░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.03.2012, 19:56:54] • Świnoujście

Radni zaniepokojeni sytuacją w MSR

Radni zaniepokojeni sytuacją w MSR

fot. Sławomir Ryfczyński

Radni chcą sesji nadzwyczajnej w sprawie Morskiej Stoczni Remontowej. Nie wykluczają też zwrócenia się w sprawie stoczni do ministra. To reakcja na informacje przedstawicieli załogi MSR, że jej prezes w porozumieniu z prezesem konkurencyjnej stoczni chce wykończyć świnoujski zakład.

O tej sprawie pisaliśmy. Świnoujska stocznia miałaby wziąć kredyt, by sfinansować m.in. remont promu Karsibór, który ma przeprowadzić konkurencyjna stocznia Gryfia ze Szczecina. Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu, szczecińska Gryfia i Nauta z Gdyni są dziś w Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym, należącym do Agencji Rozwoju Przemysłu. Patryk Michalak, przewodniczący rady nadzorczej MSR jest prezesem szczecińskiej Gryfii. Prezes Morskiej Stoczni Remontowej, Jacek Szafrański to członek rady nadzorczej stoczni Nauta z Gdyni i doradca konsultant prezesa Gryfii. Jest jeszcze młody człowiek z Funduszu, który jednocześnie jest członkiem rady nadzorczej MSR i Gryfii. Niedawno członkowie załogi Morskiej Stoczni Remontowej dowiedzieli się, że panowie ci wpadli na pomysł, by MSR wzięła kredyt i sfinansowała z niego pracę Gryfii. MSR jest dziś w całkiem dobrej sytuacji finansowej, ale to się może skończyć, jeśli pomysł panów prezesów zostanie zrealizowany.

Radni i prezydent Janusz Żmurkiewicz zapowiedzieli na wczorajszej sesji, że zajmą się sprawą. Zwołana ma być nadzwyczajna sesja dotycząca MSR. Janusz Żmurkiewicz zapowiada też skierowanie pisma w sprawie stoczni do ministra.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Poniedziałek [02.04.2012, 20:54:48] • [IP: 94.116.52.**]

szkoda ze duży dok dla naszej stoczni odplynął. . ...

Gość • Niedziela [01.04.2012, 20:58:42] • [IP: 80.245.186.***]

analizujac całą sytuacje wyrażnie widać, że celowo prowadzi się do upadłości, zamydlili WAM OCZY SMIESZNĄ ILOŚCIA AKCJI, KTÓRE W TYM ROKU BĘDZIE MOŻNA ZBYĆ, ALE KTO JE KUPI OD BANKRUTA?ZATKALI GĘBY?śMIEJĄ SIĘ Z wAS, GDAŃSK BEDZIE MIAŁ TUNEL POD STARA WISLĄ, A MY BEDZIEMY JEZDZILI DO SZCZECINA PRZEZ NIEMCY, TO WSZYSTKO JEST GRUBYMI NIĆMI SZYTE.TE UKŁADY O KTÓRYCH PISZECIE NA PEWNO SĄ ZNANE WARSZAWCE, PRZECIEZ ONI NIE ŻYJĄ W ODERWANIU OD RZECZYWISTOŚCI, ROBIĄ TO ŚWIADOMIE, BO SPÓŁKI SA TO JASZCZE ŁATWY KĘSEK DO OGRABIENIA W IMIĘ PRAWA!KODEKS HANDLOWY Z 1925 R, TO NAJBARDZIEJ ZŁOWROGI KODEKS DLA NARODU.LIKWIDACJA ZAKŁADU W KTÓRYM WEGETUJE 350 OSÓB TO DLA NICH PRYSZCZ, POLIKWIDOWALI MOLOCHY TO CO TO TAKA PCHEŁKA, KTÓRA DOBRZE SOBIE RADZI OFF-SCHORAMI, TRZEBA ZNISZCZYĆ, NIKT WAM NIE POMOŻE BO POSŁANKA PO NA PEWNO NIE CZUJE TZW.CZACZY MSR.DO TEJ WALKI POTRZEBNY JEST CHŁOP Z JAJAMI.TRZYMAJCIE SIE I WSZYSCY BADZCIE ZWIĄZKOWCAMI BO TUTAJ TAK NIEWIELU ZAŁATWI COS DLA WIELU!!PRZEGONIĆ KOLESIOSTWO! HOUK!

