░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.02.2013, 08:31:09] • Świnoujście

Pies „Robinson” wciąż cierpi! Służby bezradne

Pies „Robinson” wciąż cierpi! Służby bezradne

fot. Czytelnik

Od kilku dni śledzimy losy psa uwięzionego na podtopionej działce na Warszowie. Po naszych artykułach dolą czworonoga zainteresowały się służby, chyba wszystkie jakie tylko powinny. Tyle tylko, że z tego zainteresowania nic nie wynikło. Nikt nie wie kto i co może zrobić dla cierpiącego zwierzęcia... To przykład jakiejś totalnej paranoi!

Po naszych pierwszych artykułach mieliśmy nadzieję, że ktoś poczuje się do pomocy. Nie zawiedliśmy się o tyle, że los naszego „Robinsona’ rzeczywiście zainteresował zdawałaby się właściwe osoby. Świadkiem „interwencji” byli czytelnicy iswinoujscie.pl, m.in. osoba, która jako pierwsza dała nam sygnał o skandalicznych warunkach w jakich przetrzymywane jest zwierzę. Dzięki niej wiemy także jak przebiegła „interwencja”. Na wizję lokalną przybyli pracownicy schroniska dla zwierząt, Policja, strażacy, Powiatowy lekarz Weterynarii… . Przyszli i stwierdzili, że pies przebywa w skandalicznych warunkach, że trzeba by podnieść mu budę żeby nie tkwiła zanurzona w wodzie. Być może coś więcej z tej interwencji by wynikło, być może pracownicy schroniska zdecydowaliby się zabrać „Robinsona” tyle tylko, że nikt nie miał odpowiednio dużych kaloszy…
-„Przyszli, popatrzyli, może spisali jakiś protokół… Na działkę nikt nie zdołał wejść.. Cóż to chyba oczywiste, że zdrowie ludzi jest ważniejsze niż jednego psa. Z drugiej jednak strony, zakrawa na kpinę gdy taka „armia” wyspecjalizowanych funkcjonariuszy publicznych pozostaje bezradna przed zalaną działką.”- relacjonuje nam czytelnik iswinoujscie.pl Niemoc jaką się wykazali w takiej wydawałoby się oczywistej sytuacji jest porażająca.

Przy okazji mamy apel do naszych czytelników. Może ktoś dysponuje nieprzemakalnymi tzw. Kaloszami –rybaczkami dla naszych funkcjonariuszy!? Pomóżmy uwolnić podtopionego zwierzaka!


komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Gość • Środa [13.02.2013, 12:00:14] • [IP: 95.225.7.**]

TO NIEDOPUSZCZALNE I ABSURDALNE!! ZABIERZCIE GO STAMTAD

Gość • Wtorek [12.02.2013, 21:49:23] • [IP: 92.42.112.**]

Nie wiem kto to pisze ale chyba rodzina staruszki Animasi weszli i pokazali jakie warunki ma ten pies i jak kobieta o niego dba. To jest bezduszna kobieta a ten kto ją broni jest taki sam jak ona. Ta kobieta nie powinna mec pod opieką nic żywego. A ogrody działkowe to nie ferma kur ani miejsce chowu zwierząt gospodarskich. A to miejsce gdzie przebywa pies to z czarnego horroru wieś prawosławna... to że ją zalało odkryło cały dramat tego biednego psa i innych trzymanych tam zwierząt

Łodzianka • Wtorek [12.02.2013, 19:07:42] • [IP: 178.36.248.***]

Pozwała bym do sądu i tą właścicielkę i tych mądrych Panów ze schoroniska i całą resztę idiotów... na cukrowe rzeźby to oni mi nie wyglądają i jak by nawet się nieco zamoczyli to wsiadają z psem do auta i zaraz są w schronisku przebierają się i jest wszystko załatwione... ludzie zacznijcie myśleć wreszcie, od czego macie mózgi...

