░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.03.2012, 19:56:54] • Świnoujście

Radni zaniepokojeni sytuacją w MSR

Radni zaniepokojeni sytuacją w MSR

fot. Sławomir Ryfczyński

Radni chcą sesji nadzwyczajnej w sprawie Morskiej Stoczni Remontowej. Nie wykluczają też zwrócenia się w sprawie stoczni do ministra. To reakcja na informacje przedstawicieli załogi MSR, że jej prezes w porozumieniu z prezesem konkurencyjnej stoczni chce wykończyć świnoujski zakład.

O tej sprawie pisaliśmy. Świnoujska stocznia miałaby wziąć kredyt, by sfinansować m.in. remont promu Karsibór, który ma przeprowadzić konkurencyjna stocznia Gryfia ze Szczecina. Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu, szczecińska Gryfia i Nauta z Gdyni są dziś w Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym, należącym do Agencji Rozwoju Przemysłu. Patryk Michalak, przewodniczący rady nadzorczej MSR jest prezesem szczecińskiej Gryfii. Prezes Morskiej Stoczni Remontowej, Jacek Szafrański to członek rady nadzorczej stoczni Nauta z Gdyni i doradca konsultant prezesa Gryfii. Jest jeszcze młody człowiek z Funduszu, który jednocześnie jest członkiem rady nadzorczej MSR i Gryfii. Niedawno członkowie załogi Morskiej Stoczni Remontowej dowiedzieli się, że panowie ci wpadli na pomysł, by MSR wzięła kredyt i sfinansowała z niego pracę Gryfii. MSR jest dziś w całkiem dobrej sytuacji finansowej, ale to się może skończyć, jeśli pomysł panów prezesów zostanie zrealizowany.

Radni i prezydent Janusz Żmurkiewicz zapowiedzieli na wczorajszej sesji, że zajmą się sprawą. Zwołana ma być nadzwyczajna sesja dotycząca MSR. Janusz Żmurkiewicz zapowiada też skierowanie pisma w sprawie stoczni do ministra.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Poniedziałek [02.04.2012, 20:54:48] • [IP: 94.116.52.**]

szkoda ze duży dok dla naszej stoczni odplynął. . ...

Gość • Niedziela [01.04.2012, 20:58:42] • [IP: 80.245.186.***]

analizujac całą sytuacje wyrażnie widać, że celowo prowadzi się do upadłości, zamydlili WAM OCZY SMIESZNĄ ILOŚCIA AKCJI, KTÓRE W TYM ROKU BĘDZIE MOŻNA ZBYĆ, ALE KTO JE KUPI OD BANKRUTA?ZATKALI GĘBY?śMIEJĄ SIĘ Z wAS, GDAŃSK BEDZIE MIAŁ TUNEL POD STARA WISLĄ, A MY BEDZIEMY JEZDZILI DO SZCZECINA PRZEZ NIEMCY, TO WSZYSTKO JEST GRUBYMI NIĆMI SZYTE.TE UKŁADY O KTÓRYCH PISZECIE NA PEWNO SĄ ZNANE WARSZAWCE, PRZECIEZ ONI NIE ŻYJĄ W ODERWANIU OD RZECZYWISTOŚCI, ROBIĄ TO ŚWIADOMIE, BO SPÓŁKI SA TO JASZCZE ŁATWY KĘSEK DO OGRABIENIA W IMIĘ PRAWA!KODEKS HANDLOWY Z 1925 R, TO NAJBARDZIEJ ZŁOWROGI KODEKS DLA NARODU.LIKWIDACJA ZAKŁADU W KTÓRYM WEGETUJE 350 OSÓB TO DLA NICH PRYSZCZ, POLIKWIDOWALI MOLOCHY TO CO TO TAKA PCHEŁKA, KTÓRA DOBRZE SOBIE RADZI OFF-SCHORAMI, TRZEBA ZNISZCZYĆ, NIKT WAM NIE POMOŻE BO POSŁANKA PO NA PEWNO NIE CZUJE TZW.CZACZY MSR.DO TEJ WALKI POTRZEBNY JEST CHŁOP Z JAJAMI.TRZYMAJCIE SIE I WSZYSCY BADZCIE ZWIĄZKOWCAMI BO TUTAJ TAK NIEWIELU ZAŁATWI COS DLA WIELU!!PRZEGONIĆ KOLESIOSTWO! HOUK!

