POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.05.2012, 18:43:37] • Świnoujście

Komary pożerają ich żywcem!

Komary pożerają ich żywcem!

Jak co roku decyzja o odkomarzaniu wydawana jest zbyt późno.(fot. Adam Strukowicz )

I powtórka z rozrywki. Jak co roku z nadejściem sezonu letniego na Świnoujście spada plaga komarów. Mali, natarczywi krwiopijcy już od początku ubiegłego tygodnia nie dają spokoju mieszkańcom Warszowa i atakują ich swoimi kłujkami. – Kiedy radni zadecydują że nadszedł czas na odkomarzanie? – pytają zdenerwowani mieszkańcy.

- Mam małe dziecko, które jest już pogryzione przez komary mimo, iż mamy pozakładane moskitiery w domu. Na nic jednak się one zdają, bo komary wlatują przez klatkę schodową – napisała na kontakt@iswinoujscie.pl pani Kasia. – Zastanawiam się, kiedy radni pójdą po rozum do głowy i w końcu zadecydują, że czas najwyższy ruszyć z odkomarzaniem miasta – dodaje.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 43

Gość • Środa [09.05.2012, 15:16:48] • [IP: 80.245.190.**]

pier***** te miasto złodzieje sami

Gość • Wtorek [08.05.2012, 15:27:05] • [IP: 80.245.178.***]

Czy moge starac sie o odszkodowanie? Przez te komary (mieszkam blisko parku) mam blizny na nogach od dwoch lat...

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 23:33:06] • [IP: 188.123.208.***]

Zgadam się zupełnie z panią Kasią. Ostatnio jako gość byłam na Warszowie, Ognicy u rodziny. Komary tak siekały, że trudno było wysiedzieć na podwórku. Przyjechałam cała w bąblach na nogach, a miasto mogłoby już zadziałać wcześniej, aby mieszkańcy i goście przebywający w Świnoujściu mile spędzili ten czas. :)

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 23:25:28] • [IP: 164.127.154.**]

Jaskółczak modry – ptak, który w ciągu jednej doby potrafi zjeść nawet 2 tys. komarów.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 22:39:55] • [IP: 92.42.113.**]

KIEDY??-NIGDY!!;BO PO CO- W TRAKCIE NAJWIĘKSZEGO WYżERU RADNI BĘDĄ NA INNEJ PLANECIE:(:(:(

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 18:29:56] • [IP: 188.147.71.***]

Kiedyś nie odkomarzano w ogóle, wody w mieście było jeszcze więcej i jakoś komary nikogo nie zeżarły. Tyle, że kiedyś to ludzie twardzi byli, a nie takie miękkie mieszczuchy jak dzisiaj...

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 17:49:05] • [IP: 80.245.179.***]

MAMY JUZ DOSYC TYCH KOMAROW - ROK W ROK TO SAMO - beda ludzie uciekac z takiego miasta, i maja racje !! KTO STRACI ?? - A NO MIASTO !!

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 17:47:12] • [IP: 80.245.179.***]

Co to za glupie tlumaczenie, ze nasze miasto lezy nad woda, to...itd ?! Gdyby zaczynali odkomarzac w odpowiedniej porze (kiedy zaczynaja legi) a nie jak to wszystko juz" wylezie" to i nie byloby takiego problemu !! Tyle miast lezy nad woda i potrafia uniknac tego TYLKO OCZYWISCIE SWINOUJS. ZAWSZE SZUKA GLUPIEGO TLUMACZENIA !!

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 15:52:17] • [IP: 195.117.222.*]

Wszelkie ptactwo żywiące się owadami i larwami są pożyteczniejsze! są naturalnym wrogiem wszelkiego robactwa!! A chemia którą się stosuje do niszczenia owadów i larw w tym też komarów na pewno nie jest obojętna dla ludzi i środowiska!! Nie znam żadnej chemii co by była zdrowa włącznie z tą C2H5 OH

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 14:52:02] • [IP: 83.21.41.***]

W Polsce mamy 47 gatunków komarów, a niektóre z nich są potencjalnymi wektorami groźnych chorób. Więc dla niektórych komentatorów ptaszki są ważniejsze jak ludzie.Nigdy nie zwalczymy komarów ale od wiosny do jesieni możemy je unieszkodliwiać systematycznie odymiając tereny zabudowane.Panowie do roboty.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 13:19:22] • [IP: 195.117.222.*]

W pewnym artykule przeczytałem że w jakimś mieście w Ameryce Północnej zbudowano domki chyba dla jaskółek lub podobny gatunek.Skończyło się tym że mają problem z głowy z wszelkim robactwem ale w okresie zimowym trzeba je dokarmiać.Tylko jak zabezpieczyć budki przed naszymi" ukochanymi" wandalami?oraz przed kotami które rozmnażają się na potęgę?Ten co to opatentuje będzie milionerem!Może i w dosłownym znaczeniu.Do dzieła!!

