░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.02.2013, 06:44:34] • Świnoujście

Uwięziony pies cierpi na zalanej działce!

Uwięziony pies cierpi na zalanej działce!

fot. Czytelnik

Wydawałoby się, ze skowyt czworonożnego „Robinsona” pozostawionego na pastwę losu na zatopionej działce powinien poruszyć ludzkie sumienia. Poruszył jedno. Czytelnik iswinoujscie.pl usłyszał przeraźliwe wycie zwierzęcia, zrobił zdjęcia. Kto uwolni czworonoga z zalanej całkowicie działki?

„Spotkałem się z ostatnio z kompletną bezradnością służb i znieczulicą. Może w skrócie opowiem co się mi przytrafiło: wyszedłem na spacer w niedzielne popołudnie w okolice Działek odry idąc chodnikiem usłyszałem niesamowity skowyt po przeciwnej stronie jest zjazd gdzie mieszczą się też działki jakiś prywatnych ludzi ciężko było podejść bo wszystko jest zalane i patrzę  i uwierzyć nie mogę jak pies zamknięty w mały kojcu gdzie kompletnie wszystko jest zatopione pies od momentu zalania brodzi w wodzie”- napisał na kontakt@iswinoujscie.pl pan Marek. Do swojej informacji załączył zdjęcia.

Uwięziony pies cierpi na zalanej działce!

fot. Czytelnik

Od kilku dni całym światem zwierzęcia jest... podtopiona buda. Działka, która stała się jego więzieniem znajduje się 100 metrów od skrzyżowania z ul. Wolińską. Nasz czytelnik próbował zainteresować sprawą odpowiednie służby ale w niedzielę dodzwonić się do którejkolwiek okazało się niemożliwe. Działka i jej otoczenie jest zalane do tego stopnia, ze nie da się tam podejść i pomóc zwierzęciu. Potrzebna jest służba z odpowiednim sprzętem. Może w poniedziałek zwierzę doczeka pomocy?! Mamy również nadzieję, że uda się ustalić i ukarać właściciela.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 88, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 88

Gość • Sobota [23.02.2013, 12:20:54] • [IP: 84.13.18.***]

CO ZA PARANOJA!! GDYBYM NIE MIESZKALA W LONDYNIE TO WESZLABYM DO TEJ DZIALKI I SAMA GO UWOLNILA, CZY NIKT NIE MOZE TEGO ZROBIC?!?!?!?

Julie z PARYZA • Środa [13.02.2013, 22:14:43] • [IP: 88.165.95.**]

TO JEST SKANDAL ! CZLOWIEK JEST NAWIEKSZYM SZKODNIKIEM NA ZIEMI !! JAK MOZNA WOGOLE DOPUSCIC DO TAKIEGO PODLEGO TRAKTOWANIA BEZBRONNEGO ZWIERZAKA !!

zbulwersowana • Wtorek [12.02.2013, 10:16:37] • [IP: 178.84.83.***]

"Pani go lubi"... no zarabiscie go lubi i dlatego zostawila go damego w tym syfie na 24 h na dobe!

Gość Ja • Poniedziałek [11.02.2013, 21:08:46] • [IP: 188.47.12.**]

Jak pani go tak lubi, to niech siedzi z nim na tej zalanej działce, a jak nie, to niech go odda, i nie robi problemu, bo to będzie lepsze dla tego biednego psa. Dziwi mnie niemoc miejscowych władz i to, że nie mogą poradzić sobie z tym problemem. To nawet powinien być jakiś ludzki odruch, bardzo to dziwne, a zwierze cierpi.

