POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.12.2012, 08:13:22] • Świnoujście

Wspaniała fotografia Cezarego Dubiela

Wspaniała fotografia Cezarego Dubiela

fot. Cezary Dubiel

Chciałabym poinformować o osiągnięciach Cezarego Dubiela – artysty-fotografika urodzonego w naszym mieście. Mieliśmy zaszczyt oglądać jego wystawy w naszej bibliotece – piszę, że zaszczyt, biorąc pod uwagę jego osiągnięcia. Cezary Dubiel jest posiadaczem międzynarodowych honorowych tytułów artystycznych – FIAP - Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej.

W maju otrzymał tytuł Artysty FIAP (AFIAP) w kategorii fotografii. Jestem trzecim szczecinianinem po pani Krystynie Łyczywek i panu Macieju Jasieckim i pierwszym od czterdziestu czterech lat, który ten tytuł uzyskał. W sumie w ciągu ponad sześćdziesięciu lat Artystami FIAP zostało tylko stu pięciu Polaków. W listopadzie 2012 roku otrzymał tym razem jako pierwszy w Polsce tytuł Audiowizualnego Artysty FIAP (AV-AFIAP) w dziedzinie diaporamy. Jestem również jedynym Polakiem posiadającym oba tytuły artystyczne FIAP. Ponadto Jego dorobek już predestynuje Go do kolejnego, wyższego tytułu Wybitnego Artysty FIAP – Excellence FIAP.

Wspaniała fotografia Cezarego Dubiela

fot. Cezary Dubiel

Dotychczas brał udział w ponad 140 wystawach i blisko stu pokazach i konkursach diaporam w kraju oraz w 31 państwach na 6 kontynentach. Zdobył liczne prestiżowe nagrody w Polsce, Chinach, Macedonii, Serbii, Francji, RPA, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Niemczech , Finlandii w tym dwa Złote, dwa Srebrne i Brązowy Medal FIAP, Złoty Medal Macedońskiej Federacji Fotograficznej, Srebrny Medal Leskovac w Serbii, dwa Srebrne i Brązowy Medal Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Brązowy Medal Janez Puhar w Słowenii, Medale ZKP, trzy Honorable Mention FIAP, Honorable Mention UPI, nagroda MON w Rzeszowie, wygrana w Konkursie Morze w Gdańsku. W sumie nagród jest około siedemdziesięciu. Do tego dochodzi ponad 260 akceptacji FIAP.

Możemy się pochwalić, że w naszym mieście urodził się tak utalentowany artysta. Szkoda tylko, że jego osiągnięcia nie są znane szerszej świnoujskiej publiczności. Może na Karuzeli Kultury znalazłoby się miejsce dla naszych świnoujskich artystów znanych w świecie, a paradoksalnie niedocenianych przez organizatorów.

A. Wojtasiewicz


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

baba • Poniedziałek [03.12.2012, 14:13:53] • [IP: 83.8.125.**]

Gratulacje !. .. podziwiam Pana oko i niesamowitą cierpliwość, mimo użytego statywu :)

Gość • Poniedziałek [03.12.2012, 07:51:02] • [IP: 83.25.118.***]

Panie Czarku pozdrawiamy z Przytoru, piękną wystawę Pana fotografii oglądaliśmy w naszym Domu Kultury, gratulacje i dalszych sukcesów!

Gość • Niedziela [02.12.2012, 22:36:04] • [IP: 80.245.190.***]

Czarku, a właściwie Panie Czarku!Serdecznie gratuluję!Myślę, że talent artystyczny odziedziczył Pan po zdolnej plastyczce Mamusi, z którą wiele lat pracowałam, z Tatą też.Życzę dalszych sukcesów!!Chcemy częściej widywać Pana prace w Świnoujściu.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 22:32:17] • [IP: 80.245.178.**]

Ależ prace pana Cezarego są u nas znane, miał już tutaj kilka wystaw.:)

乀丷 • Niedziela [02.12.2012, 19:23:56] • [IP: 31.63.195.***]

Kwestia wyobraźni 乀丷

Gość • Niedziela [02.12.2012, 18:53:35] • [IP: 95.129.227.***]

wiem że to jest wynik długie naświetlnia i nie musiał rozmawiać z autorem żeby to wiedział bo jak się pstryka foto to się wie takie rzeczy, ale programy maja dziś takie możliwości ze zapewne można było by uzyskać taki efekt... i o tym wcześniej pisałem lata doświadczeń i tak zwanych" bohomazów" jak się raczył wypowiedzieć jeden z gości, zanim człowiek zacznie" kumać co z czym się je"... Foto pana Cezarego jest na najwyższym poziomie warsztatowym :D. ..pozdrawiam:D

Gość • Niedziela [02.12.2012, 18:16:58] • [IP: 80.245.190.***]

do 15;46 powiedz co mozna w tym świnoujściu fotografować? mewy na plaży?zachód słońca? co do artysty-wszędzie uznany tylko pytanie jaka to fotografia, analogowa czy cyfrowa? bo jeśli cyfrowa to w grę wchodzi fotoshop, a tym programem można zdziałać ze zdjęciem wszystko.A wtedy to już nie fotografia tylko obróbka cyfrowa.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 18:05:34] • [IP: 89.77.228.***]

Rozmawiałem z nim z okazji jego wystawy w bibliotece" 30 sekund" -to są zdjęcia właśnie z niej. Efekt nie pochodzi z fotoszopa a z długich czasów otwarcia migawki. Jak ktoś nie wie nic to myśli od razu że efekt to wynik zastosowania jakiejś sztuczki w komputerze bo normalnie to " nie da się". Gratulacje! Podziwiam i wrażenie na mnie robią prace Cezarego Dubiela cały czas.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 16:50:32] • [IP: 88.156.235.***]

Fotografika na najwyższym poziomie.Po prostu super.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 15:46:57] • [IP: 80.245.184.**]

bardziej bylby znany gdyby fotografowal świnoujscie i okolice.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 14:58:17] • [IP: 79.184.12.**]

[02.12.2012, 11:42] • [IP: 80.245.182.***] Taka jest tendencja w Światowej Fotografii, najwyższą cenę za zdjęcie na świecie, uzyskała fotografia wyczyszczona do idealnego krajobrazu. Wiadomo że inne są kryteria jeśli chodzi o fotografię reportażu

Gość • Niedziela [02.12.2012, 14:12:17] • [IP: 178.238.245.***]

Piękne, coć nieco" przetworzone"...Gratulacje!

Gość • Niedziela [02.12.2012, 13:23:25] • [IP: 95.129.227.***]

mnie też się podobają takie fotki bardzo twórcze choć pewnie fotoshop został co do niektórych zaangażowany ale też po to to jest by używać ale z głową. .. a co do wypowiedzi jednego z gości. .. "No właśnie a nie bohomazy miejscowych pseudobohomazoludków" ... od takich bohomazów jak pan/pani to nazywa wszystko się zaczyna i trochę pokory bo zapewne jeśli sam/sama tak mówisz to robisz zdjęcia z kompaktu i to chyba nie udolnie bo foto to nie taka prosta sprawa... najpierw trzeba zdobyć doświadczenie by móc robić takie foto jak widzimy w artykule. ..nie będę się tu rozwodził na temat fotografii bo w mieście są lepsi znawcy... A i jeszcze jedno co innego robić foto wyglądające jak obraz malowany pędzlem a co innego reportaż... pozdrawiam :D a szczególności gościa od bohomazów :D

Gość • Niedziela [02.12.2012, 13:16:13] • [IP: 92.42.114.***]

Gratulacje dla pana Cezarego. Życzenia dalszych sukcesów i rozsławiania naszego Kraju i naszego Świnoujścia. Pani Wacławo gratulacje również dla Pani za wspaniałego syna.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 11:59:31] • [IP: 80.245.187.***]

Czarek GRATULACJE!!Robisz piękne fotografie, które podziwialiśmy na Twoich wystawach w Świnoujściu.Bądżmy dumni z takiego zdolnego ziomala.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 11:42:10] • [IP: 80.245.182.***]

Zaraz będzie, że zazdroszczę ale te fotografie bardziej przypominają komputerowe plakaty aniżeli zdjęcia.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 11:14:00] • [IP: 62.69.251.***]

Gratulacje.Więcej nagród i satysfakcji.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 08:37:01] • [IP: 31.63.195.***]

Nie sądziłem, że ktoś sfotografuje moje paliki i kamyki.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 08:20:43] • [IP: 92.42.112.***]

No właśnie a nie bohomazy miejscowych pseudobohomazoludków

Oglądasz 1-19 z 19
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■