POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.03.2012, 19:56:54] • Świnoujście

Radni zaniepokojeni sytuacją w MSR

Radni zaniepokojeni sytuacją w MSR

fot. Sławomir Ryfczyński

Radni chcą sesji nadzwyczajnej w sprawie Morskiej Stoczni Remontowej. Nie wykluczają też zwrócenia się w sprawie stoczni do ministra. To reakcja na informacje przedstawicieli załogi MSR, że jej prezes w porozumieniu z prezesem konkurencyjnej stoczni chce wykończyć świnoujski zakład.

O tej sprawie pisaliśmy. Świnoujska stocznia miałaby wziąć kredyt, by sfinansować m.in. remont promu Karsibór, który ma przeprowadzić konkurencyjna stocznia Gryfia ze Szczecina. Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu, szczecińska Gryfia i Nauta z Gdyni są dziś w Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym, należącym do Agencji Rozwoju Przemysłu. Patryk Michalak, przewodniczący rady nadzorczej MSR jest prezesem szczecińskiej Gryfii. Prezes Morskiej Stoczni Remontowej, Jacek Szafrański to członek rady nadzorczej stoczni Nauta z Gdyni i doradca konsultant prezesa Gryfii. Jest jeszcze młody człowiek z Funduszu, który jednocześnie jest członkiem rady nadzorczej MSR i Gryfii. Niedawno członkowie załogi Morskiej Stoczni Remontowej dowiedzieli się, że panowie ci wpadli na pomysł, by MSR wzięła kredyt i sfinansowała z niego pracę Gryfii. MSR jest dziś w całkiem dobrej sytuacji finansowej, ale to się może skończyć, jeśli pomysł panów prezesów zostanie zrealizowany.

Radni i prezydent Janusz Żmurkiewicz zapowiedzieli na wczorajszej sesji, że zajmą się sprawą. Zwołana ma być nadzwyczajna sesja dotycząca MSR. Janusz Żmurkiewicz zapowiada też skierowanie pisma w sprawie stoczni do ministra.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Poniedziałek [02.04.2012, 20:54:48] • [IP: 94.116.52.**]

szkoda ze duży dok dla naszej stoczni odplynął. . ...

Gość • Niedziela [01.04.2012, 20:58:42] • [IP: 80.245.186.***]

analizujac całą sytuacje wyrażnie widać, że celowo prowadzi się do upadłości, zamydlili WAM OCZY SMIESZNĄ ILOŚCIA AKCJI, KTÓRE W TYM ROKU BĘDZIE MOŻNA ZBYĆ, ALE KTO JE KUPI OD BANKRUTA?ZATKALI GĘBY?śMIEJĄ SIĘ Z wAS, GDAŃSK BEDZIE MIAŁ TUNEL POD STARA WISLĄ, A MY BEDZIEMY JEZDZILI DO SZCZECINA PRZEZ NIEMCY, TO WSZYSTKO JEST GRUBYMI NIĆMI SZYTE.TE UKŁADY O KTÓRYCH PISZECIE NA PEWNO SĄ ZNANE WARSZAWCE, PRZECIEZ ONI NIE ŻYJĄ W ODERWANIU OD RZECZYWISTOŚCI, ROBIĄ TO ŚWIADOMIE, BO SPÓŁKI SA TO JASZCZE ŁATWY KĘSEK DO OGRABIENIA W IMIĘ PRAWA!KODEKS HANDLOWY Z 1925 R, TO NAJBARDZIEJ ZŁOWROGI KODEKS DLA NARODU.LIKWIDACJA ZAKŁADU W KTÓRYM WEGETUJE 350 OSÓB TO DLA NICH PRYSZCZ, POLIKWIDOWALI MOLOCHY TO CO TO TAKA PCHEŁKA, KTÓRA DOBRZE SOBIE RADZI OFF-SCHORAMI, TRZEBA ZNISZCZYĆ, NIKT WAM NIE POMOŻE BO POSŁANKA PO NA PEWNO NIE CZUJE TZW.CZACZY MSR.DO TEJ WALKI POTRZEBNY JEST CHŁOP Z JAJAMI.TRZYMAJCIE SIE I WSZYSCY BADZCIE ZWIĄZKOWCAMI BO TUTAJ TAK NIEWIELU ZAŁATWI COS DLA WIELU!!PRZEGONIĆ KOLESIOSTWO! HOUK!

