POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.02.2013, 08:31:09] • Świnoujście

Pies „Robinson” wciąż cierpi! Służby bezradne

Pies „Robinson” wciąż cierpi! Służby bezradne

fot. Czytelnik

Od kilku dni śledzimy losy psa uwięzionego na podtopionej działce na Warszowie. Po naszych artykułach dolą czworonoga zainteresowały się służby, chyba wszystkie jakie tylko powinny. Tyle tylko, że z tego zainteresowania nic nie wynikło. Nikt nie wie kto i co może zrobić dla cierpiącego zwierzęcia... To przykład jakiejś totalnej paranoi!

Po naszych pierwszych artykułach mieliśmy nadzieję, że ktoś poczuje się do pomocy. Nie zawiedliśmy się o tyle, że los naszego „Robinsona’ rzeczywiście zainteresował zdawałaby się właściwe osoby. Świadkiem „interwencji” byli czytelnicy iswinoujscie.pl, m.in. osoba, która jako pierwsza dała nam sygnał o skandalicznych warunkach w jakich przetrzymywane jest zwierzę. Dzięki niej wiemy także jak przebiegła „interwencja”. Na wizję lokalną przybyli pracownicy schroniska dla zwierząt, Policja, strażacy, Powiatowy lekarz Weterynarii… . Przyszli i stwierdzili, że pies przebywa w skandalicznych warunkach, że trzeba by podnieść mu budę żeby nie tkwiła zanurzona w wodzie. Być może coś więcej z tej interwencji by wynikło, być może pracownicy schroniska zdecydowaliby się zabrać „Robinsona” tyle tylko, że nikt nie miał odpowiednio dużych kaloszy…
-„Przyszli, popatrzyli, może spisali jakiś protokół… Na działkę nikt nie zdołał wejść.. Cóż to chyba oczywiste, że zdrowie ludzi jest ważniejsze niż jednego psa. Z drugiej jednak strony, zakrawa na kpinę gdy taka „armia” wyspecjalizowanych funkcjonariuszy publicznych pozostaje bezradna przed zalaną działką.”- relacjonuje nam czytelnik iswinoujscie.pl Niemoc jaką się wykazali w takiej wydawałoby się oczywistej sytuacji jest porażająca.

Przy okazji mamy apel do naszych czytelników. Może ktoś dysponuje nieprzemakalnymi tzw. Kaloszami –rybaczkami dla naszych funkcjonariuszy!? Pomóżmy uwolnić podtopionego zwierzaka!


komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Gość • Środa [13.02.2013, 12:00:14] • [IP: 95.225.7.**]

TO NIEDOPUSZCZALNE I ABSURDALNE!! ZABIERZCIE GO STAMTAD

Gość • Wtorek [12.02.2013, 21:49:23] • [IP: 92.42.112.**]

Nie wiem kto to pisze ale chyba rodzina staruszki Animasi weszli i pokazali jakie warunki ma ten pies i jak kobieta o niego dba. To jest bezduszna kobieta a ten kto ją broni jest taki sam jak ona. Ta kobieta nie powinna mec pod opieką nic żywego. A ogrody działkowe to nie ferma kur ani miejsce chowu zwierząt gospodarskich. A to miejsce gdzie przebywa pies to z czarnego horroru wieś prawosławna... to że ją zalało odkryło cały dramat tego biednego psa i innych trzymanych tam zwierząt

Łodzianka • Wtorek [12.02.2013, 19:07:42] • [IP: 178.36.248.***]

Pozwała bym do sądu i tą właścicielkę i tych mądrych Panów ze schoroniska i całą resztę idiotów... na cukrowe rzeźby to oni mi nie wyglądają i jak by nawet się nieco zamoczyli to wsiadają z psem do auta i zaraz są w schronisku przebierają się i jest wszystko załatwione... ludzie zacznijcie myśleć wreszcie, od czego macie mózgi...

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 18:37:00] • [IP: 87.207.85.**]

Czy w tyn kraju jest ktoś kompetentny? Jakie to są słuzby skoro żadna nie pomoże !!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:59:39] • [IP: 80.245.184.**]

Czy nikt nie zrozumiał, że to babsko nie odróżnia dobra od zła. W odróżnieniu do innej pani która uważała, że szczur to też człowiek i mu się należy, ta Pani nie rozumie nic. Dla niej tylko kasa się liczy i jestem pewien, że z tej działki kawałka patyka nie odda za darmo, nie mówiąc o psie. To stara handlara, ma rodzinę i oni powinni jej pomóc.Widocznie nie chcą i za to powinni wszyscy odpowiadać karnie.

