POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.03.2012, 19:56:54] • Świnoujście

Radni zaniepokojeni sytuacją w MSR

Radni zaniepokojeni sytuacją w MSR

fot. Sławomir Ryfczyński

Radni chcą sesji nadzwyczajnej w sprawie Morskiej Stoczni Remontowej. Nie wykluczają też zwrócenia się w sprawie stoczni do ministra. To reakcja na informacje przedstawicieli załogi MSR, że jej prezes w porozumieniu z prezesem konkurencyjnej stoczni chce wykończyć świnoujski zakład.

O tej sprawie pisaliśmy. Świnoujska stocznia miałaby wziąć kredyt, by sfinansować m.in. remont promu Karsibór, który ma przeprowadzić konkurencyjna stocznia Gryfia ze Szczecina. Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu, szczecińska Gryfia i Nauta z Gdyni są dziś w Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym, należącym do Agencji Rozwoju Przemysłu. Patryk Michalak, przewodniczący rady nadzorczej MSR jest prezesem szczecińskiej Gryfii. Prezes Morskiej Stoczni Remontowej, Jacek Szafrański to członek rady nadzorczej stoczni Nauta z Gdyni i doradca konsultant prezesa Gryfii. Jest jeszcze młody człowiek z Funduszu, który jednocześnie jest członkiem rady nadzorczej MSR i Gryfii. Niedawno członkowie załogi Morskiej Stoczni Remontowej dowiedzieli się, że panowie ci wpadli na pomysł, by MSR wzięła kredyt i sfinansowała z niego pracę Gryfii. MSR jest dziś w całkiem dobrej sytuacji finansowej, ale to się może skończyć, jeśli pomysł panów prezesów zostanie zrealizowany.

Radni i prezydent Janusz Żmurkiewicz zapowiedzieli na wczorajszej sesji, że zajmą się sprawą. Zwołana ma być nadzwyczajna sesja dotycząca MSR. Janusz Żmurkiewicz zapowiada też skierowanie pisma w sprawie stoczni do ministra.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Poniedziałek [02.04.2012, 20:54:48] • [IP: 94.116.52.**]

szkoda ze duży dok dla naszej stoczni odplynął. . ...

Gość • Niedziela [01.04.2012, 20:58:42] • [IP: 80.245.186.***]

analizujac całą sytuacje wyrażnie widać, że celowo prowadzi się do upadłości, zamydlili WAM OCZY SMIESZNĄ ILOŚCIA AKCJI, KTÓRE W TYM ROKU BĘDZIE MOŻNA ZBYĆ, ALE KTO JE KUPI OD BANKRUTA?ZATKALI GĘBY?śMIEJĄ SIĘ Z wAS, GDAŃSK BEDZIE MIAŁ TUNEL POD STARA WISLĄ, A MY BEDZIEMY JEZDZILI DO SZCZECINA PRZEZ NIEMCY, TO WSZYSTKO JEST GRUBYMI NIĆMI SZYTE.TE UKŁADY O KTÓRYCH PISZECIE NA PEWNO SĄ ZNANE WARSZAWCE, PRZECIEZ ONI NIE ŻYJĄ W ODERWANIU OD RZECZYWISTOŚCI, ROBIĄ TO ŚWIADOMIE, BO SPÓŁKI SA TO JASZCZE ŁATWY KĘSEK DO OGRABIENIA W IMIĘ PRAWA!KODEKS HANDLOWY Z 1925 R, TO NAJBARDZIEJ ZŁOWROGI KODEKS DLA NARODU.LIKWIDACJA ZAKŁADU W KTÓRYM WEGETUJE 350 OSÓB TO DLA NICH PRYSZCZ, POLIKWIDOWALI MOLOCHY TO CO TO TAKA PCHEŁKA, KTÓRA DOBRZE SOBIE RADZI OFF-SCHORAMI, TRZEBA ZNISZCZYĆ, NIKT WAM NIE POMOŻE BO POSŁANKA PO NA PEWNO NIE CZUJE TZW.CZACZY MSR.DO TEJ WALKI POTRZEBNY JEST CHŁOP Z JAJAMI.TRZYMAJCIE SIE I WSZYSCY BADZCIE ZWIĄZKOWCAMI BO TUTAJ TAK NIEWIELU ZAŁATWI COS DLA WIELU!!PRZEGONIĆ KOLESIOSTWO! HOUK!

Gość • Niedziela [01.04.2012, 13:57:47] • [IP: 80.245.186.***]

CAŁE ZŁO ZACZYNA SIE W WARSZAWIE.JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAK STRONICZEGO I CHAMSKIEGO RZĄDU!pRZYKŁADY-SEJM UCHWALA, USTAWA IDZIE DO AKCEPTACJI SENATU PO TO BY TRYBUNAŁ JA PODWAŻYŁ!PO CO ZATEM OPŁACAMY PONAD 500 NIEUDACZNIKOW, KTÓRZ KOMPLETNIE ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ!WIOZĄ SIE PO KILKA KADENCJI, A JAK TYLKO JAKIŚ CHŁOPEK WEJDZIE NA SALONY TO ZARAZ ZMIENIA ŻONĘ, ROZBIJA RODZINĘ, TWORZY SIEROTY W KOŃCU NIE WYTRZYMUJE I WIESZA SIE.TAKICH JEST WIELU DO TEGO REPREZENTUJA NAS TACY LUDZIE, KTÓRZY ZNAJĄ SIĘ NA TAŃCU, BOKSIE, SKOKACH, BIEGACH, A NIE NA RZĄDZENIU KRAJEM.JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAKIE CHAMSTWA JAKIE PREZENTUJE PO W POSTACI PRZEW.KOM.KULTURY KATARASIŃSKIEJ, DOBRZE, ŻE MOZNA KANAŁ PRZEŁĄCZYĆ GDY ONA WRZESZCZY!SĄ MEDIATORZY W SPRAWACH ROZWODOWYCH, DLACZEGO TAKICH FUNKCJI NIE PEŁNI RADA NADZORCZA!DLACZEGO NIE POWIE JAK RATOWAĆ FIRMĘ, CZY ZAKŁADAĆ NOWE PRZEDSIĘBIORSTWA?TO SĄ UKŁADY KOLESI!!KOMUNO WRÓĆ!!NIKT TAK NIE ZNISZCZYŁ KRAJU ODBUDOWANEGO PO WOJNIE JAK PO I TUSK!!JUŻ MŁODZI PRACUJA NA NIEMCÓW-CHORE!

Gość • Sobota [31.03.2012, 23:11:27] • [IP: 178.238.249.**]

Ten gościu będzie was tumanił tak jak przy likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury.Uważajcie.

Gość • Sobota [31.03.2012, 20:23:49] • [IP: 93.154.228.***]

brońmy msr bo to nasz chleb nie dajmy jej wykończyć jakimś baranom którzy myślom tylko o swojej kieszeni zeby ją napełnić

Gość • Sobota [31.03.2012, 19:23:44] • [IP: 95.129.225.***]

naprawdę dziwie się członkom PiS w Świnoujściu, że tolerują Mrozka w swoich szeregach. Dlaczego nie interesuje Was z jakiego powodu Mrozek zawsze popiera SLD?

Gość • Sobota [31.03.2012, 19:16:30] • [IP: 92.42.114.**]

liczcie na Kaczora i PiS ! he he he. A ta stocznia to obraz nedzy i rozpaczy

stoczniowiec • Sobota [31.03.2012, 17:23:45] • [IP: 83.23.134.***]

PiS pomgło zrobić porządek z NOWA w szczecinie do naszej nięch się nie w...ją !!

Gość • Sobota [31.03.2012, 17:08:42] • [IP: 95.129.228.**]

Brońmy Stoczni, bo to miejsca pracy dla naszych mieszkańców, podatki dla Gminy i rozwój naszego regionu. Może PiS zrobi z tym porzadek

Gość • Sobota [31.03.2012, 15:15:47] • [IP: 83.25.171.***]

Stocznia jest w naszym mieście jednym z największych przedsiębiorstw, i tak bezczelnie jest rujnowana ! Gdzie nasi przedstawiciele miasta? Nikt o niczym nie wie...kpina! Ciekawe co zrobią gdy ok. 400 osób zatrudnionych w stoczni zostanie bez pracy? Tylko nam zostanie Anglia, Irlandia. ...

Gość • Sobota [31.03.2012, 13:09:26] • [IP: 92.22.56.**]

Wojtek odezwij sie Ewa cie szuka

Gość • Sobota [31.03.2012, 12:49:13] • [IP: 95.129.228.***]

religia komunista głosuje na swojego katolik na wszstkich bo mu się podobaja a potem narzeka

W-1 • Sobota [31.03.2012, 12:34:50] • [IP: 83.21.164.**]

Ilu fachowców teraz macie w stoczni na wydziałach.Kto ma tam robić, spółki czy to stocznia ? Myślicie że najmiecie spółki a kasę zgarniecie. ..Jaka jakość tej pracy , (często w spółkach to ludzie przypadkowi z ulicy) . Szkoła przyzakładowa zlikwidowana. Takie smutne fakty więc że to padnie to tylko kwestia czasu.

Gość • Sobota [31.03.2012, 11:29:47] • [IP: 217.97.199.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:52:51] • [IP: 80.245.180.**]

W sprawie MSR wśród radnych nie powinno być podziałów kto z której jest partii.Wszyscy powinni mówić jednym głosem w obronie MSR.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:48:03] • [IP: 178.238.249.**]

Nie państwo zniszczyło Odre tylko SLD.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:37:02] • [IP: 87.205.59.***]

Za Odrą to nikt się nie wstawił, została pozostawiona sama sobie.Piszę to nie dlatego by nie poprzeć pomoc dla Stoczni, tylko gwoli przypomnienia o zlikwidowanej Odrze Matce dla tysiąca ludzi.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:27:09] • [IP: 80.245.188.***]

Państwo zniszczyło nam" Matkę Odre" a teraz zabiera się za MSR

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:57:09] • [IP: 92.42.118.***]

Stocznia to przedsiębiorstwo gdzie występuje najwyższa w mieście technika i technologia . Pracuje tam najwyższej klasy inteligencja techniczna i gospodarcza a takżę najwyższej klasy fachowcy w różnych specjalnościach. Załoga traktuje ten zakład tak jak byłaby to ich własnośc, gdyż ludzie wiedzą że sami swoją pracą i oraganizacją muszą zapewnić co roku dodatni wynik finansowy na bardzo trudnym rynku europejskim. W przeciwnym przypadku nikt nie pomoże, tylko szybko zlikwiduje. Nie potrzebuje ta firma żadnej pomocy, a jedyną pomocą na jaką oczekuje to pozwolenie na efektywną samodzielną działalność i przygotowanie przez państwo konta na które odprowadza należne podatki. Czy w tym kraju może tak funkcjonować dobra firma ? Chłopaki w krótkich spodenkach niech biegają po trawie i nie wolno ich dopuszczać do dobrze funkcjonujących przedsiębiorstw, gdyż prędzej czy później trawę mogą oglądfać przez okratowane okna.

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:51:36] • [IP: 95.129.228.**]

A może tyłki ruszy PO z przewodniczącym i posłanką to [prezesi MSR] ich ludzie namaszczeni przez Prezesa Tuska.Co za złodziejska partia

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:32:03] • [IP: 84.19.169.***]

Panie Mrozek nie ma Pan za grosz wstydu, nie ma Pan honoru tak się sprzedać i to komu SLD, tfu na kogo ja oddałam głos, zmarnowałam go. Mam nadzieję że powstanie w Świnoujściu Solidarna Polska i zabiorą panu i Pi-sowi wyborców. Za to oszustwo tego wam życzę.Nie głosowałam na SLD tylko na PiS i tak mnie oszukano.

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:04:54] • [IP: 93.94.184.**]

a czy stocznia nie moze wyjsc z funduszu ?? jesli sama sobie radzi i zarabia na siebie to moze bylo by lepiej.. po co utrzymywac i dorabiac nieudacznikow !!

☓☓☓ • Sobota [31.03.2012, 08:12:27] • [IP: 31.63.221.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.03.2012, 07:31:13] • [IP: 217.97.199.**]

MROZEK, PONAD WSZYstko!

Gość • Sobota [31.03.2012, 07:18:46] • [IP: 88.156.235.***]

A ten na zdjęciu to kto nietoperz jakis czy błogosławi czytających?

