POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.03.2012, 19:56:54] • Świnoujście

Radni zaniepokojeni sytuacją w MSR

Radni zaniepokojeni sytuacją w MSR

fot. Sławomir Ryfczyński

Radni chcą sesji nadzwyczajnej w sprawie Morskiej Stoczni Remontowej. Nie wykluczają też zwrócenia się w sprawie stoczni do ministra. To reakcja na informacje przedstawicieli załogi MSR, że jej prezes w porozumieniu z prezesem konkurencyjnej stoczni chce wykończyć świnoujski zakład.

O tej sprawie pisaliśmy. Świnoujska stocznia miałaby wziąć kredyt, by sfinansować m.in. remont promu Karsibór, który ma przeprowadzić konkurencyjna stocznia Gryfia ze Szczecina. Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu, szczecińska Gryfia i Nauta z Gdyni są dziś w Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym, należącym do Agencji Rozwoju Przemysłu. Patryk Michalak, przewodniczący rady nadzorczej MSR jest prezesem szczecińskiej Gryfii. Prezes Morskiej Stoczni Remontowej, Jacek Szafrański to członek rady nadzorczej stoczni Nauta z Gdyni i doradca konsultant prezesa Gryfii. Jest jeszcze młody człowiek z Funduszu, który jednocześnie jest członkiem rady nadzorczej MSR i Gryfii. Niedawno członkowie załogi Morskiej Stoczni Remontowej dowiedzieli się, że panowie ci wpadli na pomysł, by MSR wzięła kredyt i sfinansowała z niego pracę Gryfii. MSR jest dziś w całkiem dobrej sytuacji finansowej, ale to się może skończyć, jeśli pomysł panów prezesów zostanie zrealizowany.

Radni i prezydent Janusz Żmurkiewicz zapowiedzieli na wczorajszej sesji, że zajmą się sprawą. Zwołana ma być nadzwyczajna sesja dotycząca MSR. Janusz Żmurkiewicz zapowiada też skierowanie pisma w sprawie stoczni do ministra.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Poniedziałek [02.04.2012, 20:54:48] • [IP: 94.116.52.**]

szkoda ze duży dok dla naszej stoczni odplynął. . ...

Gość • Niedziela [01.04.2012, 20:58:42] • [IP: 80.245.186.***]

analizujac całą sytuacje wyrażnie widać, że celowo prowadzi się do upadłości, zamydlili WAM OCZY SMIESZNĄ ILOŚCIA AKCJI, KTÓRE W TYM ROKU BĘDZIE MOŻNA ZBYĆ, ALE KTO JE KUPI OD BANKRUTA?ZATKALI GĘBY?śMIEJĄ SIĘ Z wAS, GDAŃSK BEDZIE MIAŁ TUNEL POD STARA WISLĄ, A MY BEDZIEMY JEZDZILI DO SZCZECINA PRZEZ NIEMCY, TO WSZYSTKO JEST GRUBYMI NIĆMI SZYTE.TE UKŁADY O KTÓRYCH PISZECIE NA PEWNO SĄ ZNANE WARSZAWCE, PRZECIEZ ONI NIE ŻYJĄ W ODERWANIU OD RZECZYWISTOŚCI, ROBIĄ TO ŚWIADOMIE, BO SPÓŁKI SA TO JASZCZE ŁATWY KĘSEK DO OGRABIENIA W IMIĘ PRAWA!KODEKS HANDLOWY Z 1925 R, TO NAJBARDZIEJ ZŁOWROGI KODEKS DLA NARODU.LIKWIDACJA ZAKŁADU W KTÓRYM WEGETUJE 350 OSÓB TO DLA NICH PRYSZCZ, POLIKWIDOWALI MOLOCHY TO CO TO TAKA PCHEŁKA, KTÓRA DOBRZE SOBIE RADZI OFF-SCHORAMI, TRZEBA ZNISZCZYĆ, NIKT WAM NIE POMOŻE BO POSŁANKA PO NA PEWNO NIE CZUJE TZW.CZACZY MSR.DO TEJ WALKI POTRZEBNY JEST CHŁOP Z JAJAMI.TRZYMAJCIE SIE I WSZYSCY BADZCIE ZWIĄZKOWCAMI BO TUTAJ TAK NIEWIELU ZAŁATWI COS DLA WIELU!!PRZEGONIĆ KOLESIOSTWO! HOUK!