Gość • Niedziela [01.04.2012, 13:57:47] • [IP: 80.245.186.***]

CAŁE ZŁO ZACZYNA SIE W WARSZAWIE.JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAK STRONICZEGO I CHAMSKIEGO RZĄDU!pRZYKŁADY-SEJM UCHWALA, USTAWA IDZIE DO AKCEPTACJI SENATU PO TO BY TRYBUNAŁ JA PODWAŻYŁ!PO CO ZATEM OPŁACAMY PONAD 500 NIEUDACZNIKOW, KTÓRZ KOMPLETNIE ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ!WIOZĄ SIE PO KILKA KADENCJI, A JAK TYLKO JAKIŚ CHŁOPEK WEJDZIE NA SALONY TO ZARAZ ZMIENIA ŻONĘ, ROZBIJA RODZINĘ, TWORZY SIEROTY W KOŃCU NIE WYTRZYMUJE I WIESZA SIE.TAKICH JEST WIELU DO TEGO REPREZENTUJA NAS TACY LUDZIE, KTÓRZY ZNAJĄ SIĘ NA TAŃCU, BOKSIE, SKOKACH, BIEGACH, A NIE NA RZĄDZENIU KRAJEM.JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAKIE CHAMSTWA JAKIE PREZENTUJE PO W POSTACI PRZEW.KOM.KULTURY KATARASIŃSKIEJ, DOBRZE, ŻE MOZNA KANAŁ PRZEŁĄCZYĆ GDY ONA WRZESZCZY!SĄ MEDIATORZY W SPRAWACH ROZWODOWYCH, DLACZEGO TAKICH FUNKCJI NIE PEŁNI RADA NADZORCZA!DLACZEGO NIE POWIE JAK RATOWAĆ FIRMĘ, CZY ZAKŁADAĆ NOWE PRZEDSIĘBIORSTWA?TO SĄ UKŁADY KOLESI!!KOMUNO WRÓĆ!!NIKT TAK NIE ZNISZCZYŁ KRAJU ODBUDOWANEGO PO WOJNIE JAK PO I TUSK!!JUŻ MŁODZI PRACUJA NA NIEMCÓW-CHORE!

Gość • Sobota [31.03.2012, 23:11:27] • [IP: 178.238.249.**]

Ten gościu będzie was tumanił tak jak przy likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury.Uważajcie.

Gość • Sobota [31.03.2012, 20:23:49] • [IP: 93.154.228.***]

brońmy msr bo to nasz chleb nie dajmy jej wykończyć jakimś baranom którzy myślom tylko o swojej kieszeni zeby ją napełnić

Gość • Sobota [31.03.2012, 19:23:44] • [IP: 95.129.225.***]

naprawdę dziwie się członkom PiS w Świnoujściu, że tolerują Mrozka w swoich szeregach. Dlaczego nie interesuje Was z jakiego powodu Mrozek zawsze popiera SLD?

Gość • Sobota [31.03.2012, 19:16:30] • [IP: 92.42.114.**]

liczcie na Kaczora i PiS ! he he he. A ta stocznia to obraz nedzy i rozpaczy

stoczniowiec • Sobota [31.03.2012, 17:23:45] • [IP: 83.23.134.***]

PiS pomgło zrobić porządek z NOWA w szczecinie do naszej nięch się nie w...ją !!

Gość • Sobota [31.03.2012, 17:08:42] • [IP: 95.129.228.**]

Brońmy Stoczni, bo to miejsca pracy dla naszych mieszkańców, podatki dla Gminy i rozwój naszego regionu. Może PiS zrobi z tym porzadek

Gość • Sobota [31.03.2012, 15:15:47] • [IP: 83.25.171.***]

Stocznia jest w naszym mieście jednym z największych przedsiębiorstw, i tak bezczelnie jest rujnowana ! Gdzie nasi przedstawiciele miasta? Nikt o niczym nie wie...kpina! Ciekawe co zrobią gdy ok. 400 osób zatrudnionych w stoczni zostanie bez pracy? Tylko nam zostanie Anglia, Irlandia. ...

