POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.03.2012, 19:56:54] • Świnoujście

Radni zaniepokojeni sytuacją w MSR

Radni zaniepokojeni sytuacją w MSR

fot. Sławomir Ryfczyński

Radni chcą sesji nadzwyczajnej w sprawie Morskiej Stoczni Remontowej. Nie wykluczają też zwrócenia się w sprawie stoczni do ministra. To reakcja na informacje przedstawicieli załogi MSR, że jej prezes w porozumieniu z prezesem konkurencyjnej stoczni chce wykończyć świnoujski zakład.

O tej sprawie pisaliśmy. Świnoujska stocznia miałaby wziąć kredyt, by sfinansować m.in. remont promu Karsibór, który ma przeprowadzić konkurencyjna stocznia Gryfia ze Szczecina. Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu, szczecińska Gryfia i Nauta z Gdyni są dziś w Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym, należącym do Agencji Rozwoju Przemysłu. Patryk Michalak, przewodniczący rady nadzorczej MSR jest prezesem szczecińskiej Gryfii. Prezes Morskiej Stoczni Remontowej, Jacek Szafrański to członek rady nadzorczej stoczni Nauta z Gdyni i doradca konsultant prezesa Gryfii. Jest jeszcze młody człowiek z Funduszu, który jednocześnie jest członkiem rady nadzorczej MSR i Gryfii. Niedawno członkowie załogi Morskiej Stoczni Remontowej dowiedzieli się, że panowie ci wpadli na pomysł, by MSR wzięła kredyt i sfinansowała z niego pracę Gryfii. MSR jest dziś w całkiem dobrej sytuacji finansowej, ale to się może skończyć, jeśli pomysł panów prezesów zostanie zrealizowany.

Radni i prezydent Janusz Żmurkiewicz zapowiedzieli na wczorajszej sesji, że zajmą się sprawą. Zwołana ma być nadzwyczajna sesja dotycząca MSR. Janusz Żmurkiewicz zapowiada też skierowanie pisma w sprawie stoczni do ministra.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Poniedziałek [02.04.2012, 20:54:48] • [IP: 94.116.52.**]

szkoda ze duży dok dla naszej stoczni odplynął. . ...

Gość • Niedziela [01.04.2012, 20:58:42] • [IP: 80.245.186.***]

analizujac całą sytuacje wyrażnie widać, że celowo prowadzi się do upadłości, zamydlili WAM OCZY SMIESZNĄ ILOŚCIA AKCJI, KTÓRE W TYM ROKU BĘDZIE MOŻNA ZBYĆ, ALE KTO JE KUPI OD BANKRUTA?ZATKALI GĘBY?śMIEJĄ SIĘ Z wAS, GDAŃSK BEDZIE MIAŁ TUNEL POD STARA WISLĄ, A MY BEDZIEMY JEZDZILI DO SZCZECINA PRZEZ NIEMCY, TO WSZYSTKO JEST GRUBYMI NIĆMI SZYTE.TE UKŁADY O KTÓRYCH PISZECIE NA PEWNO SĄ ZNANE WARSZAWCE, PRZECIEZ ONI NIE ŻYJĄ W ODERWANIU OD RZECZYWISTOŚCI, ROBIĄ TO ŚWIADOMIE, BO SPÓŁKI SA TO JASZCZE ŁATWY KĘSEK DO OGRABIENIA W IMIĘ PRAWA!KODEKS HANDLOWY Z 1925 R, TO NAJBARDZIEJ ZŁOWROGI KODEKS DLA NARODU.LIKWIDACJA ZAKŁADU W KTÓRYM WEGETUJE 350 OSÓB TO DLA NICH PRYSZCZ, POLIKWIDOWALI MOLOCHY TO CO TO TAKA PCHEŁKA, KTÓRA DOBRZE SOBIE RADZI OFF-SCHORAMI, TRZEBA ZNISZCZYĆ, NIKT WAM NIE POMOŻE BO POSŁANKA PO NA PEWNO NIE CZUJE TZW.CZACZY MSR.DO TEJ WALKI POTRZEBNY JEST CHŁOP Z JAJAMI.TRZYMAJCIE SIE I WSZYSCY BADZCIE ZWIĄZKOWCAMI BO TUTAJ TAK NIEWIELU ZAŁATWI COS DLA WIELU!!PRZEGONIĆ KOLESIOSTWO! HOUK!

Gość • Niedziela [01.04.2012, 13:57:47] • [IP: 80.245.186.***]

CAŁE ZŁO ZACZYNA SIE W WARSZAWIE.JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAK STRONICZEGO I CHAMSKIEGO RZĄDU!pRZYKŁADY-SEJM UCHWALA, USTAWA IDZIE DO AKCEPTACJI SENATU PO TO BY TRYBUNAŁ JA PODWAŻYŁ!PO CO ZATEM OPŁACAMY PONAD 500 NIEUDACZNIKOW, KTÓRZ KOMPLETNIE ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ!WIOZĄ SIE PO KILKA KADENCJI, A JAK TYLKO JAKIŚ CHŁOPEK WEJDZIE NA SALONY TO ZARAZ ZMIENIA ŻONĘ, ROZBIJA RODZINĘ, TWORZY SIEROTY W KOŃCU NIE WYTRZYMUJE I WIESZA SIE.TAKICH JEST WIELU DO TEGO REPREZENTUJA NAS TACY LUDZIE, KTÓRZY ZNAJĄ SIĘ NA TAŃCU, BOKSIE, SKOKACH, BIEGACH, A NIE NA RZĄDZENIU KRAJEM.JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAKIE CHAMSTWA JAKIE PREZENTUJE PO W POSTACI PRZEW.KOM.KULTURY KATARASIŃSKIEJ, DOBRZE, ŻE MOZNA KANAŁ PRZEŁĄCZYĆ GDY ONA WRZESZCZY!SĄ MEDIATORZY W SPRAWACH ROZWODOWYCH, DLACZEGO TAKICH FUNKCJI NIE PEŁNI RADA NADZORCZA!DLACZEGO NIE POWIE JAK RATOWAĆ FIRMĘ, CZY ZAKŁADAĆ NOWE PRZEDSIĘBIORSTWA?TO SĄ UKŁADY KOLESI!!KOMUNO WRÓĆ!!NIKT TAK NIE ZNISZCZYŁ KRAJU ODBUDOWANEGO PO WOJNIE JAK PO I TUSK!!JUŻ MŁODZI PRACUJA NA NIEMCÓW-CHORE!

Gość • Sobota [31.03.2012, 23:11:27] • [IP: 178.238.249.**]

Ten gościu będzie was tumanił tak jak przy likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury.Uważajcie.

Gość • Sobota [31.03.2012, 20:23:49] • [IP: 93.154.228.***]

brońmy msr bo to nasz chleb nie dajmy jej wykończyć jakimś baranom którzy myślom tylko o swojej kieszeni zeby ją napełnić

Gość • Sobota [31.03.2012, 19:23:44] • [IP: 95.129.225.***]

naprawdę dziwie się członkom PiS w Świnoujściu, że tolerują Mrozka w swoich szeregach. Dlaczego nie interesuje Was z jakiego powodu Mrozek zawsze popiera SLD?

Gość • Sobota [31.03.2012, 19:16:30] • [IP: 92.42.114.**]

liczcie na Kaczora i PiS ! he he he. A ta stocznia to obraz nedzy i rozpaczy

stoczniowiec • Sobota [31.03.2012, 17:23:45] • [IP: 83.23.134.***]

PiS pomgło zrobić porządek z NOWA w szczecinie do naszej nięch się nie w...ją !!

Gość • Sobota [31.03.2012, 17:08:42] • [IP: 95.129.228.**]

Brońmy Stoczni, bo to miejsca pracy dla naszych mieszkańców, podatki dla Gminy i rozwój naszego regionu. Może PiS zrobi z tym porzadek

Gość • Sobota [31.03.2012, 15:15:47] • [IP: 83.25.171.***]

Stocznia jest w naszym mieście jednym z największych przedsiębiorstw, i tak bezczelnie jest rujnowana ! Gdzie nasi przedstawiciele miasta? Nikt o niczym nie wie...kpina! Ciekawe co zrobią gdy ok. 400 osób zatrudnionych w stoczni zostanie bez pracy? Tylko nam zostanie Anglia, Irlandia. ...

Gość • Sobota [31.03.2012, 13:09:26] • [IP: 92.22.56.**]

Wojtek odezwij sie Ewa cie szuka

Gość • Sobota [31.03.2012, 12:49:13] • [IP: 95.129.228.***]

religia komunista głosuje na swojego katolik na wszstkich bo mu się podobaja a potem narzeka

W-1 • Sobota [31.03.2012, 12:34:50] • [IP: 83.21.164.**]

Ilu fachowców teraz macie w stoczni na wydziałach.Kto ma tam robić, spółki czy to stocznia ? Myślicie że najmiecie spółki a kasę zgarniecie. ..Jaka jakość tej pracy , (często w spółkach to ludzie przypadkowi z ulicy) . Szkoła przyzakładowa zlikwidowana. Takie smutne fakty więc że to padnie to tylko kwestia czasu.

Gość • Sobota [31.03.2012, 11:29:47] • [IP: 217.97.199.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:52:51] • [IP: 80.245.180.**]

W sprawie MSR wśród radnych nie powinno być podziałów kto z której jest partii.Wszyscy powinni mówić jednym głosem w obronie MSR.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:48:03] • [IP: 178.238.249.**]

Nie państwo zniszczyło Odre tylko SLD.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:37:02] • [IP: 87.205.59.***]

Za Odrą to nikt się nie wstawił, została pozostawiona sama sobie.Piszę to nie dlatego by nie poprzeć pomoc dla Stoczni, tylko gwoli przypomnienia o zlikwidowanej Odrze Matce dla tysiąca ludzi.

Gość • Sobota [31.03.2012, 10:27:09] • [IP: 80.245.188.***]

Państwo zniszczyło nam" Matkę Odre" a teraz zabiera się za MSR

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:57:09] • [IP: 92.42.118.***]

Stocznia to przedsiębiorstwo gdzie występuje najwyższa w mieście technika i technologia . Pracuje tam najwyższej klasy inteligencja techniczna i gospodarcza a takżę najwyższej klasy fachowcy w różnych specjalnościach. Załoga traktuje ten zakład tak jak byłaby to ich własnośc, gdyż ludzie wiedzą że sami swoją pracą i oraganizacją muszą zapewnić co roku dodatni wynik finansowy na bardzo trudnym rynku europejskim. W przeciwnym przypadku nikt nie pomoże, tylko szybko zlikwiduje. Nie potrzebuje ta firma żadnej pomocy, a jedyną pomocą na jaką oczekuje to pozwolenie na efektywną samodzielną działalność i przygotowanie przez państwo konta na które odprowadza należne podatki. Czy w tym kraju może tak funkcjonować dobra firma ? Chłopaki w krótkich spodenkach niech biegają po trawie i nie wolno ich dopuszczać do dobrze funkcjonujących przedsiębiorstw, gdyż prędzej czy później trawę mogą oglądfać przez okratowane okna.

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:51:36] • [IP: 95.129.228.**]

A może tyłki ruszy PO z przewodniczącym i posłanką to [prezesi MSR] ich ludzie namaszczeni przez Prezesa Tuska.Co za złodziejska partia

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:32:03] • [IP: 84.19.169.***]

Panie Mrozek nie ma Pan za grosz wstydu, nie ma Pan honoru tak się sprzedać i to komu SLD, tfu na kogo ja oddałam głos, zmarnowałam go. Mam nadzieję że powstanie w Świnoujściu Solidarna Polska i zabiorą panu i Pi-sowi wyborców. Za to oszustwo tego wam życzę.Nie głosowałam na SLD tylko na PiS i tak mnie oszukano.

Gość • Sobota [31.03.2012, 09:04:54] • [IP: 93.94.184.**]

a czy stocznia nie moze wyjsc z funduszu ?? jesli sama sobie radzi i zarabia na siebie to moze bylo by lepiej.. po co utrzymywac i dorabiac nieudacznikow !!

☓☓☓ • Sobota [31.03.2012, 08:12:27] • [IP: 31.63.221.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.03.2012, 07:31:13] • [IP: 217.97.199.**]

MROZEK, PONAD WSZYstko!

Gość • Sobota [31.03.2012, 07:18:46] • [IP: 88.156.235.***]

A ten na zdjęciu to kto nietoperz jakis czy błogosławi czytających?

Oglądasz 1-25 z 50
■ Anna Paradowska-Naturska, Zastępca Dyrektora Biura Administracyjnego Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowała nas dzisiaj, że wniosek o dofinansowanie dla Projektu „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” nie został jeszcze przekazany przez Ministerstwo Rozwoju do oceny przez Komisję Europejską. Przedmiotowy projekt tak jak każda duża inwestycja (o wartości powyżej 75 mln Euro) będzie podlegał standardowej ocenie Komisji Europejskiej - czytamy w przesłanej nam informacji ■ Bezpieczeństwo rowerzystów zależy od rozsądku kierowców samochodów. Dwa zdarzenia z udziałem rowerzystów. Na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i Nowowiejskiego skoda zderzyła się z cyklistką. Na innym skrzyżowaniu, tym razem ulicy 11 Listopada i Szkolnej w podobnej kolizji uczestniczył opel. ■ W związku z awarią wodociągu żeliwnego w ul. Wielkopolskiej 1B ZWiK zmuszony jest do zamknięcia sieci magistralnej w ul. Grunwaldzkiej. Mieszkańcy kwartału ulic Mazowieckiej, Drawskiej, Wielkopolskiej i Grunwaldzkiej mogą być pozbawieni dostawy wody na czas usunięcia awarii ■ 18 głosami "za" bez sprzeciwu i przy dwóch wstrzymujących się, Rada Miasta udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2016 ■ Z zaproponowanego porządku obrad prezydent miasta wycofał projekt uchwały w sprawie rozwiązania spółki LOKUM ■ Od godziny 9.00 trwają obrady XLII Rady Miasta. Najważniejszym punktem obrad jest podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu za 2016 r ■ Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście solidarne z Puszczą Białowieską. Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście oraz Stowarzyszenie Prawobrzeża zaprasza wszystkich na spotkanie pod hasłem "Solidarni z Puszczą Białowieską", "Solidarni z przyrodą". Połączone siły przyrodników, pasjonatów, podróżników, ludzi o różnych poglądach i ludzi różnych środowisk, postanowiły wyrazić swój sprzeciw wobec niszczenia najpiękniejszych lasów w Polsce- Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy wszystkich na manifestację 23.06.2017r. godz. 18.00, Park Zdrojowy w Świnoujściu, przy jachtowym Basenie Północnym ■ To oni są najlepsi! Prymusi 2017 wybrani! - Nauka, zdobyta wiedza to wasza przyszłość. Szczęśliwy ten, kto jak najszybciej to zrozumie. Tak, jak wy – mówił dziś Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wręczając nagrody uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych. – Jestem przekonany, że wielu z was daleko życiu zajdzie, spełni swoje marzenia, a my wszyscy świnoujścianie będziemy z was dumni. Gratuluję tego, co już osiągnęliście. Życzę wam naprawdę udanych wakacji, po których chętnie wrócicie do szkoły, aby dalej zdobywać wiedzę. Prezydent pogratulował również pracownikom oświaty i oczywiście rodzicom nagrodzonych dziś uczniów ■ Na Moniuszki mercedes prawie staranował bryczkę! Kierowca uciekł! Zobacz film! Kierowca osobowego mercedesa w trakcie wyprzedzania dwóch pojazdów wpadł pomiędzy bryczki. Osobówka uderzyła w tył dorożki. Jak udało nam się ustalić, kierowca mercedesa, młody mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano policjantów. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku. ■ Duże kwoty wydawał pod koniec ubiegłego roku Urząd Miasta na usługi prawnicze. W całym ubiegłym roku było to prawie 274 tysięcy złotych. Zapytaliśmy magistrat, jaka była tego przyczyna. Na 6 miesięcy obsługi prawnej w tym roku miasto zawarło w grudniu umowę na ponad 14 tysięcy złotych. Podobnie kosztowała także półroczna reprezentacja prawna oraz ( kolejna umowa) za zastępowanie gminy i prezydenta w sądzie. Pod hasłem „usługi prawnicze – nieodpłatna pomoc prawna” znaleźć mnożna natomiast między innymi takie kwoty: 1665 zł, 2259 zł, 4757 zł, 18 204 zł, 12 157 zł czy 30 363 zł ■ Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Jak opowiada świadek zdarzenia, akcja przebiegała niczym w sensacyjnym filmie. Policja na sygnałach, pościg i skok do wody. Co wydarzyło się tuż po 23:00 na jednym z Bielików po stronie Uznam? Według relacji świadków, pojawienie się samochodu policyjnego zbiegło się w czasie ze skokiem mężczyzny wprost do kanału. Dramatyczny pościg zakończył się podjęciem mężczyzny przez załogę łodzi Stenia. Co skłoniło mężczyznę do desperackiego skoku? ■ Chór LOGOS zaprasza na koncert w niedzielę 18.06 o 12:45 w kościele na ul. Siemiradzkiego. Bogaty repertuar aż 13 utworów ■ Kłęby dymu na Steyera! 2 zastępy straży pożarnej w akcji. Do groźnie wyglądającego pożaru doszło przy ulicy Steyera. W piątkowe popołudnie, mieszkańców ulicy zmroził widok czarnego dymu unoszącego nad garażami. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy straży. Szybko okazało się, że powód pożaru był prozaiczny. Na Steyera paliły się śmieci… ■ Właśnie mija 25 lat współpracy Świnoujścia i Nordenham. W dniach 9 – 11 czerwca 2017r. delegacja ze Świnoujścia gościła w partnerskim mieście Nordenham. Okazją był jubileusz 25 – lat partnerskiej współpracy obu miast. Pobyt rozpoczęło spotkanie wszystkich uczestników wyjazdu z burmistrzem Nordenham Carstenem Seyfarthem, przedstawicielami miasta, osobami które od początku towarzyszyły współpracy obu miast oraz miejscową Polonią. Gospodarze przygotowali pokaz slajdów prezentujący przekrój współpracy obu miast na przełomie 25 lat ■ Jedna osoba zginęła w pożarze przyczepy kempingowej w przy ul. Prostej w Karsiborze. Ogień wybuchł w czwartek, około 5 rano, pożar jest opanowany. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się 3 zastępy strażaków. Przyczyny wybuchu pożaru nie są na razie znane ■ Po raz kolejny, jak bumerang wraca temat brudnej plaży na Warszowie. W poniedziałek na łamach portalu iswinoujscie.pl pisaliśmy o tym, jakie odczucia na temat tego miejsca mają mieszkańcy. W tej sprawie kontaktowaliśmy się z trzema instytucjami: Urzędem Miasta Świnoujście, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Morskim w Szczecinie. Jak się jednak okazuje, żadna z tych jednostek nie przyznaje się do tonącego w śmieciach odcinka plaży na Warszowie ■ Czytelnik: Tak wypoczywa świnoujska hołota w parku Zdrojowym. Jak można było zostawić po sobie taki syf? - pyta jeden z naszych Czytelników, który na taki o to widok natknął się w parku Zdrojowym. - Widać, że wypoczywała świnoujska hołota i o to co po sobie zostawiła opisuje Czytelnik. Zaledwie kilka dni temu na łamach naszego portalu publikowaliśmy list Czytelniczki oburzonej brakiem kultury grillujących w Parku Zdrojowym. Pozostawione resztki żywności, opakowania, plastikowe butelki, puszki przedstawiały naprawdę żałosny i tak właśnie definiujący tych konsumentów widok ■ "Ukradli mi bmw!" - takie zgłoszenie otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Policjanci szybko odnaleźli pojazd i rozwikłali zagadkę jego zaginięcia. Właścicielka samochodu, która wywołała niepotrzebne czynności policyjne, poniosła konsekwencje za swoje roztargnienie ■ Co łączy tragicznie zmarłą Polkę ze Świnoujściem? Mieszkała w USA, tam zaginęła ■ Na ulicy Grunwaldzkiej opel zderzył się z motorem. 39-letni kierowca jednoślada z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala. Do wypadku doszło w sobotę rano. Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują o drogową rozwagę, kulturę i życzliwość ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Świnoujścia ■ Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą korzystać ze środków w ramach Gminnego Programu rewitalizacji ■ Radny Wiesław Góreczny: Gminny Program rewitalizacji nie obejmuje całego miasta. Mieszkańcy pytają dlaczego? ■ Bez dyskusji nad przedstawionym projektem uchwały Rada Miasta przyjęła zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2017-2021 ■ Gazowiec Clean Ocean z pierwszym ładunkiem amerykańskiego gazu LNG do Polski jest już w gazoporcie ■ Wszedł na słup wysokiego napięcia - policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii. Zaangażowanie i wytrwałość policyjnych negocjatorów prowadzących przez blisko 4 godziny rozmowy z mężczyzną, który wszedł na słup wysokiego napięcia w Świnoujściu i chciał popełnić samobójstwo, doprowadziła do zaniechania jego zamiarów. 41-latek, po dialogu z funkcjonariuszami, dobrowolnie zszedł na ziemię, po czym został przekazany pod opiekę lekarzy. ■ Obrażenia twarzy, nogi i głowy to efekt bójki uczennic – pisze nasza Czytelniczka. - Agresorka zawinęła sobie włosy ofiary wokół nadgarstka i drugą ręką biła ją pięścią po twarzy, kopała ją też w głowę. W tym czasie inne sprawczynie biły pozostałe dwie dziewczyny ■ Akcja ”Kręci mnie bezpieczeństwo” z niepełnosprawnymi i ich rodzinami w Świnoujściu. Do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo"opracowanej przez Komendę Główną Policji włączyli się także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Podczas rodzinnych pikników w siedzibie ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym stróże prawa promowali bezpieczeństwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Największą atrakcją był pokaz tresury policyjnych psów oraz próby przejścia toru przeszkód przy użyciu alkogogli ■ Na zachodzie kraju prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 80 km/h, intensywny opad deszczu do 20 mm ■ „ODKRYJ LOGOS” Fundacja Logos zaprasza dzieci, młodzież i rodziców dn. 07.06.2017 godz.17.00 ul. Grunwaldzka 47. Na spotkanie rekrutacyjne do klas 4-7 SP oraz klas 2 i 3 Gimnazjum, 1 i 2 Liceum ■ Uwaga! W dniach od 6 do 7 czerwca 2017 roku na terenie kraju odbywać się będą ćwiczenia RENEGADE, podczas których mogą zostać uruchomione także na terenie Miasta Świnoujście systemy alarmowania ludności ■ Miasto wydaje rocznie prawie 240 tysięcy złotych na sprzątanie Placu Wolności. Leżaki, fontanna i piękna słoneczna pogoda przyciągają turystów na świnoujski Plac Wolności. To miejsce szczególnie chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Jeden z centralnych punktów miasta, musi więc świecić czystością i przykładem. Wielkie sprzątanie na placu odbywa się więc regularnie. Czyszczenie Placu Wolności podzielone jest na 4 etapy na które składa się: opróżnianie śmietniczek, zbieranie nieczystości, zamiatanie mechaniczne, oraz mechaniczne mycie ■ Strażacy uratowali uwięzioną na dachu jaskółkę! Jak zawsze niezawodni strażacy, tym razem uratowali z opresji jaskółkę. Ptak z niewiadomych przyczyn zaplątał się w żyłkę i nie mógł się wydostać. Zaniepokojeni sytuacją przechodnie szybko zareagowali i na Wybrzeże Władysława IV wezwali strażaków. Do akcji ruszyły dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy w ciągu dwudziestu minut uwolnili ptaka i przekazali go pod opiekę pracowników świnoujskiego schroniska ■ Ukryli narkotyki w bieliźnie i zamrażalniku! Dwóch nastolatków w rękach policji! Świnoujscy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał narkotyki oraz nimi handlował. W związku z popełnieniem tych przestępstw sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Worek z amfetaminą mundurowi znaleźli w zamrażalniku. Zatrzymany został także jego 19-letni kolega ze środkami odurzającymi ukrytymi w bieliźnie ■ Mieszkańcy Karsiboru proszą: Nie dokarmiajcie tego dzika! Zróbcie coś z tymi ludźmi, może was posłuchają, bo przez nich cierpi wielu mieszkańców naszej wyspy – z taką prośbą zwróciła się do urzędu grupa mieszkańców Karsiboru, a także pracownicy firmy, która zajmuje się odławianiem dzików. Okazuje się, że dzik, który od jakiegoś czasu wychodzi z lasu i pojawia się między zabudowaniami, jest kuszony przez kilku mieszkańców ulicy Trzcinowej, którzy systematycznie dokarmiają go tuż przy swoich posesjach. Jeden z mieszkańców opowiada, że był świadkiem, jak ci sami ludzie krzyczeli i odgrażali się pracownikowi, który na prośbę innych karsiborzan przyszedł, aby zobaczyć, jakie są możliwości odłowu zwierzęcia i wywiezienia z dala od zabudowań. ■