Gość • Niedziela [01.04.2012, 13:57:47] • [IP: 80.245.186.***]

CAŁE ZŁO ZACZYNA SIE W WARSZAWIE.JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAK STRONICZEGO I CHAMSKIEGO RZĄDU!pRZYKŁADY-SEJM UCHWALA, USTAWA IDZIE DO AKCEPTACJI SENATU PO TO BY TRYBUNAŁ JA PODWAŻYŁ!PO CO ZATEM OPŁACAMY PONAD 500 NIEUDACZNIKOW, KTÓRZ KOMPLETNIE ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ!WIOZĄ SIE PO KILKA KADENCJI, A JAK TYLKO JAKIŚ CHŁOPEK WEJDZIE NA SALONY TO ZARAZ ZMIENIA ŻONĘ, ROZBIJA RODZINĘ, TWORZY SIEROTY W KOŃCU NIE WYTRZYMUJE I WIESZA SIE.TAKICH JEST WIELU DO TEGO REPREZENTUJA NAS TACY LUDZIE, KTÓRZY ZNAJĄ SIĘ NA TAŃCU, BOKSIE, SKOKACH, BIEGACH, A NIE NA RZĄDZENIU KRAJEM.JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAKIE CHAMSTWA JAKIE PREZENTUJE PO W POSTACI PRZEW.KOM.KULTURY KATARASIŃSKIEJ, DOBRZE, ŻE MOZNA KANAŁ PRZEŁĄCZYĆ GDY ONA WRZESZCZY!SĄ MEDIATORZY W SPRAWACH ROZWODOWYCH, DLACZEGO TAKICH FUNKCJI NIE PEŁNI RADA NADZORCZA!DLACZEGO NIE POWIE JAK RATOWAĆ FIRMĘ, CZY ZAKŁADAĆ NOWE PRZEDSIĘBIORSTWA?TO SĄ UKŁADY KOLESI!!KOMUNO WRÓĆ!!NIKT TAK NIE ZNISZCZYŁ KRAJU ODBUDOWANEGO PO WOJNIE JAK PO I TUSK!!JUŻ MŁODZI PRACUJA NA NIEMCÓW-CHORE!

Gość • Sobota [31.03.2012, 23:11:27] • [IP: 178.238.249.**]

Ten gościu będzie was tumanił tak jak przy likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury.Uważajcie.

Gość • Sobota [31.03.2012, 20:23:49] • [IP: 93.154.228.***]

brońmy msr bo to nasz chleb nie dajmy jej wykończyć jakimś baranom którzy myślom tylko o swojej kieszeni zeby ją napełnić

Gość • Sobota [31.03.2012, 19:23:44] • [IP: 95.129.225.***]

naprawdę dziwie się członkom PiS w Świnoujściu, że tolerują Mrozka w swoich szeregach. Dlaczego nie interesuje Was z jakiego powodu Mrozek zawsze popiera SLD?

Gość • Sobota [31.03.2012, 19:16:30] • [IP: 92.42.114.**]

liczcie na Kaczora i PiS ! he he he. A ta stocznia to obraz nedzy i rozpaczy

stoczniowiec • Sobota [31.03.2012, 17:23:45] • [IP: 83.23.134.***]

PiS pomgło zrobić porządek z NOWA w szczecinie do naszej nięch się nie w...ją !!