Zbulwersowana • Poniedziałek [11.02.2013, 15:53:17] • [IP: 178.84.83.***]

Prosze nie pisac bzdur ze ta kobieta dba o psa bo jak ona dba to wszyscy widzimy! Pies musi byc stamtad zabrany i to szybko!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:23:05] • [IP: 95.108.125.*]

kopiuje info z wydarzenia na fb:"MIASTO NIE WIDZI PROBLEMU W TYM ŻE PRZEBYWA NA DZIAŁKACH. TWIERDZĄ, ŻE PIES JEST BARDZO ZWIĄZANY Z PANIĄ A OANI BARDZO GO LUBI I UBOLEWA NAD TYM ŻE NA DZIAŁCE STOI WODA. SCHRONISKO UMIEŚCIŁO BUDE W INNYM MIEJSCU I PIES MA JUZ SUCHO. A SAMA GAZETA TAK WYKONAŁA ZDJĘCIA ABY WYGLĄDAŁO TO DRASTYCZNIE."

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:54:11] • [IP: 37.128.6.***]

Pies ma utworzone wydarzenie na fb! W wyszukiwarce wystarczy wpisac" UWAGA ŚWINOUJŚCIE!!Z OSTATNIEJ CHWILI!! ZAMARZAJĄCY W WODZIE PIES!! BEZ RATUNKU!!" .Szukamy ludzi ze Swinoujścia i okolic!!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:41:32] • [IP: 193.111.26.**]

Jak sie nie da pomoc? Absurd...Zabrac psa i tyle...

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:37:25] • [IP: 92.42.118.***]

TO SCHRONISKO DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJE NIE WIEM PO CO JEST SKORO NIGDY NIE MOŻNA SIĘ TAM DODZWONIĆ CZY DOPROSIĆ O POMOC NIGDY!! ZAWSZE SIĘ SŁYSZY ŻE PO 15 TO JUŻ NIE PRACUJĄ TO DZIWNE BARDZO. NIC NIE ROBIĄ I ŻAL TYCH ZWIERZĄT BO LEPIEJ BY MIAŁY NA WOLNOŚCI NIŻ Z TA BABĄ STARA

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:32:24] • [IP: 31.174.143.***]

Moim zdaniem?? Moim zdaniem nie ma na co czekać! Formalności będą trwać i trwać aż pies padnie albo zamarznie! Tam trzeba iść rozwalć te ogrodzenie i uratowac mu żyie! Natychmiast! Ludzie ruszcie sumienia! Zbierzcie się w parę osób i idźcie ratować psiaka!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 08:43:03] • [IP: 83.89.12.***]

po co jest schronisko dla zwierzat w tym miescie?? Zeby wybrac sie na wycieczke i popatrzec na cierpiace zwierze?? I stwierdzic ze zwierzakowi nie mozna pomoc?? To skandal!!

karola • Poniedziałek [11.02.2013, 01:46:58] • [IP: 77.45.90.***]

Starsza Pani to odrebny temat - pies musi byc jej odebrany; Nie umie nad nim sprawowac opieki i to jest fakt.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 18:14:44] • [IP: 92.42.112.**]

I oczywiście do obrońców starowinki. Po pierwsze takim ludziom już się nic pod opiekę nie daje, a bierze się już ich pod opiekę - jak małe dziecko. Ja się pytam gdzie jest rodzina tej starowinki a może to ta rodzina ukryta pod nickiem pisze te psalmy na jej obronę i nawołuje do zajęcia się zalaną działką. Ta kobieta nie powinna już mieć żadnej działki na głowie i widać że to śmieciarnia a nie ogródek działkowy i za ten śmietnik, może też odpowiada zarządca? A ona za śmietnik nie odpowiada? Pies nie może być pod opieką tej pani i tyle na ten temat. Jeśli w dodatku wnuczka tej pani faktycznie ma psi salon na Grunwaldzkiej jak ktoś podał i zarobkowo zajmuje się psami to jest podwójnie obrzydliwe.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 15:31:51] • [IP: 92.42.118.***]

Pewnie, biedna babinka puszcza psa jak działka nie jest zalana, nosz kutwa jego mać, wolne żarty. proponuję obrońcom starowinki pójść na tą działkę i posiedzieć razem z psem, oczywiście załatwiając się do tej wody i być zmuszonym również do jej picia.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:51:02] • [IP: 46.113.59.**]

