Sonda
Czy to dobrze, że Małgorzata Szmajda przestanie kierować świnoujskim szpitalem?
tak
nie
nie mam zdania
POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [08.02.2012, 11:21:04] • Świnoujście

Szkoła Morska czeka

Szkoła Morska czeka

fot. ZSM

To oferta dla absolwentów gimnazjów. Zespół Szkół Morskich rozpoczyna nabór do technikum Morskiego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W 4-letnim technikum można zdobyć zawody:

- technik nawigator morski

- technik mechanik okrętowy (tylko dla chłopców0

- technik logistyk

- technik informatyk

- technik analityk

Natomiast 3-letnia wielozawodowa szkoła zasadnicza kształci w kierunku:

- mechanik – monter maszyn i urządzeń

- mechanik pojazdów samochodowych

Zainteresowani przyjęciem do szkoły mogą pobrać odpowiedni druk podania na stronie internetowej zespołu szkół lub odebrać w sekretariacie szkoły. Do podania należy dołączyć;

- zaświadczenie lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki wybranego zawodu (skierowanie można otrzymać w sekretariacie szkoły)

- 4 fotografie

- kopię świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach testów (potwierdzone przez dyrektora szkoły)

- kartę zdrowia

- umowę o praktyczną naukę zwodu (tylko mechanik pojazdów samochodowych)

Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły przy ul. Jana Sołtana 2 w Świnoujściu, tel. 91 321 62 87, fax 91 321 61 00 oraz www.zsm.uznam.pl, e-mail: sekretariat@zsm.uznam.net.pl

Programy nauczania obowiązujące w Technikum Morskim zgodne są z wymogami znowelizowanej konwencji STCW 78/95. Gwarantuje to uznawanie świadectwa ukończenia szkoły poza granicami kraju.

Szkoła posiada bogato wyposażoną skomputeryzowaną bibliotekę i czytelnię, pracownie komputerowe, laboratorium chemiczne, nawigacyjne i mechaniczne, salę gimnastyczną i boiska szkolne.


Od 1960 roku szkoła kultywuje tradycje morskie, co przejawia się m.in. w obowiązkowym umundurowaniu, uroczystym ślubowaniu klas pierwszych, czy aktywnej i efektywnej działalności Ligi Morskiej.

nowoczesna i rozwojowa. Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę oraz bogato wyposażone zaplecze umożliwiające nauczanie w oferowanych zawodach. Szkoła nasza plasuje się w czołówce rankingu techników województwa zachodniopomorskiego wg. www.perspektywy.pl

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu jest jedyną szkołą morską ponadgimnazjalną w Polsce posiadającą certyfikat Urzędu Morskiego zgodny z międzynarodową konwencją STCW, do prowadzenia szkolenia na poziomie operacyjnym żeglugi międzynarodowej w dziale pokładowym i maszynowym, to jest do stopnia oficera wachtowego.

Uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mogą według własnego uznania uczestniczyć w wielu formach zajęć pozalekcyjnych: sportowych (w tym żeglarstwa), przedmiotowych, literackich, komputerowych, modelarskich.

Jakość kształcenia w ZSM jest gwarantowana przez system jakości zgodny z normą PN-ISO 9001-2008, potwierdzonym otrzymanym przez szkołę certyfikatem, wydanym przez LLOYD`S REGISTER QUALITY ASSURANCE oraz certyfikat zachodniopomorskiego kuratora oświaty "ZACHODNIOPOMORSKA SZKOŁA JAKOŚCI".

Szczególną rolę w kształceniu praktycznym spełniają w Zespole Szkół Morskich praktyki morskie, które to nasi uczniowie odbywają na statkach szkoleniowych Akademii Morskiej w Gdyni i Szczecinie, na promach w Polskiej Żegludze Bałtyckiej (promy kursujące do Szwecji i Danii), Polskiej Żegludze Morskiej oraz indywidualnie u armatorów zagranicznych.