Gość • Sobota [31.03.2012, 13:09:26] • [IP: 92.22.56.**]

Wojtek odezwij sie Ewa cie szuka

Gość • Sobota [31.03.2012, 12:49:13] • [IP: 95.129.228.***]

religia komunista głosuje na swojego katolik na wszstkich bo mu się podobaja a potem narzeka

W-1 • Sobota [31.03.2012, 12:34:50] • [IP: 83.21.164.**]

Ilu fachowców teraz macie w stoczni na wydziałach.Kto ma tam robić, spółki czy to stocznia ? Myślicie że najmiecie spółki a kasę zgarniecie. ..Jaka jakość tej pracy , (często w spółkach to ludzie przypadkowi z ulicy) . Szkoła przyzakładowa zlikwidowana. Takie smutne fakty więc że to padnie to tylko kwestia czasu.

Gość • Sobota [31.03.2012, 11:29:47] • [IP: 217.97.199.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:52:51] • [IP: 80.245.180.**]

W sprawie MSR wśród radnych nie powinno być podziałów kto z której jest partii.Wszyscy powinni mówić jednym głosem w obronie MSR.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:48:03] • [IP: 178.238.249.**]

Nie państwo zniszczyło Odre tylko SLD.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:37:02] • [IP: 87.205.59.***]

Za Odrą to nikt się nie wstawił, została pozostawiona sama sobie.Piszę to nie dlatego by nie poprzeć pomoc dla Stoczni, tylko gwoli przypomnienia o zlikwidowanej Odrze Matce dla tysiąca ludzi.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:27:09] • [IP: 80.245.188.***]

Państwo zniszczyło nam" Matkę Odre" a teraz zabiera się za MSR

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:57:09] • [IP: 92.42.118.***]

Stocznia to przedsiębiorstwo gdzie występuje najwyższa w mieście technika i technologia . Pracuje tam najwyższej klasy inteligencja techniczna i gospodarcza a takżę najwyższej klasy fachowcy w różnych specjalnościach. Załoga traktuje ten zakład tak jak byłaby to ich własnośc, gdyż ludzie wiedzą że sami swoją pracą i oraganizacją muszą zapewnić co roku dodatni wynik finansowy na bardzo trudnym rynku europejskim. W przeciwnym przypadku nikt nie pomoże, tylko szybko zlikwiduje. Nie potrzebuje ta firma żadnej pomocy, a jedyną pomocą na jaką oczekuje to pozwolenie na efektywną samodzielną działalność i przygotowanie przez państwo konta na które odprowadza należne podatki. Czy w tym kraju może tak funkcjonować dobra firma ? Chłopaki w krótkich spodenkach niech biegają po trawie i nie wolno ich dopuszczać do dobrze funkcjonujących przedsiębiorstw, gdyż prędzej czy później trawę mogą oglądfać przez okratowane okna.

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:51:36] • [IP: 95.129.228.**]

A może tyłki ruszy PO z przewodniczącym i posłanką to [prezesi MSR] ich ludzie namaszczeni przez Prezesa Tuska.Co za złodziejska partia

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:32:03] • [IP: 84.19.169.***]

Panie Mrozek nie ma Pan za grosz wstydu, nie ma Pan honoru tak się sprzedać i to komu SLD, tfu na kogo ja oddałam głos, zmarnowałam go. Mam nadzieję że powstanie w Świnoujściu Solidarna Polska i zabiorą panu i Pi-sowi wyborców. Za to oszustwo tego wam życzę.Nie głosowałam na SLD tylko na PiS i tak mnie oszukano.

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:04:54] • [IP: 93.94.184.**]

a czy stocznia nie moze wyjsc z funduszu ?? jesli sama sobie radzi i zarabia na siebie to moze bylo by lepiej.. po co utrzymywac i dorabiac nieudacznikow !!