Dlaczego nikt się nie zajmie podtapianiem. Zarządca działek powinien rowy wykopać na odpływ Ewidentnie zawinił i powinien mieć tego konsekwencje. Ta pani jak i inni płaca za działki. włascicele powinni rządać odszkodowania za zalanie Każdy widzi tylko złą babę Ona nikogo nie krzywdzi i to nie jej wina że ma zalaną działkę. U nas też działka jest mokra ale są rowy i nie ma takich historii. Może ktoś by dotarł do zarządcy

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:42:36] • [IP: 46.113.59.**]

Dlaczego tylko debile się wypowiadają tego też nie rozumiem Przygłupiaste ludzie widzą tylko psa i nic poza tym klapki na oczach. Nie wiem w całym artykule ani razu nie było wypowiedzi pracowników schroniska. Znam tę bacie i psa. On nie jest uwiązany a ona dba o niego nawet puszcza pobiegać jak nie ma wody oczywiście. Jeżdzicie po wszytkich jak po kobyłach. Obrzydliwe. Bezmózgi Do tego głupie imię Ten pies ma swoje imię Robicie sensację tylko z czego

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:24:45] • [IP: 178.238.249.***]

Dobrze, że wiele osób poruszyła sprawa psa to znaczy, że jeszcze są ludzie wrażliwi. Ta właściciela działki przynosi wstyd innym działkowcom, takie zaniedbane powinno się odbierać bo są złą wizytówką dla Zarządów.Ale wiem z doświadczenia, że w większości tam, gdzie chowa się zwierzęta /kury, kaczki, króliki/ to tak wygląda. Nie mówiąc o przykrych zapachach.Jest to czasami utrapienie dla działkowiczów. Ale to wina Zarządów. Rodzina tej pani powinna pomóc rozwiązać ten psi problem.Przecier prawo reguluje te sprawy. Odbierają konie, bydło a tu jeden psiak i nie ma na to sposobu?Piszecie, że mieszkał na działce pan, który pilnował KUR -przecież nie wolno mieszkać na działce. Jajeczka chce się jeść a jeszcze lepiej sprzedawać... a co z psem? Proszę napiszcie jak to się zakończyło. Bieda nie tłumaczy bezduszności.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:14:22] • [IP: 87.209.163.**]

W normalnym kraju służby/instytucje zajmujące się ochroną zwierząt w takiej sytuacji po prostu wchodzą i zabierają psa a właściciela podają do sądu. Ale tu jest Polska, " służby" (czyt. schronisko) tylko stoi i się patrzy i nic nie robi. Smutne...

Gość • Niedziela [10.02.2013, 08:15:22] • [IP: 178.180.207.***]

Otworzcie oczy!to schronisko nie chciało zabrać psa!!dlatego nikt nie mögł nic zrobić.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 00:20:20] • [IP: 95.129.226.***]

dam znać do programu" Uwaga" w TVN to może oni pomogą?

Alka • Niedziela [10.02.2013, 00:16:46] • [IP: 83.8.65.***]

To dobry pomysl pojechac i go uwolnic bo te niemoty mu niepomoga. Hmm nieraz zawozilam psa do schronu. Trzababylo by obczaic teren i zobaczyc gdzie ten pies sie znajduje .

Gość • Niedziela [10.02.2013, 00:01:57] • [IP: 92.42.113.***]

A jezeli chodzi o kase to skrzyknijmy sie damy nawet po pare zloty na psiaka ze wszystkimi co los tego psa nie jest obojetny. Tak to dziala a widze ze ludzie maja dobre serca na necie

Gość • Sobota [09.02.2013, 23:57:54] • [IP: 92.42.113.***]

gdzie to jest? bo czytam i nie moge uwierzyc ze tyle obroncow psa jest na necie a nic nie robicie, napiszczcie tutaj gdzie to jest pojade wejde na ta dzialke oddam psa do schroniska czy to problem jakis??

Alka • Sobota [09.02.2013, 23:54:10] • [IP: 83.8.65.***]

Skandal skandal skandal . Kalosze ?? Czy ktos ma niepotrzebne kalosze ??. Rozumiem ze mamy zrobic zbiorke jakas ?? Na zakup kaloszy ?? Co to ma byc ?? Kazdy sie dupa wypina na tego psa. Zamiast zabrac go jak najszybciej to jakies jaja sobie robia. No pani Celniak niech pani pokaze jak pomaga pani zwierzetom jak je kocha. Powinna Pani pomuc temu psu a nie rozklada rece. . A tak na serio jedziie ktos uwolnic tego psa ??

Oglądasz 1-25 z 128
■ Anna Paradowska-Naturska, Zastępca Dyrektora Biura Administracyjnego Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowała nas dzisiaj, że wniosek o dofinansowanie dla Projektu „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” nie został jeszcze przekazany przez Ministerstwo Rozwoju do oceny przez Komisję Europejską. Przedmiotowy projekt tak jak każda duża inwestycja (o wartości powyżej 75 mln Euro) będzie podlegał standardowej ocenie Komisji Europejskiej - czytamy w przesłanej nam informacji ■ Bezpieczeństwo rowerzystów zależy od rozsądku kierowców samochodów. Dwa zdarzenia z udziałem rowerzystów. Na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i Nowowiejskiego skoda zderzyła się z cyklistką. Na innym skrzyżowaniu, tym razem ulicy 11 Listopada i Szkolnej w podobnej kolizji uczestniczył opel. ■ W związku z awarią wodociągu żeliwnego w ul. Wielkopolskiej 1B ZWiK zmuszony jest do zamknięcia sieci magistralnej w ul. Grunwaldzkiej. Mieszkańcy kwartału ulic Mazowieckiej, Drawskiej, Wielkopolskiej i Grunwaldzkiej mogą być pozbawieni dostawy wody na czas usunięcia awarii ■ 18 głosami "za" bez sprzeciwu i przy dwóch wstrzymujących się, Rada Miasta udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2016 ■ Z zaproponowanego porządku obrad prezydent miasta wycofał projekt uchwały w sprawie rozwiązania spółki LOKUM ■ Od godziny 9.00 trwają obrady XLII Rady Miasta. Najważniejszym punktem obrad jest podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu za 2016 r ■ Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście solidarne z Puszczą Białowieską. Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście oraz Stowarzyszenie Prawobrzeża zaprasza wszystkich na spotkanie pod hasłem "Solidarni z Puszczą Białowieską", "Solidarni z przyrodą". Połączone siły przyrodników, pasjonatów, podróżników, ludzi o różnych poglądach i ludzi różnych środowisk, postanowiły wyrazić swój sprzeciw wobec niszczenia najpiękniejszych lasów w Polsce- Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy wszystkich na manifestację 23.06.2017r. godz. 18.00, Park Zdrojowy w Świnoujściu, przy jachtowym Basenie Północnym ■ To oni są najlepsi! Prymusi 2017 wybrani! - Nauka, zdobyta wiedza to wasza przyszłość. Szczęśliwy ten, kto jak najszybciej to zrozumie. Tak, jak wy – mówił dziś Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wręczając nagrody uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych. – Jestem przekonany, że wielu z was daleko życiu zajdzie, spełni swoje marzenia, a my wszyscy świnoujścianie będziemy z was dumni. Gratuluję tego, co już osiągnęliście. Życzę wam naprawdę udanych wakacji, po których chętnie wrócicie do szkoły, aby dalej zdobywać wiedzę. Prezydent pogratulował również pracownikom oświaty i oczywiście rodzicom nagrodzonych dziś uczniów ■ Na Moniuszki mercedes prawie staranował bryczkę! Kierowca uciekł! Zobacz film! Kierowca osobowego mercedesa w trakcie wyprzedzania dwóch pojazdów wpadł pomiędzy bryczki. Osobówka uderzyła w tył dorożki. Jak udało nam się ustalić, kierowca mercedesa, młody mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano policjantów. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku. ■ Duże kwoty wydawał pod koniec ubiegłego roku Urząd Miasta na usługi prawnicze. W całym ubiegłym roku było to prawie 274 tysięcy złotych. Zapytaliśmy magistrat, jaka była tego przyczyna. Na 6 miesięcy obsługi prawnej w tym roku miasto zawarło w grudniu umowę na ponad 14 tysięcy złotych. Podobnie kosztowała także półroczna reprezentacja prawna oraz ( kolejna umowa) za zastępowanie gminy i prezydenta w sądzie. Pod hasłem „usługi prawnicze – nieodpłatna pomoc prawna” znaleźć mnożna natomiast między innymi takie kwoty: 1665 zł, 2259 zł, 4757 zł, 18 204 zł, 12 157 zł czy 30 363 zł ■ Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Jak opowiada świadek zdarzenia, akcja przebiegała niczym w sensacyjnym filmie. Policja na sygnałach, pościg i skok do wody. Co wydarzyło się tuż po 23:00 na jednym z Bielików po stronie Uznam? Według relacji świadków, pojawienie się samochodu policyjnego zbiegło się w czasie ze skokiem mężczyzny wprost do kanału. Dramatyczny pościg zakończył się podjęciem mężczyzny przez załogę łodzi Stenia. Co skłoniło mężczyznę do desperackiego skoku? ■ Chór LOGOS zaprasza na koncert w niedzielę 18.06 o 12:45 w kościele na ul. Siemiradzkiego. Bogaty repertuar aż 13 utworów ■ Kłęby dymu na Steyera! 2 zastępy straży pożarnej w akcji. Do groźnie wyglądającego pożaru doszło przy ulicy Steyera. W piątkowe popołudnie, mieszkańców ulicy zmroził widok czarnego dymu unoszącego nad garażami. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy straży. Szybko okazało się, że powód pożaru był prozaiczny. Na Steyera paliły się śmieci… ■ Właśnie mija 25 lat współpracy Świnoujścia i Nordenham. W dniach 9 – 11 czerwca 2017r. delegacja ze Świnoujścia gościła w partnerskim mieście Nordenham. Okazją był jubileusz 25 – lat partnerskiej współpracy obu miast. Pobyt rozpoczęło spotkanie wszystkich uczestników wyjazdu z burmistrzem Nordenham Carstenem Seyfarthem, przedstawicielami miasta, osobami które od początku towarzyszyły współpracy obu miast oraz miejscową Polonią. Gospodarze przygotowali pokaz slajdów prezentujący przekrój współpracy obu miast na przełomie 25 lat ■ Jedna osoba zginęła w pożarze przyczepy kempingowej w przy ul. Prostej w Karsiborze. Ogień wybuchł w czwartek, około 5 rano, pożar jest opanowany. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się 3 zastępy strażaków. Przyczyny wybuchu pożaru nie są na razie znane ■ Po raz kolejny, jak bumerang wraca temat brudnej plaży na Warszowie. W poniedziałek na łamach portalu iswinoujscie.pl pisaliśmy o tym, jakie odczucia na temat tego miejsca mają mieszkańcy. W tej sprawie kontaktowaliśmy się z trzema instytucjami: Urzędem Miasta Świnoujście, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Morskim w Szczecinie. Jak się jednak okazuje, żadna z tych jednostek nie przyznaje się do tonącego w śmieciach odcinka plaży na Warszowie ■ Czytelnik: Tak wypoczywa świnoujska hołota w parku Zdrojowym. Jak można było zostawić po sobie taki syf? - pyta jeden z naszych Czytelników, który na taki o to widok natknął się w parku Zdrojowym. - Widać, że wypoczywała świnoujska hołota i o to co po sobie zostawiła opisuje Czytelnik. Zaledwie kilka dni temu na łamach naszego portalu publikowaliśmy list Czytelniczki oburzonej brakiem kultury grillujących w Parku Zdrojowym. Pozostawione resztki żywności, opakowania, plastikowe butelki, puszki przedstawiały naprawdę żałosny i tak właśnie definiujący tych konsumentów widok ■ "Ukradli mi bmw!" - takie zgłoszenie otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Policjanci szybko odnaleźli pojazd i rozwikłali zagadkę jego zaginięcia. Właścicielka samochodu, która wywołała niepotrzebne czynności policyjne, poniosła konsekwencje za swoje roztargnienie ■ Co łączy tragicznie zmarłą Polkę ze Świnoujściem? Mieszkała w USA, tam zaginęła ■ Na ulicy Grunwaldzkiej opel zderzył się z motorem. 39-letni kierowca jednoślada z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala. Do wypadku doszło w sobotę rano. Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują o drogową rozwagę, kulturę i życzliwość ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Świnoujścia ■ Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą korzystać ze środków w ramach Gminnego Programu rewitalizacji ■ Radny Wiesław Góreczny: Gminny Program rewitalizacji nie obejmuje całego miasta. Mieszkańcy pytają dlaczego? ■ Bez dyskusji nad przedstawionym projektem uchwały Rada Miasta przyjęła zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2017-2021 ■ Gazowiec Clean Ocean z pierwszym ładunkiem amerykańskiego gazu LNG do Polski jest już w gazoporcie ■ Wszedł na słup wysokiego napięcia - policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii. Zaangażowanie i wytrwałość policyjnych negocjatorów prowadzących przez blisko 4 godziny rozmowy z mężczyzną, który wszedł na słup wysokiego napięcia w Świnoujściu i chciał popełnić samobójstwo, doprowadziła do zaniechania jego zamiarów. 