POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.05.2012, 21:04:21] • Świnoujście

Stawa Młyny w „penisowych” malunkach

Stawa Młyny w „penisowych” malunkach

fot. Adam Strukowicz

- Zobacz, ktoś narysował k... na wiatraku! - wytykają palcami turyści przechadzający się po falochronie. Chodzi o malunek na najbardziej rozpoznawalnym obiekcie w Świnoujściu - zaraz obok latarni morskiej - „wiatraku”.

Wymalowane na niebiesko męskie przyrodzenie znalazło swoje miejsce z przodu u dołu „wiatraka”. Turyści nie są zadowoleni.

Stawa Młyny w „penisowych” malunkach

fot. Adam Strukowicz

- Przecież nie będziemy robić sobie zdjęć z penisem w tle – komentowali spotkani przez naszego reportera, spacerowicze.

- Do zdjęcia trzeba stawać po kilka osób, wtedy nie widać „wesołych” malunków młodzieży – sugeruje z uśmiechem drugi z turystów.

To smutne, że symbol Świnoujścia - znak nawigacyjny Stawa Młyny co chwilę ktoś dewastuje w tak perfidny sposób.

- Dziwne jednak, że nikt z waszego magistratu nie zauważa wybryków młodzieży i nie dąży do tego, aby takie malowidła zniknęły z elewacji bielutkiego „wiatraka” - podsumowuje nasz rozmówca.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 94, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 94

Gość • Środa [16.05.2012, 08:33:34] • [IP: 79.191.71.***]

założyć monitoring

Antczak • Czwartek [10.05.2012, 14:31:14] • [IP: 178.238.249.***]

To Rakieta !

Gość • Środa [09.05.2012, 14:58:38] • [IP: 93.94.186.**]

takiego jak bym zlapal to na czole bym mu wytatuowal ku...a

Gość • Wtorek [08.05.2012, 17:13:53] • [IP: 80.245.188.**]

Ja nie rozumiem po co malować takie obrazki to chyba na tym świecie pogupieli.

Gość • Wtorek [08.05.2012, 15:32:11] • [IP: 80.245.178.***]

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 14:24] • [IP: 89.69.250.***]. .. dokladnie... jak tego jeszcze nikt nie zrobil to zaraz sam sie tam przejde... mam jeszcze troche farby z remontu...

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 23:24:01] • [IP: 80.54.123.***]

wiatrak dostał kuta.a za złe parkowanie. hahahahhaha

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 20:49:42] • [IP: 109.84.133.**]

zlapac i przywiazac do wiatraka z golymi jajcami!!

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 20:49:27] • [IP: 83.26.133.***]

Tacy ludzie, jeżeli można ich nazwać ludźmi, którzy to robią nie maja zielonego pojęcia ile kosztuje odnowienie elewacji budynku. Złapać takiego mistrza i kazać mu to usunąć. Ale nie jakimś śmiesznym zamalowaniem tylko ODMALOWAĆ CAŁY WIATRAK. ZOBACZY ILE TO KOSZTUJE !!

Ryju • Poniedziałek [07.05.2012, 19:47:20] • [IP: 178.238.245.**]

ch...y malunek

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 17:56:54] • [IP: 89.78.153.**]

Jaki problem trochę farby i zamalować a pomysłem by dobrym było zamontować jakiś monitoring.Będą z tego same zalety wizja dla turystów na stronie powiedzmy www i możliwość śledzenia przez odpowiednie służby i po kłopocie tyle w temacie.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 17:09:09] • [IP: 88.156.235.***]

... co za bydło :/

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 17:07:27] • [IP: 195.117.222.*]

Wyspy umajone !!??!!

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 17:02:41] • [IP: 93.94.186.***]

Dla niewtajemniczonych ''Stawa'' to znak nawigacyjny stały, lądowy a ''Pława'' to znak nawigacyjny pływający.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 16:56:57] • [IP: 93.94.186.***]

Już tych pseudo-graffiti nie ma.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 15:40:58] • [IP: 195.117.222.*]

A ten drugi malunek to pewnie latarnia z lotu ptaka??lub inscenizacja po wybuchu pobliskiego zbiornika z gazem??

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 14:24:37] • [IP: 89.69.250.***]

jaki problem kupic białą farbę i zamalować?:)

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 13:12:45] • [IP: 89.70.167.**]

trzeba byc debilem żeby myśleć że zrobił to ktoś ze świnoujścia.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 12:50:02] • [IP: 212.180.184.*]

przeciez to nie penis tylko namalowana latarnia morska. Wy tylko penisy i cip.. maciwe w oczach. Każdy widzi to co chce i tyle na ten temat

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 12:47:52] • [IP: 217.97.193.***]

"Stawa" = znak nawwigacyjny

J. Poszepszyński • Poniedziałek [07.05.2012, 12:27:54] • [IP: 31.63.214.**]

Co Wy ludziska tak z tymi kamerami?! Ocipieć można.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 11:15:55] • [IP: 91.211.102.***]

może ktoś mi wytlumaczy co znaczy- stawa młyny..?? mam niskie IQ..

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 10:36:56] • [IP: 217.97.193.**]

moja wekendowa rodzina co przyjechała na wypoczynek tez byla zbulwersowana, to herb i wizytówka miasta, potrzebna kamera, bo hołoty i małolatów inaczej nie nauczysz kultury no chyba, że trafi kiedyś na silniejszego co mu spusci lanie!!

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 09:31:56] • [IP: 80.245.181.***]

Wytykają palcami turyści, przecież Qrwa to turyści dewastują wszystko w tym rejonie.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 09:27:24] • [IP: 80.245.178.*]

Prosimy radną Jabłońską aby szybko zamalowała to! Co za zgorszenie!

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 09:08:40] • [IP: 92.42.118.***]

turysci niech . ...z tego miasta

Oglądasz 1-25 z 94
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■