Gość • Niedziela [01.04.2012, 13:57:47] • [IP: 80.245.186.***]

CAŁE ZŁO ZACZYNA SIE W WARSZAWIE.JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAK STRONICZEGO I CHAMSKIEGO RZĄDU!pRZYKŁADY-SEJM UCHWALA, USTAWA IDZIE DO AKCEPTACJI SENATU PO TO BY TRYBUNAŁ JA PODWAŻYŁ!PO CO ZATEM OPŁACAMY PONAD 500 NIEUDACZNIKOW, KTÓRZ KOMPLETNIE ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ!WIOZĄ SIE PO KILKA KADENCJI, A JAK TYLKO JAKIŚ CHŁOPEK WEJDZIE NA SALONY TO ZARAZ ZMIENIA ŻONĘ, ROZBIJA RODZINĘ, TWORZY SIEROTY W KOŃCU NIE WYTRZYMUJE I WIESZA SIE.TAKICH JEST WIELU DO TEGO REPREZENTUJA NAS TACY LUDZIE, KTÓRZY ZNAJĄ SIĘ NA TAŃCU, BOKSIE, SKOKACH, BIEGACH, A NIE NA RZĄDZENIU KRAJEM.JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAKIE CHAMSTWA JAKIE PREZENTUJE PO W POSTACI PRZEW.KOM.KULTURY KATARASIŃSKIEJ, DOBRZE, ŻE MOZNA KANAŁ PRZEŁĄCZYĆ GDY ONA WRZESZCZY!SĄ MEDIATORZY W SPRAWACH ROZWODOWYCH, DLACZEGO TAKICH FUNKCJI NIE PEŁNI RADA NADZORCZA!DLACZEGO NIE POWIE JAK RATOWAĆ FIRMĘ, CZY ZAKŁADAĆ NOWE PRZEDSIĘBIORSTWA?TO SĄ UKŁADY KOLESI!!KOMUNO WRÓĆ!!NIKT TAK NIE ZNISZCZYŁ KRAJU ODBUDOWANEGO PO WOJNIE JAK PO I TUSK!!JUŻ MŁODZI PRACUJA NA NIEMCÓW-CHORE!

Gość • Sobota [31.03.2012, 23:11:27] • [IP: 178.238.249.**]

Ten gościu będzie was tumanił tak jak przy likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury.Uważajcie.

Gość • Sobota [31.03.2012, 20:23:49] • [IP: 93.154.228.***]

brońmy msr bo to nasz chleb nie dajmy jej wykończyć jakimś baranom którzy myślom tylko o swojej kieszeni zeby ją napełnić

Gość • Sobota [31.03.2012, 19:23:44] • [IP: 95.129.225.***]

naprawdę dziwie się członkom PiS w Świnoujściu, że tolerują Mrozka w swoich szeregach. Dlaczego nie interesuje Was z jakiego powodu Mrozek zawsze popiera SLD?

Gość • Sobota [31.03.2012, 19:16:30] • [IP: 92.42.114.**]

liczcie na Kaczora i PiS ! he he he. A ta stocznia to obraz nedzy i rozpaczy

stoczniowiec • Sobota [31.03.2012, 17:23:45] • [IP: 83.23.134.***]

PiS pomgło zrobić porządek z NOWA w szczecinie do naszej nięch się nie w...ją !!

Gość • Sobota [31.03.2012, 17:08:42] • [IP: 95.129.228.**]

Brońmy Stoczni, bo to miejsca pracy dla naszych mieszkańców, podatki dla Gminy i rozwój naszego regionu. Może PiS zrobi z tym porzadek

Gość • Sobota [31.03.2012, 15:15:47] • [IP: 83.25.171.***]

Stocznia jest w naszym mieście jednym z największych przedsiębiorstw, i tak bezczelnie jest rujnowana ! Gdzie nasi przedstawiciele miasta? Nikt o niczym nie wie...kpina! Ciekawe co zrobią gdy ok. 400 osób zatrudnionych w stoczni zostanie bez pracy? Tylko nam zostanie Anglia, Irlandia. ...

Gość • Sobota [31.03.2012, 13:09:26] • [IP: 92.22.56.**]

Wojtek odezwij sie Ewa cie szuka

Gość • Sobota [31.03.2012, 12:49:13] • [IP: 95.129.228.***]

religia komunista głosuje na swojego katolik na wszstkich bo mu się podobaja a potem narzeka

W-1 • Sobota [31.03.2012, 12:34:50] • [IP: 83.21.164.**]

Ilu fachowców teraz macie w stoczni na wydziałach.Kto ma tam robić, spółki czy to stocznia ? Myślicie że najmiecie spółki a kasę zgarniecie. ..Jaka jakość tej pracy , (często w spółkach to ludzie przypadkowi z ulicy) . Szkoła przyzakładowa zlikwidowana. Takie smutne fakty więc że to padnie to tylko kwestia czasu.

Gość • Sobota [31.03.2012, 11:29:47] • [IP: 217.97.199.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:52:51] • [IP: 80.245.180.**]

W sprawie MSR wśród radnych nie powinno być podziałów kto z której jest partii.Wszyscy powinni mówić jednym głosem w obronie MSR.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:48:03] • [IP: 178.238.249.**]

Nie państwo zniszczyło Odre tylko SLD.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:37:02] • [IP: 87.205.59.***]

Za Odrą to nikt się nie wstawił, została pozostawiona sama sobie.Piszę to nie dlatego by nie poprzeć pomoc dla Stoczni, tylko gwoli przypomnienia o zlikwidowanej Odrze Matce dla tysiąca ludzi.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:27:09] • [IP: 80.245.188.***]

Państwo zniszczyło nam" Matkę Odre" a teraz zabiera się za MSR

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:57:09] • [IP: 92.42.118.***]

Stocznia to przedsiębiorstwo gdzie występuje najwyższa w mieście technika i technologia . Pracuje tam najwyższej klasy inteligencja techniczna i gospodarcza a takżę najwyższej klasy fachowcy w różnych specjalnościach. Załoga traktuje ten zakład tak jak byłaby to ich własnośc, gdyż ludzie wiedzą że sami swoją pracą i oraganizacją muszą zapewnić co roku dodatni wynik finansowy na bardzo trudnym rynku europejskim. W przeciwnym przypadku nikt nie pomoże, tylko szybko zlikwiduje. Nie potrzebuje ta firma żadnej pomocy, a jedyną pomocą na jaką oczekuje to pozwolenie na efektywną samodzielną działalność i przygotowanie przez państwo konta na które odprowadza należne podatki. Czy w tym kraju może tak funkcjonować dobra firma ? Chłopaki w krótkich spodenkach niech biegają po trawie i nie wolno ich dopuszczać do dobrze funkcjonujących przedsiębiorstw, gdyż prędzej czy później trawę mogą oglądfać przez okratowane okna.

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:51:36] • [IP: 95.129.228.**]

A może tyłki ruszy PO z przewodniczącym i posłanką to [prezesi MSR] ich ludzie namaszczeni przez Prezesa Tuska.Co za złodziejska partia

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:32:03] • [IP: 84.19.169.***]

Panie Mrozek nie ma Pan za grosz wstydu, nie ma Pan honoru tak się sprzedać i to komu SLD, tfu na kogo ja oddałam głos, zmarnowałam go. Mam nadzieję że powstanie w Świnoujściu Solidarna Polska i zabiorą panu i Pi-sowi wyborców. Za to oszustwo tego wam życzę.Nie głosowałam na SLD tylko na PiS i tak mnie oszukano.

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:04:54] • [IP: 93.94.184.**]

a czy stocznia nie moze wyjsc z funduszu ?? jesli sama sobie radzi i zarabia na siebie to moze bylo by lepiej.. po co utrzymywac i dorabiac nieudacznikow !!

☓☓☓ • Sobota [31.03.2012, 08:12:27] • [IP: 31.63.221.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.03.2012, 07:31:13] • [IP: 217.97.199.**]

MROZEK, PONAD WSZYstko!

Gość • Sobota [31.03.2012, 07:18:46] • [IP: 88.156.235.***]

A ten na zdjęciu to kto nietoperz jakis czy błogosławi czytających?

Oglądasz 1-25 z 50
■ Andrzej Mrozek nie jest już wiceprzewodniczącym Rady Miasta. W trakcie, czwartkowej sesji Rady Miasta radni głosowali nad podjęciem uchwały w sprawie przyjęcia rezygnacji wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Ostatecznie, radni przyjęli rezygnację Andrzeja Mrozka. Za jej przyjęciem zagłosowało 11 radnych, 7 radnych wstrzymało się od głosu, głosów przeciw nie było ■ Jednomyślną decyzją radnych Świnoujście przystąpi do Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych Rzeczpospolitej Polskiej ■ Radny Stanisław Bartkowiak proponuje by, wkrótce po podpisaniu umów na finansowanie tunelu pod Świną zorganizować seminarium dla radnych, na którym zostałyby zaprezentowane szczegóły rozpoczynającej się inwestycji. Przypomnijmy, że strona rządowa zapowiedziała podpisanie umów z miastem na 28 kwietnia ■ Stan sporych odcinków chodników prowadzących do promenady wzdłuż ulicy krzywoustego i Sienkiewicza woła o pomstę do nieba"-twierdzi radna Joanna Agatowska i wnioskuje o pilną poprawę tego stanu jeszcze przed sezonem letnim ■ Awaria pomostu na Karsiborach. Jeden z naszych Czytelników przesłał nam zdjęcie, dwóch dźwigów znajdujących się tuż przed przeprawą promową Karsibór, po stronie Ognicy. - Co się tam dzieje? - pyta mieszkaniec. Dziennikarze portalu iswinoujscie.pl ustalili, że wizyta dwóch dźwigów przy promach związana jest z awarią pomostu. Aktualnie, trwa ich naprawa. Fotografia została wykonana w środę. Wszystko po to, aby zdążyć przed zbliżającą się Majówką. Wtedy na przeprawie ”Centrum” będą kursowały trzy promy ■ Przygotowania do Dnia Flagi w Świnoujściu śledzi cała Polska! Zainteresowanie obchodami tego święta w naszym właśnie mieście wynika z faktu, że właśnie u nas zawisnąć ma największa w Polsce flaga. 2 maja zostanie wywieszona ze szczytu latarni morskiej i będzie jeszcze większa niż w poprzednich latach. Biało - czerwony gigant będzie większy od boiska do koszykówki ■ Ogień na stacji paliw! 1 osoba poszkodowana. 3 zastępy straży pożarnej, w tym Wojskowa Straż Pożarna pojawiły się w poniedziałkowy poranek na stacji paliw przy ulicy Nowokarsiborskiej. Strażacy gasili tam palącą się cysternę. W pożarze poszkodowany został kierowca pojazdu. Na szczęście, okazało się, że były to tylko ćwiczenia świnoujskich strażaków ■ Na realizację tego marzenia, czyli budowę stałego połączenia między Uznamem i Wolinem czekamy już kilkadziesiąt lat. Już za kilka dni- wydarzenie kluczowe dla inwestycji. 28 kwietnia na promie Karsibór podpisana zostanie umowa o unijne dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. Uroczystość rozpocznie się przed godziną 11 na promie Karsibór. Gościć będziemy wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, Marka Gróbarczyka, szefa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Będzie wicemarszałek Sejmu RP Joachim Brudziński i wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ■ Konkurs recytatorski w przedszkolu nr 10 „Kolorowy Świat”. „Poeci chcą albo uczyć, albo bawić, my zetkniemy się na jakiś czas zarówno z jednym jak i z drugim. Za chwilę wystąpią przed nami dzieci, które zmagać się będą o laur zwycięzcy, o miano mistrza recytacji”. Tak rozpoczął się 24 kwietnia I Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Wiersze znane i lubiane” zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy Świat”. ■ 6116 złotych - taką kwotę udało się zebrać podczas sobotniego festynu charytatywnego który odbył się przy muszli koncertowej dla wsparcia fundacji hospicyjnej "Przystań" w Świnoujściu ■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■