Gość • Sobota [31.03.2012, 17:08:42] • [IP: 95.129.228.**]

Brońmy Stoczni, bo to miejsca pracy dla naszych mieszkańców, podatki dla Gminy i rozwój naszego regionu. Może PiS zrobi z tym porzadek

Gość • Sobota [31.03.2012, 15:15:47] • [IP: 83.25.171.***]

Stocznia jest w naszym mieście jednym z największych przedsiębiorstw, i tak bezczelnie jest rujnowana ! Gdzie nasi przedstawiciele miasta? Nikt o niczym nie wie...kpina! Ciekawe co zrobią gdy ok. 400 osób zatrudnionych w stoczni zostanie bez pracy? Tylko nam zostanie Anglia, Irlandia. ...

Gość • Sobota [31.03.2012, 13:09:26] • [IP: 92.22.56.**]

Wojtek odezwij sie Ewa cie szuka

Gość • Sobota [31.03.2012, 12:49:13] • [IP: 95.129.228.***]

religia komunista głosuje na swojego katolik na wszstkich bo mu się podobaja a potem narzeka

W-1 • Sobota [31.03.2012, 12:34:50] • [IP: 83.21.164.**]

Ilu fachowców teraz macie w stoczni na wydziałach.Kto ma tam robić, spółki czy to stocznia ? Myślicie że najmiecie spółki a kasę zgarniecie. ..Jaka jakość tej pracy , (często w spółkach to ludzie przypadkowi z ulicy) . Szkoła przyzakładowa zlikwidowana. Takie smutne fakty więc że to padnie to tylko kwestia czasu.

Gość • Sobota [31.03.2012, 11:29:47] • [IP: 217.97.199.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:52:51] • [IP: 80.245.180.**]

W sprawie MSR wśród radnych nie powinno być podziałów kto z której jest partii.Wszyscy powinni mówić jednym głosem w obronie MSR.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:48:03] • [IP: 178.238.249.**]

Nie państwo zniszczyło Odre tylko SLD.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:37:02] • [IP: 87.205.59.***]

Za Odrą to nikt się nie wstawił, została pozostawiona sama sobie.Piszę to nie dlatego by nie poprzeć pomoc dla Stoczni, tylko gwoli przypomnienia o zlikwidowanej Odrze Matce dla tysiąca ludzi.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:27:09] • [IP: 80.245.188.***]

Państwo zniszczyło nam" Matkę Odre" a teraz zabiera się za MSR

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:57:09] • [IP: 92.42.118.***]

Stocznia to przedsiębiorstwo gdzie występuje najwyższa w mieście technika i technologia . Pracuje tam najwyższej klasy inteligencja techniczna i gospodarcza a takżę najwyższej klasy fachowcy w różnych specjalnościach. Załoga traktuje ten zakład tak jak byłaby to ich własnośc, gdyż ludzie wiedzą że sami swoją pracą i oraganizacją muszą zapewnić co roku dodatni wynik finansowy na bardzo trudnym rynku europejskim. W przeciwnym przypadku nikt nie pomoże, tylko szybko zlikwiduje. Nie potrzebuje ta firma żadnej pomocy, a jedyną pomocą na jaką oczekuje to pozwolenie na efektywną samodzielną działalność i przygotowanie przez państwo konta na które odprowadza należne podatki. Czy w tym kraju może tak funkcjonować dobra firma ? Chłopaki w krótkich spodenkach niech biegają po trawie i nie wolno ich dopuszczać do dobrze funkcjonujących przedsiębiorstw, gdyż prędzej czy później trawę mogą oglądfać przez okratowane okna.