☓☓☓ • Sobota [31.03.2012, 08:12:27] • [IP: 31.63.221.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.03.2012, 07:31:13] • [IP: 217.97.199.**]

MROZEK, PONAD WSZYstko!

Gość • Sobota [31.03.2012, 07:18:46] • [IP: 88.156.235.***]

A ten na zdjęciu to kto nietoperz jakis czy błogosławi czytających?

Oglądasz 1-25 z 50
■ Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Literacki "Na Wyspie" oraz szczeciński oddział Związku Literatów Polskich zapraszają na inaugurację Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji 2017 w Świnoujściu. Dziś, 21 marca o godzinie 16.00 świnoujska poetka Janina Miecznik zaprezentuje poezje ze swojego najnowszego tomiku. organizatorzy zapraszają do biblioteki na spotkanie z niespodzianką! ■
■ Już wkrótce za rejestrację samochodu czy wydanie prawa jazdy zapłacimy przez internet! Świnoujski magistrat idzie z duchem czasu i przygotowuje się do wprowadzenia płatności online w Urzędzie Miasta. Zmiany przyniosą spore ułatwienia dla mieszkańców. Świnoujścianie chcący zapłacić np. za rejestrację samochodu, czy wydanie prawa jazdy nie będą musieli wychodzić z domu. Za to wszystko zapłacą przez internet. Na tę chwilę, Urząd Miasta pracuje nad programem pilotażowym ■ KOD zaprasza do wspólnego śpiewania. Komitet Obrony Demokracji w Świnoujściu, wspólnie z partiami opozycyjnymi, zaprasza do odśpiewania hymnu Unii Europejskiej "Oda do radości". Okazja będzie szczególna. ■ OSiR podpisał porozumienie w sprawie współorganizacji Maratonu Świnoujście- Wolgast. W dniu 22 marca 2017 r, w siedzibie OSiR "Wyspiarz" Manfred Hoppach prezes Usedom - Marathon e.V Stadion Wolgast i Anna Kryszan dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świnoujściu, podpisali Porozumienie na rok 2017 dotyczące współorganizacji (przy wsparciu finansowym Miasta Świnoujście) XXXVIII Maratonu i XXVII Półmaratonu Świnoujście - Wolgast, który odbędzie się w dniu 2 września 2017 r. W najbliższych dniach ruszą zapisy. O Regulaminie Maratonu, terminie i nazwie strony internetowej dla zapisów poinformujemy odrębnym komunikatem ■ Wyszedł z domu i nie powrócił. Zaginął 71-letni Wacław Palusiński. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu prowadzą poszukiwania za zaginionym 71-letnim Wacławem Palusińskim. Osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu proszone są o kontakt ■ Świnoujścianka - Sara Hamadyk w półfinale najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie! Dwójka barmanów z województwa zachodniopomorskiego znalazła się w półfinale trzeciej edycji polskich eliminacji do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie, World Class Competition. Półfinałową trzydziestkę wybrało międzynarodowe jury na podstawie nadesłanych receptur koktajli. Kolejne etapy krajowego konkursu wyłonią Barmana Roku World Class Poland, który zmierzy się w Meksyku z konkurentami z 60 państw. ■ Gazeta Turystyczna Świnoujście promuje nasze miasto. O tym, że Świnoujście jest miastem znanym i popularnym, wie każdy. Jednak zawsze potrzebna jest odpowiednia promocja, której zasięg jest szerszy, niż terytorium lokalne. Taką rolę pełni Gazeta Turystyczna Świnoujście ■ Czytelnik: Planują budować przystań kajakową, a nie ma do niej godnego dojazdu...Napisał do nas jeden z Mieszkańców Karsiborza, który obserwuje poczynania miasta w sprawie bocznych ulic w jego miejscowości. Jak możemy przeczytać w jego liście do redakcji, ma kilka cennych uwag. Czy jednak słusznych? ■ Kolejna dostawa katarskiego gazu. Metanowiec „Al Shamal” zawinął do