░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.02.2013, 08:31:09] • Świnoujście

Pies „Robinson” wciąż cierpi! Służby bezradne

Pies „Robinson” wciąż cierpi! Służby bezradne

fot. Czytelnik

Od kilku dni śledzimy losy psa uwięzionego na podtopionej działce na Warszowie. Po naszych artykułach dolą czworonoga zainteresowały się służby, chyba wszystkie jakie tylko powinny. Tyle tylko, że z tego zainteresowania nic nie wynikło. Nikt nie wie kto i co może zrobić dla cierpiącego zwierzęcia... To przykład jakiejś totalnej paranoi!

Po naszych pierwszych artykułach mieliśmy nadzieję, że ktoś poczuje się do pomocy. Nie zawiedliśmy się o tyle, że los naszego „Robinsona’ rzeczywiście zainteresował zdawałaby się właściwe osoby. Świadkiem „interwencji” byli czytelnicy iswinoujscie.pl, m.in. osoba, która jako pierwsza dała nam sygnał o skandalicznych warunkach w jakich przetrzymywane jest zwierzę. Dzięki niej wiemy także jak przebiegła „interwencja”. Na wizję lokalną przybyli pracownicy schroniska dla zwierząt, Policja, strażacy, Powiatowy lekarz Weterynarii… . Przyszli i stwierdzili, że pies przebywa w skandalicznych warunkach, że trzeba by podnieść mu budę żeby nie tkwiła zanurzona w wodzie. Być może coś więcej z tej interwencji by wynikło, być może pracownicy schroniska zdecydowaliby się zabrać „Robinsona” tyle tylko, że nikt nie miał odpowiednio dużych kaloszy…
-„Przyszli, popatrzyli, może spisali jakiś protokół… Na działkę nikt nie zdołał wejść.. Cóż to chyba oczywiste, że zdrowie ludzi jest ważniejsze niż jednego psa. Z drugiej jednak strony, zakrawa na kpinę gdy taka „armia” wyspecjalizowanych funkcjonariuszy publicznych pozostaje bezradna przed zalaną działką.”- relacjonuje nam czytelnik iswinoujscie.pl Niemoc jaką się wykazali w takiej wydawałoby się oczywistej sytuacji jest porażająca.

Przy okazji mamy apel do naszych czytelników. Może ktoś dysponuje nieprzemakalnymi tzw. Kaloszami –rybaczkami dla naszych funkcjonariuszy!? Pomóżmy uwolnić podtopionego zwierzaka!


komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Gość • Środa [13.02.2013, 12:00:14] • [IP: 95.225.7.**]

TO NIEDOPUSZCZALNE I ABSURDALNE!! ZABIERZCIE GO STAMTAD

Gość • Wtorek [12.02.2013, 21:49:23] • [IP: 92.42.112.**]

Nie wiem kto to pisze ale chyba rodzina staruszki Animasi weszli i pokazali jakie warunki ma ten pies i jak kobieta o niego dba. To jest bezduszna kobieta a ten kto ją broni jest taki sam jak ona. Ta kobieta nie powinna mec pod opieką nic żywego. A ogrody działkowe to nie ferma kur ani miejsce chowu zwierząt gospodarskich. A to miejsce gdzie przebywa pies to z czarnego horroru wieś prawosławna... to że ją zalało odkryło cały dramat tego biednego psa i innych trzymanych tam zwierząt

Łodzianka • Wtorek [12.02.2013, 19:07:42] • [IP: 178.36.248.***]

Pozwała bym do sądu i tą właścicielkę i tych mądrych Panów ze schoroniska i całą resztę idiotów... na cukrowe rzeźby to oni mi nie wyglądają i jak by nawet się nieco zamoczyli to wsiadają z psem do auta i zaraz są w schronisku przebierają się i jest wszystko załatwione... ludzie zacznijcie myśleć wreszcie, od czego macie mózgi...

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 18:37:00] • [IP: 87.207.85.**]

Czy w tyn kraju jest ktoś kompetentny? Jakie to są słuzby skoro żadna nie pomoże !!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:59:39] • [IP: 80.245.184.**]

Czy nikt nie zrozumiał, że to babsko nie odróżnia dobra od zła. W odróżnieniu do innej pani która uważała, że szczur to też człowiek i mu się należy, ta Pani nie rozumie nic. Dla niej tylko kasa się liczy i jestem pewien, że z tej działki kawałka patyka nie odda za darmo, nie mówiąc o psie. To stara handlara, ma rodzinę i oni powinni jej pomóc.Widocznie nie chcą i za to powinni wszyscy odpowiadać karnie.