Marta • Poniedziałek [11.02.2013, 17:35:07] • [IP: 95.108.125.*]

POSZUKUJEMY OSÓB ZE ŚWINOUJŚCIA I OKOLIC CHCĄCYCH DZIAŁAĆ W ORGANIZACJI PRO ZWIERZĘCEJ I W REALNY SPOSÓB ZMIENIĆ SYTUACJĘ W TYM MIEŚCIE. JEŚLI JESTEŚ OSOBĄ KTÓREJ LOS KRZYWDZONYCH ZWIERZĄT NIE JEST OBOJĘTNY I POŚWIECISZ SWÓJ CZAS ABY Z ZAANGAŻOWANIEM POMAGAĆ BEZBRONNYM I CIERPIĄCYM STWORZENIOM SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI! TEL. 660-737-137

Zbulwersowana • Poniedziałek [11.02.2013, 15:48:22] • [IP: 178.84.83.***]

Jak to mozliwe ze ten pies do tej pory nie zostal zabrany z tej dzialki? W kazdym normalnym cywilizowanym kraju pies juz bylby pod opieka weterynarza w cieplym miejscu a wlascicielka stanelaby przed Sądem za znecanie sie nad zwierzakiem. No ale to jest sredniowieczna Polska !

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 15:18:38] • [IP: 95.108.125.*]

niestety psa nie odebrano bo" MIASTO NIE WIDZI PROBLEMU W TYM ŻE PRZEBYWA NA DZIAŁKACH. TWIERDZĄ, ŻE PIES JEST BARDZO ZWIĄZANY Z PANIĄ A PANI BARDZO GO LUBI I UBOLEWA NAD TYM ŻE NA DZIAŁCE STOI WODA. SCHRONISKO UMIEŚCIŁO BUDE W INNYM MIEJSCU I PIES MA JUZ SUCHO. A SAMA GAZETA TAK WYKONAŁA ZDJĘCIA ABY WYGLĄDAŁO TO DRASTYCZNIE." to są jawne KPINY!!

Gość • Poniedziałek [11.02.2013, 12:33:35] • [IP: 46.205.101.**]

proszę o informację, czy zwierze zostało usunięte z tej działki. Kto ma wiedzę na ten temat ? proszę opublikować.

karola • Poniedziałek [11.02.2013, 01:45:38] • [IP: 77.45.90.***]

PIES powinien zostac odebrany; Prosze zerknijcie na ustawe o ochronie zwierzat; Pies nie moze zyc w takich warunkach;

Gość • Sobota [09.02.2013, 22:52:34] • [IP: 89.229.83.***]

to normalka bo to tylko polska tylko by zyło sięlepiej

Gość • Wtorek [05.02.2013, 12:01:18] • [IP: 91.211.102.***]

czy nikt na tych działkach nie przeprowadza kontroli..?? przecież tam straszny syf!! i jeszcze ten pies...widok koszmarny!! nie ma dla mnie znaczenia czy tą działkę ma ktoś stary czy młody, tak nie powinno być!!

Gość • Wtorek [05.02.2013, 07:52:07] • [IP: 80.245.176.***]

Przestańcie męczyć starszych ludzi bo na to nie zasłużyli - a pies to pies, jeżeli ktoś chodzi spać z psem lub wpuszcza na kanapę to niech z nim zamieszka w dzikiej budzie! obłuda obłuda i obłuda, nie o taką Polskę walczyli Ci starsi ludzie. Jakby przyszła powódź to zamiast wziąć się do roboty to byście pieski ratowali i jeszcze z jakimiś puszkami kwestowali. Ale cóż...co niedziela sumiennie i fałszywie na stałą godzinę i później wychodzi: (przykre ale prawdziwe.

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 22:57:14] • [IP: 62.69.252.**]

Ty co masz pretensje do Urzędu Miasta jeżeli wiedziałeś jaka jest sytuacja jak pies ma na imie i jak cierpi było iść pomóc albo przygrnać psa, nie potrzebnie jest temat rozdmuchany chodzi o dobro psa a właściciel o nim zapomniał. A tacy ludzie jak ty widzą problem w Urzędzie Miasta, melioracja to jedno, krzywda zwierzęcia to inna sprawa gratulacje za podejście

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 22:54:16] • [IP: 62.69.252.***]

Jestem z Warszowa spotkałam sąsiada o godzinie 20, który wracał ze swojej działki i niestety pies dalej marżnie tak działa nasze cholerne schronisko mają gdzieś cierpienie zwierząd zresztą to nie pierwszy raz.jak niżej pisałam, chodzi im tylko na zbiórce pieniędzy, z których się nie rozliczają, takich mamy mądrych i bezdusznych opiekunów prawa, w cholerę z nimi.

