POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [08.02.2012, 11:21:04] • Świnoujście

Szkoła Morska czeka

Szkoła Morska czeka

fot. ZSM

To oferta dla absolwentów gimnazjów. Zespół Szkół Morskich rozpoczyna nabór do technikum Morskiego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W 4-letnim technikum można zdobyć zawody:

- technik nawigator morski

- technik mechanik okrętowy (tylko dla chłopców0

- technik logistyk

- technik informatyk

- technik analityk

Natomiast 3-letnia wielozawodowa szkoła zasadnicza kształci w kierunku:

- mechanik – monter maszyn i urządzeń

- mechanik pojazdów samochodowych

Zainteresowani przyjęciem do szkoły mogą pobrać odpowiedni druk podania na stronie internetowej zespołu szkół lub odebrać w sekretariacie szkoły. Do podania należy dołączyć;

- zaświadczenie lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki wybranego zawodu (skierowanie można otrzymać w sekretariacie szkoły)

- 4 fotografie

- kopię świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach testów (potwierdzone przez dyrektora szkoły)

- kartę zdrowia

- umowę o praktyczną naukę zwodu (tylko mechanik pojazdów samochodowych)

Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły przy ul. Jana Sołtana 2 w Świnoujściu, tel. 91 321 62 87, fax 91 321 61 00 oraz www.zsm.uznam.pl, e-mail: sekretariat@zsm.uznam.net.pl

Programy nauczania obowiązujące w Technikum Morskim zgodne są z wymogami znowelizowanej konwencji STCW 78/95. Gwarantuje to uznawanie świadectwa ukończenia szkoły poza granicami kraju.

Szkoła posiada bogato wyposażoną skomputeryzowaną bibliotekę i czytelnię, pracownie komputerowe, laboratorium chemiczne, nawigacyjne i mechaniczne, salę gimnastyczną i boiska szkolne.


Od 1960 roku szkoła kultywuje tradycje morskie, co przejawia się m.in. w obowiązkowym umundurowaniu, uroczystym ślubowaniu klas pierwszych, czy aktywnej i efektywnej działalności Ligi Morskiej.

nowoczesna i rozwojowa. Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę oraz bogato wyposażone zaplecze umożliwiające nauczanie w oferowanych zawodach. Szkoła nasza plasuje się w czołówce rankingu techników województwa zachodniopomorskiego wg. www.perspektywy.pl

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu jest jedyną szkołą morską ponadgimnazjalną w Polsce posiadającą certyfikat Urzędu Morskiego zgodny z międzynarodową konwencją STCW, do prowadzenia szkolenia na poziomie operacyjnym żeglugi międzynarodowej w dziale pokładowym i maszynowym, to jest do stopnia oficera wachtowego.

Uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mogą według własnego uznania uczestniczyć w wielu formach zajęć pozalekcyjnych: sportowych (w tym żeglarstwa), przedmiotowych, literackich, komputerowych, modelarskich.

Jakość kształcenia w ZSM jest gwarantowana przez system jakości zgodny z normą PN-ISO 9001-2008, potwierdzonym otrzymanym przez szkołę certyfikatem, wydanym przez LLOYD`S REGISTER QUALITY ASSURANCE oraz certyfikat zachodniopomorskiego kuratora oświaty "ZACHODNIOPOMORSKA SZKOŁA JAKOŚCI".

Szczególną rolę w kształceniu praktycznym spełniają w Zespole Szkół Morskich praktyki morskie, które to nasi uczniowie odbywają na statkach szkoleniowych Akademii Morskiej w Gdyni i Szczecinie, na promach w Polskiej Żegludze Bałtyckiej (promy kursujące do Szwecji i Danii), Polskiej Żegludze Morskiej oraz indywidualnie u armatorów zagranicznych.

Uczniowie mieszkają w pokojach 1- i 2-osobowych. Poza pokojami mieszkalnymi na każdym piętrze znajdują się: dwa węzły sanitarne, podręczna kuchnia, sala telewizyjna, świetlica zajęciowa.
Każdy mieszkaniec internatu może korzystać z: sali internetowej, sali bilardowej, zajęć siłowych, zajęć bokserskich, zajęć siatkarskich, wycieczek rowerowych.

Info: na podst. materiałów ZSM

Fot. ZSM


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Środa [15.02.2012, 22:58:20] • [IP: 80.245.182.***]

W przyszłości i tak pracodawcy zatrudniać będą osoby które rzeczywiście coś potrafią. Pzdr.

Gość • Środa [15.02.2012, 22:34:59] • [IP: 80.245.182.***]

Dzięki wielkie w końcu jakiś konkret. Nawiązując do Mieszka, śmieszne jest dla mnie wywyższanie się uczniów tegoż liceum nad uczniami z technikum, gdzie adepci taki szkół jak np. ZSM mają ten sam zakres przedmiotów ogólnych z dodatkowymi przedmiotami zawodowymi, które również nie należą do najłatwiejszych.

Gość • Środa [15.02.2012, 08:09:02] • [IP: 77.253.149.**]

Wszyscy wypisują paskudne głupoty, jest to większość debili, która szkoły nie ukończyła, myśląc, ze to będzie park rozrywki- a tu zdziwienie, ze trzeba się czegoś nauczyć. Po szkole masz zwykłego Os'a (marynarza) Może po szkole starać się o 3 oficera, jednak musisz wypływać 12 miesięcy praktyki na morzu (oczywiście już beda Ci za to płacić, pensja zwykłego Os'a sięgająca ok 1500$, zależy gdzie sie wkrecisz) w ciągu dwóch lat. Stajesz przed urzędem morskim, zdajesz egzamin i masz oficera. Dla człowieka w wieku 20 lat, który kończy szkołe morską zarabiać około 5000 zł to jest coś dobrego. Ciekawe czy ktoś po tym zacnym i jakże wspaniałym mieszku będzie tyle zarabiał? Hm, chyba nie. Pozdrawiam.

Gość • Środa [15.02.2012, 00:49:03] • [IP: 80.245.182.***]

..Ludzie jestem w tej szkole i mógłbym się w końcu dowiedzieć od jakiejś kompetentnej osoby w temacie, co będę miał po tej szkole jeśli chciałbym związać sie w przyszłości z pracą na morzu? Gdyż często w odpowiedzi od nauczycieli na to pytanie nie uzyskuje konkretnej satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Gość • Piątek [10.02.2012, 22:46:46] • [IP: 109.69.95.**]

Do poprzednika: Widac masz stare informacje. Szkola ta ksztalci na poziome operacyjnym wg konwencji STCW. Dlatego do uzyskania dyplomu oficera wachtowego potrzeba wyplywanych 12 miesiecy i nie trzeba przelatywac kolejnych stopni czy tez isc na studia. Ale tytul inzyniera zawsze sie przydaje. Co do tytulu marynarza, w Polsce aby uzyskac dyplom OS'a (marynarza wachtowego) potrzebujesz miec wyplywane jedynie 2 miesiace i ukonczony pierwszy rok. Zanim cos napiszesz dowiedz sie jakie sa realia

Gość • Piątek [10.02.2012, 19:25:56] • [IP: 92.42.117.***]

Co to za szkoła, jeśli absolwent z tytułem technika nawigatora posiada tylko uprawnienia marynarza i pragnąc stać się wachtowym musi pracować jako marynarz 24 miesiące następnie jako starszy marynarz 24 miesiące a następnie musi iść na kurs tak samo jak człowiek po wieczorowej szkole średniej o specjalności pisania wierszy, który przypadkowo znalazł pracę na morzu i tak pozostało. Pracuję na morzu i w mojej firmie jest 27 letni kapitan żeglugi wielkiej. Ta szkoła to relikt zeszłych czasów. Mam syna i nigdy go tam nie poślę jeśli będzie chciał pracować na morzu. To jest nieporozumienie, i szkoda mi tych absolwentów, którzy nie posiadają oprócz tytułu technika, jakichkolwiek uprawnień żeglugowych. W Danii marynarzem można zostać w wieku 18 lat po odbyciu karnej wysyłki w ramach resocjalizacji jako nieletni. Pozdrowienia dla ludzi morza

Gość • Czwartek [09.02.2012, 23:56:01] • [IP: 109.69.95.**]

"Wy na akademii sie nazywacie studentami ? Przykre, ale tak to jest ze nawet najniżej położona poprzeczka do kogoś kto nigdy nie miał jej wyżej jest nie do przeskoczenia " odezwal sie jakis pajac co pewnie siedzi na us albo gdzies i narzeka ze ma 6 zaliczen ;] przyjdz na AM i zalicz 25 przedmiotow wtedy pogadamy ;]

Gość • Czwartek [09.02.2012, 18:25:57] • [IP: 195.117.222.*]

Narzekacie na nauczycieli bo wam się uczyć nie chce wiem bo to samo miałem ale tak naprawdę poziom nauczania tej szkoły spadł i to bardzo nie wymaga się już tyle co kiedyś.

Rysio z Klanu • Czwartek [09.02.2012, 16:57:56] • [IP: 195.117.222.***]

Ja chętnie z tą blondi bym zatańczył a potem kolacja we dwoje...

Gość • Czwartek [09.02.2012, 14:16:02] • [IP: 178.235.213.***]

Wy na akademii sie nazywacie studentami ? Przykre, ale tak to jest ze nawet najniżej położona poprzeczka do kogoś kto nigdy nie miał jej wyżej jest nie do przeskoczenia

Gość • Czwartek [09.02.2012, 13:44:48] • [IP: 92.42.119.***]

To nie jest nagonka na nauczycieli czy nauczycielke w tym wypadku ! jest taka prawda, że ta szkoła to jeden reżim to nie sztuka walić jedynki za jedynką, sztuka jest nauczyć czegoś sposobem, zachętą . Skończyłem tą szkołę dwa lata temu z wielkim trudem i nie dlatego ze mi sie nie chciało !tylko dlatego że nauczyciele (nie wszyscy) pokazać swoją władzę nad uczniem. Tylko co nie którzy nie zastanowia się, że pełno pał w jednej klasie to nie znaczy o uczniu LECZ O NAUCZYCIELU JAK NAUCZA. JA JEDNAK ODRADZAM TĄ SZKOLĘ, NAPRAWDĘ JEST CIEŻKO. ..

Gość • Czwartek [09.02.2012, 13:08:31] • [IP: 89.174.73.**]

Konczyłem tą szkołę wieki temu bo 1988 roku/Przejeżdżam obok dość często.byłem również 5 lat temu na zjeżdzie absolwentów.Niestety z przykrością muszę stwierdzić że brak postępu.Oczywiście w zawodzie wyuczonym nie pracuję bo bym z głodu zdechł.Strata czau ale mile wspominam młodość w internacie. seks.używki.Pozdrawiam byłego dyrektora Czesława H.panią R.Bożenę M.Dziękuję szkole za pierwsze kontaktyZa dzikie wakacje i nerwy w ubikacji

Gość • Czwartek [09.02.2012, 11:32:07] • [IP: 87.205.68.***]

Lata temu w Mieszku Polonistka też chciała oblać pół klasy, odpuściła dopiero jak pozostali zrezygnowali z matury. Sama pisałam rezygnację, bo miała bym na sumieniu innych. Pozdrawiam Panią K...-P... wtedy była Dyrektorem to też dzięki niej.

Gość • Czwartek [09.02.2012, 11:14:21] • [IP: 109.69.95.**]

jak czytam te komentarze to smiac mi sie chce... szkola jest bardzo dobra, rygor jest bo nosisz w niej mundur a mundur zobowiazuje. Co moze wedlug was lepiej isc do smiesznego mieszka i potem stac na kasie w netto lub biedronce? Szkola ksztalci na poziomie operacyjnym, czyli takim samym jak Akademia Morska. Praktyki mozesz robic rowniez na promach z Unity Line nawet 2 razy wiec wtedy do ksiazeczki zeglarskiej masz wpisane razem z darem mlodziezy 4 miesiace (ale promy licza 21 dni zamiast 14). Po jej skonczeniu mozesz sie udac na nadzorowana praktyke bez potrzeby pojscia na studia. A praktyki z technikum licza sie na Akademi, wiem bo sam teraz tak mam :)

Gość • Środa [08.02.2012, 21:48:32] • [IP: 178.235.213.***]

6 miesiecy hahaahhahah dobre sobie :)

Gość • Środa [08.02.2012, 20:22:18] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Środa [08.02.2012, 12:14] • [IP: 93.94.190.***] Jakbyś nieuku przyłożył się do nauki to byś zdał, za friko nie ma juz nic.

Gość • Środa [08.02.2012, 20:21:08] • [IP: 92.42.116.***]

Podejście to 'natargać na dwa' a trzeba miec 6 miesięcy nadzorowanej praktyki i zdany egzam zawodowy. Wiem bo już mam tą szkołę za sobą.

Gość • Środa [08.02.2012, 19:23:40] • [IP: 88.156.235.**]

Co by tam nie gadać, to każdy może zostać takim nie przymierzając Bruździńskim. Żołnierz nosi w plecaku buławę marszałkowską, a taki marynarski uczeń, to może nawet kotwicę. Szkoda tylko że nam się flota tak skiepściła, że wielu szuka pracy u zagranicznych armatorów...

Gość • Środa [08.02.2012, 19:14:00] • [IP: 80.245.178.**]

totalne bzdury praktyki tylko na darze młodzieży, ogółem 2 miesiące przez 4 lata, żeby być oficerem trzeba mieć 12 miesięcy wypływane. Po tej szkole można jedynie uzyskać mar. wachtowego lecz zaden armator nie chce po tej szkole zatrudniać bo za mało praktyki szkoła oferuje.Informacje są na podstawie mojego syna który skonczył tą szkołe.

Gość • Środa [08.02.2012, 19:12:09] • [IP: 178.235.213.***]

Szkoła jak szkołą jak chcesz isc na studia inne niż Akademia morska to nie warto. . Na 1 roku studiów musiałem nauczyć się wszystkiego od zera a podejscie" byle na 2" to hasło nr.1 w tej szkole.

Gość • Środa [08.02.2012, 19:00:11] • [IP: 178.37.169.**]

Co tu szanowac ? Ta Paini potrafi w ciagu jednego miesiaca udupic czlowieka do konca roku. .. To zandarm a nie nauczyciel. ..

Szejk • Środa [08.02.2012, 18:18:41] • [IP: 80.245.187.***]

Chylę czoła! Owszem, Jest wymagającym nauczycielem, ale zauważmy że P. Blondyneczce głównie chodzi o zachowanie uczniów. Za złe zachowanie jak można się domyślić wymierza aż nadto wysoką karę, co dla mnie samego jest dużą przesadą z jej strony. Może i jest trochę za sroga, oraz mściwa, ale taki właśnie ma sposób na swych uczniów. Uszanujmy to... pozdr.

scouser • Środa [08.02.2012, 18:09:18] • [IP: 93.94.190.***]

Pani Paszkowska (blondyneczka) jest w porządku. Próbuje coś wyciągnąć z uczniów... Najlepiej, żeby na lekcjach nic nie robić, a potem być tumanem do końca życia i nawet po polsku nie umieć się wypowiadać, a co dopiero po angielsku. Nie rozumiem nagonki. Po prostu wymagająca jest, chcąca nauczyć, oby więcej takich nauczycieli.

Gość • Środa [08.02.2012, 15:44:04] • [IP: 92.42.119.***]

SZKOŁA MOŻE JEST I DOBRA, LECZ SŁABY UCZEŃ DŁUGO W NIEJ NIE POCIĄGNIE !

Gość • Środa [08.02.2012, 15:39:07] • [IP: 92.42.119.***]

I niestety odradzam tą szkołę ! może jest tak jak piszą ale ! niektórzy nauczyciele to. ... i nie popuszczą bo uważają, że ich przedmiot jest najważniejszy. Uczeń ze srednią oceną lub słaby to niech się nie wybiera tam, bo obleje rok. Rygor jak w wojsku ! A kto już jest w tej szkole to ciągnie bo ciągnie. Poza tym gdzie tu w Ś-ciu iść do szkoły ! Co do tej pani blondynki to raczej musicie znać dobrze j. angielski bo też pala goni pałę i nie trzeba być gamoniem, wiec nie jest taka fajna ! i sympatyczna też nie jest.

Oglądasz 1-25 z 38
■ Uwaga! Klub brydżowy przyjmie chętnych. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i soboty, od 16.20 do 20.20. Żadnych opłat. Kontakt telefoniczny 603-373-617 ■ 81-letni pan Bolesław nie chce biernie czekać na śmierć. W maju mieszkaniec naszego miasta otrzymał z MOPR odmowę dofinansowania turnusu rehabilitacyjnego. I nie wytrzymał. Do przewodniczącego rady miejskiej wysłał pismo ze skargą na dyrektor MOPR, Gabrielę Poniedziałek -Petruk. Uważa, że jest permanentnie pomijany w przyznawaniu pieniędzy na rehabilitację. Innego zdania jest MOPR ■ Beata Olszewska odnośnie próby wysadzenia kamienicy: Ustaliliśmy powody ich obecności podczas wtorkowej nocy na klatce schodowej przy ulicy Piłsudskiego, dotyczyły one spraw rodzinnych ■ Druga Runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w Świnoujściu. W weekend 25-26 czerwca w Świnoujściu odbędzie się druga runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. W pierwszych ogólnopolskich żeglarskich rozgrywkach ligowych udział bierze trzynaście klubów sportowych z całego kraju. Łącznie w sezonie odbędą się cztery rundy w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie, które wyłonią, pierwszego w dziejach polskiego żeglarstwa, Klubowego Mistrza Polski. ■ Księżniczka z Arktyki już jest: pierwsza „spotowa” dostawa LNG w Świnoujściu. W sobotę 25 czerwca br. do Terminalu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu przypłynął metanowiec Arctic Princess. Norweski statek dostarczy około 140 000 metrów sześc. skroplonego gazu ziemnego. To kolejny kierunek, poza katarskim, z którego LNG jest sprowadzany do Polski. ■ W niemal całym kraju temperatura maksymalna powietrza osiągnie i przekroczy 30°C ■ W biały dzień wandale zniszczyli i okradli publiczną toaletę! W ciągu pięciu dni nieznani dotąd sprawcy dwukrotnie włamali się do automatycznej publicznej toalety, która stoi przy placu zabaw przy ulicy Malczewskiego. Za pierwszym razem zniszczyli zamek przy automacie wrzutowym i kasetce, do której trafiały pieniądze. W miniony poniedziałek, gdy nie mogli sobie poradzić z samym zamkiem, wyrwali cały moduł z kasetką i automatem wrzutowym na monety ■ OSiR po naszej interwencji proponuje optymalne godziny otwarcia! Pływalnia ma być czynna od 10.00 do 18.00 ■ Na 11 Listopada runęło drzewo! Cud, że nikomu nic się nie stało! ■ Na cmentarzu dostawili kolejne stojaki z przyrządami do pielęgnacji grobów! Konewki, szufle, szczotki i łopatki zupełnie za darmo. Trzy dodatkowe ogólnodostępne stojaki z przyrządami do pielęgnacji grobów i terenu wokół nich stanęły na cmentarzu komunalnym przy ulicy Karsiborskiej. W tej chwili jest ich już pięć. Ustawienie kolejnych planowane jest na wiosnę. Przypomnijmy. Pierwsze takie stojaki pojawiły się w marcu tego roku. Są na nich konewki, szufle, szczotki, grabie, łopatki. Osoby opiekujące się grobami najbliższych mogą skorzystać ze sprzętu za darmo. Taki sam stojak stanął również na cmentarzu w Przytorze – Łunowie ■ Ministranci rywalizowali w piłkę nożną! 18 czerwca br. odbył się turniej ministrantów w piłkę nożną w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Rozpoczęliśmy Mszą św. o godzinie 9:00 w naszym kościele parafialnym ■ Cyrk Korona wystąpi w Świnoujściu! Największy w Polsce Cyrk Korona zaprezentuje w Świnoujściu nowy spektakl tematyczny pt. "ODWIEDZINY U RODZINY" z międzynarodową obsadą artystów. Na arenie zaprezentują się aktorzy z Polski, Włoch, Brazylii, Anglii, Czech, Szkocji, Hiszpanii oraz Kuby! Wśród atrakcji m.in: pokaz papug latających nad głowami publiczności, charyzmatyczny linoskoczek, rewia koni, żonglerzy, ekwilibryści, napowietrzne akrobacje, dromadery, zebry, wielbłądy, lamy, psy oraz zwierzęta z cyrkowej farmy. O dobry humor widzów dbają - Mr.Chap z Polski oraz clown Gino z Włoch ■ Nam świnoujścianom trudno wyobrazić sobie Dni Morza bez oddania hołdu Tym, którzy nie powrócili z morza. Uczczenie Ich pamięci, to nie tylko tradycja, ale przede wszystkim nasz obowiązek. I tak też będzie w tym roku. Ale Dni Morza to oczywiście również dobra wspólna zabawa nas, którzy na co dzień mieszkamy i związani jesteśmy z morzem oraz gości, którzy odwiedzają nasze miasto w tym okresie. ■ Pan Dariusz prosi naszych Czytelników o pomoc! W bloku przy ulicy 11 Listopada 3d błąkał się kotek. Kociak najprawdopodobniej uciekł swojemu właścicielowi. Nasz Czytelnik próbował znaleźć właściciela kici. Niestety podjęte próby okazały się nieskuteczne. Pan Dariusz postanowił więc umieścić kotka w świnoujskim schronisku. ■ Ksiądz prałat Kazimierz Sasadeusz obchodził 50 lecie posługi kapłańskiej! Najpierw pracował w Rzepinie, a po pewnym czasie biskup skierował go do Szczecina. Pracę w Świnoujściu rozpoczął od wspólnoty w Przytorze. To była pierwsza samodzielna parafia, administrowana przez księdza Kazimierza. Potem, przez trzy lata pracował w Łobzie. W 1988 na wiele lat trafił jako proboszcz do wspólnoty Chrystusa Króla w Świnoujściu. Ten okres zapisał się szczególnie w życiu księdza Kazimierza. Dziś, już jako ksiądz senior, właśnie tu obchodził uroczystość 50-lecia swojego kapłaństwa.Za dotychczasowe lata i dalsze łaski modlili się licznie zgromadzeni parafianie i zacni goście ■ Mamy gazoport imienia Lecha Kaczyńskiego! Na uroczystościach najważniejsze osoby w państwie! Już od dzisiaj gazoport w Świnoujściu będzie nosił imię tragicznie zmarłego w Smoleńsku, prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego! W uroczystościach wzięły udział najważniejsze osoby w państwie, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele, premier Beatą Szydło, Jarosławem Kaczyńskim oraz ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem, ministrem spraw wewnętrzych Mariuszem Błaszczakiem oraz ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim. Na uroczystościach nie mogło zabraknąć prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza. Ceremonia rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00. Jak pierwszy do zgromadzonych gości przemówił prezes PiS-u. ■ Wodecki śpiewał o golasach w Chałupach, a my mieliśmy Lubiewo. Jest taka mała stacyjka „Lubiewo”, koło Międzyzdrojów, na której mało kto teraz wysiada czy wsiada do pociągu. Pod koniec lata 2015 r. zrobiłem tam zdjęcia – pisze znany świnoujski fotograf Andrzej Ryfczyński ■ Za zdrowy tryb życia możesz zostać nagrodzony! GIS i PTH ogłasza konkurs Oddal to, w którym łączna wartość nagród wynosi 10.000 zł! Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu informuje, że w dniach 31 maja i 1 czerwca został ogłoszony konkurs Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Polskiego Towarzystwa Higienicznego pt. „Oddal to” ■ Długo wyczekiwana trzecia karetka, dzisiaj po godzinie 15.00, zjechała z promu. Nowy mercedes sprinter 319 CDI, kosztował ponad 500 tysięcy i będzie służył jako karetka specjalistyczna. Jak mówi Leszek Waga z pogotowia ratunkowego w Świnoujściu - nowa karetka zostanie włączona do eksploatacji już jutro, ponieważ musi zostać uzupełniona między innymi w medykamenty, kroplówki oraz butle z tlenem. Zobacz film z prezentacji wnętrza nowej karetki oraz sprzętu, który znalazł się na jej pokładzie ■ Strażacy z Warszowa ocalili dwie krowy, które wpadły do Wielkiej Strugi! W akcji pomogli mieszkańcy! Niedzielne popołudnie okazało się mało szczęśliwe dla dwóch krów, które wpadły do kanału wodnego przy ulicy Zalewowej w Łunowie. Głośne muczenie dochodzące z trzcin, usłyszeli prawdopodobnie mieszkańcy będący w pobliżu Tawerny Kotwica. Na pomoc uwięzionym zwierzętom ruszyli strażacy z Warszowa ■ Na drodze krajowej numer 3 doszło do wypadku. Na wysokości Wolina zderzyły się dwa samochody ciężarowe oraz bus ■ Mecze Euro można oglądać na wielkim ekranie na plaży w Heringsdorfie! ■ Uczniowie z Poznania na ORP Poznań. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 im. ORP Poznań z Poznania odwiedzili swojego patrona w Porcie Wojennym w Świnoujściu ■ Włamywacz chciał wymordować lokatorów łomem! Mieszkańcy domu przy ulicy Krzywej, cudem uniknęli śmierci barykadując się w pokoju na piętrze! Zobacz film! Do tej pory gdy opowiada co zdarzyło się w nocy z czwartku na piątek, jego ręce trzęsą się, a po czole spływa pot. Jeden z mieszkańców zgłosił się do nas, aby opowiedzieć, jak wraz z innymi lokatorami, cudem uniknęli śmierci z rąk gotowego na wszystko włamywacza. Po godzinie 3.00, do domu przy ulicy Krzywej, włamał się mężczyzna. Dźwięki podważania drzwi balkonowych, obudziły jednego z lokatorów. Gdy włamywacz zorientował się że został nakryty, postanowił rozprawić się z lokatorami. Wtedy rozpoczęła się walka o życie... Właściciel domu wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 euro za wskazanie sprawcy włamania ■ Legenda polskiego rapu- Liroy wspiera talent nowej gwiazdy ze Świnoujścia! Legenda polskiego rapu- Liroy wspiera talent nowej gwiazdy ze Świnoujścia! ■ Terminal LNG w Świnoujściu będzie nosić imię Lecha Kaczyńskiego! Już 18 czerwca odbędzie się wielka uroczystość! ■ Zniknie ostatnie 600 metrów wstydu! Pieniądze na remont odcinka drogi E65 wyłoży miasto! ■ Trener siatkarzy o brązowym medalu Mistrzostw Polski: Z trzeciego miejsca cieszyliśmy się jakbyśmy zostali mistrzami olimpijskimi! Jak smakuje sukces? Doskonale o tym wiedzą młodzi siatkarze Maratonu, którzy na początku maja na Mistrzostwach Polski Kadetów wywalczyli brązowe medale! To wielki sukces świnoujskiej siatkówki! Dzięki wytrwałości i wspaniałej grze do ostatniej piłki świnoujścianie stanęli na podium Mistrzostw Polski Kadetów w Człuchowie ■ Stanął w obronie koleżanek i prawie przepłacił to życiem! 26-latek został zaatakowany w Parku Chopina butelką po piwie! ■ Ćwiczenia Anakonda! Okręty 8. Flotylli Obrony Wybrzeża postawiły zagrodę minową na Bałtyku. Grupa okrętów złożona z trałowców oraz okrętu transportowo-minowego zrealizowała kolejne epizody ćwiczenia Anakonda-16. Na wodach Zatoki Pomorskiej, dzisiaj w nocy (środa, 8 czerwiec) postawiono zagrodę minową ■ Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów! Przeżyli ze sobą ponad pół wieku! W Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się wyjątkowa uroczystość. We wtorek pięć par obchodziło jubileusz złotych i diamentowych godów. Prezydent wręczył wszystkim parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie ■ Przy Piłsudskiego zapaliło się drzewo! Strażaków ubiegł jeden z mieszkańców! Przed godziną 14.00, dym wydobywający się z drzewa stojącego przy ulicy Józefa Piłsudskiego, zauważył jeden z mieszkańców. Mężczyzna zadzwonił na straż pożarną, a w oczekiwaniu na przyjazd jednostki, przystąpił do gaszenia. ■ Pechowe skrzyżowanie znów zbiera żniwo! Tym razem peugeot uderzył w chryslera! Skrzyżowanie ulicy 11 Listopada z ulicą Kołłątaja, nie należy do najbezpieczniejszych. Przekonał się o tym we wtorkowy poranek kierowca peugeota, który jadąc ulicą 11 Listopada, chciał skręcić w ulicę Kołłątaja. Kierowca volkswagena ze względu na czerwone światło oraz sznur samochodów na lewym pasie ulicy 11 Listopada, zatrzymał się, ustępując kierowcy peugeota. Gdy niebieski samochód rozpoczął manewr skrętu, uderzył w jadącego prawym pasem chryslera. ■ W tym roku będziemy mogli podziwiać latarnię morską wraz z żaglówką! Artyści kończą już swoje dzieło! Co roku najlepsi artyści zajmujący się tworzeniem rzeźb z piasku, przyjeżdżają na wyspę Uznam, aby wziąć udział w Festiwalu Rzeźb Piaskowych. Tradycją stało się już to, że tworzą także rzeźbę przy promenadzie w Świnoujściu, która ma za zadanie umilić spacery i zachęcić do odwiedzenia wystawy. Jak się okazuje, w tym roku rzeźbiarze stworzyli latarnię morską oraz przepływająca na jej tle żaglówkę z herbem Świnoujścia! ■ Żeglarski festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Żeglarski festyn rodzinny odbył się w Międzyszkolnym Ośrodku Sportów Wodnych przy Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu na Przystani Żeglarskiej w Łunowie w dniu 4 czerwca 2016 r. Festyn był połączony z otwarciem sezonu żeglarskiego 2016. Na tę uroczystość przybyły władze miasta w osobach: w-ce przewodniczący Rady Miasta p. Ryszard Teterycz i przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta p. Waldemar Buczyński ■ Zderzenie dwóch aut dostawczych na skrzyżowaniu. Kierowca fiata w szpitalu! ■ W 8. Flotylli Obrony Wybrzeża Wolno czytać! Wojskową bibliotekę odwiedziło blisko 100 osób! W sobotę, 4 czerwca, 1067 bibliotek z całego kraju wzięło udział w akcji "Noc bibliotek". Do akcji tej przyłączyła się również biblioteka działająca w Klubie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Wojskową bibliotekę odwiedziło blisko 100 osób. ■ Mężczyzna poszukiwany przez 8 prokuratur w całym kraju wpadł w ręce świnoujskich policjantów. Stróże prawa znaleźli go podczas interwencji na balkonie, gdzie drzemał, mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. 38-latek ukrywał się przed organami ścigania przez ponad rok. ■