świnoujskiego gazoportu. Do terminalu LNG dotarła kolejna dostawa katarskiego gazu. W środowy poranek, metanowiec „Al Shamal” zawinął do Świnoujścia. Około godziny 7.30, metanowiec był widoczny na wysokości popularnego ”Wiatraka”. W podróż z Kataru do Świnoujścia wypłynął 1 marca. ■ Z klatki schodowej na ulicy Piłsudskiego 10a skradziono rower marki KALKHOFF ciemny metaliczny kolor. Naklejki koloru niebieskiego oraz hamulce tar zowe sprzpdu i stylu. Nagroda za odnalezienie 800 zł gotówka. Kontakt: 732-906-730 ■ Podpisano umowy na dofinansowanie budowy dwóch przystani na prawobrzeżu. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz podpisali dziś umowę na dofinansowanie ze środków unijnych dwóch kolejnych inwestycji w naszym mieście. Pierwsza to przystań jachtowa w Przytorze. Druga to przystań kajakowa na wyspie Karsibór. Obie będą gotowe do końca 2018 roku. Obecnie byli również zastępcy prezydenta miasta Barbara Michalska i Paweł Sujka oraz pochodzący z Karsiboru wiceprzewodniczący Rady Miasta Zdzisław Merchelski i przewodniczący Rady Osiedla Karsibór Przemysław Witkowski ■ Na północnym-zachodzie i częściowo w centrum prognozowany są burze, którym towarzyszyć będzie głównie wiatr do 70-90 km/h ■ Nie pod koniec marca, ale na początku kwietnia podpisana ma być umowa na unijne dofinansowanie budowy tunelu ■ Wózek pod kołami samochodu. Dziecko i matka w szpitalu. Na osiedlu Platan przy ulicy Wojska Polskiego samochód osobowy uderzył w dziecięcy wózek, podczas cofania. Kilkuletnie dziecko i jego matka trafili do szpitala. Kierowca ich nie zauważył ■ Wyśrubowane wymaganie dla sprzątaczki? Urząd wyjaśnia, skąd to się wzięło ■ Świnoujścianka prosi o materiały budowlane, aby pomóc w remoncie domu spokojnej starości dla niechcianych psiaków! "Staruszkowo" to miejsce wypełnione miłością i dobrocią, znajdujące się w Karpaczu. Jest to swego rodzaju "dom spokojnej starości" dla psiaków. Każdy otrzymuje tam bezgraniczną miłość i opiekę na najwyższym, należytym poziomie. Wszystko to dzięki Pani Krysi która poświęciła swoje życie na rzecz pomocy czworonogom. My, wolontariusze, zwracamy się z prośbą o pomoc w przeprowadzce i remontowaniu "Saruszkowa", które musi zostać przeniesione do nowego domu. Nasza przeprowadzka spowolniona jest dużą ilością pracy, do której należy między innymi odświeżenie starych ścian, popękanych sufitów oraz doprowadzenie do używalności łazienek i kuchni. ■ W zachodniopomorskim stwierdzono przypadki gry, która może zabić Twoje dziecko! Niebieski Wieloryb zbiera krwawe żniwa! ■ Oceanarium, Egzotyczna Laguna ze Spa, Jaskinie Nauki 5 D+, Centrum Odnowy Zdrowia, Interaktywne Centrum Nauki to wszystko może powstać w Świnoujściu! Wrocławska firma PFI Global przedstawiła w dniu wczorajszym świnoujskim radnym oraz przedstawicielom branży turystycznej propozycję powstania w mieście kompleksu wypoczynkowo – rozrywkowego, wielofunkcyjnego obiektu, gdzie przez cały rok będzie można ciekawie spędzić wolny czas. W kompleksie znalazłyby się między innymi oceanarium, Egzotyczna Laguna ze Spa na wzór Tropikalnej Wyspy pod Berlinem, Jaskinie Nauki 5 D+, Centrum Odnowy Zdrowia, Interaktywne Centrum Nauki. ■ Świnoujskie promy z nowymi radarami. W wyniku ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku przetargu świnoujskie promy obsługujące przeprawę Warszów i Centrum otrzymały nowe systemy radarowe oraz kompasy satelitarne GPS ■ Nowe szaty wiosny – „Budzenie Wiosny” w hotelu DAS AHLBECK HOTEL & SPA****S. Gdyby wiosna mogłaby wyszukać sobie