41-latek, po dialogu z funkcjonariuszami, dobrowolnie zszedł na ziemię, po czym został przekazany pod opiekę lekarzy. ■ Obrażenia twarzy, nogi i głowy to efekt bójki uczennic – pisze nasza Czytelniczka. - Agresorka zawinęła sobie włosy ofiary wokół nadgarstka i drugą ręką biła ją pięścią po twarzy, kopała ją też w głowę. W tym czasie inne sprawczynie biły pozostałe dwie dziewczyny ■ Akcja ”Kręci mnie bezpieczeństwo” z niepełnosprawnymi i ich rodzinami w Świnoujściu. Do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo"opracowanej przez Komendę Główną Policji włączyli się także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Podczas rodzinnych pikników w siedzibie ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym stróże prawa promowali bezpieczeństwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Największą atrakcją był pokaz tresury policyjnych psów oraz próby przejścia toru przeszkód przy użyciu alkogogli ■ Na zachodzie kraju prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 80 km/h, intensywny opad deszczu do 20 mm ■ „ODKRYJ LOGOS” Fundacja Logos zaprasza dzieci, młodzież i rodziców dn. 07.06.2017 godz.17.00 ul. Grunwaldzka 47. Na spotkanie rekrutacyjne do klas 4-7 SP oraz klas 2 i 3 Gimnazjum, 1 i 2 Liceum ■ Uwaga! W dniach od 6 do 7 czerwca 2017 roku na terenie kraju odbywać się będą ćwiczenia RENEGADE, podczas których mogą zostać uruchomione także na terenie Miasta Świnoujście systemy alarmowania ludności ■ Miasto wydaje rocznie prawie 240 tysięcy złotych na sprzątanie Placu Wolności. Leżaki, fontanna i piękna słoneczna pogoda przyciągają turystów na świnoujski Plac Wolności. To miejsce szczególnie chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Jeden z centralnych punktów miasta, musi więc świecić czystością i przykładem. Wielkie sprzątanie na placu odbywa się więc regularnie. Czyszczenie Placu Wolności podzielone jest na 4 etapy na które składa się: opróżnianie śmietniczek, zbieranie nieczystości, zamiatanie mechaniczne, oraz mechaniczne mycie ■ Strażacy uratowali uwięzioną na dachu jaskółkę! Jak zawsze niezawodni strażacy, tym razem uratowali z opresji jaskółkę. Ptak z niewiadomych przyczyn zaplątał się w żyłkę i nie mógł się wydostać. Zaniepokojeni sytuacją przechodnie szybko zareagowali i na Wybrzeże Władysława IV wezwali strażaków. Do akcji ruszyły dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy w ciągu dwudziestu minut uwolnili ptaka i przekazali go pod opiekę pracowników świnoujskiego schroniska ■ Ukryli narkotyki w bieliźnie i zamrażalniku! Dwóch nastolatków w rękach policji! Świnoujscy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał narkotyki oraz nimi handlował. W związku z popełnieniem tych przestępstw sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Worek z amfetaminą mundurowi znaleźli w zamrażalniku. Zatrzymany został także jego 19-letni kolega ze środkami odurzającymi ukrytymi w bieliźnie ■ Mieszkańcy Karsiboru proszą: Nie dokarmiajcie tego dzika! Zróbcie coś z tymi ludźmi, może was posłuchają, bo przez nich cierpi wielu mieszkańców naszej wyspy – z taką prośbą zwróciła się do urzędu grupa mieszkańców Karsiboru, a także pracownicy firmy, która zajmuje się odławianiem dzików. Okazuje się, że dzik, który od jakiegoś czasu wychodzi z lasu i pojawia się między zabudowaniami, jest kuszony przez kilku mieszkańców ulicy Trzcinowej, którzy systematycznie dokarmiają go tuż przy swoich posesjach. Jeden z mieszkańców opowiada, że był świadkiem, jak ci sami ludzie krzyczeli i odgrażali się pracownikowi, który na prośbę innych karsiborzan przyszedł, aby zobaczyć, jakie są możliwości odłowu zwierzęcia i wywiezienia z dala od zabudowań. ■