POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.02.2013, 08:31:09] • Świnoujście

Pies „Robinson” wciąż cierpi! Służby bezradne

Pies „Robinson” wciąż cierpi! Służby bezradne

fot. Czytelnik

Od kilku dni śledzimy losy psa uwięzionego na podtopionej działce na Warszowie. Po naszych artykułach dolą czworonoga zainteresowały się służby, chyba wszystkie jakie tylko powinny. Tyle tylko, że z tego zainteresowania nic nie wynikło. Nikt nie wie kto i co może zrobić dla cierpiącego zwierzęcia... To przykład jakiejś totalnej paranoi!

Po naszych pierwszych artykułach mieliśmy nadzieję, że ktoś poczuje się do pomocy. Nie zawiedliśmy się o tyle, że los naszego „Robinsona’ rzeczywiście zainteresował zdawałaby się właściwe osoby. Świadkiem „interwencji” byli czytelnicy iswinoujscie.pl, m.in. osoba, która jako pierwsza dała nam sygnał o skandalicznych warunkach w jakich przetrzymywane jest zwierzę. Dzięki niej wiemy także jak przebiegła „interwencja”. Na wizję lokalną przybyli pracownicy schroniska dla zwierząt, Policja, strażacy, Powiatowy lekarz Weterynarii… . Przyszli i stwierdzili, że pies przebywa w skandalicznych warunkach, że trzeba by podnieść mu budę żeby nie tkwiła zanurzona w wodzie. Być może coś więcej z tej interwencji by wynikło, być może pracownicy schroniska zdecydowaliby się zabrać „Robinsona” tyle tylko, że nikt nie miał odpowiednio dużych kaloszy…
-„Przyszli, popatrzyli, może spisali jakiś protokół… Na działkę nikt nie zdołał wejść.. Cóż to chyba oczywiste, że zdrowie ludzi jest ważniejsze niż jednego psa. Z drugiej jednak strony, zakrawa na kpinę gdy taka „armia” wyspecjalizowanych funkcjonariuszy publicznych pozostaje bezradna przed zalaną działką.”- relacjonuje nam czytelnik iswinoujscie.pl Niemoc jaką się wykazali w takiej wydawałoby się oczywistej sytuacji jest porażająca.

Przy okazji mamy apel do naszych czytelników. Może ktoś dysponuje nieprzemakalnymi tzw. Kaloszami –rybaczkami dla naszych funkcjonariuszy!? Pomóżmy uwolnić podtopionego zwierzaka!


komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Gość • Środa [13.02.2013, 12:00:14] • [IP: 95.225.7.**]

TO NIEDOPUSZCZALNE I ABSURDALNE!! ZABIERZCIE GO STAMTAD

Gość • Wtorek [12.02.2013, 21:49:23] • [IP: 92.42.112.**]

Nie wiem kto to pisze ale chyba rodzina staruszki Animasi weszli i pokazali jakie warunki ma ten pies i jak kobieta o niego dba. To jest bezduszna kobieta a ten kto ją broni jest taki sam jak ona. Ta kobieta nie powinna mec pod opieką nic żywego. A ogrody działkowe to nie ferma kur ani miejsce chowu zwierząt gospodarskich. A to miejsce gdzie przebywa pies to z czarnego horroru wieś prawosławna... to że ją zalało odkryło cały dramat tego biednego psa i innych trzymanych tam zwierząt

Łodzianka • Wtorek [12.02.2013, 19:07:42] • [IP: 178.36.248.***]

Pozwała bym do sądu i tą właścicielkę i tych mądrych Panów ze schoroniska i całą resztę idiotów... na cukrowe rzeźby to oni mi nie wyglądają i jak by nawet się nieco zamoczyli to wsiadają z psem do auta i zaraz są w schronisku przebierają się i jest wszystko załatwione... ludzie zacznijcie myśleć wreszcie, od czego macie mózgi...

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 18:37:00] • [IP: 87.207.85.**]

Czy w tyn kraju jest ktoś kompetentny? Jakie to są słuzby skoro żadna nie pomoże !!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:59:39] • [IP: 80.245.184.**]

Czy nikt nie zrozumiał, że to babsko nie odróżnia dobra od zła. W odróżnieniu do innej pani która uważała, że szczur to też człowiek i mu się należy, ta Pani nie rozumie nic. Dla niej tylko kasa się liczy i jestem pewien, że z tej działki kawałka patyka nie odda za darmo, nie mówiąc o psie. To stara handlara, ma rodzinę i oni powinni jej pomóc.Widocznie nie chcą i za to powinni wszyscy odpowiadać karnie.

Zbulwersowana • Poniedziałek [11.02.2013, 15:53:17] • [IP: 178.84.83.***]

Prosze nie pisac bzdur ze ta kobieta dba o psa bo jak ona dba to wszyscy widzimy! Pies musi byc stamtad zabrany i to szybko!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:23:05] • [IP: 95.108.125.*]

kopiuje info z wydarzenia na fb:"MIASTO NIE WIDZI PROBLEMU W TYM ŻE PRZEBYWA NA DZIAŁKACH. TWIERDZĄ, ŻE PIES JEST BARDZO ZWIĄZANY Z PANIĄ A OANI BARDZO GO LUBI I UBOLEWA NAD TYM ŻE NA DZIAŁCE STOI WODA. SCHRONISKO UMIEŚCIŁO BUDE W INNYM MIEJSCU I PIES MA JUZ SUCHO. A SAMA GAZETA TAK WYKONAŁA ZDJĘCIA ABY WYGLĄDAŁO TO DRASTYCZNIE."

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:54:11] • [IP: 37.128.6.***]

Pies ma utworzone wydarzenie na fb! W wyszukiwarce wystarczy wpisac" UWAGA ŚWINOUJŚCIE!!Z OSTATNIEJ CHWILI!! ZAMARZAJĄCY W WODZIE PIES!! BEZ RATUNKU!!" .Szukamy ludzi ze Swinoujścia i okolic!!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:41:32] • [IP: 193.111.26.**]

Jak sie nie da pomoc? Absurd...Zabrac psa i tyle...

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:37:25] • [IP: 92.42.118.***]

TO SCHRONISKO DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJE NIE WIEM PO CO JEST SKORO NIGDY NIE MOŻNA SIĘ TAM DODZWONIĆ CZY DOPROSIĆ O POMOC NIGDY!! ZAWSZE SIĘ SŁYSZY ŻE PO 15 TO JUŻ NIE PRACUJĄ TO DZIWNE BARDZO. NIC NIE ROBIĄ I ŻAL TYCH ZWIERZĄT BO LEPIEJ BY MIAŁY NA WOLNOŚCI NIŻ Z TA BABĄ STARA

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:32:24] • [IP: 31.174.143.***]

Moim zdaniem?? Moim zdaniem nie ma na co czekać! Formalności będą trwać i trwać aż pies padnie albo zamarznie! Tam trzeba iść rozwalć te ogrodzenie i uratowac mu żyie! Natychmiast! Ludzie ruszcie sumienia! Zbierzcie się w parę osób i idźcie ratować psiaka!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 08:43:03] • [IP: 83.89.12.***]

po co jest schronisko dla zwierzat w tym miescie?? Zeby wybrac sie na wycieczke i popatrzec na cierpiace zwierze?? I stwierdzic ze zwierzakowi nie mozna pomoc?? To skandal!!

karola • Poniedziałek [11.02.2013, 01:46:58] • [IP: 77.45.90.***]

Starsza Pani to odrebny temat - pies musi byc jej odebrany; Nie umie nad nim sprawowac opieki i to jest fakt.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 18:14:44] • [IP: 92.42.112.**]

I oczywiście do obrońców starowinki. Po pierwsze takim ludziom już się nic pod opiekę nie daje, a bierze się już ich pod opiekę - jak małe dziecko. Ja się pytam gdzie jest rodzina tej starowinki a może to ta rodzina ukryta pod nickiem pisze te psalmy na jej obronę i nawołuje do zajęcia się zalaną działką. Ta kobieta nie powinna już mieć żadnej działki na głowie i widać że to śmieciarnia a nie ogródek działkowy i za ten śmietnik, może też odpowiada zarządca? A ona za śmietnik nie odpowiada? Pies nie może być pod opieką tej pani i tyle na ten temat. Jeśli w dodatku wnuczka tej pani faktycznie ma psi salon na Grunwaldzkiej jak ktoś podał i zarobkowo zajmuje się psami to jest podwójnie obrzydliwe.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 15:31:51] • [IP: 92.42.118.***]

Pewnie, biedna babinka puszcza psa jak działka nie jest zalana, nosz kutwa jego mać, wolne żarty. proponuję obrońcom starowinki pójść na tą działkę i posiedzieć razem z psem, oczywiście załatwiając się do tej wody i być zmuszonym również do jej picia.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:51:02] • [IP: 46.113.59.**]

Dlaczego nikt się nie zajmie podtapianiem. Zarządca działek powinien rowy wykopać na odpływ Ewidentnie zawinił i powinien mieć tego konsekwencje. Ta pani jak i inni płaca za działki. włascicele powinni rządać odszkodowania za zalanie Każdy widzi tylko złą babę Ona nikogo nie krzywdzi i to nie jej wina że ma zalaną działkę. U nas też działka jest mokra ale są rowy i nie ma takich historii. Może ktoś by dotarł do zarządcy

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:42:36] • [IP: 46.113.59.**]

Dlaczego tylko debile się wypowiadają tego też nie rozumiem Przygłupiaste ludzie widzą tylko psa i nic poza tym klapki na oczach. Nie wiem w całym artykule ani razu nie było wypowiedzi pracowników schroniska. Znam tę bacie i psa. On nie jest uwiązany a ona dba o niego nawet puszcza pobiegać jak nie ma wody oczywiście. Jeżdzicie po wszytkich jak po kobyłach. Obrzydliwe. Bezmózgi Do tego głupie imię Ten pies ma swoje imię Robicie sensację tylko z czego

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:24:45] • [IP: 178.238.249.***]

Dobrze, że wiele osób poruszyła sprawa psa to znaczy, że jeszcze są ludzie wrażliwi. Ta właściciela działki przynosi wstyd innym działkowcom, takie zaniedbane powinno się odbierać bo są złą wizytówką dla Zarządów.Ale wiem z doświadczenia, że w większości tam, gdzie chowa się zwierzęta /kury, kaczki, króliki/ to tak wygląda. Nie mówiąc o przykrych zapachach.Jest to czasami utrapienie dla działkowiczów. Ale to wina Zarządów. Rodzina tej pani powinna pomóc rozwiązać ten psi problem.Przecier prawo reguluje te sprawy. Odbierają konie, bydło a tu jeden psiak i nie ma na to sposobu?Piszecie, że mieszkał na działce pan, który pilnował KUR -przecież nie wolno mieszkać na działce. Jajeczka chce się jeść a jeszcze lepiej sprzedawać... a co z psem? Proszę napiszcie jak to się zakończyło. Bieda nie tłumaczy bezduszności.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:14:22] • [IP: 87.209.163.**]

W normalnym kraju służby/instytucje zajmujące się ochroną zwierząt w takiej sytuacji po prostu wchodzą i zabierają psa a właściciela podają do sądu. Ale tu jest Polska, " służby" (czyt. schronisko) tylko stoi i się patrzy i nic nie robi. Smutne...

Gość • Niedziela [10.02.2013, 08:15:22] • [IP: 178.180.207.***]

Otworzcie oczy!to schronisko nie chciało zabrać psa!!dlatego nikt nie mögł nic zrobić.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 00:20:20] • [IP: 95.129.226.***]

dam znać do programu" Uwaga" w TVN to może oni pomogą?

Alka • Niedziela [10.02.2013, 00:16:46] • [IP: 83.8.65.***]

To dobry pomysl pojechac i go uwolnic bo te niemoty mu niepomoga. Hmm nieraz zawozilam psa do schronu. Trzababylo by obczaic teren i zobaczyc gdzie ten pies sie znajduje .

Gość • Niedziela [10.02.2013, 00:01:57] • [IP: 92.42.113.***]

A jezeli chodzi o kase to skrzyknijmy sie damy nawet po pare zloty na psiaka ze wszystkimi co los tego psa nie jest obojetny. Tak to dziala a widze ze ludzie maja dobre serca na necie

Gość • Sobota [09.02.2013, 23:57:54] • [IP: 92.42.113.***]

gdzie to jest? bo czytam i nie moge uwierzyc ze tyle obroncow psa jest na necie a nic nie robicie, napiszczcie tutaj gdzie to jest pojade wejde na ta dzialke oddam psa do schroniska czy to problem jakis??

Alka • Sobota [09.02.2013, 23:54:10] • [IP: 83.8.65.***]

Skandal skandal skandal . Kalosze ?? Czy ktos ma niepotrzebne kalosze ??. Rozumiem ze mamy zrobic zbiorke jakas ?? Na zakup kaloszy ?? Co to ma byc ?? Kazdy sie dupa wypina na tego psa. Zamiast zabrac go jak najszybciej to jakies jaja sobie robia. No pani Celniak niech pani pokaze jak pomaga pani zwierzetom jak je kocha. Powinna Pani pomuc temu psu a nie rozklada rece. . A tak na serio jedziie ktos uwolnic tego psa ??

Oglądasz 1-25 z 128
■ W niedzielę 19. lutego przeprowadzona zostanie XVI edycja Bałtyckiej”15”. Zapisy od 11.00, start o 12.00 spod pływalni. Trasa wiedzie promenadą-od pływalni do ul. Chrobrego, z powrotem do pływalni i dalej promenadą do molo w Heringsdorfie i powrót do pływalni(15km). Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Komitet Obrony Demokracji zbierał podpisy za referendum szkolnym ■ Właściciel uszkodzonego samochodu: Po uderzeniu ta Pani nie zatrzymała auta i nie sprawdziła w co uderzyła... Napisał do nas właściciel uszkodzonego samochodu, który w mailu opisał dokładny przebieg zdarzenia na parkingu przy ulicy Hołdu Pruskiego. Jak twierdzi, kierująca kobieta uderzyła w jego samochód i nawet nie sprawdziła czy coś się stało, chcąc wyjechać za wszelką cenę z parkingu ■ Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwały nie jest głosem ani za, ani przeciw jego budowie ■ Przyjechał do Polski, aby się rozerwać. Swoją przygodę zakończył bez butów i na izbie przyjęć... ■ Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym. Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym Już od dziejów starożytnych Lubin był ważnym miejscem tego regionu. Ja wspomnę kilka chwil ostatniego półwiecza mojego spotkania się na tym terenie. Pamiętam jak w pierwszych latach powojennych było ciężko. By ulżyć w życiu codziennym wraz z kolegą na przełomie lat 1959/60 po raz pierwszy wybrałem się rowerem nad jeziorko Turkusowe, by zdobyć trochę kredy do pomalowania mieszkania ■ Myśleli że pali się Kaufland... Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Gdy przed godziną 13.00 pod Kaufland wezwane zostały wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej, pobliscy mieszkańcy myśleli że w płomieniach stanął Kaufland! Na szczęście okazało się, że powodem całego zamieszania była tylko czujka ■ SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film! ■ Na parkingu za ”Cechem” został zgubiony łańcuszek. Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest nagroda ■ 25 Finał WOŚP podsumowany! Ostatecznie zebrano 260 565 złotych. Tradycyjnie już w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano świnoujski finał WOŚP. W naszym mieście ostatecznie udało się zebrać 260 565 złotych. To nie tylko efekt pracy świnoujskich wolontariuszy, ale także internautów, którzy wzięli udział w internetowych aukcjach. To właśnie dzięki nim ostateczna kwota nieznacznie wzrosła ■ TRYTON 2016. Kapituła wybrała nominowanych. Swoje głosy na kandydatów do corocznej Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2016 oddali dzisiaj członkowie Kapituły. Tym samym, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, wybrano po trzech nominowanych w każdej kategorii. Oficjalne ogłoszenie laureatów odbędzie się 25. lutego 2017 r. podczas Gali TRYTONA w hotelu Interferie Medical Spa. Statuetka TRYTONA przyznawana jest w trzech kategoriach: Gospodarka i Przedsiębiorczość, Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport oraz Obiekt Roku. Kandydatów zgłaszają mieszkańcy oraz członkowie Kapituły, w skład której wchodzą: prezydent miasta, jego dwaj zastępcy, przewodniczący Rady Miasta, sekretarz miasta, rzecznik prasowy prezydenta oraz redaktorzy naczelni świnoujskich mediów, dziennikarze oddziałów terenowych regionalnych mediów. Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, członkowie Kapituły - w drodze głosowania - wybierają po trzech nominowanych do każdej z kategorii i laureatów ■ Miasto sprzedało działkę przy plaży za prawie dwa miliony złotych. Kolejna atrakcyjna działka w dzielnicy nadmorskiej poszła pod młotek. Tym razem miasto sprzedało nieruchomość niezabudowaną przy ulicy Uzdrowiskowej, o wielkości 728 metrów kwadratowych. Działka przeznaczona jest pod zabudowę usługową, handel i gastronomię. Cena wywoławcza za tę nieruchomość wynosiła 1 mln 650 tys. złotych netto, jednak ostatecznie mieszkaniec Świnoujścia zapłacił za nią 1 mln 870 tys. złotych netto. Do przetargu, który odbył się 3 lutego br. przystąpiło czterech oferentów ■ Płk SG dr Piotr Patla nowym komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej! Płk SG dr Piotr Patla, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, wprowadził 11 lutego nowego Komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Obowiązki te będzie pełnił kmdr por. SG Zbigniew Iracki, który zastąpił kmdr. SG Marka Mosionka ■ Żaglowiec Down North zatonął w szczecińskim porcie. Dwa lata temu jednostka była na dnie przed wejściem do Świnoujścia! Od południa w niedzielę w szczecińskim porcie trwała akcja związana z zabezpieczeniem wraku. Żaglowiec pod kanadyjską banderą Down North. Jako pierwsza, informację o wraku spoczywającym na dnie przy moście na wyspę Grodzką przekazała szczecińska redakcja Gazety Wyborczej zaalarmowana przez swoich czytelników ■ Zobacz, co mieszkańcy sądzą na temat tablicy smoleńskiej i terminalu kontenerowego w Świnoujściu! Zobacz film! ■