Zamiast zabrac go jak najszybciej to jakies jaja sobie robia. No pani Celniak niech pani pokaze jak pomaga pani zwierzetom jak je kocha. Powinna Pani pomuc temu psu a nie rozklada rece. . A tak na serio jedziie ktos uwolnic tego psa ??

Oglądasz 1-25 z 128
■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■