Uczniowie mieszkają w pokojach 1- i 2-osobowych. Poza pokojami mieszkalnymi na każdym piętrze znajdują się: dwa węzły sanitarne, podręczna kuchnia, sala telewizyjna, świetlica zajęciowa.
Każdy mieszkaniec internatu może korzystać z: sali internetowej, sali bilardowej, zajęć siłowych, zajęć bokserskich, zajęć siatkarskich, wycieczek rowerowych.

Info: na podst. materiałów ZSM

Fot. ZSM


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Środa [15.02.2012, 22:58:20] • [IP: 80.245.182.***]

W przyszłości i tak pracodawcy zatrudniać będą osoby które rzeczywiście coś potrafią. Pzdr.

Gość • Środa [15.02.2012, 22:34:59] • [IP: 80.245.182.***]

Dzięki wielkie w końcu jakiś konkret. Nawiązując do Mieszka, śmieszne jest dla mnie wywyższanie się uczniów tegoż liceum nad uczniami z technikum, gdzie adepci taki szkół jak np. ZSM mają ten sam zakres przedmiotów ogólnych z dodatkowymi przedmiotami zawodowymi, które również nie należą do najłatwiejszych.

Gość • Środa [15.02.2012, 08:09:02] • [IP: 77.253.149.**]

Wszyscy wypisują paskudne głupoty, jest to większość debili, która szkoły nie ukończyła, myśląc, ze to będzie park rozrywki- a tu zdziwienie, ze trzeba się czegoś nauczyć. Po szkole masz zwykłego Os'a (marynarza) Może po szkole starać się o 3 oficera, jednak musisz wypływać 12 miesięcy praktyki na morzu (oczywiście już beda Ci za to płacić, pensja zwykłego Os'a sięgająca ok 1500$, zależy gdzie sie wkrecisz) w ciągu dwóch lat. Stajesz przed urzędem morskim, zdajesz egzamin i masz oficera. Dla człowieka w wieku 20 lat, który kończy szkołe morską zarabiać około 5000 zł to jest coś dobrego. Ciekawe czy ktoś po tym zacnym i jakże wspaniałym mieszku będzie tyle zarabiał? Hm, chyba nie. Pozdrawiam.

Gość • Środa [15.02.2012, 00:49:03] • [IP: 80.245.182.***]

..Ludzie jestem w tej szkole i mógłbym się w końcu dowiedzieć od jakiejś kompetentnej osoby w temacie, co będę miał po tej szkole jeśli chciałbym związać sie w przyszłości z pracą na morzu? Gdyż często w odpowiedzi od nauczycieli na to pytanie nie uzyskuje konkretnej satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Gość • Piątek [10.02.2012, 22:46:46] • [IP: 109.69.95.**]

Do poprzednika: Widac masz stare informacje. Szkola ta ksztalci na poziome operacyjnym wg konwencji STCW. Dlatego do uzyskania dyplomu oficera wachtowego potrzeba wyplywanych 12 miesiecy i nie trzeba przelatywac kolejnych stopni czy tez isc na studia. Ale tytul inzyniera zawsze sie przydaje. Co do tytulu marynarza, w Polsce aby uzyskac dyplom OS'a (marynarza wachtowego) potrzebujesz miec wyplywane jedynie 2 miesiace i ukonczony pierwszy rok. Zanim cos napiszesz dowiedz sie jakie sa realia

Gość • Piątek [10.02.2012, 19:25:56] • [IP: 92.42.117.***]

Co to za szkoła, jeśli absolwent z tytułem technika nawigatora posiada tylko uprawnienia marynarza i pragnąc stać się wachtowym musi pracować jako marynarz 24 miesiące następnie jako starszy marynarz 24 miesiące a następnie musi iść na kurs tak samo jak człowiek po wieczorowej szkole średniej o specjalności pisania wierszy, który przypadkowo znalazł pracę na morzu i tak pozostało. Pracuję na morzu i w mojej firmie jest 27 letni kapitan żeglugi wielkiej. Ta szkoła to relikt zeszłych czasów. Mam syna i nigdy go tam nie poślę jeśli będzie chciał pracować na morzu. To jest nieporozumienie, i szkoda mi tych absolwentów, którzy nie posiadają oprócz tytułu technika, jakichkolwiek uprawnień żeglugowych. W Danii marynarzem można zostać w wieku 18 lat po odbyciu karnej wysyłki w ramach resocjalizacji jako nieletni. Pozdrowienia dla ludzi morza

Gość • Czwartek [09.02.2012, 23:56:01] • [IP: 109.69.95.**]

"Wy na akademii sie nazywacie studentami ? Przykre, ale tak to jest ze nawet najniżej położona poprzeczka do kogoś kto nigdy nie miał jej wyżej jest nie do przeskoczenia " odezwal sie jakis pajac co pewnie siedzi na us albo gdzies i narzeka ze ma 6 zaliczen ;] przyjdz na AM i zalicz 25 przedmiotow wtedy pogadamy ;]

Gość • Czwartek [09.02.2012, 18:25:57] • [IP: 195.117.222.*]

Narzekacie na nauczycieli bo wam się uczyć nie chce wiem bo to samo miałem ale tak naprawdę poziom nauczania tej szkoły spadł i to bardzo nie wymaga się już tyle co kiedyś.

Rysio z Klanu • Czwartek [09.02.2012, 16:57:56] • [IP: 195.117.222.***]

Ja chętnie z tą blondi bym zatańczył a potem kolacja we dwoje...

Gość • Czwartek [09.02.2012, 14:16:02] • [IP: 178.235.213.***]

Wy na akademii sie nazywacie studentami ? Przykre, ale tak to jest ze nawet najniżej położona poprzeczka do kogoś kto nigdy nie miał jej wyżej jest nie do przeskoczenia

Gość • Czwartek [09.02.2012, 13:44:48] • [IP: 92.42.119.***]

To nie jest nagonka na nauczycieli czy nauczycielke w tym wypadku ! jest taka prawda, że ta szkoła to jeden reżim to nie sztuka walić jedynki za jedynką, sztuka jest nauczyć czegoś sposobem, zachętą . Skończyłem tą szkołę dwa lata temu z wielkim trudem i nie dlatego ze mi sie nie chciało !tylko dlatego że nauczyciele (nie wszyscy) pokazać swoją władzę nad uczniem. Tylko co nie którzy nie zastanowia się, że pełno pał w jednej klasie to nie znaczy o uczniu LECZ O NAUCZYCIELU JAK NAUCZA. JA JEDNAK ODRADZAM TĄ SZKOLĘ, NAPRAWDĘ JEST CIEŻKO. ..

Gość • Czwartek [09.02.2012, 13:08:31] • [IP: 89.174.73.**]

Konczyłem tą szkołę wieki temu bo 1988 roku/Przejeżdżam obok dość często.byłem również 5 lat temu na zjeżdzie absolwentów.Niestety z przykrością muszę stwierdzić że brak postępu.Oczywiście w zawodzie wyuczonym nie pracuję bo bym z głodu zdechł.Strata czau ale mile wspominam młodość w internacie. seks.używki.Pozdrawiam byłego dyrektora Czesława H.panią R.Bożenę M.Dziękuję szkole za pierwsze kontaktyZa dzikie wakacje i nerwy w ubikacji

Gość • Czwartek [09.02.2012, 11:32:07] • [IP: 87.205.68.***]

Lata temu w Mieszku Polonistka też chciała oblać pół klasy, odpuściła dopiero jak pozostali zrezygnowali z matury. Sama pisałam rezygnację, bo miała bym na sumieniu innych. Pozdrawiam Panią K...-P... wtedy była Dyrektorem to też dzięki niej.

Gość • Czwartek [09.02.2012, 11:14:21] • [IP: 109.69.95.**]

jak czytam te komentarze to smiac mi sie chce... szkola jest bardzo dobra, rygor jest bo nosisz w niej mundur a mundur zobowiazuje. Co moze wedlug was lepiej isc do smiesznego mieszka i potem stac na kasie w netto lub biedronce? Szkola ksztalci na poziomie operacyjnym, czyli takim samym jak Akademia Morska. Praktyki mozesz robic rowniez na promach z Unity Line nawet 2 razy wiec wtedy do ksiazeczki zeglarskiej masz wpisane razem z darem mlodziezy 4 miesiace (ale promy licza 21 dni zamiast 14). Po jej skonczeniu mozesz sie udac na nadzorowana praktyke bez potrzeby pojscia na studia. A praktyki z technikum licza sie na Akademi, wiem bo sam teraz tak mam :)

Gość • Środa [08.02.2012, 21:48:32] • [IP: 178.235.213.***]

6 miesiecy hahaahhahah dobre sobie :)

Gość • Środa [08.02.2012, 20:22:18] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Środa [08.02.2012, 12:14] • [IP: 93.94.190.***] Jakbyś nieuku przyłożył się do nauki to byś zdał, za friko nie ma juz nic.

Gość • Środa [08.02.2012, 20:21:08] • [IP: 92.42.116.***]

Podejście to 'natargać na dwa' a trzeba miec 6 miesięcy nadzorowanej praktyki i zdany egzam zawodowy. Wiem bo już mam tą szkołę za sobą.

Gość • Środa [08.02.2012, 19:23:40] • [IP: 88.156.235.**]

Co by tam nie gadać, to każdy może zostać takim nie przymierzając Bruździńskim. Żołnierz nosi w plecaku buławę marszałkowską, a taki marynarski uczeń, to może nawet kotwicę. Szkoda tylko że nam się flota tak skiepściła, że wielu szuka pracy u zagranicznych armatorów...

Gość • Środa [08.02.2012, 19:14:00] • [IP: 80.245.178.**]

totalne bzdury praktyki tylko na darze młodzieży, ogółem 2 miesiące przez 4 lata, żeby być oficerem trzeba mieć 12 miesięcy wypływane. Po tej szkole można jedynie uzyskać mar. wachtowego lecz zaden armator nie chce po tej szkole zatrudniać bo za mało praktyki szkoła oferuje.Informacje są na podstawie mojego syna który skonczył tą szkołe.

Gość • Środa [08.02.2012, 19:12:09] • [IP: 178.235.213.***]

Szkoła jak szkołą jak chcesz isc na studia inne niż Akademia morska to nie warto. . Na 1 roku studiów musiałem nauczyć się wszystkiego od zera a podejscie" byle na 2" to hasło nr.1 w tej szkole.

Gość • Środa [08.02.2012, 19:00:11] • [IP: 178.37.169.**]

Co tu szanowac ? Ta Paini potrafi w ciagu jednego miesiaca udupic czlowieka do konca roku. .. To zandarm a nie nauczyciel. ..

Szejk • Środa [08.02.2012, 18:18:41] • [IP: 80.245.187.***]

Chylę czoła! Owszem, Jest wymagającym nauczycielem, ale zauważmy że P. Blondyneczce głównie chodzi o zachowanie uczniów. Za złe zachowanie jak można się domyślić wymierza aż nadto wysoką karę, co dla mnie samego jest dużą przesadą z jej strony. Może i jest trochę za sroga, oraz mściwa, ale taki właśnie ma sposób na swych uczniów. Uszanujmy to... pozdr.

scouser • Środa [08.02.2012, 18:09:18] • [IP: 93.94.190.***]

Pani Paszkowska (blondyneczka) jest w porządku. Próbuje coś wyciągnąć z uczniów... Najlepiej, żeby na lekcjach nic nie robić, a potem być tumanem do końca życia i nawet po polsku nie umieć się wypowiadać, a co dopiero po angielsku. Nie rozumiem nagonki. Po prostu wymagająca jest, chcąca nauczyć, oby więcej takich nauczycieli.

Gość • Środa [08.02.2012, 15:44:04] • [IP: 92.42.119.***]

SZKOŁA MOŻE JEST I DOBRA, LECZ SŁABY UCZEŃ DŁUGO W NIEJ NIE POCIĄGNIE !

Gość • Środa [08.02.2012, 15:39:07] • [IP: 92.42.119.***]

I niestety odradzam tą szkołę ! może jest tak jak piszą ale ! niektórzy nauczyciele to. ... i nie popuszczą bo uważają, że ich przedmiot jest najważniejszy. Uczeń ze srednią oceną lub słaby to niech się nie wybiera tam, bo obleje rok. Rygor jak w wojsku ! A kto już jest w tej szkole to ciągnie bo ciągnie. Poza tym gdzie tu w Ś-ciu iść do szkoły ! Co do tej pani blondynki to raczej musicie znać dobrze j. angielski bo też pala goni pałę i nie trzeba być gamoniem, wiec nie jest taka fajna ! i sympatyczna też nie jest.

Oglądasz 1-25 z 38
■ W różnych rejonach miasta, na osiedlu Platan, a także w okolicach przeprawy promowej, można zauważyć ogłoszenia o dosyć oryginalnej treści. Nieszczęśliwie zakochany chłopak poszukuje dziewczyny o imieniu Amanda lat 27. Jeżeli to Ty jesteś tą dziewczyną, zadzwoń! ■ Przez trzy dni świnoujscy policjanci wspólnie z innymi podmiotami, kontynując współpracę z miejscowymi działkowcami, przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczne Ogrody Działkowe". Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo i zminimalizować liczbę popełnianych tam przestępstw. Takie kontrole będą w przyszłości kontynuowane. ■ 60- latek nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w mini morrisa. Został ukarany mandatem. ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odzyskali 1 września skradziony na terenie Niemiec samochód osobowy marki Audi o wartości 30.000 euro. Zatrzymano także mężczyznę kierującego pojazdem. ■ Już w najbliższą sobotę 6 września o godzinie 10.30 ze świnoujskiej promenady biegacze długodystansowi po raz trzydziesty piąty zmierzą się z dystansem 42 km i 195 metrów. ■ Wyp…ać , wyp…ać na Kasibór, k… mać czytajcie k… tablice – takimi słowami jeden z pracowników obsługujących Bielika miał zachęcać niemieckich turystów do odjechania z przeprawy w centrum. Turyści to nasz skarb, a taki gnojek tak wita naszych klientów?!- oburza się nasz Czytelnik. ■ Dziesięć firm zgłosiło się do przetargu na wykonanie dla miasta programu funkcjonalno-użytkowego. ■ W sobotę młody mężczyzna około dwudziestki chciał popływać, ale poślizgnął się i uderzył głową o falochron. Prawdopodobnie stracił przytomność, bo przez dłuższą chwilę leżał głową w dół w morzu. ■ W miniony weekend strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu interweniowali kilka razy. Dwukrotnie wyjeżdżali do palącego się samochodu osobowego przy ulicy Grunwaldzkiej oraz pomagali policji w dostaniu się do mieszkania przy ulicy Wilków Morskich. ■ W dniu wczorajszym zagubiono dokumenty na nazwisko Michalski Piotr, uczciwego znalazcę proszę o kontakt 607 573 537 lub 501 700 663 ■ W sobotnim meczu I ligi piłkarze Floty Świnoujście pokonali Sandecję Nowy Sącz 2:0 i awansowali na siódmym miejsce w ligowej tabeli ■ Samochód stanął w ogniu. Długo stał nie wzbudzając zainteresowania właściciela, a tej nocy spłonął. To już drugi taki pożar w tym miesiącu. Czy ktoś chciał w ten sposób zwrócić uwagę na problem porzucanych w naszym mieście aut? ■ Nagrody rozdane, 44 Fama przeszła do historii. ■ Czytelniczka ostrzega przed zalotami capa Jaśka. ■ Enea planowane wyłączenia: Świnoujście miasto 29-08-2014 w godzinach 18:00-23:45 ul. Nowokarsiborska przy stacji paliw. ■ W trakcie piątkowej konferencji, w której wzięli udział prezes klubu MKS Flota Świnoujście Małgorzata Dorosz, wiceprezes ds. finansowych Jarosław Bolimowski i dyrektor Waldemar Maciesza oraz sekretarz klubu Krzysztof Łaciński poruszono najważniejsze problemy z jakimi zmaga się aktualnie klub. Zadłużenie Floty oscyluje w granicach kwoty 1 mln złotych. Teraz nowy zarząd czeka na decyzję sądu w sprawie wniosku o upadłość klubu. ■ W piątkowy wieczór w świnoujskim Amfiteatrze im. Marka Grechuty odbędzie się wielki koncert finałowy 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA 2014. Start o 20.00. W przypadku deszczu… Ha! Nad Amfiteatrem jest nowy dach. Spokojnie, nie zmokniecie! I jeszcze jedno: wstęp wolny! ■ ŚwiRy zapraszają na kolejną wycieczkę rowerową. Już w najbliższą niedzielę. ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w ciągu ostatniej doby zatrzymali dwie osoby ukrywające się przed organami ścigania. Na jednego z poszukiwanych wydano aż trzy listy gończe. Zgodnie z dyspozycją sądów poszukiwani trafili do placówek penitencjarnych celem odbycia kary.■ Turniej piłki nożnej "Pożegnanie wakacji"■ Prawie 900 świnoujścian nie zapłaciło za mieszkanie ■ Flota Świnoujście podczas wyjazdowego meczu I ligi zremisowała w Ząbkach z miejscowym Dolcanem 1-1. Zdobywcą bramki dla Floty był Sebastian Olszar. ■ Ice Bucket Challenge. Lodowatą wodą oblał się Jan Borowski. Nominowany został prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz zastępca prezydenta Joanna Agatowska i radna Elżbieta Jabłońska. ■ Ulicami miasta przeszła Famowa parada ■ Policjanci zatrzymali sprawców brutalnego rozboju. Napadli na kobietę i ukradli jej samochód. ■ Były zarząd Floty Świnoujście ogłosił upadłość. Dzisiaj sprawa wyszła na jaw ■ Kolejny pożar lasu w pobliżu Mulnika. Na miejscu trzy zastępy strażaków. ■ Świnoujścianin Przemysław Modrzyński wystąpi w Tańcu z Gwiazdami! ■ Posłanka PO o kandydaturze Jabłońskiej: Kierowano się prawdopodobnie uprzedzeniami. ■ Nowymi najemcami Galerii Świnoujście usytuowanej w samym centrum miasta zostały: sklep sieci Gatta oraz e-SmokingWorld ■ Dziś (poniedziałek) około godz. 19.00 dziecko zgubiło komplet kluczy 5 kluczy na kółku z plecionym ogonkiem kolorowym.Trasa pomiędzy Kauflandem-Orlikiem na ul. Witosa, Kościuszki do Straży Pożarnej. Proszę o kontakt 668-520-148 ■ Czytelnik: Czy co roku musimy mieć w mieście kolonie żuli z całej Polski.? ■ Ciesielski: Za stan zdrowia koni odpowiedzialny jest właściciel. Kontroli było ponad 30. ■ Kilkuset rowerzystów wzięło udział w Masie Krytycznej. ■ Małgorzata Dorosz została nowym prezesem MKS Flota Świnoujście ■ Strzały w lesie przy ulicy Rycerskiej. Trwa akcja poszukiwawcza. ■ Złodzieje ukradli samochód sprzed bloku na osiedlu Zachodnim. ■ Po śmierci 80-latka, do którego nie przyjechała na czas karetka, Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił skontrolować świnoujski szpital. Wątpliwości budzi transport chłopca z poranioną nogą, którego nie przyjęto w naszym szpitalu. Ambulans z chłopcem pojechał do Szczecina. Zabrakło karetki dla Niemca. ■ ŚwiRy zapraszają na wycieczkę rowerową już 24 sierpnia. ■