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:51:36] • [IP: 95.129.228.**]

A może tyłki ruszy PO z przewodniczącym i posłanką to [prezesi MSR] ich ludzie namaszczeni przez Prezesa Tuska.Co za złodziejska partia

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:32:03] • [IP: 84.19.169.***]

Panie Mrozek nie ma Pan za grosz wstydu, nie ma Pan honoru tak się sprzedać i to komu SLD, tfu na kogo ja oddałam głos, zmarnowałam go. Mam nadzieję że powstanie w Świnoujściu Solidarna Polska i zabiorą panu i Pi-sowi wyborców. Za to oszustwo tego wam życzę.Nie głosowałam na SLD tylko na PiS i tak mnie oszukano.

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:04:54] • [IP: 93.94.184.**]

a czy stocznia nie moze wyjsc z funduszu ?? jesli sama sobie radzi i zarabia na siebie to moze bylo by lepiej.. po co utrzymywac i dorabiac nieudacznikow !!

☓☓☓ • Sobota [31.03.2012, 08:12:27] • [IP: 31.63.221.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.03.2012, 07:31:13] • [IP: 217.97.199.**]

MROZEK, PONAD WSZYstko!

Gość • Sobota [31.03.2012, 07:18:46] • [IP: 88.156.235.***]

A ten na zdjęciu to kto nietoperz jakis czy błogosławi czytających?

Oglądasz 1-25 z 50
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na „Dzień Dziecka z Michałem Juszczakiewiczem”. To okolicznościowe spotkanie odbędzie się w dniu 2 czerwca 2016 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ W sobotę 28 maja przeprowadzona zostanie XXII edycja Biegu Abstynenta organizowanego wspólnie przez Klub Biegacza Jogging i Stowarzyszenie Trzeźwościowe HOL. Zapisy od 15.00, start o 16.00 spod pływalni. Trasa wiedzie plażą od pływalni do molo w Ahlbecku i z powrotem i liczy 8 km. Szczegóły w regulaminie na stronie www.jogging.republika.pl ■ Koło brydżowe Roberek przyjmie dziesięciu brydżystów. Spotkania: w poniedziałki, środy i soboty są bezpłatne. Kontakt pod numerem telefonu: 603-373-617. Zapraszamy ■
■ Deptak przy Bohaterów Września w nowym, wiosennym wydaniu! Piękne kwiaty umilą spacery przechodniom. Wyjątkowo słoneczny maj zachęcił przechodniów do wyjścia. Aby wiosenne spacery były bardziej przyjemne, miasto zadbało o więcej kolorów i przyjemnych zapachów na ulicach. Po posadzeniu kwiatów w Parku Zdrojowym, przyszedł czas na deptak przy ulicy bohaterów Września, gdzie sztuczne ozdoby zostały zastąpione żywymi kwiatami! ■ Pierwszy w Polsce masowy rzut rolką papieru, żonglerka Mieszko Włodarczyka i mecz Polska-USA! Takie rzeczy tylko na Wyspach Sportu! Zobacz film! Ponad 100 rolek papieru toaletowego poszybowało w niebo podczas meczu Polska-USA, który rozegrany został w czwartek przy muszli koncertowej! Atmosferę Wysp Sportu podgrzał także Mieszko Włodarczyk, dla którego żonglowanie nawet pięcioma piłkami naraz to żaden problem! ■ Ga-Ga Zielone Żabki zarechotały w Scenie! Takiego koncertu nie było od dawna! Zobacz film! Czy żaby mogą rechotać w rytmie pogo? Jak udowodnił zespół Ga-Ga Zielone Żabki, mogą, i idzie im to naprawdę nieźle! Podczas czwartkowego koncertu nie zabrakło ostrej muzyki, morderczych riffów ale także przemyślanych tekstów czy spokojnych, dających ochłonąć kawałków. Oprócz Ga-Ga Zielonych Żabek, na scenie zagościł zespół 747 ze Szczecina oraz Ekipa Funk Fighters! ■ W Świnoujściu zatrzymano aż czterech kierowców z promilami! W tym motocyklistę z blisko 2,7 promila! W ciągu minionych trzech dni świnoujscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich ściął hydrant, drugi przewrócił się na motocyklu, inny zaś kierował bez uprawnień i był poszukiwany przez sąd. Wszystkich czekają surowe konsekwencje prawne i finansowe ■ Nad zachodnią, centralną i częściowo północną i północno-wschodnią Polską możliwe są burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu o wydajności do 15-25 mm, opady gradu o średnicy do 1-3 cm oraz silniejsze podmuchy wiatru osiągające prędkość do 60-75 km/h ■ Pani Teresa mieszka przy ulicy Kołłątaja od wielu lat. Znają ją nie tylko sąsiedzi, ale także zwierzęta którymi się opiekuje i dba o to, aby miały codziennie rano świeżą wodę. Jak twierdzi miłośniczka zwierząt, każde zwierze musi mieć dostęp do wody, zwłaszcza gdy jest tak gorąco. Od pewnego czasu ktoś zaczął jednak wylewać wodę którą stawia Pani Teresa ■ Palił skręta przy policjancie! 20-letni obywatel Włoch i jego o rok starszy kolega, zostali zatrzymani! Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali dwóch obywateli Włoch w związku z posiadaniem przez nich narkotyków. Podczas patrolu pieszego stróże prawa zwrócili uwagę na charakterystyczną woń marihuany od mijających ich mężczyzn. Zatrzymanym grożą surowe konsekwencje karne ■ Serbowie zaproponowali funkcjonariuszom Straży Granicznej 1000 koron łapówki! Dwóch obywateli Serbii zatrzymali 22 maja w Świnoujściu miejscowi funkcjonariusze Straży Granicznej. Obaj mężczyźni przebywali w Polsce nielegalnie. Dodatkowo jeden z nich próbował wręczyć strażnikom granicznym łapówkę ■ Wybierasz się w podróż na długi weekend? Przeczytaj kilka bardzo ważnych rad od policjantów! Przed nami kolejny długi majowy weekend, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem. Zachodniopomorscy policjanci przypominają kilka zasad, które pozwolą każdemu bezpiecznie dotrzeć na miejsce i równie bezpiecznie spędzić tam czas. ■ Gdzieś rzucili nowy towar? Dość oryginalnym pomysłem na "zaparkowanie" wykazał się kierowca, który po prostu postawił samochód na chodniku przy ulicy Matejki. ■ Do tego dramatycznego zdarzenia doszło przy ulicy Piastowskiej. Bezmyślny właściciel na dwie godziny zamknął psa w samochodzie w pełnym słońcu! Według relacji świadków zdarzenia pies był wycieńczony, a z daleka można było usłyszeć głośne szczekanie. Z minuty na minutę jego stan się pogarszał. Tragedia wisiała w powietrzu. Na szczęście los biszkoptowego Goldena Retrievera nie był obojętny przechodzącemu obok samochodu mężczyźnie, który na miejsce natychmiast wezwał policję. To właśnie dzięki natychmiastowej reakcji przechodnia oraz interwencji policji nie doszło do tragedii. Policjantom udało się opuścić tylną szybę auta, dzięki czemu dostali się do psa ■ Samochód stoczył się z wjazdu do galerii Corso! O mały włos, a mogło dojść do tragedii... ■ Czesław Mozil: Takiej komedii w Polsce nie było! Zobacz film! Filmowcy znów w Świnoujściu! Tym razem w naszym mieście kręcone będą zdjęcia do pełnometrażowej komedii „Szkoła uwodzenia Czesława M.” Główną rolę w filmie zagra popularny muzyk, Czesław Mozil. To ma być prawdziwa komedia absurdu!- zapowiadają producenci filmu. Zdjęcia potrwają do końca maja. Już w czwartek o godzinie 19.00 na Basenie Północnym odbędzie się wielki koncert Czesława. Wydarzenie będzie rejestrowane na potrzeby filmu. Świnoujścianie będą mieli niepowtarzalną okazję, by zobaczyć jak od kuchni wygląda praca filmowców. Premiera komedii już w październiku tego roku ■ Policyjne zabezpieczenie eskapady Poker Runs Germany. Policjanci z posterunku wodnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zabezpieczali eskapadę superszybkich łodzi motorowych. 70 pojazdów z niemieckiego klubu motorowodnego Poker Runs Germany przepływało przez świnoujski Kanał Piastowski, Kanał Mieliński oraz Zalew Szczeciński. Stróże prawa dbali o porządek i bezpieczeństwo na wodzie. ■ Klub „Na Wyspie” doceniony w Szczecinie. Zachodniopomorską Wiosnę Poezji, której organizatorem jest szczeciński oddział Związku Literatów Polskich inaugurowaliśmy 21 marca jednocześnie w Książnicy Pomorskiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu, a jednym ze związków twórczych, które od początku czynnie włączyły się w organizację tego cyklu jest Klub Literaci „Na Wyspie” ze Świnoujścia. ■ Ryzykować życie dla umytego okna? Wystarczy stracić równowagę albo poślizgnąć się na parapecie, by domowe porządki zakończyły się tragedią. Jeden z naszych Czytelników zobaczył tę sytuację na ulicy Dąbrowskiego, niedaleko Galerii Corso ■ Wybrano nowego zarządcę schroniska! Fundacja I see You już od 1 czerwca będzie opiekować się zwierzakami! Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu czekają na początku czerwca duże zmiany! Stowarzyszenie "Your Choice" które przez ostatni rok sprawowało władzę w schronisku, odejdzie! Już od 1 czerwca, zwierzętami opiekować będzie się fundacja "I see you" - czyli "Widzę Cię". Mamy nadzieję że Aneta Leda - prezes fundacji, dostrzeże potrzeby zwierząt i zapewni im odpowiednią opiekę ■ Niezabezpieczony rower stoi pomiędzy blokami przy ulicy Witosa już od tygodnia! Policja nie reaguje?.Jeden z naszych Czytelników zauważył nieprzypięty rower stojący pomiędzy blokami przy ulicy Witosa. Pomimo zgłoszenia na policję, rower stoi już ponad tydzień... - Być może coś się stało z właścicielem albo został komuś skradziony, a ta osoba nawet o tym nie wie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sprawa została zgłoszona na policję ale jak widać, nasza kochana policja nic z tym nie zrobiła - opisuje Czytelnik ■ W piątek, 20 maja, minęło 25 lat służby ORP „TORUŃ” pod biało-czerwoną banderą. W tym czasie okręt przepłynął ponad 50 tysięcy mil morskich, brał udział w wielu ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych zawsze bardzo dobrze wykonując powierzone mu zadania. Na jego pokładzie wyszkoliło się ponad 1200 oficerów, podoficerów i marynarzy. ■ Śmierdzący problem w Świnoujściu? Mieszkańcy zastanawiają się, skąd pochodzi nieprzyjemny zapach... Od kilku dni w Świnoujściu czuć na ulicach nieprzyjemny zapach. Nasi Czytelnicy zastanawiają się, skąd może pochodzić. W licznych mailach i telefonach z prośbami o zainteresowanie się tematem, Czytelnicy obstawiali że zapach może brać się z kwitnących drzew, kanalizacji a nawet z portu. Jak zauważyli mieszkańcy, zapach jest najsilniejszy przy ulicy Armii Krajowej, Wybrzeżu Władysława IV oraz Konstytucji 3 Maja! A jak Wy myślicie, co tak śmierdzi? ■ Po dwugodzinnej dyskusji, wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej Rada Miasta przyjęła sprawozdanie prezydenta miasta wykonania budżetu za rok 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 20 radnych, nikt nie zagłosował przeciw ani nie wstrzymał się od głosu. Po dwugodzinnej dyskusji, wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej Rada Miasta przyjęła sprawozdanie prezydenta miasta wykonania budżetu za rok 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 20 radnych, nikt nie zagłosował przeciw ani nie wstrzymał się od głosu ■ PROGNOZA POGODY. Ważna od 19-05-2016, godz. 7:00 do 19-05-2016, godz. 19:00. UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. Na zachodzie i południu Polski możliwe są miejscami burze, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu do 15-20 mm w czasie trwania zjawiska ■ Starsza kobieta leżała kilkanaście godzin w łazience! Rozpaczliwe wołanie o pomoc usłyszał dopiero pracownik opieki społecznej! Środowa wizyta jednego z pracowników opieki społecznej u starszej kobiety mieszkającej przy ulicy Rybaki, miała niczym się nie różnić od pozostałych. Jednak gdy pracownik zapukał do drzwi, zamiast dźwięku przekręcanego zamka, usłyszał krzyk swojej podopiecznej dobiegający zza zamkniętych drzwi. Na miejsce po godzinie 14.00 wezwane zostały trzy samochody straży pożarnej, patrol policjantów z wydziału prewencji oraz ratownicy medyczni ■ W motocyklu nagle zapaliła się instalacja elektryczna! Kierowca pobiegł po butelkę wody, aby ugasić pożar! Środa nie okazała się szczęśliwym dniem dla obywatela Niemiec, który wraz ze znajomymi wybrał się na motocyklową wycieczkę do Świnoujścia. Gdy mężczyzna po godzinie 10.00 przejeżdżał ulicą Wojska Polskiego, jego maszyna nagle zaczęła się dziwnie zachowywać. Motocyklista zatrzymał się, aby sprawdzić co dzieje się z jego motocyklem. Gdy spojrzał na silnik, okazało się że płonie instalacja elektryczna w motocyklu! ■ Umarł bez rodziny, przykryty kołdrą... Ciało bezdomnego 62-latka zostało znalezione o 4:30. Los ludzi bezdomnych nie jest łatwy. Życie nie rozpieszczało także bezdomnego 62-latka, który na wózku przemierzał ulice Świnoujścia. Niestety, podczas wtorkowej nocy jego serce przestało bić... Ciało 62-latka zostało znalezione o godzinie 4.30 przy Placu Kościelnym przez policjantów z wydziału prewencji. ■ Zaginął piesek! Właścicel prosi o pomoc w poszukiwaniach! W okolicach ulicy Malczewskiego, w pobliżu sklepu Lidl zaginął pies. Właściciele psiaka bardzo proszą Czytelników o pomoc w poszukiwaniach zguby. Bardzo tęsknią za czworonogiem, dlatego błagają mieszkańców Świnoujścia o pomoc! ■ Papierosy bez akcyzy o łącznej wartości blisko 25 tysięcy złotych, zostały znalezione na Darze Młodzieży! Już 21 maja, statek z praktykantami zawita do Świnoujścia! - Worki wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy wykryli na żaglowcu powracającym z rejsu szkoleniowego do Gdyni funkcjonariusze Wydziału Morskiego Zwalczania Przestępczości. Na przemyt natrafili podczas kontroli przeprowadzonej 15 maja wieczorem. W magazynach żagli, szwalni i maszynowni jednostki wykryli w sumie 37 tys. sztuk papierosów o wartości prawie 25 tys. zł, które nie zostały zgłoszone w trakcie odprawy wejściowej żaglowca - poinformował rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni ■ Czytelniczka: Moje dziecko nadziało się na odstający kawałek blachy... Niedługo może tu dojść do tragedii! Płot znajdujący się przy chodniku na ulicy Bohaterów Września, nie wróży niestety nic dobrego. Powyginane, ostre krawędzie blachy, odstają nawet kilkanaście centymetrów od osi płotu, stwarzając realne zagrożenie dla przechodniów. Przekonała się o tym niestety jedna z naszych Czytelniczek, której dziecko nadziało się na odstającą blachę.. ■