POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.05.2012, 21:03:31] • Europa

W Amsterdamie jest jeszcze brudniej

W Amsterdamie jest jeszcze brudniej

fot. Czytelnik

W porównaniu do niektórych miast europejskich Świnoujście wcale nie jest takie brudne – twierdzi jeden mieszkańców, który – jak sam to określa – z racji wykonywanego zawodu jeździ trochę po świecie i ma skalę porównawczą.

Czytelnik wysłał nam zdjęcia Amsterdamu. Fotki zostały zrobione w miniony wtorek.

W Amsterdamie jest jeszcze brudniej

fot. Czytelnik

- Miasto europejskie, centrum rozrywki, zwiedzający z całego świata… Tam to dopiero jest syf, a ktoś skarży się ze w Świnoujściu jest brudno! – pisze mężczyzna. – Fakt, to nie usprawiedliwienie, ale to nie powód żeby wylewać łzy.

W Amsterdamie jest jeszcze brudniej

fot. Czytelnik

Z racji wykonywanego zawodu jeżdżę trochę po świecie, mam skalę porównawczą i śmiało mogę powiedzieć ze nasze miasto jest naprawdę czyste i zadbane.. Nawet jeśli zdarzają się takie sytuacje jak ta opisana w artykule.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Środa [09.05.2012, 15:14:52] • [IP: 80.245.190.**]

tak tylko ze w Holandii czy we Francji w malych miastach jak nasze jest dwa razy czysciej ładniej niz unas a amsterdam to duze miasto bez porownania

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 22:25:56] • [IP: 93.94.186.**]

aczy ktoś z was kiedyś tam był

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 22:03:10] • [IP: 212.187.46.*]

To sa wyjatki..Ile tam sie ludzi przewija, moglibysmy sie nauczyc jeszcze wiele od holandii. . Widac ze nie ma o cyzm artykulow pisac.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 20:51:14] • [IP: 93.94.186.***]

masakra :/

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 20:50:08] • [IP: 178.238.245.***]

To, na poziomie" a w USA murzynów biją"

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 20:23:52] • [IP: 217.97.199.**]

Byłam we Francji, tam niektóre miasta wyglądają jeszcze gorzej.Od tej chwili wiem że Świnoujście to czyste miasto

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 20:12:14] • [IP: 92.42.119.***]

WOW taki obrazek może zdziwić... dobrze, że wy poniżej wyjaśniliście co nieco... Byłam w Holandii jakiś czas temu i odniosłam wrażenie, że to baardzo czysty kraj ;) więc too to jakieś przegięcie by było!

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 19:33:59] • [IP: 92.42.114.***]

to niech każdy dba i uczy swoje pociechy gdzie się rzuca śnieci

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 17:41:34] • [IP: 46.250.168.**]

Oczywiście że w miniony wtorek mógł być syf w Amsterdamie, ponieważ 30 kwietnia Holendrzy obchodzą narodowe święto - urodziny królowej. Podczas tej uroczystości przez całe miasto przewijaja się tłumy ludzi, w Amsterdamie trwa największy festyn, parady, koncerty, wszyscy ubrani są na pomarańczowo, całe miasto jest również w tych barwach. Nie ma co się dziwić że po przejściu milionów osób na chodnikach jest brudno, nie jest to jednak normalny widok na amsterdamskich ulicach. Zapewniam że tamtejsze służby porządkowe są w stanie poradzić sobie z tym w pare dni. Takie artykuły to jakaś bzdura nie mamy co się porównywać z Amserdamem gdyż nie dorastamy temu miastu do pięt ! pozdrawiam i na przyszłość proszę o sprawdzanie takich informacji.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 17:16:17] • [IP: 195.117.222.*]

Światowcy na robotach w Niemczech i na wczasach w Hiszpanii byli wiec znają świat i mogą go porównać z nasza wspaniałą rzeczywistością. Samo takie twierdzenie wali wiochą.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 16:26:02] • [IP: 83.163.207.**]

Kolego turysto! jak kazdego roku jest swieto krolowej w tym roku bylo w poniedzialek a fotka jest zrobiona we wtorek, wiec szkoda ze nie poczekales do srody, bo lawina ludzi swietuje na maxa ten dzien i tuziny obcych turystow na te swieto przyjezdza, wiec nie dziw sie ze tak wyglada Amsterdam i cala Holandia ale jedz dzi jutro za miesiac i zrob fotki z tych samych miejsc dla porownania i zobaczymy jaka jest roznica, wiec prosze nie porownywac codziennego dnia w Swinoujsciu z jedna eskapada w Amsterdamie raz do roku!

Gość SZWEDKA • Poniedziałek [07.05.2012, 12:49:54] • [IP: 90.129.149.***]

KOCHANI MOI RODACY -TO MY SAMI ROBIMY ZEBY U NAS BYLO CZYSTO ZADBAJMY SAMI O NASZE KAWALEK PODWORKA -------------------------NICH BEDZIE MAJOWO I KOLOROWO NIE RZUCAJMY SMIECI NA ULICE ------------------------KOCHAJMY NASZE PIEKNE MIASTO WSZYSCY...WIOCHA . .ALE PIEKNA WIOCHA Z NASZYM MORZEM...Z PROMENADA...PO WIELKIM SWIECIE ZAWSZE WRACAM Z RADOCHA W TA CUDOWNA " WIES"...SWINOUJSCIE-- JAK JA CIE KOCHAM...

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 11:57:02] • [IP: 80.55.205.***]

Właśnie wychodzę ze swoim owczarkiem zrobić tu drugi Amsterdam.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 10:56:45] • [IP: 188.33.108.***]

Tyle tylko, że te zdjęcia są zrobione po Dniu Królowej!! A tegoż właśnie dnia WSZYSTKIE kanały w Amsterdamie zatkane są setkami łódek z imprezowiczami!! i tylko dlatego jest tam taki syf... Później wszystko jest wysprzątane!! Więc skonczcie bredzić!!

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 10:49:06] • [IP: 78.131.222.*]

hahahhhah:))))))))))) ale sie usmialem po pachy:)))) porownywac ta wioske Swinoujscie z Amsterdamem:))) ahahahahahahaaha uhuhuhuhuuhu sesesessessss

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 10:43:18] • [IP: 80.245.190.***]

Wkażdym mieście są miejscaczyste i brudne.To przecież brudzą ludzie.Dbajmy wszyscy o czystość wszędzie tam, gdzie jesteśmy i będzie czysto i przyjemnie dla wszystkich!W Amsterdamie jest pięknie, ale są miejsca zaśmiecone przez turystów i mieszkańcó też.Nasze miast nie jest żadną wiochą-jest kolorowe, czyste tam gdzie o czystość dbamy i naprawdę bardzo piękne.Trzeba tylko czasu, aby doszlifować osiedle między ul.Grunwaldzką i ul.Szkolną.Tam chodniki i jezdnie wołają o natychmiastowy remont.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 09:44:19] • [IP: 79.190.14.**]

Miałam okazję gościć w czasie długiego weekendu w Hadze. Pierwszą rzeczą jaka przytrafiła mi się po wyjściu z samochodu było wdepnięcie w WIELKĄ psią kupę. Pomyślałam, no trudno zdarza się wszędzie, ale potem (już na spacerze) co chwila widziałam psie kupy na chodnikach. My Polacy w końcu pozbądźmy się kompleksów, bo u nas jest pięknie...pewnych rzeczy się uczymy, ale idzie to w dobrym kierunku. Nie sztuką jest posprzątany rynek, bo kąty też są ważne. Kiedy zobaczyłam gołębie w klatce na balkonie i zagracone małe tarasiki na parterach to zamurowało mnie...Pozdrawiam

KPT BOMBA • Poniedziałek [07.05.2012, 08:18:14] • [IP: 95.129.225.***]

akurat mialem okazje byc w amsterdamie kilka jak nie kilkanascie razy... kazdego ranka wychodzi na ulice ARMIA sprzataczy, myjki cisnieniowe ida w ruch i nie znajdziesz nawet przyklejonejj gumy do rzucia... zeby u nas bylo tak czysto (tam jednak jest o wiele wiecej turystow)

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 08:03:06] • [IP: 93.154.190.***]

O CZYM TY CZLOWIEKU PISZESZ!!PALNIJ SIE W CZEREP!!AMSTERDAM DO SWINOUJSCIA, MA SIE TAK JAK NIEBO, DO ZIEMI.MIESZKAM TAM I WIEM O CZYM PISZE!!ZNALAZLES JAKIS KANAL PRZED OCZYSZCZENIEM I ZROBILES FOTKI, ABSURD!!WIDAC, ZE NIE ZWIDZILES TEGO MIASTA wIEC NIE PISZ BZDUR!!SWINOUJSCIE TO WIOCHA, WIEC O CZYM WOGOLE DYSKUTOWAC.CO ZA POROWNANIE, SMIECHU WARTE!!

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 07:54:49] • [IP: 80.245.189.***]

Co mnie inni ? Ja chcę, aby u nas było czysto i wolę aby w Amsterdamie powiedzieli, że w Świnoujściu jest czysto...

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 06:09:06] • [IP: 83.11.71.*]

Wzorujmy się na tych co maja lepiej niż My a nie tłumaczmy swój brud i smród tym, że : Inni maja jeszcze gorzej niż My.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 02:55:19] • [IP: 109.69.219.**]

Polska lubi krytykowac ale zobaczmy naszą ekonomie i polityke HAHAHAHAHAHA SZKODA GADAC!

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 01:33:45] • [IP: 92.42.116.***]

"A kto twierdzi, że Świnoujście to brudne miasto? Trochę jeżdżę i po świecie i wiem, że nie mamy się czego wstydzić" - mamy, mamy. Pojedź bliżej, do Herringsdorfu, porównaj, pospaceruj po okolicach, popatrz na brak śmieci w lasach, brak butelek po wódce i piwie... Sam fakt pocieszania się widokiem brudniejszych miejsc świadczy o tym, że zdajecie sobie sprawę, że tu jest brudno. Co dalej? Reportaż ze slumsów Kalkutty?

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 00:43:03] • [IP: 80.245.180.***]

a dokładnie sramy ciagle na swoje a czyjegoś nie widzimy, nam u nas brudno i trudno a wszedzie. . miodem krainy płynące

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 00:25:15] • [IP: 92.22.2.**]

Tam butelki po polskiej wodce widac i po piwie sarmackim z biedronki

Oglądasz 1-25 z 44
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■