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 12:54:51] • [IP: 83.25.245.***]

Jakoś w Niemczech nie ma komarów, jak Oni to robią?Trzeba jechać i się nauczyć, a nie męczyć ludzi!Urzędnicy!!No i potem sprawdzać, ruszyć się zza biurka i zobaczyć jak oni wykonują to odkomarzanie, bo jak do tej pory, to oni robią tak po łebkach, żeby jak najszybciej i nie dokładnie.To się widzi każdego roku, ale ciężko zrozumieć urzędnikom!A po każdym takim odkomarzaniu, komary rąbią!

Widliszek • Poniedziałek [07.05.2012, 11:04:34] • [IP: 83.21.164.**]

Dzięki komarom maleje w sezonie ilość napadów w parku - nie wyrywają torebek kobietom, nikt wieczorową porą tam nie przebywa nie zaczepiają pijaczki. zwolennicy picia z gwintu pod chmurką . rodzice są spokojniejsi o swoje dorastające córeczki idące na spacer do parku. Kto wytrzyma zaczajony w krzakach jak komary patrolują park.a robią to skuteczniej od Policji i Straży Miejskiej. Więc pochwała KOMARA. Proponuję nowe rondo nazwać" RONDEM KOMARA" , czy nie brzmi to oryginalnie.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 09:54:49] • [IP: 80.54.123.**]

przecież to nie komary to co lata to są jętki a one nie gryzą

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 09:13:41] • [IP: 80.245.176.***]

do IP: 217.97.199.** najlepiej obrażać obcych ludzi, którzy sie bronią nawzajem

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 08:11:46] • [IP: 93.154.190.***]

JAK CO ROKU TA SAMA HISTORIA, KTOS WEZMIE KASE ZA ODKOMARZANIE.I TYLE !!PRZYJDZIE PAZDZIERNIK TO PRZESTANA LATAC!A W SEZONIE NIECH KAZDY RADZI SOBIE SAM, I INTERES KWITNIE!:)))

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 06:35:22] • [IP: 79.186.4.***]

Łapcie do wora i wypuszczajcie w urzędze. Czynności te powtarzajcie aż do skutku, czyli całkowitego odkomarzenia Waszej dzienicy. Życzę cierpliwości, wytrwałści i skuteczności. Powodzenia i nie poddajcie się ani komarom, ani urzędnikom.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 01:36:50] • [IP: 92.42.116.***]

"Jakie odkomarzanie? Nadmierna ingerencja człowieka (...)" - komary szkodzą człowiekowi. Czy wiesz, że chorobu roznoszone przez komary zabiły więcej ludzi, niż wszystkie wojny razem wzięte? W skali kraju Świnoujście nie jest wyjątkowe i dlatego na wakacje jeżdżę poza Polskę. Serio! Tak bardzo nienawidzę komarów! I hałasu.

lolodolo • Poniedziałek [07.05.2012, 00:06:39] • [IP: 80.245.178.***]

Jakie odkomarzanie? Nadmierna ingerencja człowieka w środowisko naturalne szkodzi człowiekowi. Co będą jadły jaskółki, jeżyki czy szpaki? Larwy komarów jedzą żabki i rybki. Komary istnieją na tej planecie od setek milionów lat. Gdy pojawili się ludzie, komary już były. Gdy zniknie z planety gatunek ludzki, komary nadal będą. Miasto powinno ograniczyć się przy odkomarzaniu tylko do promenady i parku. Świnoujście nie jest czymś wyjątkowym w skali kraju, że są w nim komary. Komary są w całym kraju, ale chyba tylko tutaj malkontenci tak skamlą za odkomarzaniem.

ryynio • Niedziela [06.05.2012, 23:20:05] • [IP: 83.249.22.**]

wina deszczu... pryskanie nic nie daje bo deszcz neutralizuje trucizne, no i w kałużach wylęgają sie komary, dlatego módlcie sie o bezdeszczowe lato ale z konsekwencjami pozarów lasów i marnych plonów

Gość • Niedziela [06.05.2012, 23:00:27] • [IP: 188.146.60.*]

Świnoujście leży nad wodą i jest normalne, że w takim mieście komary były, są i będą. I, że odkomarzanie może przynieść jakiś chwilowy, doraźny efekt, ale problemu nie rozwiąże. Pora nauczyć się z komarami żyć, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, bo wszak komarów kiedyś było jeszcze więcej - nikt przecież kiedyś nie odkomarzał miasta.

polak mały • Niedziela [06.05.2012, 22:59:29] • [IP: 92.42.116.***]

proponuję puścić gołego rzecznika miasta wieczorem, niech sprawdzi jak się sprawy maja, może komary na jego widok uciekają;-))))

Gość • Niedziela [06.05.2012, 22:52:36] • [IP: 178.238.249.**]

IP 184*** to wyjątkowy debil popierajacy obecnie rządzących w tym mieście.

waldi • Niedziela [06.05.2012, 22:40:31] • [IP: 89.101.35.**]

I co, znowu pan niedorzecznik" wadzy" nie doliczyl sie komarow/minute??

Siting Bull • Niedziela [06.05.2012, 22:31:37] • [IP: 93.94.184.***]

No i dobrze niech żrą od tego są, i nie zawracajcie dupy WŁADZY która ma wyższe priorytety niż wasze skomlenie. Zwróćcie się o pomoc do Żmudy Trzepiekońskiej może wam pomoże wszakoż jest z Pe łO.

Oglądasz 1-25 z 43
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■