Oglądasz 1-25 z 50
■ Zielona papuga z czerwoną plamką nad dziobem dnia 27.07 wleciała do mieszkania - właściciela proszę o kontakt 511-739-829 ■ Awaria sieci trakcyjnej przed Warnowem! Podstawiono lokomotywy spalinowe. Tuż po północy za stacją Warnowo w kierunku Międzyzdrojów została zerwana trakcja elektryczna na długości około 2 kilometrów. Do uszkodzenia doszło podczas przejazdu pociągu towarowego. Podróżni nie mają jednak powodów do obaw. Dla pociągów podstawiono lokomotywy spalinowe, dzięki którym kursy będą mogły odbywać się normalnie. Jak twierdzi rzecznik PKP PLK już dziś wieczorem wszystko powinno wrócić do normy. Podróżni wybierający się nad morze są na bieżąco informowani o aktualnej sytuacji ■ Świnoujścianie będą czytać Quo Vadis! Już 3 września odbędzie się Narodowe Czytanie! Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu, została wyznaczona do zorganizowania spotkania w ramach piątej edycji Narodowego Czytania. Akcja jest objęta Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej RP i odbędzie się 3 września (sobota) w budynku głównym świnoujskiej biblioteki przy ulicy Piłsudskiego 15. Początek o godzinie 10.00. ■ Od śmierci dzielą go jedynie godziny! Kto uratuje orła topiącego się w błocie? Nieopodal Karsiborskich Paproci o życie walczy orzeł który we wtorek wpadł do błotnistej mazi. Akcję ratunkową jako pierwszy zorganizował Krzysztof Chomicz, jednak pomimo wysiłków fotografa, nie udało się dotrzeć do orła. Jak mówi Pan Krzysztof - Na akcję ratunkową mamy czas jedynie do godziny 18.00, jeśli nie zdążymy, orzeł umrze. Potrzeba nam przynajmniej trzech silnych ludzi, którzy mogliby zająć się asekuracją ■ We wtorek, 26 lipca, na trałowcu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbyła się uroczystość wodowania najnowszego wydania locji polskiego wybrzeża Bałtyku (Locja nr 502) opublikowanej przez Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej. ■ Z inicjatywy podjętej przez długoletniego przyjaciela naszego Miasta pana Fritza Jacoba, który uczestnicząc wraz z zastępcą burmistrza Ulfem Rigelem w ubiegłorocznych obchodach 250 – lecia nadania praw miejskich, miał okazję zwiedzić wyspę Karsibór, zachwycając się jej urokiem, grupa zapalonych rowerzystów z Nordencham przyjechała do Świnoujścia. Bazę stanowił oczywiście Karsibór, z noclegiem w Rybaczówce. Przez siedem dni pobytu, codziennie, grupa odbywała długodystansowe wycieczki ( ok. 50 km) zwiedzając wyspy Uznam, Wolin i okolice. Ruszyła pielgrzymka na Jasną Górę: Każda pielgrzymka jest pierwsza, tak jak miłość ■ Czytelnik: Kołobrzeg najlepszy. I co Wy na to? Po raz dwunasty dziennik „Rzeczpospolita” opublikował ranking samorządów. Po raz drugi z rzędu Kołobrzeg został uznany za najlepszy samorząd w Polsce w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich. ■ Zgubiono czarny plecak firmy Nike (w dość kiepskim stanie), jego zawartość to czarna bluza, laptop Lenovo, dokumenty i parę drobiazgów; znalazcę proszę o kontakt 570 977 111 - przewidziane znaleźne ■ Nasze miasto to nie plaża - postanowili przypomnieć turystom mieszkańcy Sopotu. Chcą, by goście chodzili po mieście ubrani. W ramach akcji „Stop golasom” na ulicach i w różnych lokalach pojawią się stosowne plakaty i wlepki. Czy podobnej kampanii należy się spodziewać w Świnoujściu? ■ 14 firm jest chętnych aby wybudować tunel w Świnoujściu! Znamy szczegóły! Złożono 14 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Obecnie rozpocznie się sprawdzanie złożonych wniosków, weryfikacji będzie podlegało przede wszystkim doświadczenie firm w realizacji inwestycji tunelowych, przedstawiony przez wykonawców personel i zdolność do realizacji kontraktu. Następnie zostanie ogłoszona lista podmiotów spełniających warunki uczestnictwa w postępowaniu (maksymalnie 10), do których zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych. ■