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 22:51:44] • [IP: 80.245.178.**]

gdzie ta wnuczka ma salon dla piesków, będę omijała szerokim łukiem.Dziękuję za odpowiedź.

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 22:39:40] • [IP: 62.69.252.**]

Powiem tylko tyle że ten pies Bartek, dostaje codziennie jedzonko-nie jest to pies zagłodzony!!jedynie kto zawiódł to URZĄD MIASTA, który doprowadził te działki do takiego zalania!!właścicielka już podniosła budę.Gratulację dla pana Marka, za głupotę jaką zrobił tej staruszce pisząc ten reportaż.Zamiast tego można było zaproponować staruszce pomoc,

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 22:00:16] • [IP: 83.25.120.**]

Najbardziej smutny w tym wszystkim jest fakt, że wnuczka właścicielki owej działki posiada w mieście salon fryzjerski dla psów...

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 21:41:48] • [IP: 92.42.112.***]

[04.02.2013, 20:22] Sam te brednie wymyśliłeś? Lecz się palancie na głowę! Ten zostawiony pies, to jest raczej efekt zasady" róbta co chceta".

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 21:29:11] • [IP: 95.129.228.**]

No właśnie, ta biedna psina po byłej Agencji Celnej na Okólnej(Warszów) też potrzebuje opieki, budynek stoi pusty a pies został.Starsza pani z tej ulicy co 2 dzień donosi jemu ciepłe jedzenie i ciepłą wodę, myje miski.Szkoda tego pieska bo całymi dniami leży przy bramie bez względu na pogodę ale żadne służby nie są zainteresowane.Właściciel tego psa twierdzi że pies jest doglądany przez niego ale bardzo rzadko go tam widać, chociaż mieszka na Warszowie i pracuje na Towarowej w Przytorze, mógłby zabrać go w ciepłe miejsce przynajmniej na zimę.Pies nie ma siły się podnieść czasami, tak bolą go stawy.Skandal żeby zostawić tak zwierzę bez

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 21:26:10] • [IP: 80.245.187.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 21:10:46] • [IP: 62.69.253.***]

ludzie sa bez serca.. Zwierze jest mądzejsze od ludzi, jezeli ten pies nie trafi do schorniska, to za to wlasciciel tego psa trafi i bedzie siedzial w klatce mokrej po kostki. takich ludzi to tylko wy... w buzke i by zgubił ząbki.

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 21:09:50] • [IP: 178.238.253.**]

Gdzie są służby, które pozwalają trzymać taką działkę Właściciela wypiepszyć z działki i ten syf podpalić biedna psina jest zdana na łaskę debilowatych ludzi, którzy biorą zwierzę i się znęcają nad nimi. Są organizację, które biorą grube pieniądze i nic nie robią jeden na drugiego zganiają

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 21:07:53] • [IP: 62.69.252.**]

taki porządek jak ten ktoś ma na działce, , ma też w swojej głowie, więc nie wymagajmy ludzkich odruchów, ale są ludzie którzy mają obowiązek dbania o takie rzeczy,. .pierwszy to pan prezes ROD " ODRA"POTEM POLICJA I INNE SŁUŻBY, może wreszcie zapracujecie na swoje pieniądze, , ,

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 20:23:35] • [IP: 93.94.186.**]

schronisko go uratuje, a następnie bedą zmuszeni go uśpić, bo niema kasy na leczenie, a chorobę po badaniu napewo mu znajdą (chora wątroba, trzustka, puca itd.. : ( :( (- pieskie życie :((

Gość • Poniedziałek [04.02.2013, 20:22:56] • [IP: 37.8.215.***]

Tu się kłania katolickie wychowanie, kościół twierdzi że zwierzęta nie mają duszy i są tylko zabawkami człowieka ! Takie zwierze nie przynosi korzyści kościółkowi zamiast na tacę dać to są ludzie którzy kupią karmę no i konflikt interesu. ...

Oglądasz 1-25 z 88
■ Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Literacki "Na Wyspie" oraz szczeciński oddział Związku Literatów Polskich zapraszają na inaugurację Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji 2017 w Świnoujściu. Dziś, 21 marca o godzinie 16.00 świnoujska poetka Janina Miecznik zaprezentuje poezje ze swojego najnowszego tomiku. organizatorzy zapraszają do biblioteki na spotkanie z niespodzianką! ■
■ Już wkrótce za rejestrację samochodu czy wydanie prawa jazdy zapłacimy przez internet! Świnoujski magistrat idzie z duchem czasu i przygotowuje się do wprowadzenia płatności online w Urzędzie Miasta. Zmiany przyniosą spore ułatwienia dla mieszkańców. Świnoujścianie chcący zapłacić np. za rejestrację samochodu, czy wydanie prawa jazdy nie będą musieli wychodzić z domu. Za to wszystko zapłacą przez internet. Na tę chwilę, Urząd Miasta pracuje nad programem pilotażowym ■ KOD zaprasza do wspólnego śpiewania. Komitet Obrony Demokracji w Świnoujściu, wspólnie z partiami opozycyjnymi, zaprasza do odśpiewania hymnu Unii Europejskiej "Oda do radości". Okazja będzie szczególna. ■ OSiR podpisał porozumienie w sprawie współorganizacji Maratonu Świnoujście- Wolgast. W dniu 22 marca 2017 r, w siedzibie OSiR "Wyspiarz" Manfred Hoppach prezes Usedom - Marathon e.V Stadion Wolgast i Anna Kryszan dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świnoujściu, podpisali Porozumienie na rok 2017 dotyczące współorganizacji (przy wsparciu finansowym Miasta Świnoujście) XXXVIII Maratonu i XXVII Półmaratonu Świnoujście - Wolgast, który odbędzie się w dniu 2 września 2017 r. W najbliższych dniach ruszą zapisy. O Regulaminie Maratonu, terminie i nazwie strony internetowej dla zapisów poinformujemy odrębnym komunikatem ■ Wyszedł z domu i nie powrócił. Zaginął 71-letni Wacław Palusiński. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu prowadzą poszukiwania za zaginionym 71-letnim Wacławem Palusińskim. Osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu proszone są o kontakt ■ Świnoujścianka - Sara Hamadyk w półfinale najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie! Dwójka barmanów z województwa zachodniopomorskiego znalazła się w półfinale trzeciej edycji polskich eliminacji do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie, World Class Competition. Półfinałową trzydziestkę wybrało międzynarodowe jury na podstawie nadesłanych receptur koktajli. Kolejne etapy krajowego konkursu wyłonią Barmana Roku World Class Poland, który zmierzy się w Meksyku z konkurentami z 60 państw. ■ Gazeta Turystyczna Świnoujście promuje nasze miasto. O tym, że Świnoujście jest miastem znanym i popularnym, wie każdy. Jednak zawsze potrzebna jest odpowiednia promocja, której zasięg jest szerszy, niż terytorium lokalne. Taką rolę pełni Gazeta Turystyczna Świnoujście ■ Czytelnik: Planują budować przystań kajakową, a nie ma do niej godnego dojazdu...Napisał do nas jeden z Mieszkańców Karsiborza, który obserwuje poczynania miasta w sprawie bocznych ulic w jego miejscowości. Jak możemy przeczytać w jego liście do redakcji, ma kilka cennych uwag. Czy jednak słusznych? ■ Kolejna dostawa katarskiego gazu. Metanowiec „Al Shamal” zawinął do świnoujskiego gazoportu. Do terminalu LNG dotarła kolejna dostawa katarskiego gazu. W środowy poranek, metanowiec „Al Shamal” zawinął do Świnoujścia. Około godziny 7.30, metanowiec był widoczny na wysokości popularnego ”Wiatraka”. W podróż z Kataru do Świnoujścia wypłynął 1 marca. ■ Z klatki schodowej na ulicy Piłsudskiego 10a skradziono rower marki KALKHOFF ciemny metaliczny kolor. Naklejki koloru niebieskiego oraz hamulce tar zowe sprzpdu i stylu. Nagroda za odnalezienie 800 zł gotówka. Kontakt: 732-906-730 ■ Podpisano umowy na dofinansowanie budowy dwóch przystani na prawobrzeżu. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz podpisali dziś umowę na dofinansowanie ze środków unijnych dwóch kolejnych inwestycji w naszym mieście. Pierwsza to przystań jachtowa w Przytorze. Druga to przystań kajakowa na wyspie Karsibór. Obie będą gotowe do końca 2018 roku. Obecnie byli również zastępcy prezydenta miasta Barbara Michalska i Paweł Sujka oraz pochodzący z Karsiboru wiceprzewodniczący Rady Miasta Zdzisław Merchelski i przewodniczący Rady Osiedla Karsibór Przemysław Witkowski ■ Na północnym-zachodzie i częściowo w centrum prognozowany są burze, którym towarzyszyć będzie głównie wiatr do 70-90 km/h ■ Nie pod koniec marca, ale na początku kwietnia podpisana ma być umowa na unijne dofinansowanie budowy tunelu ■ Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Na osiedlu Platan przy ulicy Wojska Polskiego samochód osobowy uderzył w dziecięcy wózek, podczas cofania. Kilkuletnie dziecko i jego matka trafili do szpitala. Kierowca ich nie zauważył ■ Wyśrubowane wymaganie dla sprzątaczki? Urząd wyjaśnia, skąd to się wzięło ■ Świnoujścianka prosi o materiały budowlane, aby pomóc w remoncie domu spokojnej starości dla niechcianych psiaków! "Staruszkowo" to miejsce wypełnione miłością i dobrocią, znajdujące się w Karpaczu. Jest to swego rodzaju "dom spokojnej starości" dla psiaków. Każdy otrzymuje tam bezgraniczną miłość i opiekę na najwyższym, należytym poziomie. Wszystko to dzięki Pani Krysi która poświęciła swoje życie na rzecz pomocy czworonogom. My, wolontariusze, zwracamy się z prośbą o pomoc w przeprowadzce i remontowaniu "Saruszkowa", które musi zostać przeniesione do nowego domu. Nasza przeprowadzka spowolniona jest dużą ilością pracy, do której należy między innymi odświeżenie starych ścian, popękanych sufitów oraz doprowadzenie do używalności łazienek i kuchni. ■ W zachodniopomorskim stwierdzono przypadki gry, która może zabić Twoje dziecko! Niebieski Wieloryb zbiera krwawe żniwa! ■ Oceanarium, Egzotyczna Laguna ze Spa, Jaskinie Nauki 5 D+, Centrum Odnowy Zdrowia, Interaktywne Centrum Nauki to wszystko może powstać w Świnoujściu! Wrocławska firma PFI Global przedstawiła w dniu wczorajszym świnoujskim radnym oraz przedstawicielom branży turystycznej propozycję powstania w mieście kompleksu wypoczynkowo – rozrywkowego, wielofunkcyjnego obiektu, gdzie przez cały rok będzie można ciekawie spędzić wolny czas. W kompleksie znalazłyby się między innymi oceanarium, Egzotyczna Laguna ze Spa na wzór Tropikalnej Wyspy pod Berlinem, Jaskinie Nauki 5 D+, Centrum Odnowy Zdrowia, Interaktywne Centrum Nauki. ■ Świnoujskie promy z nowymi radarami. W wyniku ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku przetargu świnoujskie promy obsługujące przeprawę Warszów i Centrum otrzymały nowe systemy radarowe oraz kompasy satelitarne GPS ■ Nowe szaty wiosny – „Budzenie Wiosny” w hotelu DAS AHLBECK HOTEL & SPA****S. Gdyby wiosna mogłaby wyszukać sobie odpowiednie miejsce aby rozbudzić się ze snu zimowego - to z pewnością byłby to hotel DAS AHLBECK HOTEL & SPA****S. Właśnie tutaj, w cztero-gwiazdkowym hotelu superior przy promenadzie w Ahlbecku co rok wyprawia się na jej cześć szczególną imprezę, a więc będzie można zastać ją już w tą sobotę, 18.03.2017 r. od godz. 19, kiedy ponownie pojawi się w swoich najpiękniejszych szatach. Budzenie Wiosny w hotelu DAS AHLBECK HOTEL & SPA****S stało się już dawno tradycją. Praz dziewiąty odbędzie się muzyczno-kulinarny festyn mody z muzyką live na tle szczególnej kulisy 20-metrowego basenu w hotelowym SPA. Właśnie tutaj entuzjaści mody, miłośnicy szczególnych rozkoszy kulinarnych oraz wszyscy ci wyjdą na swoje koszty, którzy tak niecierpliwie pragną cieplejszej pory roku ■ Najpierw Kasprowicza, później Sienkiewicza i Jachtowa. Już niedługo, bo po sezonie, rozpocznie się remont ulicy Kasprowicza! Szacuje się, że wykonanie odwodnienia, położenie nowej nawierzchni oraz przebudowa chodnika, może wynieść około 700 tysięcy złotych. W planach jest także remont ulicy Sienkiewicza i Jachtowej ■ Pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście, etap kolejny. Do Sejmu trafiła ustawa o pogłębieniu toru wodnego ze Świnoujścia do Szczecina. Specjalną ustawą rząd chce przyspieszyć wszystkie sprawy administracyjne związane z wydaniem różnego rodzaju dokumentów ■ Oszuści dzwonią i podają się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego! Nie daj się nabrać! Po raz kolejny mieszkańcy Świnoujścia otrzymują telefony od osób podających się za funkcjonariuszy CBŚ, którzy proszą o przekazanie pieniędzy na cele operacyjne. Na potwierdzenie swoich słów, proszą o to, aby potencjalna ofiara zadzwoniła pod numer 997 i zapytała o nazwisko funkcjonariusza. Jak się okazuje, telefon jest przekierowywany do innego oszusta, który potwierdza prawdziwość informacji i nakazuje przekazać pieniądze. ■ ENEA Operator planuje kolejne przerwy w dostawie prądu. Podajemy kiedy i gdzie nastąpią planowane wyłączenia. 2017-03-16, godz. 18:00 - 20:00 Świnoujście ul. Matejki 35 ■ 18 marca od godziny 10 do 14 w Pasaż RONDO odbędzie się Jarmark Rękodzieła Artystycznego organizatorzy Handlowcy z Pasażu Rondo i Akademia Każdego Wieku. Zapraszamy Rękodzielnicy przygotowali wiele wspaniałych prac ■ Na początku marca, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świnoujściu zarejestrowano 340 oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi. W całym ubiegłym roku w naszym mieście oficjalnie pracowało 1071 obcokrajowców. Przybywali… ze Wschodu ■ Napisał do nas jeden z Czytelników, który znalazł telefon marki Samsung. Właściciel aparatu proszony jest o kontakt ze znalazcą ■ Skąd na plaży na Warszowie wziął się węgiel? Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie twierdzi, że spadł ze statku. Wielu naszych Czytelników było zdziwionych, skąd na plaży na Warszowie wziął się węgiel? Dziennikarze portalu iswinoujscie.pl postanowili zaspokoić ciekawość mieszkańców i z tym pytaniem zwrócili się do Urzędu Morskiego w Szczecinie. Na nasze pytanie odpowiedział dyrektor, Andrzej Borowiec. Według dyrektora UM węgiel najprawdopodobniej pochodzi ze statków przewożących węgiel ■ Ukradł ubrania, bo chciał się elegancko ubrać? Udawał Niemca. Zobacz film! Nie wiadomo, jakie wyższe cele kierowały sklepowym złodziejem, który przygotowując się do kradzieży pragnął zostać wzięty za Niemca. Możliwe, że przyświecało mu przekonanie, że obywateli niemieckich traktuje się w naszym mieście lepiej...Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku podczas kradzieży w jednym ze sklepów w Galerii Corso. Podczas opuszczania sklepu ze skradzionym towarem pożegnał się z ekspedientką mówiąc "Auf Wiedersehen". Ale to go nie uratowało przed zdemaskowaniem ■ Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku podczas kradzieży w jednym ze sklepów w Galerii Corso. Podczas opuszczania sklepu ze skradzionym towarem pożegnał się z ekspedientką mówiąc "Auf Wiedersehen". Ale to go nie uratowało przed zdemaskowaniem ■ Jak ustalili dziennikarze iswinoujscie.pl jeszcze w tym miesiącu w Świnoujściu ma być podpisana umowa o unijnym dofinansowaniu budowy tunelu pod Świną – dowiedział się nasz portal. Z Unii Europejskiej dostaniemy na tę inwestycję ponad 775 milionów złotych ■ Będą podwyżki dla urzędników. W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trwają aktualnie prace nad opracowaniem projektu rozporządzenia w sprawie podwyżek dla pracowników samorządowych. Wzrost wynagrodzeń planowany jest jeszcze w tym roku. Podwyżki nie ominą także świnoujskich urzędników. Z informacji prezydenckiego rzecznika wynika, że średnia wysokość podwyżek wyniesie około 160 złotych. Kiedy urzędnicy będą się mogli cieszyć z wyższych pensji? Okazuje się, że już od kwietnia tego roku ■ Strażnicy graniczni przechwycili 200 kilogramów liści tytoniu i krajanki! ■ Dzień Kobiet w 8.FOW. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zorganizowane zostało spotkanie, na które zaproszone zostały wszystkie panie służące i pracujące w dowództwie flotylli. ■ Szokujący finał imprezy. Grupa nastolatków okradła i zdemolowała mieszkanie swojego kolegi!■ SONDA: Z okazji Dnia Kobiet postanowiliśmy zadać naszym Czytelnikom jedno pytanie: Czy Świnoujście jest gotowe na to, by prezydentem naszego miasta została kobieta? ■ W Urzędzie Miasta królują Samsungi! Urzędnicy mają 58 służbowych telefonów, w tym S7 i S6 ■ 21-latek dostrzegł samochód z kluczykami w stacyjce i postanowił się przejechać. Grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności ■ Dariusz Śliwiński nowym Przewodniczącym Rady Miasta. ■ Joanna Agatowska odwołana z funkcji Przewodniczącej Rady Miasta ■ W sobotę 3 marca, około godziny 11.00 na rynku "Pod zegarem" (zielony rynek) znaleziono portmonetkę z pieniędzmi ■ Klucze francuskie, gaz pieprzowy i psy... Zapytaliśmy świnoujścianki, co noszą w torebkach. Zobacz film! ■ Łabędź pogryziony przez psa został wypuszczony na wolność! ■ Na budowę tunelu pod Świną z Unii Europejskiej dostaniemy ponad 775 milionów zł. Na budowę stałego połączenia trzeba, według wstępnych obliczeń 950 mln zł. 130 milionów ma zabezpieczone na ten cel miasto ■ Akademia Strefy Kobiet. Była Miss Polonia Ewa Wachowicz motywowała świnoujścianki do działania! Znana wszystkim, kiedyś Miss Polonia i rzeczniczka prasowa Waldemara Pawlaka, dziś producentka programów telewizyjnych i jurorka programów kulinarnych, Ewa Wachowicz odwiedziła Świnoujście. Cel wizyty dziennikarki telewizyjnej był prosty: zmotywowanie Pań do działania!. Ewa Wachowicz zachęcała świnoujścianki, do wzięcia spraw w swoje ręce. Według byłej Miss Polonia, kluczem do sukcesu jest odwaga i odpowiedzialność. Jak podkreślała, odwagi nauczyło ją życie, a odpowiedzialności rodzice ■ Joanna Bator laureatką Uznamskiej Nagrody Literackiej 2017 za całokształt twórczości. Uroczyste wręczenie nagrody przez członków jury, dr mult. Manfreda Ostena oraz dr Andreasa Kosserta odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 12:00 w kurorcie nadmorskim Ahlbeck. Wieczór autorski, podczas którego autorka będzie czytać fragmenty swojej powieści „Ciemno, prawie noc” Uznamskie Dni Literatury z udziałem Martina Walsera, Donny Leon i Alfreda Grossera odbędą się od 26 do 29 kwietnia, a przyświecać im będzie motto „Tożsamość – pilnie poszukiwana” ■ Mieszkanka Wrocławia przebywając w ośrodku sanatoryjnym, stwierdziła że jej pieniądze zostały skradzione. Na miejsce zgłoszonej kradzieży, wysłany został patrol funkcjonariuszy prewencji. Jak się okazało, do przestępstwa wcale nie doszło... ■ „Dzwonię z CBŚ. Ile pieniędzy ma pan w banku?”- uwaga na oszustów, którzy pojawili się w Świnoujściu! W środę dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał kilka zgłoszeń od starszych osób informujących o próbach oszustwa. Policjanci apelują do mieszkańców miasta, aby zachowali ostrożność ■ Ryszard Teterycz odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Za odwołaniem Ryszard Teterycza głosowało 11 radnych, przeciw 9 radnych, głosów wstrzymujących się nie było ■ Dariusz Śliwiński pozostaje na stanowisku wiceprzewodniczącego Rady Miasta. 10 radnych było za jego odwołaniem, 10 było przeciwnych ■ Nie doszło do odwołania przewodniczącej rady Miasta. W głosowaniu tajnym 10 radnych zagłosowało za, 10 było przeciw odwołaniu Joanny Agatowskiej ■ Andrzej Mrozek nowym wiceprzewodniczącym rady Miasta. Podczas dzisiejszej sesji rada postannowiał dokonać zmian w prezydium. Pierwsze głosowanie dotyczyło kandydatury radnego Andzrezja Mrozka na funkcję wiceprzewodniczącego rady Miasta. W głosowaniu tajnym kandydat uzyskał 11 głosów poparcia. 9 radnych było przeciw ■ Radni opozycji złożyli wniosek o odwołania przewodniczącej Rady Miasta oraz pozostałych członków prezydium rady ■ 13 głosami za do porządku obrad dzisiejszej sesji rady Miasta wprowadzony został punkt w sprawie odwołania prezydium Rady Miasta ■ Zagęszczarki i poszukiwany 40-latek. Dwie zagęszczarki, z których jedna pochodziła z kradzieży w Szwecji i poszukiwanego przez organy ścigania 40-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego zatrzymała 27 lutego w Świnoujściu Straż Graniczna. ■ Azbest ma zniknąć z naszego kraju do 2032 roku. Jeśli są takie podmioty, osoby fizyczne, które chciałyby jeszcze zlikwidować azbest, to będziemy dysponowali środkami, żeby wspomóc tych zainteresowanych, żeby tę truciznę zlikwidować –zachęcał na lutowej sesji Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. Chętni mogą się zgłaszać tylko do 28 lutego ■ Świnoujście jak na razie bez sieci miejskich rowerów. Mieszkańcom i turystom muszą wystarczyć jednoślady z wypożyczalni. Niedawno regionalne media obiegła informacja, że w Kołobrzegu powstanie sieć rowerów miejskich. Ma ona liczyć 12 stacji, a mieszkańcy będą mieli do dyspozycji aż 120 jednośladów. A co z naszym miastem? Czy w Świnoujściu, także planuje się taką sieć? Z informacji rzecznika prezydenta miasta, wynika, że na tę chwilę miasto nie pracuje nad opracowaniem takiej koncepcji. Prezydencki rzecznik uważa, że Świnoujście nie potrzebuje autonomicznej sieci rowerów miejskich ■ Seryjny włamywacz do piwnic zatrzymany. Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali seryjnego włamywacza. 28-latek ma na swoim koncie co najmniej 11 przestępstw przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca pokonując zabezpieczenia, włamywał się do piwnic na terenie miasta i kradł z ich wnętrz wartościowe przedmioty. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności ■