POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.02.2013, 08:31:09] • Świnoujście

Pies „Robinson” wciąż cierpi! Służby bezradne

Pies „Robinson” wciąż cierpi! Służby bezradne

fot. Czytelnik

Od kilku dni śledzimy losy psa uwięzionego na podtopionej działce na Warszowie. Po naszych artykułach dolą czworonoga zainteresowały się służby, chyba wszystkie jakie tylko powinny. Tyle tylko, że z tego zainteresowania nic nie wynikło. Nikt nie wie kto i co może zrobić dla cierpiącego zwierzęcia... To przykład jakiejś totalnej paranoi!

Po naszych pierwszych artykułach mieliśmy nadzieję, że ktoś poczuje się do pomocy. Nie zawiedliśmy się o tyle, że los naszego „Robinsona’ rzeczywiście zainteresował zdawałaby się właściwe osoby. Świadkiem „interwencji” byli czytelnicy iswinoujscie.pl, m.in. osoba, która jako pierwsza dała nam sygnał o skandalicznych warunkach w jakich przetrzymywane jest zwierzę. Dzięki niej wiemy także jak przebiegła „interwencja”. Na wizję lokalną przybyli pracownicy schroniska dla zwierząt, Policja, strażacy, Powiatowy lekarz Weterynarii… . Przyszli i stwierdzili, że pies przebywa w skandalicznych warunkach, że trzeba by podnieść mu budę żeby nie tkwiła zanurzona w wodzie. Być może coś więcej z tej interwencji by wynikło, być może pracownicy schroniska zdecydowaliby się zabrać „Robinsona” tyle tylko, że nikt nie miał odpowiednio dużych kaloszy…
-„Przyszli, popatrzyli, może spisali jakiś protokół… Na działkę nikt nie zdołał wejść.. Cóż to chyba oczywiste, że zdrowie ludzi jest ważniejsze niż jednego psa. Z drugiej jednak strony, zakrawa na kpinę gdy taka „armia” wyspecjalizowanych funkcjonariuszy publicznych pozostaje bezradna przed zalaną działką.”- relacjonuje nam czytelnik iswinoujscie.pl Niemoc jaką się wykazali w takiej wydawałoby się oczywistej sytuacji jest porażająca.

Przy okazji mamy apel do naszych czytelników. Może ktoś dysponuje nieprzemakalnymi tzw. Kaloszami –rybaczkami dla naszych funkcjonariuszy!? Pomóżmy uwolnić podtopionego zwierzaka!


komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Gość • Środa [13.02.2013, 12:00:14] • [IP: 95.225.7.**]

TO NIEDOPUSZCZALNE I ABSURDALNE!! ZABIERZCIE GO STAMTAD

Gość • Wtorek [12.02.2013, 21:49:23] • [IP: 92.42.112.**]

Nie wiem kto to pisze ale chyba rodzina staruszki Animasi weszli i pokazali jakie warunki ma ten pies i jak kobieta o niego dba. To jest bezduszna kobieta a ten kto ją broni jest taki sam jak ona. Ta kobieta nie powinna mec pod opieką nic żywego. A ogrody działkowe to nie ferma kur ani miejsce chowu zwierząt gospodarskich. A to miejsce gdzie przebywa pies to z czarnego horroru wieś prawosławna... to że ją zalało odkryło cały dramat tego biednego psa i innych trzymanych tam zwierząt

Łodzianka • Wtorek [12.02.2013, 19:07:42] • [IP: 178.36.248.***]

Pozwała bym do sądu i tą właścicielkę i tych mądrych Panów ze schoroniska i całą resztę idiotów... na cukrowe rzeźby to oni mi nie wyglądają i jak by nawet się nieco zamoczyli to wsiadają z psem do auta i zaraz są w schronisku przebierają się i jest wszystko załatwione... ludzie zacznijcie myśleć wreszcie, od czego macie mózgi...

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 18:37:00] • [IP: 87.207.85.**]

Czy w tyn kraju jest ktoś kompetentny? Jakie to są słuzby skoro żadna nie pomoże !!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:59:39] • [IP: 80.245.184.**]

Czy nikt nie zrozumiał, że to babsko nie odróżnia dobra od zła. W odróżnieniu do innej pani która uważała, że szczur to też człowiek i mu się należy, ta Pani nie rozumie nic. Dla niej tylko kasa się liczy i jestem pewien, że z tej działki kawałka patyka nie odda za darmo, nie mówiąc o psie. To stara handlara, ma rodzinę i oni powinni jej pomóc.Widocznie nie chcą i za to powinni wszyscy odpowiadać karnie.

Zbulwersowana • Poniedziałek [11.02.2013, 15:53:17] • [IP: 178.84.83.***]

Prosze nie pisac bzdur ze ta kobieta dba o psa bo jak ona dba to wszyscy widzimy! Pies musi byc stamtad zabrany i to szybko!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:23:05] • [IP: 95.108.125.*]

kopiuje info z wydarzenia na fb:"MIASTO NIE WIDZI PROBLEMU W TYM ŻE PRZEBYWA NA DZIAŁKACH. TWIERDZĄ, ŻE PIES JEST BARDZO ZWIĄZANY Z PANIĄ A OANI BARDZO GO LUBI I UBOLEWA NAD TYM ŻE NA DZIAŁCE STOI WODA. SCHRONISKO UMIEŚCIŁO BUDE W INNYM MIEJSCU I PIES MA JUZ SUCHO. A SAMA GAZETA TAK WYKONAŁA ZDJĘCIA ABY WYGLĄDAŁO TO DRASTYCZNIE."

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:54:11] • [IP: 37.128.6.***]

Pies ma utworzone wydarzenie na fb! W wyszukiwarce wystarczy wpisac" UWAGA ŚWINOUJŚCIE!!Z OSTATNIEJ CHWILI!! ZAMARZAJĄCY W WODZIE PIES!! BEZ RATUNKU!!" .Szukamy ludzi ze Swinoujścia i okolic!!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:41:32] • [IP: 193.111.26.**]

Jak sie nie da pomoc? Absurd...Zabrac psa i tyle...

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:37:25] • [IP: 92.42.118.***]

TO SCHRONISKO DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJE NIE WIEM PO CO JEST SKORO NIGDY NIE MOŻNA SIĘ TAM DODZWONIĆ CZY DOPROSIĆ O POMOC NIGDY!! ZAWSZE SIĘ SŁYSZY ŻE PO 15 TO JUŻ NIE PRACUJĄ TO DZIWNE BARDZO. NIC NIE ROBIĄ I ŻAL TYCH ZWIERZĄT BO LEPIEJ BY MIAŁY NA WOLNOŚCI NIŻ Z TA BABĄ STARA

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 14:32:24] • [IP: 31.174.143.***]

Moim zdaniem?? Moim zdaniem nie ma na co czekać! Formalności będą trwać i trwać aż pies padnie albo zamarznie! Tam trzeba iść rozwalć te ogrodzenie i uratowac mu żyie! Natychmiast! Ludzie ruszcie sumienia! Zbierzcie się w parę osób i idźcie ratować psiaka!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 08:43:03] • [IP: 83.89.12.***]

po co jest schronisko dla zwierzat w tym miescie?? Zeby wybrac sie na wycieczke i popatrzec na cierpiace zwierze?? I stwierdzic ze zwierzakowi nie mozna pomoc?? To skandal!!

karola • Poniedziałek [11.02.2013, 01:46:58] • [IP: 77.45.90.***]

Starsza Pani to odrebny temat - pies musi byc jej odebrany; Nie umie nad nim sprawowac opieki i to jest fakt.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 18:14:44] • [IP: 92.42.112.**]

I oczywiście do obrońców starowinki. Po pierwsze takim ludziom już się nic pod opiekę nie daje, a bierze się już ich pod opiekę - jak małe dziecko. Ja się pytam gdzie jest rodzina tej starowinki a może to ta rodzina ukryta pod nickiem pisze te psalmy na jej obronę i nawołuje do zajęcia się zalaną działką. Ta kobieta nie powinna już mieć żadnej działki na głowie i widać że to śmieciarnia a nie ogródek działkowy i za ten śmietnik, może też odpowiada zarządca? A ona za śmietnik nie odpowiada? Pies nie może być pod opieką tej pani i tyle na ten temat. Jeśli w dodatku wnuczka tej pani faktycznie ma psi salon na Grunwaldzkiej jak ktoś podał i zarobkowo zajmuje się psami to jest podwójnie obrzydliwe.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 15:31:51] • [IP: 92.42.118.***]

Pewnie, biedna babinka puszcza psa jak działka nie jest zalana, nosz kutwa jego mać, wolne żarty. proponuję obrońcom starowinki pójść na tą działkę i posiedzieć razem z psem, oczywiście załatwiając się do tej wody i być zmuszonym również do jej picia.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:51:02] • [IP: 46.113.59.**]

Dlaczego nikt się nie zajmie podtapianiem. Zarządca działek powinien rowy wykopać na odpływ Ewidentnie zawinił i powinien mieć tego konsekwencje. Ta pani jak i inni płaca za działki. włascicele powinni rządać odszkodowania za zalanie Każdy widzi tylko złą babę Ona nikogo nie krzywdzi i to nie jej wina że ma zalaną działkę. U nas też działka jest mokra ale są rowy i nie ma takich historii. Może ktoś by dotarł do zarządcy

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:42:36] • [IP: 46.113.59.**]

Dlaczego tylko debile się wypowiadają tego też nie rozumiem Przygłupiaste ludzie widzą tylko psa i nic poza tym klapki na oczach. Nie wiem w całym artykule ani razu nie było wypowiedzi pracowników schroniska. Znam tę bacie i psa. On nie jest uwiązany a ona dba o niego nawet puszcza pobiegać jak nie ma wody oczywiście. Jeżdzicie po wszytkich jak po kobyłach. Obrzydliwe. Bezmózgi Do tego głupie imię Ten pies ma swoje imię Robicie sensację tylko z czego

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:24:45] • [IP: 178.238.249.***]

Dobrze, że wiele osób poruszyła sprawa psa to znaczy, że jeszcze są ludzie wrażliwi. Ta właściciela działki przynosi wstyd innym działkowcom, takie zaniedbane powinno się odbierać bo są złą wizytówką dla Zarządów.Ale wiem z doświadczenia, że w większości tam, gdzie chowa się zwierzęta /kury, kaczki, króliki/ to tak wygląda. Nie mówiąc o przykrych zapachach.Jest to czasami utrapienie dla działkowiczów. Ale to wina Zarządów. Rodzina tej pani powinna pomóc rozwiązać ten psi problem.Przecier prawo reguluje te sprawy. Odbierają konie, bydło a tu jeden psiak i nie ma na to sposobu?Piszecie, że mieszkał na działce pan, który pilnował KUR -przecież nie wolno mieszkać na działce. Jajeczka chce się jeść a jeszcze lepiej sprzedawać... a co z psem? Proszę napiszcie jak to się zakończyło. Bieda nie tłumaczy bezduszności.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 11:14:22] • [IP: 87.209.163.**]

W normalnym kraju służby/instytucje zajmujące się ochroną zwierząt w takiej sytuacji po prostu wchodzą i zabierają psa a właściciela podają do sądu. Ale tu jest Polska, " służby" (czyt. schronisko) tylko stoi i się patrzy i nic nie robi. Smutne...

Gość • Niedziela [10.02.2013, 08:15:22] • [IP: 178.180.207.***]

Otworzcie oczy!to schronisko nie chciało zabrać psa!!dlatego nikt nie mögł nic zrobić.

Gość • Niedziela [10.02.2013, 00:20:20] • [IP: 95.129.226.***]

dam znać do programu" Uwaga" w TVN to może oni pomogą?

Alka • Niedziela [10.02.2013, 00:16:46] • [IP: 83.8.65.***]

To dobry pomysl pojechac i go uwolnic bo te niemoty mu niepomoga. Hmm nieraz zawozilam psa do schronu. Trzababylo by obczaic teren i zobaczyc gdzie ten pies sie znajduje .

Gość • Niedziela [10.02.2013, 00:01:57] • [IP: 92.42.113.***]

A jezeli chodzi o kase to skrzyknijmy sie damy nawet po pare zloty na psiaka ze wszystkimi co los tego psa nie jest obojetny. Tak to dziala a widze ze ludzie maja dobre serca na necie

Gość • Sobota [09.02.2013, 23:57:54] • [IP: 92.42.113.***]

gdzie to jest? bo czytam i nie moge uwierzyc ze tyle obroncow psa jest na necie a nic nie robicie, napiszczcie tutaj gdzie to jest pojade wejde na ta dzialke oddam psa do schroniska czy to problem jakis??

Alka • Sobota [09.02.2013, 23:54:10] • [IP: 83.8.65.***]

Skandal skandal skandal . Kalosze ?? Czy ktos ma niepotrzebne kalosze ??. Rozumiem ze mamy zrobic zbiorke jakas ?? Na zakup kaloszy ?? Co to ma byc ?? Kazdy sie dupa wypina na tego psa. Zamiast zabrac go jak najszybciej to jakies jaja sobie robia. No pani Celniak niech pani pokaze jak pomaga pani zwierzetom jak je kocha. Powinna Pani pomuc temu psu a nie rozklada rece. . A tak na serio jedziie ktos uwolnic tego psa ??

Oglądasz 1-25 z 128
■ Trwa wielka gra miejska szczepu „Słowianinie” ZHR. W sobotę już od wczesnych godzin przedpołudniowych, na ulicach miasta można spotkać umundurowanych młodych ludzi. To zuchy i harcerze szczepu Związku harcerstwa Rzeczpospolitej prowadzą tzw. „grę miejską”. Dla młodych ludzi to połączenie doskonałej zabawy, ruchu na świeżym ale dla młodych ludzi ma też wartości poznawcze i edukacyjne. ■ Przedszkolaki z Kolorowego Świata bawili się na Andrzejkach! 30 listopada gr .Muszelki w Przedszkolu Miejskim Nr 10 "Kolorowy Świat " zaprosiła rodziców do wspólnych zabaw i wróżb andrzejkowych. W atmosferze czarów i magii, przy blasku świec przedszkolaki zapoznały się z tradycjami, obrzędami i dziedzictwem kulturowym naszego kraju, jakimi są wróżby andrzejkowe ■ Przewodnicząca Rady Miasta pamięta o mieszkańcach prawobrzeża. Joanna Agatowska, chce, aby także oni mieli okazję poczuć magię świąt. W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta, jeden z wolnych wniosków radnej SLD dotyczył tego właśnie pomysłu. Joanna Agatowska zaproponowała, aby na prawobrzeżu było więcej świątecznych ozdób. Przewodnicząca chce, aby część ozdób przenieść z centrum miasta, właśnie na prawobrzeże ■ Na trasie Parłówko - Wysoka Kamieńska mieszkanka Świnoujścia uderzyła w drzewo. Dwoje dzieci w szpitalu. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej numer 108, między Parłówkiem, a Wysoką Kamieńską. Kierująca volvo, 36- letnia mieszkanka Świnoujścia zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Uderzenie było na tyle silne, że drzewo przechyliło się na linię energetyczną. Na miejsce oprócz ratowników medycznych wezwano także pogotowie energetyczne i straż pożarną. Jak podaje policja, w wypadku nikt nie odniósł obrażeń. - Dwoje dzieci, które podróżowały osobówką zostały przewiezione na obserwację do szpitala w Szczecinie- informuje rzecznik kamieńskiej policji, Aleksandra Berenda ■ Pokłócił się z rodzicami, w ruch poszedł nóż... W jednym z mieszkań przy ulicy Kujawskiej mogło dojść do prawdziwej tragedii. Po godzinie 17.00, doszło do kłótni między synem oraz jego rodzicami. W ruch poszedł nóż, którym syn zaatakował ojca. Na miejsce wezwany został patrol funkcjonariuszy z wydziału prewencji oraz ratownicy medyczni wraz z lekarzem ■ Pierwsze efekty akcji odławiania dzików. Jak dotąd schwytano ponad 20 zwierząt ■ „Rusz dupę gnoju!”- o przemocy wobec dzieci na spotkaniu Akademii Każdego Wieku. Chcąc dowiedzieć się naprawdę ważnych i ciekawych rzeczy na intrygujący temat zapraszają na swoje spotkania fachowców, czasami teoretyków ale najczęściej-praktyków. I tak właśnie było także w tym przypadku. Przemoc wobec dzieci to temat, który zaintrygował organizatorów i słuchaczy świnoujskiej Akademii Każdego Wieku. Na piątkową debatę poświęconą jemu właśnie postanowili zaprosić tych, którzy temat znają nie tylko teoretycznie. Do niezawodnej kawiarni „Sonata”, która udostępniła wnętrze i przygotowała słodki poczęstunek przybyli tym razem funkcjonariusze świnoujskiej Komendy Miejskiej Policji oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej działającego w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Spotkanie prowadziła Arabella Wojtasiewicz z Fundacji „Stawa”. Organizatorzy zadbali także by na spotkaniu zabrzmiał także fachowy głos osoby doskonale poruszającej się w prawodawstwie związanym z przemocą. Tę rolę z powodzeniem wziął na siebie świnoujski prawnik Przemysław Dziekoński. ■ 19 listopada w Bornym Sulinowie odbył się turniej Borne Cup – Talent. W turnieju wzięło udział ponad 120 zawodników z 7 klubów. Ekipa ULKSW Pomorze Świnoujście liczyła 24 osoby. Młodzi adepci ze Świnoujścia okazali się wspaniałymi zawodnikami i wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. ■ Uwaga. Będzie przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w związku z pracami modernizacyjnymi w poniedziałek 28 listopada 2016 roku, w godzinach od 9.00 do 13.00, nastąpi przerwa w dostawie wody do posesji położonych przy ulicach: Słowackiego na odcinku od Nowowiejskiego do Prusa, Orkana na odcinku od Słowackiego do Sienkiewicza oraz Sienkiewicza na odcinku od Matejki do Prusa ■ Uzbrojeni terroryści zaatakowali Terminal LNG w Świnoujściu – ćwiczenia służb. Uzbrojeni terroryści zaatakowali jednostkę Urzędu Morskiego.Dostali się na falochron osłonowy Terminalu LNG im Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeden z członków załogi oraz pracownicy ochrony terminalu stali się zakładnikami. Terroryści zażądali 500 tysięcy dolarów, śmigłowca z pilotem oraz uwolnienia żony jednego z zamachowców. Do incydentu doszło w godzinach rannych w czwartek 24 listopada. ■ OSiR zabezpieczał bazę ratowników. Wszystko przez silny wiatr. Nie od dziś wiemy, jak wiele szkód może wyrządzić silny wiatr. Na świnoujskiej plaży silne podmuchy wiatru systematycznie powodują wywiewanie piasku spod bazy ratowników. To powoduje odsłanianie się instalacji. Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, by temu zapobiec stale uzupełniają wywiewany piasek. Na tego typu prace można było się natknąć na początku tego tygodnia. ■ Dyskusja nad wieloletnim planem planu rozwoju rządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych do roku 2019 niespodziewanie przeciągnęła się w związku z nierozwiązanym do dziś problemem sieci wod-kan w Karsiborzu. Nowa Rada Osiedla domaga się realizacji tego odkładanego od lat projektu ■ Wysokość tzw. "opłaty prolongacyjnej" została zatwierdzona bez głosów przeciwnych. ■ Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie określenia wysokości podatków od nieruchomości oraz od środków transportowych. ■ Przewodnicząca Joanna Agatowska:"Uważam, że członkowie rad dzielnic powinni mieć prawo udziału w sesjach rady Miasta wraz z prawem pobierania diet za udział w pracach Rady". ■ 2191 osób skorzystało w tym roku z akcji darmowych szczepień przeciwko grypie. To największa liczba zaszczepionych mieszkańców od 2009 roku ■ Prezydent miasta: "W sierpniu 2017 roku planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą tunelu, który zostanie wyłoniony w wyniku toczącego się przetargu" ■ Kto przygarnie kotka porzuconego w Łunowie? Znaleziony w nocy z 19 na 20 listopada w okolicy ronda w Łunowie, najprawdopodobniej został porzucony przez kogoś z samochodu, który stał tam przez kilkanaście minut a następnie odjechał. W chwilę później pojawił się na drodze zdezorientowany kot ■ III Inwazja Morsujących Mikołajów. Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" oraz Klub Morsów Morświny zapraszają na III Inwazję Morsujących Mikołajów Świnoujście 2016, która odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta w dniu 4 grudnia br. ■ OT Port pod wielką presją czasu. Radni po burzliwych rozmowach, poszli spółce na „rękę”. OT Port planuje do 2020 roku zmodernizować port pod względem technologii obrotu towarami, głównie zbożem. Aby tak się stało, potrzebny jest czas, którego spółka niestety nie ma. Na wtorkowej komisji w urzędzie miasta, pojawił się Ludwik Heinsch - Prezes OT Port, który uświadomił radnym, przed jak ważną decyzją stoją ■ Uwaga! Przerwa w dostawie wody. Z powodu prac modernizacyjnych, w dniu 23 listopada br., w godzinach od 8.00 do 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości zlokalizowanych przy ulicach Słowackiego i Nowowiejskiego ■ Szykuje się kolejna podwyżka ceny wody i ścieków w naszym mieście. Już na najbliższej sesji radni zadecydują, czy zgadzają się na propozycję Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Woda za 9,22 złotych+VAT ■