POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.12.2012, 08:13:22] • Świnoujście

Wspaniała fotografia Cezarego Dubiela

Wspaniała fotografia Cezarego Dubiela

fot. Cezary Dubiel

Chciałabym poinformować o osiągnięciach Cezarego Dubiela – artysty-fotografika urodzonego w naszym mieście. Mieliśmy zaszczyt oglądać jego wystawy w naszej bibliotece – piszę, że zaszczyt, biorąc pod uwagę jego osiągnięcia. Cezary Dubiel jest posiadaczem międzynarodowych honorowych tytułów artystycznych – FIAP - Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej.

W maju otrzymał tytuł Artysty FIAP (AFIAP) w kategorii fotografii. Jestem trzecim szczecinianinem po pani Krystynie Łyczywek i panu Macieju Jasieckim i pierwszym od czterdziestu czterech lat, który ten tytuł uzyskał. W sumie w ciągu ponad sześćdziesięciu lat Artystami FIAP zostało tylko stu pięciu Polaków. W listopadzie 2012 roku otrzymał tym razem jako pierwszy w Polsce tytuł Audiowizualnego Artysty FIAP (AV-AFIAP) w dziedzinie diaporamy. Jestem również jedynym Polakiem posiadającym oba tytuły artystyczne FIAP. Ponadto Jego dorobek już predestynuje Go do kolejnego, wyższego tytułu Wybitnego Artysty FIAP – Excellence FIAP.

Wspaniała fotografia Cezarego Dubiela

fot. Cezary Dubiel

Dotychczas brał udział w ponad 140 wystawach i blisko stu pokazach i konkursach diaporam w kraju oraz w 31 państwach na 6 kontynentach. Zdobył liczne prestiżowe nagrody w Polsce, Chinach, Macedonii, Serbii, Francji, RPA, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Niemczech , Finlandii w tym dwa Złote, dwa Srebrne i Brązowy Medal FIAP, Złoty Medal Macedońskiej Federacji Fotograficznej, Srebrny Medal Leskovac w Serbii, dwa Srebrne i Brązowy Medal Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Brązowy Medal Janez Puhar w Słowenii, Medale ZKP, trzy Honorable Mention FIAP, Honorable Mention UPI, nagroda MON w Rzeszowie, wygrana w Konkursie Morze w Gdańsku. W sumie nagród jest około siedemdziesięciu. Do tego dochodzi ponad 260 akceptacji FIAP.

Możemy się pochwalić, że w naszym mieście urodził się tak utalentowany artysta. Szkoda tylko, że jego osiągnięcia nie są znane szerszej świnoujskiej publiczności. Może na Karuzeli Kultury znalazłoby się miejsce dla naszych świnoujskich artystów znanych w świecie, a paradoksalnie niedocenianych przez organizatorów.

A. Wojtasiewicz


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

baba • Poniedziałek [03.12.2012, 14:13:53] • [IP: 83.8.125.**]

Gratulacje !. .. podziwiam Pana oko i niesamowitą cierpliwość, mimo użytego statywu :)

Gość • Poniedziałek [03.12.2012, 07:51:02] • [IP: 83.25.118.***]

Panie Czarku pozdrawiamy z Przytoru, piękną wystawę Pana fotografii oglądaliśmy w naszym Domu Kultury, gratulacje i dalszych sukcesów!

Gość • Niedziela [02.12.2012, 22:36:04] • [IP: 80.245.190.***]

Czarku, a właściwie Panie Czarku!Serdecznie gratuluję!Myślę, że talent artystyczny odziedziczył Pan po zdolnej plastyczce Mamusi, z którą wiele lat pracowałam, z Tatą też.Życzę dalszych sukcesów!!Chcemy częściej widywać Pana prace w Świnoujściu.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 22:32:17] • [IP: 80.245.178.**]

Ależ prace pana Cezarego są u nas znane, miał już tutaj kilka wystaw.:)

乀丷 • Niedziela [02.12.2012, 19:23:56] • [IP: 31.63.195.***]

Kwestia wyobraźni 乀丷

Gość • Niedziela [02.12.2012, 18:53:35] • [IP: 95.129.227.***]

wiem że to jest wynik długie naświetlnia i nie musiał rozmawiać z autorem żeby to wiedział bo jak się pstryka foto to się wie takie rzeczy, ale programy maja dziś takie możliwości ze zapewne można było by uzyskać taki efekt... i o tym wcześniej pisałem lata doświadczeń i tak zwanych" bohomazów" jak się raczył wypowiedzieć jeden z gości, zanim człowiek zacznie" kumać co z czym się je"... Foto pana Cezarego jest na najwyższym poziomie warsztatowym :D. ..pozdrawiam:D

Gość • Niedziela [02.12.2012, 18:16:58] • [IP: 80.245.190.***]

do 15;46 powiedz co mozna w tym świnoujściu fotografować? mewy na plaży?zachód słońca? co do artysty-wszędzie uznany tylko pytanie jaka to fotografia, analogowa czy cyfrowa? bo jeśli cyfrowa to w grę wchodzi fotoshop, a tym programem można zdziałać ze zdjęciem wszystko.A wtedy to już nie fotografia tylko obróbka cyfrowa.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 18:05:34] • [IP: 89.77.228.***]

Rozmawiałem z nim z okazji jego wystawy w bibliotece" 30 sekund" -to są zdjęcia właśnie z niej. Efekt nie pochodzi z fotoszopa a z długich czasów otwarcia migawki. Jak ktoś nie wie nic to myśli od razu że efekt to wynik zastosowania jakiejś sztuczki w komputerze bo normalnie to " nie da się". Gratulacje! Podziwiam i wrażenie na mnie robią prace Cezarego Dubiela cały czas.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 16:50:32] • [IP: 88.156.235.***]

Fotografika na najwyższym poziomie.Po prostu super.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 15:46:57] • [IP: 80.245.184.**]

bardziej bylby znany gdyby fotografowal świnoujscie i okolice.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 14:58:17] • [IP: 79.184.12.**]

[02.12.2012, 11:42] • [IP: 80.245.182.***] Taka jest tendencja w Światowej Fotografii, najwyższą cenę za zdjęcie na świecie, uzyskała fotografia wyczyszczona do idealnego krajobrazu. Wiadomo że inne są kryteria jeśli chodzi o fotografię reportażu

Gość • Niedziela [02.12.2012, 14:12:17] • [IP: 178.238.245.***]

Piękne, coć nieco" przetworzone"...Gratulacje!

Gość • Niedziela [02.12.2012, 13:23:25] • [IP: 95.129.227.***]

mnie też się podobają takie fotki bardzo twórcze choć pewnie fotoshop został co do niektórych zaangażowany ale też po to to jest by używać ale z głową. .. a co do wypowiedzi jednego z gości. .. "No właśnie a nie bohomazy miejscowych pseudobohomazoludków" ... od takich bohomazów jak pan/pani to nazywa wszystko się zaczyna i trochę pokory bo zapewne jeśli sam/sama tak mówisz to robisz zdjęcia z kompaktu i to chyba nie udolnie bo foto to nie taka prosta sprawa... najpierw trzeba zdobyć doświadczenie by móc robić takie foto jak widzimy w artykule. ..nie będę się tu rozwodził na temat fotografii bo w mieście są lepsi znawcy... A i jeszcze jedno co innego robić foto wyglądające jak obraz malowany pędzlem a co innego reportaż... pozdrawiam :D a szczególności gościa od bohomazów :D

Gość • Niedziela [02.12.2012, 13:16:13] • [IP: 92.42.114.***]

Gratulacje dla pana Cezarego. Życzenia dalszych sukcesów i rozsławiania naszego Kraju i naszego Świnoujścia. Pani Wacławo gratulacje również dla Pani za wspaniałego syna.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 11:59:31] • [IP: 80.245.187.***]

Czarek GRATULACJE!!Robisz piękne fotografie, które podziwialiśmy na Twoich wystawach w Świnoujściu.Bądżmy dumni z takiego zdolnego ziomala.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 11:42:10] • [IP: 80.245.182.***]

Zaraz będzie, że zazdroszczę ale te fotografie bardziej przypominają komputerowe plakaty aniżeli zdjęcia.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 11:14:00] • [IP: 62.69.251.***]

Gratulacje.Więcej nagród i satysfakcji.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 08:37:01] • [IP: 31.63.195.***]

Nie sądziłem, że ktoś sfotografuje moje paliki i kamyki.

Gość • Niedziela [02.12.2012, 08:20:43] • [IP: 92.42.112.***]

No właśnie a nie bohomazy miejscowych pseudobohomazoludków

Oglądasz 1-19 z 19
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■