POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [07.05.2012, 07:53:53] • Świnoujście

Żmurkiewicz: Nie będę ścigał opalających się na promenadzie turystów

Żmurkiewicz: Nie będę ścigał opalających się na promenadzie turystów

fot. Sławomir Ryfczyński

Janusz Żmurkiewicz podczas ostatniej sesji rady miejskiej zapowiedział, że nie będzie ścigał opalających się w negliżu turystów. To odpowiedź na interpelację radnej PO Elżbiety Jabłońskiej dotyczącej utworzenia ogrodzonego miejsca, w którym w wietrzne dni można by się opalać. Prezydent podkreślił, że tego typu miejsca to już przeszłość.

Opisywaliśmy niedawno grupkę opalających się na deskach muszli koncertowej turystów. Roznegliżowani, w samych majtkach i bez koszulek wygrzewali ciała w wiosennych promieniach słońca. Niektórzy nie widzieli w tym nic złego, innym najzwyczajniej się to nie podobało. Większość naszych Czytelników była oburzona całą sytuacją.

Pomysł radnej Jabłońskiej nie spodobał się prezydentowi. Od razu go zanegował. Ponadto zapewnił, że golasów ścigać nie będzie.

- Nie mamy podstaw by wysyłać straż miejską, czy policję. Proszę więc ode mnie nie oczekiwać, że będą ich ścigał – powiedział podczas ostatniej sesji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość SZWEDKA • Wtorek [08.05.2012, 18:35:06] • [IP: 83.189.147.***]

NAJLEPSZY ROZWIAZANIEM TO. ...JUZ NA MIEJSCU PRZYJAZDU DO SENTORJIOW LETNIA PORA POWINNA DYR NA SPOTKANIU Z KURACJUSZAMI PPRUSZYC TEMAT CO WYPADA A CO NIE W MIEJSCU WSZASOWYM...ZR NIE WYPADA W MIJSCU PUBLICZNYM I TU ZAZNACZYC PROMENADE I INNE OBIEKTY SPACEROWE . ...I TO BEDZIE NALEZALO DO SENATORJI ZAWSZE WSZEDZIE JEST JAKIS REGULAMIN NAWET ZA GRANICA I DO TEGO TRZEBA SIE DOSTOSOWAC...ALBO OGLOSZENIA W KORYTARZACH CZY W STOLOWKACH . ...I MYSLE ZE TO BARDZO MILY I KULTURALNY SPOSOB WIEC PROSZE WSZYSKICH KIEROWNIKOW SENATORJI CZY DOMOW PRZYWATNYCH O TAKA INFORMACJE DLA PRZYJEZDNYCH KURACJUSZY i klopot z glowy POZDRAWIAM SERDECZNIE . ...

Gość • Wtorek [08.05.2012, 17:47:16] • [IP: 95.129.228.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.05.2012, 16:10:16] • [IP: 217.97.193.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.05.2012, 15:31:03] • [IP: 150.254.81.**]

niech pogonią te wieloryby z promenady, bo aż są niesmaczne!! niedługo to greenpeace się tym zajmie :) Promenada ma być do spacerowania, a nie do świecenia golizną!

Gość • Wtorek [08.05.2012, 15:12:05] • [IP: 84.136.164.***]

Te pomarszczone w żółtych z przodu i brązowych z tyłu to kuracjuszki z pobliskich sanatoriów NFZ. Niemki noszą czystą i droższą bieliznę.

Gość • Wtorek [08.05.2012, 10:32:24] • [IP: 81.82.112.***]

Rozłozy się taka na ławce i jak mam usiąść ?Idę na drugą. A co na drugiej ?Na drugiej inna opala żylaki.I tak do zaj...

waldi • Wtorek [08.05.2012, 10:26:29] • [IP: 89.101.35.**]

komentarz do zdjęcia: NIE BEDE ICH SCIGAL I CO MI ZROBICIE

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 23:54:38] • [IP: 88.156.233.***]

ale że co:))...?

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 22:38:06] • [IP: 88.156.232.**]

Niech się opalają i na promenadzie, ale nie w żółtych z przodu a z tyłu brązowych gaciach

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 22:22:46] • [IP: 217.97.199.**]

kiedyś było miejsce do opalania-ogrodzone, tzw solarium.Zachodni koniec promenady.Resztki ogrodzenia jeszcze są.Mnie wygląd wcześniej urodzonych nie razi, tez się chcą wygrzać

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 21:31:12] • [IP: 92.42.119.***]

20:01] • [IP: 217.97.193.***] z tego co piszesz i jak piszesz wygląda na to że prawdopodobnie jesteś zadufanym w sobie prymitywnym półgłówkiem a naprawdę wiele osób nie chce takich oglądać i to nie tylko na promenadzie...

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 21:22:38] • [IP: 212.14.0.***]

czy chodziło o jakiś paśnik czy kojec ?

ZIELONE PIĘTY • Poniedziałek [07.05.2012, 20:24:16] • [IP: 92.42.113.***]

PREZYDENT MA FETYSZ NA STARE KURACJUSZKI ROZWALONE JAK FOKI NA LAWKACH, A NASZE DZIECI NIEMUSZA OGLADAC CZARNYCH PIET I ZIELONYCH

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 20:01:29] • [IP: 217.97.193.***]

"więc nadal mamy obowiązek oglądania starych pomarszczonych dziadów" - możesz przecież nie wychodzić ze swojej meliny dalej niż do najbliższej Żabki po piwsko, prawda? Nikt ciebie nie chce oglądać na promenadzie. NIE PIJE PIWA ALE GOŁYCH WSTRĘTNYCH STARUCHÓW NIE CHCĘ OGLĄDAĆ BO TO NIE SMACZNE I WIESZ JAK IDĘ Z RODZINĄ NA PROMENADĘ, OBIAD, KAWA, LODY, GOKARD DLA DZIECKA TO ZOSTAWIAM ZAWSZE MINIMUM 100 DO 150 PLN, A ILE ZOSTAWIA STARUCH, PEWNIE NIC, WIĘC NIE WIEM CZY NIKT NIE CHCE MNIE TAM OGLĄDAĆ.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 18:48:57] • [IP: 62.30.80.***]

do rezerwatu golasy

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 18:31:44] • [IP: 92.42.119.***]

a ja myślę że co najmniej cała dzielnica nadmorska Świnoujścia jest świetnym miejscem gdzie można się opalać i nie tylko plaża. Jak się ktoś chce opalać na ławce to dlaczego tego zabraniać? Dobrze napisała" Gość SZWEDKA" z 12.58 ! Popieram !!

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 17:45:13] • [IP: 77.115.220.***]

nie mozna ludzi izolowac

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 17:44:07] • [IP: 77.115.220.***]

Pani radna sie sama sie odizoluje

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 16:56:17] • [IP: 77.253.205.**]

no co do niektórych, wybaczcie ale nigdzie nie widziałam żeby ludzie opalali się z szarej bieliźnie, zółtych gaciach w parkach czy skwerach, zgadzam się muszla czy promenada nie służy do takiego wypoczynku. ja osobiście bym się nie rozebrała tam bo poprostu nie wypada, a byłoby na co popatrzec:p i nie chodzi tu o dyskryminację kuracjuszy czy osób starszych, przecież tych kuracjuszy którzy mają wyczucie też to będzie razić.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 16:54:55] • [IP: 80.245.178.**]

A ja chcę wobec tego aby jakieś fajne / czyt. zgrabne Panie opalały się toples też na ławeczkach (a chociaż w bardzo, bardzo skromych strojach. I również nie rozumiem dlaczego wobec tego chciało się ukarać opalające się toples dziewczyny na plaży, która jest chyba bardziej odpowiednim miejscem niż muszla czy ławki na deptaku.

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 16:15:39] • [IP: 188.146.172.**]

Czytajcie ze zrozumieniem zanim kogoś zaczniecie krytykować?

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 15:38:36] • [IP: 92.42.115.***]

muszla nie jest miejscem do opalania się jest tyle innych miejsc

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 15:36:36] • [IP: 130.159.84.**]

Racja Panie Prezydencie, niech sie raczej zajma sciaganiem podatkow od szarej strefy

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 15:17:57] • [IP: 217.97.193.**]

nie zawsze popieram Ż ale tym razem sie z zgadzam. Nie robcie ciemnogrodu z naszego pieknego katolickiego kraju

Gość • Poniedziałek [07.05.2012, 13:42:02] • [IP: 217.97.193.**]

Radna Jabłońska ma rację. W chłodne dni kuracjusze i wczasowicze mieliby miejsce do opalania a nie uciekali w tym czasie do Egiptu.

Oglądasz 1-25 z 68
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■