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 18:37:00] • [IP: 87.207.85.**]

Czy w tyn kraju jest ktoś kompetentny? Jakie to są słuzby skoro żadna nie pomoże !!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:59:39] • [IP: 80.245.184.**]

Czy nikt nie zrozumiał, że to babsko nie odróżnia dobra od zła. W odróżnieniu do innej pani która uważała, że szczur to też człowiek i mu się należy, ta Pani nie rozumie nic. Dla niej tylko kasa się liczy i jestem pewien, że z tej działki kawałka patyka nie odda za darmo, nie mówiąc o psie. To stara handlara, ma rodzinę i oni powinni jej pomóc.Widocznie nie chcą i za to powinni wszyscy odpowiadać karnie.

Zbulwersowana • Poniedziałek [11.02.2013, 15:53:17] • [IP: 178.84.83.***]

Prosze nie pisac bzdur ze ta kobieta dba o psa bo jak ona dba to wszyscy widzimy! Pies musi byc stamtad zabrany i to szybko!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:23:05] • [IP: 95.108.125.*]

kopiuje info z wydarzenia na fb:"MIASTO NIE WIDZI PROBLEMU W TYM ŻE PRZEBYWA NA DZIAŁKACH. TWIERDZĄ, ŻE PIES JEST BARDZO ZWIĄZANY Z PANIĄ A OANI BARDZO GO LUBI I UBOLEWA NAD TYM ŻE NA DZIAŁCE STOI WODA. SCHRONISKO UMIEŚCIŁO BUDE W INNYM MIEJSCU I PIES MA JUZ SUCHO. A SAMA GAZETA TAK WYKONAŁA ZDJĘCIA ABY WYGLĄDAŁO TO DRASTYCZNIE."

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:54:11] • [IP: 37.128.6.***]

Pies ma utworzone wydarzenie na fb! W wyszukiwarce wystarczy wpisac" UWAGA ŚWINOUJŚCIE!!Z OSTATNIEJ CHWILI!! ZAMARZAJĄCY W WODZIE PIES!! BEZ RATUNKU!!" .Szukamy ludzi ze Swinoujścia i okolic!!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:41:32] • [IP: 193.111.26.**]

Jak sie nie da pomoc? Absurd...Zabrac psa i tyle...

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:37:25] • [IP: 92.42.118.***]

TO SCHRONISKO DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJE NIE WIEM PO CO JEST SKORO NIGDY NIE MOŻNA SIĘ TAM DODZWONIĆ CZY DOPROSIĆ O POMOC NIGDY!! ZAWSZE SIĘ SŁYSZY ŻE PO 15 TO JUŻ NIE PRACUJĄ TO DZIWNE BARDZO. NIC NIE ROBIĄ I ŻAL TYCH ZWIERZĄT BO LEPIEJ BY MIAŁY NA WOLNOŚCI NIŻ Z TA BABĄ STARA

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:32:24] • [IP: 31.174.143.***]

Moim zdaniem?? Moim zdaniem nie ma na co czekać! Formalności będą trwać i trwać aż pies padnie albo zamarznie! Tam trzeba iść rozwalć te ogrodzenie i uratowac mu żyie! Natychmiast! Ludzie ruszcie sumienia! Zbierzcie się w parę osób i idźcie ratować psiaka!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 08:43:03] • [IP: 83.89.12.***]

po co jest schronisko dla zwierzat w tym miescie?? Zeby wybrac sie na wycieczke i popatrzec na cierpiace zwierze?? I stwierdzic ze zwierzakowi nie mozna pomoc?? To skandal!!

karola • Poniedziałek [11.02.2013, 01:46:58] • [IP: 77.45.90.***]

Starsza Pani to odrebny temat - pies musi byc jej odebrany; Nie umie nad nim sprawowac opieki i to jest fakt.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 18:14:44] • [IP: 92.42.112.**]

I oczywiście do obrońców starowinki. Po pierwsze takim ludziom już się nic pod opiekę nie daje, a bierze się już ich pod opiekę - jak małe dziecko. Ja się pytam gdzie jest rodzina tej starowinki a może to ta rodzina ukryta pod nickiem pisze te psalmy na jej obronę i nawołuje do zajęcia się zalaną działką. Ta kobieta nie powinna już mieć żadnej działki na głowie i widać że to śmieciarnia a nie ogródek działkowy i za ten śmietnik, może też odpowiada zarządca? A ona za śmietnik nie odpowiada? Pies nie może być pod opieką tej pani i tyle na ten temat. Jeśli w dodatku wnuczka tej pani faktycznie ma psi salon na Grunwaldzkiej jak ktoś podał i zarobkowo zajmuje się psami to jest podwójnie obrzydliwe.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 15:31:51] • [IP: 92.42.118.***]

Pewnie, biedna babinka puszcza psa jak działka nie jest zalana, nosz kutwa jego mać, wolne żarty. proponuję obrońcom starowinki pójść na tą działkę i posiedzieć razem z psem, oczywiście załatwiając się do tej wody i być zmuszonym również do jej picia.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:51:02] • [IP: 46.113.59.**]

Dlaczego nikt się nie zajmie podtapianiem. Zarządca działek powinien rowy wykopać na odpływ Ewidentnie zawinił i powinien mieć tego konsekwencje. Ta pani jak i inni płaca za działki. włascicele powinni rządać odszkodowania za zalanie Każdy widzi tylko złą babę Ona nikogo nie krzywdzi i to nie jej wina że ma zalaną działkę. U nas też działka jest mokra ale są rowy i nie ma takich historii. Może ktoś by dotarł do zarządcy

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:42:36] • [IP: 46.113.59.**]

Dlaczego tylko debile się wypowiadają tego też nie rozumiem Przygłupiaste ludzie widzą tylko psa i nic poza tym klapki na oczach. Nie wiem w całym artykule ani razu nie było wypowiedzi pracowników schroniska. Znam tę bacie i psa. On nie jest uwiązany a ona dba o niego nawet puszcza pobiegać jak nie ma wody oczywiście. Jeżdzicie po wszytkich jak po kobyłach. Obrzydliwe. Bezmózgi Do tego głupie imię Ten pies ma swoje imię Robicie sensację tylko z czego

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:24:45] • [IP: 178.238.249.***]

Dobrze, że wiele osób poruszyła sprawa psa to znaczy, że jeszcze są ludzie wrażliwi. Ta właściciela działki przynosi wstyd innym działkowcom, takie zaniedbane powinno się odbierać bo są złą wizytówką dla Zarządów.Ale wiem z doświadczenia, że w większości tam, gdzie chowa się zwierzęta /kury, kaczki, króliki/ to tak wygląda. Nie mówiąc o przykrych zapachach.Jest to czasami utrapienie dla działkowiczów. Ale to wina Zarządów. Rodzina tej pani powinna pomóc rozwiązać ten psi problem.Przecier prawo reguluje te sprawy. Odbierają konie, bydło a tu jeden psiak i nie ma na to sposobu?Piszecie, że mieszkał na działce pan, który pilnował KUR -przecież nie wolno mieszkać na działce. Jajeczka chce się jeść a jeszcze lepiej sprzedawać... a co z psem? Proszę napiszcie jak to się zakończyło. Bieda nie tłumaczy bezduszności.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:14:22] • [IP: 87.209.163.**]

W normalnym kraju służby/instytucje zajmujące się ochroną zwierząt w takiej sytuacji po prostu wchodzą i zabierają psa a właściciela podają do sądu. Ale tu jest Polska, " służby" (czyt. schronisko) tylko stoi i się patrzy i nic nie robi. Smutne...

Gość • Niedziela [10.02.2013, 08:15:22] • [IP: 178.180.207.***]

Otworzcie oczy!to schronisko nie chciało zabrać psa!!dlatego nikt nie mögł nic zrobić.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 00:20:20] • [IP: 95.129.226.***]

dam znać do programu" Uwaga" w TVN to może oni pomogą?

Alka • Niedziela [10.02.2013, 00:16:46] • [IP: 83.8.65.***]

To dobry pomysl pojechac i go uwolnic bo te niemoty mu niepomoga. Hmm nieraz zawozilam psa do schronu. Trzababylo by obczaic teren i zobaczyc gdzie ten pies sie znajduje .

Gość • Niedziela [10.02.2013, 00:01:57] • [IP: 92.42.113.***]

A jezeli chodzi o kase to skrzyknijmy sie damy nawet po pare zloty na psiaka ze wszystkimi co los tego psa nie jest obojetny. Tak to dziala a widze ze ludzie maja dobre serca na necie

Gość • Sobota [09.02.2013, 23:57:54] • [IP: 92.42.113.***]

gdzie to jest? bo czytam i nie moge uwierzyc ze tyle obroncow psa jest na necie a nic nie robicie, napiszczcie tutaj gdzie to jest pojade wejde na ta dzialke oddam psa do schroniska czy to problem jakis??

Alka • Sobota [09.02.2013, 23:54:10] • [IP: 83.8.65.***]

Skandal skandal skandal . Kalosze ?? Czy ktos ma niepotrzebne kalosze ??. Rozumiem ze mamy zrobic zbiorke jakas ?? Na zakup kaloszy ?? Co to ma byc ?? Kazdy sie dupa wypina na tego psa. Zamiast zabrac go jak najszybciej to jakies jaja sobie robia. No pani Celniak niech pani pokaze jak pomaga pani zwierzetom jak je kocha. Powinna Pani pomuc temu psu a nie rozklada rece. . A tak na serio jedziie ktos uwolnic tego psa ??

Oglądasz 1-25 z 128
■ Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Literacki "Na Wyspie" oraz szczeciński oddział Związku Literatów Polskich zapraszają na inaugurację Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji 2017 w Świnoujściu. Dziś, 21 marca o godzinie 16.00 świnoujska poetka Janina Miecznik zaprezentuje poezje ze swojego najnowszego tomiku. organizatorzy zapraszają do biblioteki na spotkanie z niespodzianką! ■
■ Już wkrótce za rejestrację samochodu czy wydanie prawa jazdy zapłacimy przez internet! Świnoujski magistrat idzie z duchem czasu i przygotowuje się do wprowadzenia płatności online w Urzędzie Miasta. Zmiany przyniosą spore ułatwienia dla mieszkańców. Świnoujścianie chcący zapłacić np. za rejestrację samochodu, czy wydanie prawa jazdy nie będą musieli wychodzić z domu. Za to wszystko zapłacą przez internet. Na tę chwilę, Urząd Miasta pracuje nad programem pilotażowym ■ KOD zaprasza do wspólnego śpiewania. Komitet Obrony Demokracji w Świnoujściu, wspólnie z partiami opozycyjnymi, zaprasza do odśpiewania hymnu Unii Europejskiej "Oda do radości". Okazja będzie szczególna. ■ OSiR podpisał porozumienie w sprawie współorganizacji Maratonu Świnoujście- Wolgast. W dniu 22 marca 2017 r, w siedzibie OSiR "Wyspiarz" Manfred Hoppach prezes Usedom - Marathon e.V Stadion Wolgast i Anna Kryszan dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świnoujściu, podpisali Porozumienie na rok 2017 dotyczące współorganizacji (przy wsparciu finansowym Miasta Świnoujście) XXXVIII Maratonu i XXVII Półmaratonu Świnoujście - Wolgast, który odbędzie się w dniu 2 września 2017 r. W najbliższych dniach ruszą zapisy. O Regulaminie Maratonu, terminie i nazwie strony internetowej dla zapisów poinformujemy odrębnym komunikatem ■ Wyszedł z domu i nie powrócił. Zaginął 71-letni Wacław Palusiński. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu prowadzą poszukiwania za zaginionym 71-letnim Wacławem Palusińskim. Osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu proszone są o kontakt ■ Świnoujścianka - Sara Hamadyk w półfinale najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie! Dwójka barmanów z województwa zachodniopomorskiego znalazła się w półfinale trzeciej edycji polskich eliminacji do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie, World Class Competition. Półfinałową trzydziestkę wybrało międzynarodowe jury na podstawie nadesłanych receptur koktajli. Kolejne etapy krajowego konkursu wyłonią Barmana Roku World Class Poland, który zmierzy się w Meksyku z konkurentami z 60 państw. ■ Gazeta Turystyczna Świnoujście promuje nasze miasto. O tym, że Świnoujście jest miastem znanym i popularnym, wie każdy. Jednak zawsze potrzebna jest odpowiednia promocja, której zasięg jest szerszy, niż terytorium lokalne. Taką rolę pełni Gazeta Turystyczna Świnoujście ■ Czytelnik: Planują budować przystań kajakową, a nie ma do niej godnego dojazdu...Napisał do nas jeden z Mieszkańców Karsiborza, który obserwuje poczynania miasta w sprawie bocznych ulic w jego miejscowości. Jak możemy przeczytać w jego liście do redakcji, ma kilka cennych uwag. Czy jednak słusznych? ■ Kolejna dostawa katarskiego gazu. Metanowiec „Al Shamal” zawinął do świnoujskiego gazoportu. Do terminalu LNG dotarła kolejna dostawa katarskiego gazu. W środowy poranek, metanowiec „Al Shamal” zawinął do Świnoujścia. Około godziny 7.30, metanowiec był widoczny na wysokości popularnego ”Wiatraka”. W podróż z Kataru do Świnoujścia wypłynął 1 marca. ■ Z klatki schodowej na ulicy Piłsudskiego 10a skradziono rower marki KALKHOFF ciemny metaliczny kolor. Naklejki koloru niebieskiego oraz hamulce tar zowe sprzpdu i stylu. Nagroda za odnalezienie 800 zł gotówka. Kontakt: 732-906-730 ■ Podpisano umowy na dofinansowanie budowy dwóch przystani na prawobrzeżu. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz podpisali dziś umowę na dofinansowanie ze środków unijnych dwóch kolejnych inwestycji w naszym mieście. Pierwsza to przystań jachtowa w Przytorze. Druga to przystań kajakowa na wyspie Karsibór. Obie będą gotowe do końca 2018 roku. Obecnie byli również zastępcy prezydenta miasta Barbara Michalska i Paweł Sujka oraz pochodzący z Karsiboru wiceprzewodniczący Rady Miasta Zdzisław Merchelski i przewodniczący Rady Osiedla Karsibór Przemysław Witkowski ■ Na północnym-zachodzie i częściowo w centrum prognozowany są burze, którym towarzyszyć będzie głównie wiatr do 70-90 km/h ■ Nie pod koniec marca, ale na początku kwietnia podpisana ma być umowa na unijne dofinansowanie budowy tunelu ■ Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Na osiedlu Platan przy ulicy Wojska Polskiego samochód osobowy uderzył w dziecięcy wózek, podczas cofania. Kilkuletnie dziecko i jego matka trafili do szpitala. Kierowca ich nie zauważył ■ Wyśrubowane wymaganie dla sprzątaczki? Urząd wyjaśnia, skąd to się wzięło ■ Świnoujścianka prosi o materiały budowlane, aby pomóc w remoncie domu spokojnej starości dla niechcianych psiaków! "Staruszkowo" to miejsce wypełnione miłością i dobrocią, znajdujące się w Karpaczu. Jest to swego rodzaju "dom spokojnej starości" dla psiaków. Każdy otrzymuje tam bezgraniczną miłość i opiekę na najwyższym, należytym poziomie. Wszystko to dzięki Pani Krysi która poświęciła swoje życie na rzecz pomocy czworonogom. My, wolontariusze, zwracamy się z prośbą o pomoc w przeprowadzce i remontowaniu "Saruszkowa", które musi zostać przeniesione do nowego domu. Nasza przeprowadzka spowolniona jest dużą ilością pracy, do której należy między innymi odświeżenie starych ścian, popękanych sufitów oraz doprowadzenie do używalności łazienek i kuchni. ■ W zachodniopomorskim stwierdzono przypadki gry, która może zabić Twoje dziecko! Niebieski Wieloryb zbiera krwawe żniwa! ■ Oceanarium, Egzotyczna Laguna ze Spa, Jaskinie Nauki 5 D+, Centrum Odnowy Zdrowia, Interaktywne Centrum Nauki to wszystko może powstać w Świnoujściu! Wrocławska firma PFI Global przedstawiła w dniu wczorajszym świnoujskim radnym oraz przedstawicielom branży turystycznej propozycję powstania w mieście kompleksu wypoczynkowo – rozrywkowego, wielofunkcyjnego obiektu, gdzie przez cały rok będzie można ciekawie spędzić wolny czas. W kompleksie znalazłyby się między innymi oceanarium, Egzotyczna Laguna ze Spa na wzór Tropikalnej Wyspy pod Berlinem, Jaskinie Nauki 5 D+, Centrum Odnowy Zdrowia, Interaktywne Centrum Nauki. ■ Świnoujskie promy z nowymi radarami. W wyniku ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku przetargu świnoujskie promy obsługujące przeprawę Warszów i Centrum otrzymały nowe systemy radarowe oraz kompasy satelitarne GPS ■ Nowe szaty wiosny – „Budzenie Wiosny” w hotelu DAS AHLBECK HOTEL & SPA****S. Gdyby wiosna mogłaby wyszukać sobie odpowiednie miejsce aby rozbudzić się ze snu zimowego - to z pewnością byłby to hotel DAS AHLBECK HOTEL & SPA****S. Właśnie tutaj, w cztero-gwiazdkowym hotelu superior przy promenadzie w Ahlbecku co rok wyprawia się na jej cześć szczególną imprezę, a więc będzie można zastać ją już w tą sobotę, 18.03.2017 r. od godz. 19, kiedy ponownie pojawi się w swoich najpiękniejszych szatach. Budzenie Wiosny w hotelu DAS AHLBECK HOTEL & SPA****S stało się już dawno tradycją. Praz dziewiąty odbędzie się muzyczno-kulinarny festyn mody z muzyką live na tle szczególnej kulisy 20-metrowego basenu w hotelowym SPA. Właśnie tutaj entuzjaści mody, miłośnicy szczególnych rozkoszy kulinarnych oraz wszyscy ci wyjdą na swoje koszty, którzy tak niecierpliwie pragną cieplejszej pory roku ■ Najpierw Kasprowicza, później Sienkiewicza i Jachtowa. Już niedługo, bo po sezonie, rozpocznie się remont ulicy Kasprowicza! Szacuje się, że wykonanie odwodnienia, położenie nowej nawierzchni oraz przebudowa chodnika, może wynieść około 700 tysięcy złotych. W planach jest także remont ulicy Sienkiewicza i Jachtowej ■ Pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście, etap kolejny. Do Sejmu trafiła ustawa o pogłębieniu toru wodnego ze Świnoujścia do Szczecina. Specjalną ustawą rząd chce przyspieszyć wszystkie sprawy administracyjne związane z wydaniem różnego rodzaju dokumentów ■ Oszuści dzwonią i podają się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego! Nie daj się nabrać! Po raz kolejny mieszkańcy Świnoujścia otrzymują telefony od osób podających się za funkcjonariuszy CBŚ, którzy proszą o przekazanie pieniędzy na cele operacyjne. Na potwierdzenie swoich słów, proszą o to, aby potencjalna ofiara zadzwoniła pod numer 997 i zapytała o nazwisko funkcjonariusza. Jak się okazuje, telefon jest przekierowywany do innego oszusta, który potwierdza prawdziwość informacji i nakazuje przekazać pieniądze. ■ ENEA Operator planuje kolejne przerwy w dostawie prądu. Podajemy kiedy i gdzie nastąpią planowane wyłączenia. 2017-03-16, godz. 18:00 - 20:00 Świnoujście ul. Matejki 35 ■ 18 marca od godziny 10 do 14 w Pasaż RONDO odbędzie się Jarmark Rękodzieła Artystycznego organizatorzy Handlowcy z Pasażu Rondo i Akademia Każdego Wieku. Zapraszamy Rękodzielnicy przygotowali wiele wspaniałych prac ■ Na początku marca, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świnoujściu zarejestrowano 340 oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi. W całym ubiegłym roku w naszym mieście oficjalnie pracowało 1071 obcokrajowców. Przybywali… ze Wschodu ■ Napisał do nas jeden z Czytelników, który znalazł telefon marki Samsung. Właściciel aparatu proszony jest o kontakt ze znalazcą ■ Skąd na plaży na Warszowie wziął się węgiel? Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie twierdzi, że spadł ze statku. Wielu naszych Czytelników było zdziwionych, skąd na plaży na Warszowie wziął się węgiel? Dziennikarze portalu iswinoujscie.pl postanowili zaspokoić ciekawość mieszkańców i z tym pytaniem zwrócili się do Urzędu Morskiego w Szczecinie. Na nasze pytanie odpowiedział dyrektor, Andrzej Borowiec. Według dyrektora UM węgiel najprawdopodobniej pochodzi ze statków przewożących węgiel ■ Ukradł ubrania, bo chciał się elegancko ubrać? Udawał Niemca. Zobacz film! Nie wiadomo, jakie wyższe cele kierowały sklepowym złodziejem, który przygotowując się do kradzieży pragnął zostać wzięty za Niemca. Możliwe, że przyświecało mu przekonanie, że obywateli niemieckich traktuje się w naszym mieście lepiej...Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku podczas kradzieży w jednym ze sklepów w Galerii Corso. Podczas opuszczania sklepu ze skradzionym towarem pożegnał się z ekspedientką mówiąc "Auf Wiedersehen". Ale to go nie uratowało przed zdemaskowaniem ■ Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku podczas kradzieży w jednym ze sklepów w Galerii Corso. Podczas opuszczania sklepu ze skradzionym towarem pożegnał się z ekspedientką mówiąc "Auf Wiedersehen". Ale to go nie uratowało przed zdemaskowaniem ■ Jak ustalili dziennikarze iswinoujscie.pl jeszcze w tym miesiącu w Świnoujściu ma być podpisana umowa o unijnym dofinansowaniu budowy tunelu pod Świną – dowiedział się nasz portal. Z Unii Europejskiej dostaniemy na tę inwestycję ponad 775 milionów złotych ■ Będą podwyżki dla urzędników. W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trwają aktualnie prace nad opracowaniem projektu rozporządzenia w sprawie podwyżek dla pracowników samorządowych. Wzrost wynagrodzeń planowany jest jeszcze w tym roku. Podwyżki nie ominą także świnoujskich urzędników. Z informacji prezydenckiego rzecznika wynika, że średnia wysokość podwyżek wyniesie około 160 złotych. Kiedy urzędnicy będą się mogli cieszyć z wyższych pensji? Okazuje się, że już od kwietnia tego roku ■ Strażnicy graniczni przechwycili 200 kilogramów liści tytoniu i krajanki! ■ Dzień Kobiet w 8.FOW. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zorganizowane zostało spotkanie, na które zaproszone zostały wszystkie panie służące i pracujące w dowództwie flotylli. ■ Szokujący finał imprezy. Grupa nastolatków okradła i zdemolowała mieszkanie swojego kolegi!■ SONDA: Z okazji Dnia Kobiet postanowiliśmy zadać naszym Czytelnikom jedno pytanie: Czy Świnoujście jest gotowe na to, by prezydentem naszego miasta została kobieta? ■ W Urzędzie Miasta królują Samsungi! Urzędnicy mają 58 służbowych telefonów, w tym S7 i S6 ■ 21-latek dostrzegł samochód z kluczykami w stacyjce i postanowił się przejechać. Grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności ■ Dariusz Śliwiński nowym Przewodniczącym Rady Miasta. ■ Joanna Agatowska odwołana z funkcji Przewodniczącej Rady Miasta ■ W sobotę 3 marca, około godziny 11.00 na rynku "Pod zegarem" (zielony rynek) znaleziono portmonetkę z pieniędzmi ■ Klucze francuskie, gaz pieprzowy i psy... Zapytaliśmy świnoujścianki, co noszą w torebkach. Zobacz film! ■ Łabędź pogryziony przez psa został wypuszczony na wolność! ■ Na budowę tunelu pod Świną z Unii Europejskiej dostaniemy ponad 775 milionów zł. Na budowę stałego połączenia trzeba, według wstępnych obliczeń 950 mln zł. 130 milionów ma zabezpieczone na ten cel miasto ■ Akademia Strefy Kobiet. Była Miss Polonia Ewa Wachowicz motywowała świnoujścianki do działania! Znana wszystkim, kiedyś Miss Polonia i rzeczniczka prasowa Waldemara Pawlaka, dziś producentka programów telewizyjnych i jurorka programów kulinarnych, Ewa Wachowicz odwiedziła Świnoujście. Cel wizyty dziennikarki telewizyjnej był prosty: zmotywowanie Pań do działania!. Ewa Wachowicz zachęcała świnoujścianki, do wzięcia spraw w swoje ręce. Według byłej Miss Polonia, kluczem do sukcesu jest odwaga i odpowiedzialność. Jak podkreślała, odwagi nauczyło ją życie, a odpowiedzialności rodzice ■ Joanna Bator laureatką Uznamskiej Nagrody Literackiej 2017 za całokształt twórczości. Uroczyste wręczenie nagrody przez członków jury, dr mult. Manfreda Ostena oraz dr Andreasa Kosserta odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 12:00 w kurorcie nadmorskim Ahlbeck. Wieczór autorski, podczas którego autorka będzie czytać fragmenty swojej powieści „Ciemno, prawie noc” Uznamskie Dni Literatury z udziałem Martina Walsera, Donny Leon i Alfreda Grossera odbędą się od 26 do 29 kwietnia, a przyświecać im będzie motto „Tożsamość – pilnie poszukiwana” ■ Mieszkanka Wrocławia przebywając w ośrodku sanatoryjnym, stwierdziła że jej pieniądze zostały skradzione. Na miejsce zgłoszonej kradzieży, wysłany został patrol funkcjonariuszy prewencji. Jak się okazało, do przestępstwa wcale nie doszło... ■ „Dzwonię z CBŚ. Ile pieniędzy ma pan w banku?”- uwaga na oszustów, którzy pojawili się w Świnoujściu! W środę dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał kilka zgłoszeń od starszych osób informujących o próbach oszustwa. Policjanci apelują do mieszkańców miasta, aby zachowali ostrożność ■ Ryszard Teterycz odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Za odwołaniem Ryszard Teterycza głosowało 11 radnych, przeciw 9 radnych, głosów wstrzymujących się nie było ■ Dariusz Śliwiński pozostaje na stanowisku wiceprzewodniczącego Rady Miasta. 10 radnych było za jego odwołaniem, 10 było przeciwnych ■ Nie doszło do odwołania przewodniczącej rady Miasta. W głosowaniu tajnym 10 radnych zagłosowało za, 10 było przeciw odwołaniu Joanny Agatowskiej ■ Andrzej Mrozek nowym wiceprzewodniczącym rady Miasta. Podczas dzisiejszej sesji rada postannowiał dokonać zmian w prezydium. Pierwsze głosowanie dotyczyło kandydatury radnego Andzrezja Mrozka na funkcję wiceprzewodniczącego rady Miasta. W głosowaniu tajnym kandydat uzyskał 11 głosów poparcia. 9 radnych było przeciw ■ Radni opozycji złożyli wniosek o odwołania przewodniczącej Rady Miasta oraz pozostałych członków prezydium rady ■ 13 głosami za do porządku obrad dzisiejszej sesji rady Miasta wprowadzony został punkt w sprawie odwołania prezydium Rady Miasta ■ Zagęszczarki i poszukiwany 40-latek. Dwie zagęszczarki, z których jedna pochodziła z kradzieży w Szwecji i poszukiwanego przez organy ścigania 40-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego zatrzymała 27 lutego w Świnoujściu Straż Graniczna. ■ Azbest ma zniknąć z naszego kraju do 2032 roku. Jeśli są takie podmioty, osoby fizyczne, które chciałyby jeszcze zlikwidować azbest, to będziemy dysponowali środkami, żeby wspomóc tych zainteresowanych, żeby tę truciznę zlikwidować –zachęcał na lutowej sesji Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. Chętni mogą się zgłaszać tylko do 28 lutego ■ Świnoujście jak na razie bez sieci miejskich rowerów. Mieszkańcom i turystom muszą wystarczyć jednoślady z wypożyczalni. Niedawno regionalne media obiegła informacja, że w Kołobrzegu powstanie sieć rowerów miejskich. Ma ona liczyć 12 stacji, a mieszkańcy będą mieli do dyspozycji aż 120 jednośladów. A co z naszym miastem? Czy w Świnoujściu, także planuje się taką sieć? Z informacji rzecznika prezydenta miasta, wynika, że na tę chwilę miasto nie pracuje nad opracowaniem takiej koncepcji. Prezydencki rzecznik uważa, że Świnoujście nie potrzebuje autonomicznej sieci rowerów miejskich ■ Seryjny włamywacz do piwnic zatrzymany. Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali seryjnego włamywacza. 28-latek ma na swoim koncie co najmniej 11 przestępstw przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca pokonując zabezpieczenia, włamywał się do piwnic na terenie miasta i kradł z ich wnętrz wartościowe przedmioty. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności ■