POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [08.02.2012, 11:21:04] • Świnoujście

Szkoła Morska czeka

Szkoła Morska czeka

fot. ZSM

To oferta dla absolwentów gimnazjów. Zespół Szkół Morskich rozpoczyna nabór do technikum Morskiego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W 4-letnim technikum można zdobyć zawody:

- technik nawigator morski

- technik mechanik okrętowy (tylko dla chłopców0

- technik logistyk

- technik informatyk

- technik analityk

Natomiast 3-letnia wielozawodowa szkoła zasadnicza kształci w kierunku:

- mechanik – monter maszyn i urządzeń

- mechanik pojazdów samochodowych

Zainteresowani przyjęciem do szkoły mogą pobrać odpowiedni druk podania na stronie internetowej zespołu szkół lub odebrać w sekretariacie szkoły. Do podania należy dołączyć;

- zaświadczenie lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki wybranego zawodu (skierowanie można otrzymać w sekretariacie szkoły)

- 4 fotografie

- kopię świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach testów (potwierdzone przez dyrektora szkoły)

- kartę zdrowia

- umowę o praktyczną naukę zwodu (tylko mechanik pojazdów samochodowych)

Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły przy ul. Jana Sołtana 2 w Świnoujściu, tel. 91 321 62 87, fax 91 321 61 00 oraz www.zsm.uznam.pl, e-mail: sekretariat@zsm.uznam.net.pl

Programy nauczania obowiązujące w Technikum Morskim zgodne są z wymogami znowelizowanej konwencji STCW 78/95. Gwarantuje to uznawanie świadectwa ukończenia szkoły poza granicami kraju.

Szkoła posiada bogato wyposażoną skomputeryzowaną bibliotekę i czytelnię, pracownie komputerowe, laboratorium chemiczne, nawigacyjne i mechaniczne, salę gimnastyczną i boiska szkolne.


Od 1960 roku szkoła kultywuje tradycje morskie, co przejawia się m.in. w obowiązkowym umundurowaniu, uroczystym ślubowaniu klas pierwszych, czy aktywnej i efektywnej działalności Ligi Morskiej.

nowoczesna i rozwojowa. Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę oraz bogato wyposażone zaplecze umożliwiające nauczanie w oferowanych zawodach. Szkoła nasza plasuje się w czołówce rankingu techników województwa zachodniopomorskiego wg. www.perspektywy.pl

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu jest jedyną szkołą morską ponadgimnazjalną w Polsce posiadającą certyfikat Urzędu Morskiego zgodny z międzynarodową konwencją STCW, do prowadzenia szkolenia na poziomie operacyjnym żeglugi międzynarodowej w dziale pokładowym i maszynowym, to jest do stopnia oficera wachtowego.

Uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mogą według własnego uznania uczestniczyć w wielu formach zajęć pozalekcyjnych: sportowych (w tym żeglarstwa), przedmiotowych, literackich, komputerowych, modelarskich.

Jakość kształcenia w ZSM jest gwarantowana przez system jakości zgodny z normą PN-ISO 9001-2008, potwierdzonym otrzymanym przez szkołę certyfikatem, wydanym przez LLOYD`S REGISTER QUALITY ASSURANCE oraz certyfikat zachodniopomorskiego kuratora oświaty "ZACHODNIOPOMORSKA SZKOŁA JAKOŚCI".

Szczególną rolę w kształceniu praktycznym spełniają w Zespole Szkół Morskich praktyki morskie, które to nasi uczniowie odbywają na statkach szkoleniowych Akademii Morskiej w Gdyni i Szczecinie, na promach w Polskiej Żegludze Bałtyckiej (promy kursujące do Szwecji i Danii), Polskiej Żegludze Morskiej oraz indywidualnie u armatorów zagranicznych.

Uczniowie mieszkają w pokojach 1- i 2-osobowych. Poza pokojami mieszkalnymi na każdym piętrze znajdują się: dwa węzły sanitarne, podręczna kuchnia, sala telewizyjna, świetlica zajęciowa.
Każdy mieszkaniec internatu może korzystać z: sali internetowej, sali bilardowej, zajęć siłowych, zajęć bokserskich, zajęć siatkarskich, wycieczek rowerowych.

Info: na podst. materiałów ZSM

Fot. ZSM


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Środa [15.02.2012, 22:58:20] • [IP: 80.245.182.***]

W przyszłości i tak pracodawcy zatrudniać będą osoby które rzeczywiście coś potrafią. Pzdr.

Gość • Środa [15.02.2012, 22:34:59] • [IP: 80.245.182.***]

Dzięki wielkie w końcu jakiś konkret. Nawiązując do Mieszka, śmieszne jest dla mnie wywyższanie się uczniów tegoż liceum nad uczniami z technikum, gdzie adepci taki szkół jak np. ZSM mają ten sam zakres przedmiotów ogólnych z dodatkowymi przedmiotami zawodowymi, które również nie należą do najłatwiejszych.

Gość • Środa [15.02.2012, 08:09:02] • [IP: 77.253.149.**]

Wszyscy wypisują paskudne głupoty, jest to większość debili, która szkoły nie ukończyła, myśląc, ze to będzie park rozrywki- a tu zdziwienie, ze trzeba się czegoś nauczyć. Po szkole masz zwykłego Os'a (marynarza) Może po szkole starać się o 3 oficera, jednak musisz wypływać 12 miesięcy praktyki na morzu (oczywiście już beda Ci za to płacić, pensja zwykłego Os'a sięgająca ok 1500$, zależy gdzie sie wkrecisz) w ciągu dwóch lat. Stajesz przed urzędem morskim, zdajesz egzamin i masz oficera. Dla człowieka w wieku 20 lat, który kończy szkołe morską zarabiać około 5000 zł to jest coś dobrego. Ciekawe czy ktoś po tym zacnym i jakże wspaniałym mieszku będzie tyle zarabiał? Hm, chyba nie. Pozdrawiam.

Gość • Środa [15.02.2012, 00:49:03] • [IP: 80.245.182.***]

..Ludzie jestem w tej szkole i mógłbym się w końcu dowiedzieć od jakiejś kompetentnej osoby w temacie, co będę miał po tej szkole jeśli chciałbym związać sie w przyszłości z pracą na morzu? Gdyż często w odpowiedzi od nauczycieli na to pytanie nie uzyskuje konkretnej satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Gość • Piątek [10.02.2012, 22:46:46] • [IP: 109.69.95.**]

Do poprzednika: Widac masz stare informacje. Szkola ta ksztalci na poziome operacyjnym wg konwencji STCW. Dlatego do uzyskania dyplomu oficera wachtowego potrzeba wyplywanych 12 miesiecy i nie trzeba przelatywac kolejnych stopni czy tez isc na studia. Ale tytul inzyniera zawsze sie przydaje. Co do tytulu marynarza, w Polsce aby uzyskac dyplom OS'a (marynarza wachtowego) potrzebujesz miec wyplywane jedynie 2 miesiace i ukonczony pierwszy rok. Zanim cos napiszesz dowiedz sie jakie sa realia

Gość • Piątek [10.02.2012, 19:25:56] • [IP: 92.42.117.***]

Co to za szkoła, jeśli absolwent z tytułem technika nawigatora posiada tylko uprawnienia marynarza i pragnąc stać się wachtowym musi pracować jako marynarz 24 miesiące następnie jako starszy marynarz 24 miesiące a następnie musi iść na kurs tak samo jak człowiek po wieczorowej szkole średniej o specjalności pisania wierszy, który przypadkowo znalazł pracę na morzu i tak pozostało. Pracuję na morzu i w mojej firmie jest 27 letni kapitan żeglugi wielkiej. Ta szkoła to relikt zeszłych czasów. Mam syna i nigdy go tam nie poślę jeśli będzie chciał pracować na morzu. To jest nieporozumienie, i szkoda mi tych absolwentów, którzy nie posiadają oprócz tytułu technika, jakichkolwiek uprawnień żeglugowych. W Danii marynarzem można zostać w wieku 18 lat po odbyciu karnej wysyłki w ramach resocjalizacji jako nieletni. Pozdrowienia dla ludzi morza

Gość • Czwartek [09.02.2012, 23:56:01] • [IP: 109.69.95.**]

"Wy na akademii sie nazywacie studentami ? Przykre, ale tak to jest ze nawet najniżej położona poprzeczka do kogoś kto nigdy nie miał jej wyżej jest nie do przeskoczenia " odezwal sie jakis pajac co pewnie siedzi na us albo gdzies i narzeka ze ma 6 zaliczen ;] przyjdz na AM i zalicz 25 przedmiotow wtedy pogadamy ;]

Gość • Czwartek [09.02.2012, 18:25:57] • [IP: 195.117.222.*]

Narzekacie na nauczycieli bo wam się uczyć nie chce wiem bo to samo miałem ale tak naprawdę poziom nauczania tej szkoły spadł i to bardzo nie wymaga się już tyle co kiedyś.

Rysio z Klanu • Czwartek [09.02.2012, 16:57:56] • [IP: 195.117.222.***]

Ja chętnie z tą blondi bym zatańczył a potem kolacja we dwoje...

Gość • Czwartek [09.02.2012, 14:16:02] • [IP: 178.235.213.***]

Wy na akademii sie nazywacie studentami ? Przykre, ale tak to jest ze nawet najniżej położona poprzeczka do kogoś kto nigdy nie miał jej wyżej jest nie do przeskoczenia

Gość • Czwartek [09.02.2012, 13:44:48] • [IP: 92.42.119.***]

To nie jest nagonka na nauczycieli czy nauczycielke w tym wypadku ! jest taka prawda, że ta szkoła to jeden reżim to nie sztuka walić jedynki za jedynką, sztuka jest nauczyć czegoś sposobem, zachętą . Skończyłem tą szkołę dwa lata temu z wielkim trudem i nie dlatego ze mi sie nie chciało !tylko dlatego że nauczyciele (nie wszyscy) pokazać swoją władzę nad uczniem. Tylko co nie którzy nie zastanowia się, że pełno pał w jednej klasie to nie znaczy o uczniu LECZ O NAUCZYCIELU JAK NAUCZA. JA JEDNAK ODRADZAM TĄ SZKOLĘ, NAPRAWDĘ JEST CIEŻKO. ..

Gość • Czwartek [09.02.2012, 13:08:31] • [IP: 89.174.73.**]

Konczyłem tą szkołę wieki temu bo 1988 roku/Przejeżdżam obok dość często.byłem również 5 lat temu na zjeżdzie absolwentów.Niestety z przykrością muszę stwierdzić że brak postępu.Oczywiście w zawodzie wyuczonym nie pracuję bo bym z głodu zdechł.Strata czau ale mile wspominam młodość w internacie. seks.używki.Pozdrawiam byłego dyrektora Czesława H.panią R.Bożenę M.Dziękuję szkole za pierwsze kontaktyZa dzikie wakacje i nerwy w ubikacji

Gość • Czwartek [09.02.2012, 11:32:07] • [IP: 87.205.68.***]

Lata temu w Mieszku Polonistka też chciała oblać pół klasy, odpuściła dopiero jak pozostali zrezygnowali z matury. Sama pisałam rezygnację, bo miała bym na sumieniu innych. Pozdrawiam Panią K...-P... wtedy była Dyrektorem to też dzięki niej.

Gość • Czwartek [09.02.2012, 11:14:21] • [IP: 109.69.95.**]

jak czytam te komentarze to smiac mi sie chce... szkola jest bardzo dobra, rygor jest bo nosisz w niej mundur a mundur zobowiazuje. Co moze wedlug was lepiej isc do smiesznego mieszka i potem stac na kasie w netto lub biedronce? Szkola ksztalci na poziomie operacyjnym, czyli takim samym jak Akademia Morska. Praktyki mozesz robic rowniez na promach z Unity Line nawet 2 razy wiec wtedy do ksiazeczki zeglarskiej masz wpisane razem z darem mlodziezy 4 miesiace (ale promy licza 21 dni zamiast 14). Po jej skonczeniu mozesz sie udac na nadzorowana praktyke bez potrzeby pojscia na studia. A praktyki z technikum licza sie na Akademi, wiem bo sam teraz tak mam :)

Gość • Środa [08.02.2012, 21:48:32] • [IP: 178.235.213.***]

6 miesiecy hahaahhahah dobre sobie :)

Gość • Środa [08.02.2012, 20:22:18] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Środa [08.02.2012, 12:14] • [IP: 93.94.190.***] Jakbyś nieuku przyłożył się do nauki to byś zdał, za friko nie ma juz nic.

Gość • Środa [08.02.2012, 20:21:08] • [IP: 92.42.116.***]

Podejście to 'natargać na dwa' a trzeba miec 6 miesięcy nadzorowanej praktyki i zdany egzam zawodowy. Wiem bo już mam tą szkołę za sobą.

Gość • Środa [08.02.2012, 19:23:40] • [IP: 88.156.235.**]

Co by tam nie gadać, to każdy może zostać takim nie przymierzając Bruździńskim. Żołnierz nosi w plecaku buławę marszałkowską, a taki marynarski uczeń, to może nawet kotwicę. Szkoda tylko że nam się flota tak skiepściła, że wielu szuka pracy u zagranicznych armatorów...

Gość • Środa [08.02.2012, 19:14:00] • [IP: 80.245.178.**]

totalne bzdury praktyki tylko na darze młodzieży, ogółem 2 miesiące przez 4 lata, żeby być oficerem trzeba mieć 12 miesięcy wypływane. Po tej szkole można jedynie uzyskać mar. wachtowego lecz zaden armator nie chce po tej szkole zatrudniać bo za mało praktyki szkoła oferuje.Informacje są na podstawie mojego syna który skonczył tą szkołe.

Gość • Środa [08.02.2012, 19:12:09] • [IP: 178.235.213.***]

Szkoła jak szkołą jak chcesz isc na studia inne niż Akademia morska to nie warto. . Na 1 roku studiów musiałem nauczyć się wszystkiego od zera a podejscie" byle na 2" to hasło nr.1 w tej szkole.

Gość • Środa [08.02.2012, 19:00:11] • [IP: 178.37.169.**]

Co tu szanowac ? Ta Paini potrafi w ciagu jednego miesiaca udupic czlowieka do konca roku. .. To zandarm a nie nauczyciel. ..

Szejk • Środa [08.02.2012, 18:18:41] • [IP: 80.245.187.***]

Chylę czoła! Owszem, Jest wymagającym nauczycielem, ale zauważmy że P. Blondyneczce głównie chodzi o zachowanie uczniów. Za złe zachowanie jak można się domyślić wymierza aż nadto wysoką karę, co dla mnie samego jest dużą przesadą z jej strony. Może i jest trochę za sroga, oraz mściwa, ale taki właśnie ma sposób na swych uczniów. Uszanujmy to... pozdr.

scouser • Środa [08.02.2012, 18:09:18] • [IP: 93.94.190.***]

Pani Paszkowska (blondyneczka) jest w porządku. Próbuje coś wyciągnąć z uczniów... Najlepiej, żeby na lekcjach nic nie robić, a potem być tumanem do końca życia i nawet po polsku nie umieć się wypowiadać, a co dopiero po angielsku. Nie rozumiem nagonki. Po prostu wymagająca jest, chcąca nauczyć, oby więcej takich nauczycieli.

Gość • Środa [08.02.2012, 15:44:04] • [IP: 92.42.119.***]

SZKOŁA MOŻE JEST I DOBRA, LECZ SŁABY UCZEŃ DŁUGO W NIEJ NIE POCIĄGNIE !

Gość • Środa [08.02.2012, 15:39:07] • [IP: 92.42.119.***]

I niestety odradzam tą szkołę ! może jest tak jak piszą ale ! niektórzy nauczyciele to. ... i nie popuszczą bo uważają, że ich przedmiot jest najważniejszy. Uczeń ze srednią oceną lub słaby to niech się nie wybiera tam, bo obleje rok. Rygor jak w wojsku ! A kto już jest w tej szkole to ciągnie bo ciągnie. Poza tym gdzie tu w Ś-ciu iść do szkoły ! Co do tej pani blondynki to raczej musicie znać dobrze j. angielski bo też pala goni pałę i nie trzeba być gamoniem, wiec nie jest taka fajna ! i sympatyczna też nie jest.

Oglądasz 1-25 z 38
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na „Dzień Dziecka z Michałem Juszczakiewiczem”. To okolicznościowe spotkanie odbędzie się w dniu 2 czerwca 2016 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ W sobotę 28 maja przeprowadzona zostanie XXII edycja Biegu Abstynenta organizowanego wspólnie przez Klub Biegacza Jogging i Stowarzyszenie Trzeźwościowe HOL. Zapisy od 15.00, start o 16.00 spod pływalni. Trasa wiedzie plażą od pływalni do molo w Ahlbecku i z powrotem i liczy 8 km. Szczegóły w regulaminie na stronie www.jogging.republika.pl ■ Koło brydżowe Roberek przyjmie dziesięciu brydżystów. Spotkania: w poniedziałki, środy i soboty są bezpłatne. Kontakt pod numerem telefonu: 603-373-617. Zapraszamy ■
■ Deptak przy Bohaterów Września w nowym, wiosennym wydaniu! Piękne kwiaty umilą spacery przechodniom. Wyjątkowo słoneczny maj zachęcił przechodniów do wyjścia. Aby wiosenne spacery były bardziej przyjemne, miasto zadbało o więcej kolorów i przyjemnych zapachów na ulicach. Po posadzeniu kwiatów w Parku Zdrojowym, przyszedł czas na deptak przy ulicy bohaterów Września, gdzie sztuczne ozdoby zostały zastąpione żywymi kwiatami! ■ Pierwszy w Polsce masowy rzut rolką papieru, żonglerka Mieszko Włodarczyka i mecz Polska-USA! Takie rzeczy tylko na Wyspach Sportu! Zobacz film! Ponad 100 rolek papieru toaletowego poszybowało w niebo podczas meczu Polska-USA, który rozegrany został w czwartek przy muszli koncertowej! Atmosferę Wysp Sportu podgrzał także Mieszko Włodarczyk, dla którego żonglowanie nawet pięcioma piłkami naraz to żaden problem! ■ Ga-Ga Zielone Żabki zarechotały w Scenie! Takiego koncertu nie było od dawna! Zobacz film! Czy żaby mogą rechotać w rytmie pogo? Jak udowodnił zespół Ga-Ga Zielone Żabki, mogą, i idzie im to naprawdę nieźle! Podczas czwartkowego koncertu nie zabrakło ostrej muzyki, morderczych riffów ale także przemyślanych tekstów czy spokojnych, dających ochłonąć kawałków. Oprócz Ga-Ga Zielonych Żabek, na scenie zagościł zespół 747 ze Szczecina oraz Ekipa Funk Fighters! ■ W Świnoujściu zatrzymano aż czterech kierowców z promilami! W tym motocyklistę z blisko 2,7 promila! W ciągu minionych trzech dni świnoujscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich ściął hydrant, drugi przewrócił się na motocyklu, inny zaś kierował bez uprawnień i był poszukiwany przez sąd. Wszystkich czekają surowe konsekwencje prawne i finansowe ■ Nad zachodnią, centralną i częściowo północną i północno-wschodnią Polską możliwe są burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu o wydajności do 15-25 mm, opady gradu o średnicy do 1-3 cm oraz silniejsze podmuchy wiatru osiągające prędkość do 60-75 km/h ■ Pani Teresa mieszka przy ulicy Kołłątaja od wielu lat. Znają ją nie tylko sąsiedzi, ale także zwierzęta którymi się opiekuje i dba o to, aby miały codziennie rano świeżą wodę. Jak twierdzi miłośniczka zwierząt, każde zwierze musi mieć dostęp do wody, zwłaszcza gdy jest tak gorąco. Od pewnego czasu ktoś zaczął jednak wylewać wodę którą stawia Pani Teresa ■ Palił skręta przy policjancie! 20-letni obywatel Włoch i jego o rok starszy kolega, zostali zatrzymani! Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali dwóch obywateli Włoch w związku z posiadaniem przez nich narkotyków. Podczas patrolu pieszego stróże prawa zwrócili uwagę na charakterystyczną woń marihuany od mijających ich mężczyzn. Zatrzymanym grożą surowe konsekwencje karne ■ Serbowie zaproponowali funkcjonariuszom Straży Granicznej 1000 koron łapówki! Dwóch obywateli Serbii zatrzymali 22 maja w Świnoujściu miejscowi funkcjonariusze Straży Granicznej. Obaj mężczyźni przebywali w Polsce nielegalnie. Dodatkowo jeden z nich próbował wręczyć strażnikom granicznym łapówkę ■ Wybierasz się w podróż na długi weekend? Przeczytaj kilka bardzo ważnych rad od policjantów! Przed nami kolejny długi majowy weekend, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem. Zachodniopomorscy policjanci przypominają kilka zasad, które pozwolą każdemu bezpiecznie dotrzeć na miejsce i równie bezpiecznie spędzić tam czas. ■ Gdzieś rzucili nowy towar? Dość oryginalnym pomysłem na "zaparkowanie" wykazał się kierowca, który po prostu postawił samochód na chodniku przy ulicy Matejki. ■ Do tego dramatycznego zdarzenia doszło przy ulicy Piastowskiej. Bezmyślny właściciel na dwie godziny zamknął psa w samochodzie w pełnym słońcu! Według relacji świadków zdarzenia pies był wycieńczony, a z daleka można było usłyszeć głośne szczekanie. Z minuty na minutę jego stan się pogarszał. Tragedia wisiała w powietrzu. Na szczęście los biszkoptowego Goldena Retrievera nie był obojętny przechodzącemu obok samochodu mężczyźnie, który na miejsce natychmiast wezwał policję. To właśnie dzięki natychmiastowej reakcji przechodnia oraz interwencji policji nie doszło do tragedii. Policjantom udało się opuścić tylną szybę auta, dzięki czemu dostali się do psa ■ Samochód stoczył się z wjazdu do galerii Corso! O mały włos, a mogło dojść do tragedii... ■ Czesław Mozil: Takiej komedii w Polsce nie było! Zobacz film! Filmowcy znów w Świnoujściu! Tym razem w naszym mieście kręcone będą zdjęcia do pełnometrażowej komedii „Szkoła uwodzenia Czesława M.” Główną rolę w filmie zagra popularny muzyk, Czesław Mozil. To ma być prawdziwa komedia absurdu!- zapowiadają producenci filmu. Zdjęcia potrwają do końca maja. Już w czwartek o godzinie 19.00 na Basenie Północnym odbędzie się wielki koncert Czesława. Wydarzenie będzie rejestrowane na potrzeby filmu. Świnoujścianie będą mieli niepowtarzalną okazję, by zobaczyć jak od kuchni wygląda praca filmowców. Premiera komedii już w październiku tego roku ■ Policyjne zabezpieczenie eskapady Poker Runs Germany. Policjanci z posterunku wodnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zabezpieczali eskapadę superszybkich łodzi motorowych. 70 pojazdów z niemieckiego klubu motorowodnego Poker Runs Germany przepływało przez świnoujski Kanał Piastowski, Kanał Mieliński oraz Zalew Szczeciński. Stróże prawa dbali o porządek i bezpieczeństwo na wodzie. ■ Klub „Na Wyspie” doceniony w Szczecinie. Zachodniopomorską Wiosnę Poezji, której organizatorem jest szczeciński oddział Związku Literatów Polskich inaugurowaliśmy 21 marca jednocześnie w Książnicy Pomorskiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu, a jednym ze związków twórczych, które od początku czynnie włączyły się w organizację tego cyklu jest Klub Literaci „Na Wyspie” ze Świnoujścia. ■ Ryzykować życie dla umytego okna? Wystarczy stracić równowagę albo poślizgnąć się na parapecie, by domowe porządki zakończyły się tragedią. Jeden z naszych Czytelników zobaczył tę sytuację na ulicy Dąbrowskiego, niedaleko Galerii Corso ■ Wybrano nowego zarządcę schroniska! Fundacja I see You już od 1 czerwca będzie opiekować się zwierzakami! Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu czekają na początku czerwca duże zmiany! Stowarzyszenie "Your Choice" które przez ostatni rok sprawowało władzę w schronisku, odejdzie! Już od 1 czerwca, zwierzętami opiekować będzie się fundacja "I see you" - czyli "Widzę Cię". Mamy nadzieję że Aneta Leda - prezes fundacji, dostrzeże potrzeby zwierząt i zapewni im odpowiednią opiekę ■ Niezabezpieczony rower stoi pomiędzy blokami przy ulicy Witosa już od tygodnia! Policja nie reaguje?.Jeden z naszych Czytelników zauważył nieprzypięty rower stojący pomiędzy blokami przy ulicy Witosa. Pomimo zgłoszenia na policję, rower stoi już ponad tydzień... - Być może coś się stało z właścicielem albo został komuś skradziony, a ta osoba nawet o tym nie wie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sprawa została zgłoszona na policję ale jak widać, nasza kochana policja nic z tym nie zrobiła - opisuje Czytelnik ■ W piątek, 20 maja, minęło 25 lat służby ORP „TORUŃ” pod biało-czerwoną banderą. W tym czasie okręt przepłynął ponad 50 tysięcy mil morskich, brał udział w wielu ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych zawsze bardzo dobrze wykonując powierzone mu zadania. Na jego pokładzie wyszkoliło się ponad 1200 oficerów, podoficerów i marynarzy. ■ Śmierdzący problem w Świnoujściu? Mieszkańcy zastanawiają się, skąd pochodzi nieprzyjemny zapach... Od kilku dni w Świnoujściu czuć na ulicach nieprzyjemny zapach. Nasi Czytelnicy zastanawiają się, skąd może pochodzić. W licznych mailach i telefonach z prośbami o zainteresowanie się tematem, Czytelnicy obstawiali że zapach może brać się z kwitnących drzew, kanalizacji a nawet z portu. Jak zauważyli mieszkańcy, zapach jest najsilniejszy przy ulicy Armii Krajowej, Wybrzeżu Władysława IV oraz Konstytucji 3 Maja! A jak Wy myślicie, co tak śmierdzi? ■ Po dwugodzinnej dyskusji, wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej Rada Miasta przyjęła sprawozdanie prezydenta miasta wykonania budżetu za rok 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 20 radnych, nikt nie zagłosował przeciw ani nie wstrzymał się od głosu. Po dwugodzinnej dyskusji, wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej Rada Miasta przyjęła sprawozdanie prezydenta miasta wykonania budżetu za rok 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 20 radnych, nikt nie zagłosował przeciw ani nie wstrzymał się od głosu ■ PROGNOZA POGODY. Ważna od 19-05-2016, godz. 7:00 do 19-05-2016, godz. 19:00. UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. Na zachodzie i południu Polski możliwe są miejscami burze, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu do 15-20 mm w czasie trwania zjawiska ■ Starsza kobieta leżała kilkanaście godzin w łazience! Rozpaczliwe wołanie o pomoc usłyszał dopiero pracownik opieki społecznej! Środowa wizyta jednego z pracowników opieki społecznej u starszej kobiety mieszkającej przy ulicy Rybaki, miała niczym się nie różnić od pozostałych. Jednak gdy pracownik zapukał do drzwi, zamiast dźwięku przekręcanego zamka, usłyszał krzyk swojej podopiecznej dobiegający zza zamkniętych drzwi. Na miejsce po godzinie 14.00 wezwane zostały trzy samochody straży pożarnej, patrol policjantów z wydziału prewencji oraz ratownicy medyczni ■ W motocyklu nagle zapaliła się instalacja elektryczna! Kierowca pobiegł po butelkę wody, aby ugasić pożar! Środa nie okazała się szczęśliwym dniem dla obywatela Niemiec, który wraz ze znajomymi wybrał się na motocyklową wycieczkę do Świnoujścia. Gdy mężczyzna po godzinie 10.00 przejeżdżał ulicą Wojska Polskiego, jego maszyna nagle zaczęła się dziwnie zachowywać. Motocyklista zatrzymał się, aby sprawdzić co dzieje się z jego motocyklem. Gdy spojrzał na silnik, okazało się że płonie instalacja elektryczna w motocyklu! ■ Umarł bez rodziny, przykryty kołdrą... Ciało bezdomnego 62-latka zostało znalezione o 4:30. Los ludzi bezdomnych nie jest łatwy. Życie nie rozpieszczało także bezdomnego 62-latka, który na wózku przemierzał ulice Świnoujścia. Niestety, podczas wtorkowej nocy jego serce przestało bić... Ciało 62-latka zostało znalezione o godzinie 4.30 przy Placu Kościelnym przez policjantów z wydziału prewencji. ■ Zaginął piesek! Właścicel prosi o pomoc w poszukiwaniach! W okolicach ulicy Malczewskiego, w pobliżu sklepu Lidl zaginął pies. Właściciele psiaka bardzo proszą Czytelników o pomoc w poszukiwaniach zguby. Bardzo tęsknią za czworonogiem, dlatego błagają mieszkańców Świnoujścia o pomoc! ■ Papierosy bez akcyzy o łącznej wartości blisko 25 tysięcy złotych, zostały znalezione na Darze Młodzieży! Już 21 maja, statek z praktykantami zawita do Świnoujścia! - Worki wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy wykryli na żaglowcu powracającym z rejsu szkoleniowego do Gdyni funkcjonariusze Wydziału Morskiego Zwalczania Przestępczości. Na przemyt natrafili podczas kontroli przeprowadzonej 15 maja wieczorem. W magazynach żagli, szwalni i maszynowni jednostki wykryli w sumie 37 tys. sztuk papierosów o wartości prawie 25 tys. zł, które nie zostały zgłoszone w trakcie odprawy wejściowej żaglowca - poinformował rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni ■ Czytelniczka: Moje dziecko nadziało się na odstający kawałek blachy... Niedługo może tu dojść do tragedii! Płot znajdujący się przy chodniku na ulicy Bohaterów Września, nie wróży niestety nic dobrego. Powyginane, ostre krawędzie blachy, odstają nawet kilkanaście centymetrów od osi płotu, stwarzając realne zagrożenie dla przechodniów. Przekonała się o tym niestety jedna z naszych Czytelniczek, której dziecko nadziało się na odstającą blachę.. ■