odpowiednie miejsce aby rozbudzić się ze snu zimowego - to z pewnością byłby to hotel DAS AHLBECK HOTEL & SPA****S. Właśnie tutaj, w cztero-gwiazdkowym hotelu superior przy promenadzie w Ahlbecku co rok wyprawia się na jej cześć szczególną imprezę, a więc będzie można zastać ją już w tą sobotę, 18.03.2017 r. od godz. 19, kiedy ponownie pojawi się w swoich najpiękniejszych szatach. Budzenie Wiosny w hotelu DAS AHLBECK HOTEL & SPA****S stało się już dawno tradycją. Praz dziewiąty odbędzie się muzyczno-kulinarny festyn mody z muzyką live na tle szczególnej kulisy 20-metrowego basenu w hotelowym SPA. Właśnie tutaj entuzjaści mody, miłośnicy szczególnych rozkoszy kulinarnych oraz wszyscy ci wyjdą na swoje koszty, którzy tak niecierpliwie pragną cieplejszej pory roku ■ Najpierw Kasprowicza, później Sienkiewicza i Jachtowa. Już niedługo, bo po sezonie, rozpocznie się remont ulicy Kasprowicza! Szacuje się, że wykonanie odwodnienia, położenie nowej nawierzchni oraz przebudowa chodnika, może wynieść około 700 tysięcy złotych. W planach jest także remont ulicy Sienkiewicza i Jachtowej ■ Pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście, etap kolejny. Do Sejmu trafiła ustawa o pogłębieniu toru wodnego ze Świnoujścia do Szczecina. Specjalną ustawą rząd chce przyspieszyć wszystkie sprawy administracyjne związane z wydaniem różnego rodzaju dokumentów ■ Oszuści dzwonią i podają się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego! Nie daj się nabrać! Po raz kolejny mieszkańcy Świnoujścia otrzymują telefony od osób podających się za funkcjonariuszy CBŚ, którzy proszą o przekazanie pieniędzy na cele operacyjne. Na potwierdzenie swoich słów, proszą o to, aby potencjalna ofiara zadzwoniła pod numer 997 i zapytała o nazwisko funkcjonariusza. Jak się okazuje, telefon jest przekierowywany do innego oszusta, który potwierdza prawdziwość informacji i nakazuje przekazać pieniądze. ■ ENEA Operator planuje kolejne przerwy w dostawie prądu. Podajemy kiedy i gdzie nastąpią planowane wyłączenia. 2017-03-16, godz. 18:00 - 20:00 Świnoujście ul. Matejki 35 ■ 18 marca od godziny 10 do 14 w Pasaż RONDO odbędzie się Jarmark Rękodzieła Artystycznego organizatorzy Handlowcy z Pasażu Rondo i Akademia Każdego Wieku. Zapraszamy Rękodzielnicy przygotowali wiele wspaniałych prac ■ Na początku marca, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świnoujściu zarejestrowano 340 oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi. W całym ubiegłym roku w naszym mieście oficjalnie pracowało 1071 obcokrajowców. Przybywali… ze Wschodu ■ Napisał do nas jeden z Czytelników, który znalazł telefon marki Samsung. Właściciel aparatu proszony jest o kontakt ze znalazcą ■ Skąd na plaży na Warszowie wziął się węgiel? Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie twierdzi, że spadł ze statku. Wielu naszych Czytelników było zdziwionych, skąd na plaży na Warszowie wziął się węgiel? Dziennikarze portalu iswinoujscie.pl postanowili zaspokoić ciekawość mieszkańców i z tym pytaniem zwrócili się do Urzędu Morskiego w Szczecinie. Na nasze pytanie odpowiedział dyrektor, Andrzej Borowiec. Według dyrektora UM węgiel najprawdopodobniej pochodzi ze statków przewożących węgiel ■ Ukradł ubrania, bo chciał się elegancko ubrać? Udawał Niemca. Zobacz film! Nie wiadomo, jakie wyższe cele kierowały sklepowym złodziejem, który przygotowując się do kradzieży pragnął zostać wzięty za Niemca. Możliwe, że przyświecało mu przekonanie, że obywateli niemieckich traktuje się w naszym mieście lepiej...Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku podczas kradzieży w jednym ze sklepów w Galerii Corso. Podczas opuszczania sklepu ze skradzionym towarem pożegnał się z ekspedientką mówiąc "Auf Wiedersehen". Ale to go nie uratowało przed zdemaskowaniem ■ Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku podczas kradzieży w jednym ze sklepów w Galerii Corso. Podczas opuszczania sklepu ze skradzionym towarem pożegnał się z ekspedientką mówiąc "Auf Wiedersehen". Ale to go nie uratowało przed zdemaskowaniem ■ Jak ustalili dziennikarze iswinoujscie.pl jeszcze w tym miesiącu w Świnoujściu ma być podpisana umowa o unijnym dofinansowaniu budowy tunelu pod Świną – dowiedział się nasz portal. Z Unii Europejskiej dostaniemy na tę inwestycję ponad 775 milionów złotych ■ Będą podwyżki dla urzędników. W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trwają aktualnie prace nad opracowaniem projektu rozporządzenia w sprawie podwyżek dla pracowników samorządowych. Wzrost wynagrodzeń planowany jest jeszcze w tym roku. Podwyżki nie ominą także świnoujskich urzędników. Z informacji prezydenckiego rzecznika wynika, że średnia wysokość podwyżek wyniesie około 160 złotych. Kiedy urzędnicy będą się mogli cieszyć z wyższych pensji? Okazuje się, że już od kwietnia tego roku ■ Strażnicy graniczni przechwycili 200 kilogramów liści tytoniu i krajanki! ■ Dzień Kobiet w 8.FOW. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zorganizowane zostało spotkanie, na które zaproszone zostały wszystkie panie służące i pracujące w dowództwie flotylli. ■ Szokujący finał imprezy. Grupa nastolatków okradła i zdemolowała mieszkanie swojego kolegi!■ SONDA: Z okazji Dnia Kobiet postanowiliśmy zadać naszym Czytelnikom jedno pytanie: Czy Świnoujście jest gotowe na to, by prezydentem naszego miasta została kobieta? ■ W Urzędzie Miasta królują Samsungi! Urzędnicy mają 58 służbowych telefonów, w tym S7 i S6 ■ 21-latek dostrzegł samochód z kluczykami w stacyjce i postanowił się przejechać. Grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności ■ Dariusz Śliwiński nowym Przewodniczącym Rady Miasta. ■ Joanna Agatowska odwołana z funkcji Przewodniczącej Rady Miasta ■ W sobotę 3 marca, około godziny 11.00 na rynku "Pod zegarem" (zielony rynek) znaleziono portmonetkę z pieniędzmi ■ Klucze francuskie, gaz pieprzowy i psy... Zapytaliśmy świnoujścianki, co noszą w torebkach. Zobacz film! ■ Łabędź pogryziony przez psa został wypuszczony na wolność! ■ Na budowę tunelu pod Świną z Unii Europejskiej dostaniemy ponad 775 milionów zł. Na budowę stałego połączenia trzeba, według wstępnych obliczeń 950 mln zł. 130 milionów ma zabezpieczone na ten cel miasto ■ Akademia Strefy Kobiet. Była Miss Polonia Ewa Wachowicz motywowała świnoujścianki do działania! Znana wszystkim, kiedyś Miss Polonia i rzeczniczka prasowa Waldemara Pawlaka, dziś producentka programów telewizyjnych i jurorka programów kulinarnych, Ewa Wachowicz odwiedziła Świnoujście. Cel wizyty dziennikarki telewizyjnej był prosty: zmotywowanie Pań do działania!. Ewa Wachowicz zachęcała świnoujścianki, do wzięcia spraw w swoje ręce. Według byłej Miss Polonia, kluczem do sukcesu jest odwaga i odpowiedzialność. Jak podkreślała, odwagi nauczyło ją życie, a odpowiedzialności rodzice ■ Joanna Bator laureatką Uznamskiej Nagrody Literackiej 2017 za całokształt twórczości. Uroczyste wręczenie nagrody przez członków jury, dr mult. Manfreda Ostena oraz dr Andreasa Kosserta odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 