Zbulwersowana • Poniedziałek [11.02.2013, 15:53:17] • [IP: 178.84.83.***]

Prosze nie pisac bzdur ze ta kobieta dba o psa bo jak ona dba to wszyscy widzimy! Pies musi byc stamtad zabrany i to szybko!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:23:05] • [IP: 95.108.125.*]

kopiuje info z wydarzenia na fb:"MIASTO NIE WIDZI PROBLEMU W TYM ŻE PRZEBYWA NA DZIAŁKACH. TWIERDZĄ, ŻE PIES JEST BARDZO ZWIĄZANY Z PANIĄ A OANI BARDZO GO LUBI I UBOLEWA NAD TYM ŻE NA DZIAŁCE STOI WODA. SCHRONISKO UMIEŚCIŁO BUDE W INNYM MIEJSCU I PIES MA JUZ SUCHO. A SAMA GAZETA TAK WYKONAŁA ZDJĘCIA ABY WYGLĄDAŁO TO DRASTYCZNIE."

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:54:11] • [IP: 37.128.6.***]

Pies ma utworzone wydarzenie na fb! W wyszukiwarce wystarczy wpisac" UWAGA ŚWINOUJŚCIE!!Z OSTATNIEJ CHWILI!! ZAMARZAJĄCY W WODZIE PIES!! BEZ RATUNKU!!" .Szukamy ludzi ze Swinoujścia i okolic!!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:41:32] • [IP: 193.111.26.**]

Jak sie nie da pomoc? Absurd...Zabrac psa i tyle...

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:37:25] • [IP: 92.42.118.***]

TO SCHRONISKO DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJE NIE WIEM PO CO JEST SKORO NIGDY NIE MOŻNA SIĘ TAM DODZWONIĆ CZY DOPROSIĆ O POMOC NIGDY!! ZAWSZE SIĘ SŁYSZY ŻE PO 15 TO JUŻ NIE PRACUJĄ TO DZIWNE BARDZO. NIC NIE ROBIĄ I ŻAL TYCH ZWIERZĄT BO LEPIEJ BY MIAŁY NA WOLNOŚCI NIŻ Z TA BABĄ STARA

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:32:24] • [IP: 31.174.143.***]

Moim zdaniem?? Moim zdaniem nie ma na co czekać! Formalności będą trwać i trwać aż pies padnie albo zamarznie! Tam trzeba iść rozwalć te ogrodzenie i uratowac mu żyie! Natychmiast! Ludzie ruszcie sumienia! Zbierzcie się w parę osób i idźcie ratować psiaka!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 08:43:03] • [IP: 83.89.12.***]

po co jest schronisko dla zwierzat w tym miescie?? Zeby wybrac sie na wycieczke i popatrzec na cierpiace zwierze?? I stwierdzic ze zwierzakowi nie mozna pomoc?? To skandal!!

karola • Poniedziałek [11.02.2013, 01:46:58] • [IP: 77.45.90.***]

Starsza Pani to odrebny temat - pies musi byc jej odebrany; Nie umie nad nim sprawowac opieki i to jest fakt.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 18:14:44] • [IP: 92.42.112.**]

I oczywiście do obrońców starowinki. Po pierwsze takim ludziom już się nic pod opiekę nie daje, a bierze się już ich pod opiekę - jak małe dziecko. Ja się pytam gdzie jest rodzina tej starowinki a może to ta rodzina ukryta pod nickiem pisze te psalmy na jej obronę i nawołuje do zajęcia się zalaną działką. Ta kobieta nie powinna już mieć żadnej działki na głowie i widać że to śmieciarnia a nie ogródek działkowy i za ten śmietnik, może też odpowiada zarządca? A ona za śmietnik nie odpowiada? Pies nie może być pod opieką tej pani i tyle na ten temat. Jeśli w dodatku wnuczka tej pani faktycznie ma psi salon na Grunwaldzkiej jak ktoś podał i zarobkowo zajmuje się psami to jest podwójnie obrzydliwe.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 15:31:51] • [IP: 92.42.118.***]

Pewnie, biedna babinka puszcza psa jak działka nie jest zalana, nosz kutwa jego mać, wolne żarty. proponuję obrońcom starowinki pójść na tą działkę i posiedzieć razem z psem, oczywiście załatwiając się do tej wody i być zmuszonym również do jej picia.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:51:02] • [IP: 46.113.59.**]

Dlaczego nikt się nie zajmie podtapianiem. Zarządca działek powinien rowy wykopać na odpływ Ewidentnie zawinił i powinien mieć tego konsekwencje. Ta pani jak i inni płaca za działki. włascicele powinni rządać odszkodowania za zalanie Każdy widzi tylko złą babę Ona nikogo nie krzywdzi i to nie jej wina że ma zalaną działkę. U nas też działka jest mokra ale są rowy i nie ma takich historii. Może ktoś by dotarł do zarządcy

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:42:36] • [IP: 46.113.59.**]

Dlaczego tylko debile się wypowiadają tego też nie rozumiem Przygłupiaste ludzie widzą tylko psa i nic poza tym klapki na oczach. Nie wiem w całym artykule ani razu nie było wypowiedzi pracowników schroniska. Znam tę bacie i psa. On nie jest uwiązany a ona dba o niego nawet puszcza pobiegać jak nie ma wody oczywiście. Jeżdzicie po wszytkich jak po kobyłach. Obrzydliwe. Bezmózgi Do tego głupie imię Ten pies ma swoje imię Robicie sensację tylko z czego

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:24:45] • [IP: 178.238.249.***]

Dobrze, że wiele osób poruszyła sprawa psa to znaczy, że jeszcze są ludzie wrażliwi. Ta właściciela działki przynosi wstyd innym działkowcom, takie zaniedbane powinno się odbierać bo są złą wizytówką dla Zarządów.Ale wiem z doświadczenia, że w większości tam, gdzie chowa się zwierzęta /kury, kaczki, króliki/ to tak wygląda. Nie mówiąc o przykrych zapachach.Jest to czasami utrapienie dla działkowiczów. Ale to wina Zarządów. Rodzina tej pani powinna pomóc rozwiązać ten psi problem.Przecier prawo reguluje te sprawy. Odbierają konie, bydło a tu jeden psiak i nie ma na to sposobu?Piszecie, że mieszkał na działce pan, który pilnował KUR -przecież nie wolno mieszkać na działce. Jajeczka chce się jeść a jeszcze lepiej sprzedawać... a co z psem? Proszę napiszcie jak to się zakończyło. Bieda nie tłumaczy bezduszności.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:14:22] • [IP: 87.209.163.**]

W normalnym kraju służby/instytucje zajmujące się ochroną zwierząt w takiej sytuacji po prostu wchodzą i zabierają psa a właściciela podają do sądu. Ale tu jest Polska, " służby" (czyt. schronisko) tylko stoi i się patrzy i nic nie robi. Smutne...

Gość • Niedziela [10.02.2013, 08:15:22] • [IP: 178.180.207.***]

Otworzcie oczy!to schronisko nie chciało zabrać psa!!dlatego nikt nie mögł nic zrobić.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 00:20:20] • [IP: 95.129.226.***]

dam znać do programu" Uwaga" w TVN to może oni pomogą?

Alka • Niedziela [10.02.2013, 00:16:46] • [IP: 83.8.65.***]

To dobry pomysl pojechac i go uwolnic bo te niemoty mu niepomoga. Hmm nieraz zawozilam psa do schronu. Trzababylo by obczaic teren i zobaczyc gdzie ten pies sie znajduje .

Gość • Niedziela [10.02.2013, 00:01:57] • [IP: 92.42.113.***]

A jezeli chodzi o kase to skrzyknijmy sie damy nawet po pare zloty na psiaka ze wszystkimi co los tego psa nie jest obojetny. Tak to dziala a widze ze ludzie maja dobre serca na necie

Gość • Sobota [09.02.2013, 23:57:54] • [IP: 92.42.113.***]

gdzie to jest? bo czytam i nie moge uwierzyc ze tyle obroncow psa jest na necie a nic nie robicie, napiszczcie tutaj gdzie to jest pojade wejde na ta dzialke oddam psa do schroniska czy to problem jakis??

Alka • Sobota [09.02.2013, 23:54:10] • [IP: 83.8.65.***]

Skandal skandal skandal . Kalosze ?? Czy ktos ma niepotrzebne kalosze ??. Rozumiem ze mamy zrobic zbiorke jakas ?? Na zakup kaloszy ?? Co to ma byc ?? Kazdy sie dupa wypina na tego psa. Zamiast zabrac go jak najszybciej to jakies jaja sobie robia. No pani Celniak niech pani pokaze jak pomaga pani zwierzetom jak je kocha. Powinna Pani pomuc temu psu a nie rozklada rece. . A tak na serio jedziie ktos uwolnic tego psa ??

Oglądasz 1-25 z 128
■ Andrzej Mrozek nie jest już wiceprzewodniczącym Rady Miasta. W trakcie, czwartkowej sesji Rady Miasta radni głosowali nad podjęciem uchwały w sprawie przyjęcia rezygnacji wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Ostatecznie, radni przyjęli rezygnację Andrzeja Mrozka. Za jej przyjęciem zagłosowało 11 radnych, 7 radnych wstrzymało się od głosu, głosów przeciw nie było ■ Jednomyślną decyzją radnych Świnoujście przystąpi do Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych Rzeczpospolitej Polskiej ■ Radny Stanisław Bartkowiak proponuje by, wkrótce po podpisaniu umów na finansowanie tunelu pod Świną zorganizować seminarium dla radnych, na którym zostałyby zaprezentowane szczegóły rozpoczynającej się inwestycji. Przypomnijmy, że strona rządowa zapowiedziała podpisanie umów z miastem na 28 kwietnia ■ Stan sporych odcinków chodników prowadzących do promenady wzdłuż ulicy krzywoustego i Sienkiewicza woła o pomstę do nieba"-twierdzi radna Joanna Agatowska i wnioskuje o pilną poprawę tego stanu jeszcze przed sezonem letnim ■ Awaria pomostu na Karsiborach. Jeden z naszych Czytelników przesłał nam zdjęcie, dwóch dźwigów znajdujących się tuż przed przeprawą promową Karsibór, po stronie Ognicy. - Co się tam dzieje? - pyta mieszkaniec. Dziennikarze portalu iswinoujscie.pl ustalili, że wizyta dwóch dźwigów przy promach związana jest z awarią pomostu. Aktualnie, trwa ich naprawa. Fotografia została wykonana w środę. Wszystko po to, aby zdążyć przed zbliżającą się Majówką. Wtedy na przeprawie ”Centrum” będą kursowały trzy promy ■ Przygotowania do Dnia Flagi w Świnoujściu śledzi cała Polska! Zainteresowanie obchodami tego święta w naszym właśnie mieście wynika z faktu, że właśnie u nas zawisnąć ma największa w Polsce flaga. 2 maja zostanie wywieszona ze szczytu latarni morskiej i będzie jeszcze większa niż w poprzednich latach. Biało - czerwony gigant będzie większy od boiska do koszykówki ■ Ogień na stacji paliw! 1 osoba poszkodowana. 3 zastępy straży pożarnej, w tym Wojskowa Straż Pożarna pojawiły się w poniedziałkowy poranek na stacji paliw przy ulicy Nowokarsiborskiej. Strażacy gasili tam palącą się cysternę. W pożarze poszkodowany został kierowca pojazdu. Na szczęście, okazało się, że były to tylko ćwiczenia świnoujskich strażaków ■ Na realizację tego marzenia, czyli budowę stałego połączenia między Uznamem i Wolinem czekamy już kilkadziesiąt lat. Już za kilka dni- wydarzenie kluczowe dla inwestycji. 28 kwietnia na promie Karsibór podpisana zostanie umowa o unijne dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. Uroczystość rozpocznie się przed godziną 11 na promie Karsibór. Gościć będziemy wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, Marka Gróbarczyka, szefa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Będzie wicemarszałek Sejmu RP Joachim Brudziński i wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ■ Konkurs recytatorski w przedszkolu nr 10 „Kolorowy Świat”. „Poeci chcą albo uczyć, albo bawić, my zetkniemy się na jakiś czas zarówno z jednym jak i z drugim. Za chwilę wystąpią przed nami dzieci, które zmagać się będą o laur zwycięzcy, o miano mistrza recytacji”. Tak rozpoczął się 24 kwietnia I Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Wiersze znane i lubiane” zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy Świat”. ■ 6116 złotych - taką kwotę udało się zebrać podczas sobotniego festynu charytatywnego który odbył się przy muszli koncertowej dla wsparcia fundacji hospicyjnej "Przystań" w Świnoujściu ■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■