Gość • Niedziela [01.04.2012, 13:57:47] • [IP: 80.245.186.***]

CAŁE ZŁO ZACZYNA SIE W WARSZAWIE.JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAK STRONICZEGO I CHAMSKIEGO RZĄDU!pRZYKŁADY-SEJM UCHWALA, USTAWA IDZIE DO AKCEPTACJI SENATU PO TO BY TRYBUNAŁ JA PODWAŻYŁ!PO CO ZATEM OPŁACAMY PONAD 500 NIEUDACZNIKOW, KTÓRZ KOMPLETNIE ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ!WIOZĄ SIE PO KILKA KADENCJI, A JAK TYLKO JAKIŚ CHŁOPEK WEJDZIE NA SALONY TO ZARAZ ZMIENIA ŻONĘ, ROZBIJA RODZINĘ, TWORZY SIEROTY W KOŃCU NIE WYTRZYMUJE I WIESZA SIE.TAKICH JEST WIELU DO TEGO REPREZENTUJA NAS TACY LUDZIE, KTÓRZY ZNAJĄ SIĘ NA TAŃCU, BOKSIE, SKOKACH, BIEGACH, A NIE NA RZĄDZENIU KRAJEM.JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAKIE CHAMSTWA JAKIE PREZENTUJE PO W POSTACI PRZEW.KOM.KULTURY KATARASIŃSKIEJ, DOBRZE, ŻE MOZNA KANAŁ PRZEŁĄCZYĆ GDY ONA WRZESZCZY!SĄ MEDIATORZY W SPRAWACH ROZWODOWYCH, DLACZEGO TAKICH FUNKCJI NIE PEŁNI RADA NADZORCZA!DLACZEGO NIE POWIE JAK RATOWAĆ FIRMĘ, CZY ZAKŁADAĆ NOWE PRZEDSIĘBIORSTWA?TO SĄ UKŁADY KOLESI!!KOMUNO WRÓĆ!!NIKT TAK NIE ZNISZCZYŁ KRAJU ODBUDOWANEGO PO WOJNIE JAK PO I TUSK!!JUŻ MŁODZI PRACUJA NA NIEMCÓW-CHORE!

Gość • Sobota [31.03.2012, 23:11:27] • [IP: 178.238.249.**]

Ten gościu będzie was tumanił tak jak przy likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury.Uważajcie.

Gość • Sobota [31.03.2012, 20:23:49] • [IP: 93.154.228.***]

brońmy msr bo to nasz chleb nie dajmy jej wykończyć jakimś baranom którzy myślom tylko o swojej kieszeni zeby ją napełnić

Gość • Sobota [31.03.2012, 19:23:44] • [IP: 95.129.225.***]

naprawdę dziwie się członkom PiS w Świnoujściu, że tolerują Mrozka w swoich szeregach. Dlaczego nie interesuje Was z jakiego powodu Mrozek zawsze popiera SLD?

Gość • Sobota [31.03.2012, 19:16:30] • [IP: 92.42.114.**]

liczcie na Kaczora i PiS ! he he he. A ta stocznia to obraz nedzy i rozpaczy

stoczniowiec • Sobota [31.03.2012, 17:23:45] • [IP: 83.23.134.***]

PiS pomgło zrobić porządek z NOWA w szczecinie do naszej nięch się nie w...ją !!

Gość • Sobota [31.03.2012, 17:08:42] • [IP: 95.129.228.**]

Brońmy Stoczni, bo to miejsca pracy dla naszych mieszkańców, podatki dla Gminy i rozwój naszego regionu. Może PiS zrobi z tym porzadek

Gość • Sobota [31.03.2012, 15:15:47] • [IP: 83.25.171.***]

Stocznia jest w naszym mieście jednym z największych przedsiębiorstw, i tak bezczelnie jest rujnowana ! Gdzie nasi przedstawiciele miasta? Nikt o niczym nie wie...kpina! Ciekawe co zrobią gdy ok. 400 osób zatrudnionych w stoczni zostanie bez pracy? Tylko nam zostanie Anglia, Irlandia. ...

Gość • Sobota [31.03.2012, 13:09:26] • [IP: 92.22.56.**]

Wojtek odezwij sie Ewa cie szuka

Gość • Sobota [31.03.2012, 12:49:13] • [IP: 95.129.228.***]

religia komunista głosuje na swojego katolik na wszstkich bo mu się podobaja a potem narzeka

W-1 • Sobota [31.03.2012, 12:34:50] • [IP: 83.21.164.**]

Ilu fachowców teraz macie w stoczni na wydziałach.Kto ma tam robić, spółki czy to stocznia ? Myślicie że najmiecie spółki a kasę zgarniecie. ..Jaka jakość tej pracy , (często w spółkach to ludzie przypadkowi z ulicy) . Szkoła przyzakładowa zlikwidowana. Takie smutne fakty więc że to padnie to tylko kwestia czasu.

Gość • Sobota [31.03.2012, 11:29:47] • [IP: 217.97.199.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:52:51] • [IP: 80.245.180.**]

W sprawie MSR wśród radnych nie powinno być podziałów kto z której jest partii.Wszyscy powinni mówić jednym głosem w obronie MSR.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:48:03] • [IP: 178.238.249.**]

Nie państwo zniszczyło Odre tylko SLD.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:37:02] • [IP: 87.205.59.***]

Za Odrą to nikt się nie wstawił, została pozostawiona sama sobie.Piszę to nie dlatego by nie poprzeć pomoc dla Stoczni, tylko gwoli przypomnienia o zlikwidowanej Odrze Matce dla tysiąca ludzi.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:27:09] • [IP: 80.245.188.***]

Państwo zniszczyło nam" Matkę Odre" a teraz zabiera się za MSR

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:57:09] • [IP: 92.42.118.***]

Stocznia to przedsiębiorstwo gdzie występuje najwyższa w mieście technika i technologia . Pracuje tam najwyższej klasy inteligencja techniczna i gospodarcza a takżę najwyższej klasy fachowcy w różnych specjalnościach. Załoga traktuje ten zakład tak jak byłaby to ich własnośc, gdyż ludzie wiedzą że sami swoją pracą i oraganizacją muszą zapewnić co roku dodatni wynik finansowy na bardzo trudnym rynku europejskim. W przeciwnym przypadku nikt nie pomoże, tylko szybko zlikwiduje. Nie potrzebuje ta firma żadnej pomocy, a jedyną pomocą na jaką oczekuje to pozwolenie na efektywną samodzielną działalność i przygotowanie przez państwo konta na które odprowadza należne podatki. Czy w tym kraju może tak funkcjonować dobra firma ? Chłopaki w krótkich spodenkach niech biegają po trawie i nie wolno ich dopuszczać do dobrze funkcjonujących przedsiębiorstw, gdyż prędzej czy później trawę mogą oglądfać przez okratowane okna.

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:51:36] • [IP: 95.129.228.**]

A może tyłki ruszy PO z przewodniczącym i posłanką to [prezesi MSR] ich ludzie namaszczeni przez Prezesa Tuska.Co za złodziejska partia

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:32:03] • [IP: 84.19.169.***]

Panie Mrozek nie ma Pan za grosz wstydu, nie ma Pan honoru tak się sprzedać i to komu SLD, tfu na kogo ja oddałam głos, zmarnowałam go. Mam nadzieję że powstanie w Świnoujściu Solidarna Polska i zabiorą panu i Pi-sowi wyborców. Za to oszustwo tego wam życzę.Nie głosowałam na SLD tylko na PiS i tak mnie oszukano.

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:04:54] • [IP: 93.94.184.**]

a czy stocznia nie moze wyjsc z funduszu ?? jesli sama sobie radzi i zarabia na siebie to moze bylo by lepiej.. po co utrzymywac i dorabiac nieudacznikow !!

☓☓☓ • Sobota [31.03.2012, 08:12:27] • [IP: 31.63.221.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.03.2012, 07:31:13] • [IP: 217.97.199.**]

MROZEK, PONAD WSZYstko!

Gość • Sobota [31.03.2012, 07:18:46] • [IP: 88.156.235.***]

A ten na zdjęciu to kto nietoperz jakis czy błogosławi czytających?

Oglądasz 1-25 z 50
■ Świnoujscy policjanci najpierw ustalili, a następnie zatrzymali dilera narkotykowego. W chwili zatrzymania 24-letni mężczyzna posiadał marihuanę, z której można było uzyskać kilkadziesiąt porcji handlowych narkotyku. ■ Już w najbliższy weekend Andrzejki. Jedne z najpopularniejszych i najhuczniej obchodzonych imienin w naszym kraju, to tradycyjnie czas wzmożonych działań policjantów ruchu drogowego, którzy w tym czasie prowadzą wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. ■ Uwaga! W grudniu pchle targi odbędą się na Placu Wolności. ■ Czy Janusz Żmurkiewicz porzuci prezydencki fotel i powalczy o funkcję senatora? Na razie prezydencki rzecznik zapewnia, że Żmurkiewicz nigdzie się nie wybiera. Co o jego ewentualnym starcie w przyszłorocznych wyborach sądzą świnoujścianie? ■ Komisarz Wyborczy w Szczecinie postanowił zwołać pierwszą po wyborach sesję Rady Miasta Świnoujścia. Obrady rozpoczną sie w najblizszy poniedziałek, 1 grudnia o godzinie 12.00 ■ Świnoujski szpital dostanie prezenty od Owsiaka. Dziękujemy! Już niebawem, do najmłodszych pacjentów naszego szpitala dotrze nowy sprzęt medyczny. Dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Oddział Pediatryczny wzbogaci się o specjalistyczne, ratujące życie urządzenia. ■ Logos na zjeździe UNESCO Międzynarodowy Zjazd Młodzieży kolejny raz odbył się w Berlinie. Tradycją stał się udział młodzieży z Liceum Społecznego Fundacji Logos, którzy jako jedyna ekipa z Polski co roku jest zapraszana do stolicy Niemiec. W tym roku reprezentantami Logosu byli: Ola Szczepaniak i Aleksander Tęcza- uczniowie klasy 1. Liceum Fundacji Logos. ■ Auto żony prezydenta już nie rzuca się w oczy. Jeszcze niedawno Janusz Żmurkiewicz chwalił się w Radiu Szczecin, że jego żona jeździ autem z niezwykłym numerem rejestracji ZSW 00001. Niespodziewanie numer zniknął. Pytany o tę zmianę rzecznik prezydenta informuje, że… naruszamy zapisy ustawy o ochronie danych osobowych. ■ Na drodze do Świnoujścia kierowca ciężarówki zasnął za kierownicą.■ Pierwsi wolontariusze WOŚP już zarejestrowni. Rozpoczęło się rejestrowanie wolontariuszy na 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tuż po 16.00 w poniedziałek chętni do kolejnego wspólnego grania zaczęli wypełniać salę na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej. Harcerski sztab WOŚP w Świnoujściu otrzymał w tym roku 200 kart zgłoszeniowych z centrali Orkiestry. Po dzisiejszej akcji pozostało 90. ■ Zapraszam do realnej zmiany świata na lepsze – poprzez dołączenie do projektu SZLACHETNA PACZKA ■ Czytelnik: Moja córka zatruła się nieświeżymi parówkami. Sprzedawczyni w sklepie zapewniała, że są świeże. Nasz Czytelnik i jego żona są jednak innego zdania. Po zjedzeniu parówek kupionych w świnoujskim sklepie POLOmarket ich córka wymiotowała. Rano, gdy zajrzeli do lodówki, zobaczyli parówki… obślizgłe i nieświeże. ■ Większość w radzie miasta pozwala przeforsować nawet najbardziej kontrowersyjną uchwałę. Czy powtórzy się sytuacja z poprzedniej kadencji? Zapytaliśmy, z kim ugrupowanie Janusza Żmurkiewicza będzie teraz zawierać koalicje ■ Widziałem dziada - pisze nasz Czytelnik. - Dlaczego nikt się nim dotąd nie zajął? Nie mówię, by go odstrzelić, ale tego borsuka trzeba po prostu złapać i wywieźć do lasu. ■