12:00 w kurorcie nadmorskim Ahlbeck. Wieczór autorski, podczas którego autorka będzie czytać fragmenty swojej powieści „Ciemno, prawie noc” Uznamskie Dni Literatury z udziałem Martina Walsera, Donny Leon i Alfreda Grossera odbędą się od 26 do 29 kwietnia, a przyświecać im będzie motto „Tożsamość – pilnie poszukiwana” ■ Mieszkanka Wrocławia przebywając w ośrodku sanatoryjnym, stwierdziła że jej pieniądze zostały skradzione. Na miejsce zgłoszonej kradzieży, wysłany został patrol funkcjonariuszy prewencji. Jak się okazało, do przestępstwa wcale nie doszło... ■ „Dzwonię z CBŚ. Ile pieniędzy ma pan w banku?”- uwaga na oszustów, którzy pojawili się w Świnoujściu! W środę dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał kilka zgłoszeń od starszych osób informujących o próbach oszustwa. Policjanci apelują do mieszkańców miasta, aby zachowali ostrożność ■ Ryszard Teterycz odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Za odwołaniem Ryszard Teterycza głosowało 11 radnych, przeciw 9 radnych, głosów wstrzymujących się nie było ■ Dariusz Śliwiński pozostaje na stanowisku wiceprzewodniczącego Rady Miasta. 10 radnych było za jego odwołaniem, 10 było przeciwnych ■ Nie doszło do odwołania przewodniczącej rady Miasta. W głosowaniu tajnym 10 radnych zagłosowało za, 10 było przeciw odwołaniu Joanny Agatowskiej ■ Andrzej Mrozek nowym wiceprzewodniczącym rady Miasta. Podczas dzisiejszej sesji rada postannowiał dokonać zmian w prezydium. Pierwsze głosowanie dotyczyło kandydatury radnego Andzrezja Mrozka na funkcję wiceprzewodniczącego rady Miasta. W głosowaniu tajnym kandydat uzyskał 11 głosów poparcia. 9 radnych było przeciw ■ Radni opozycji złożyli wniosek o odwołania przewodniczącej Rady Miasta oraz pozostałych członków prezydium rady ■ 13 głosami za do porządku obrad dzisiejszej sesji rady Miasta wprowadzony został punkt w sprawie odwołania prezydium Rady Miasta ■ Zagęszczarki i poszukiwany 40-latek. Dwie zagęszczarki, z których jedna pochodziła z kradzieży w Szwecji i poszukiwanego przez organy ścigania 40-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego zatrzymała 27 lutego w Świnoujściu Straż Graniczna. ■ Azbest ma zniknąć z naszego kraju do 2032 roku. Jeśli są takie podmioty, osoby fizyczne, które chciałyby jeszcze zlikwidować azbest, to będziemy dysponowali środkami, żeby wspomóc tych zainteresowanych, żeby tę truciznę zlikwidować –zachęcał na lutowej sesji Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. Chętni mogą się zgłaszać tylko do 28 lutego ■ Świnoujście jak na razie bez sieci miejskich rowerów. Mieszkańcom i turystom muszą wystarczyć jednoślady z wypożyczalni. Niedawno regionalne media obiegła informacja, że w Kołobrzegu powstanie sieć rowerów miejskich. Ma ona liczyć 12 stacji, a mieszkańcy będą mieli do dyspozycji aż 120 jednośladów. A co z naszym miastem? Czy w Świnoujściu, także planuje się taką sieć? Z informacji rzecznika prezydenta miasta, wynika, że na tę chwilę miasto nie pracuje nad opracowaniem takiej koncepcji. Prezydencki rzecznik uważa, że Świnoujście nie potrzebuje autonomicznej sieci rowerów miejskich ■ Seryjny włamywacz do piwnic zatrzymany. Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali seryjnego włamywacza. 28-latek ma na swoim koncie co najmniej 11 przestępstw przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca pokonując zabezpieczenia, włamywał się do piwnic na terenie miasta i kradł z ich wnętrz wartościowe przedmioty. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności ■