POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [08.02.2012, 11:21:04] • Świnoujście

Szkoła Morska czeka

Szkoła Morska czeka

fot. ZSM

To oferta dla absolwentów gimnazjów. Zespół Szkół Morskich rozpoczyna nabór do technikum Morskiego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W 4-letnim technikum można zdobyć zawody:

- technik nawigator morski

- technik mechanik okrętowy (tylko dla chłopców0

- technik logistyk

- technik informatyk

- technik analityk

Natomiast 3-letnia wielozawodowa szkoła zasadnicza kształci w kierunku:

- mechanik – monter maszyn i urządzeń

- mechanik pojazdów samochodowych

Zainteresowani przyjęciem do szkoły mogą pobrać odpowiedni druk podania na stronie internetowej zespołu szkół lub odebrać w sekretariacie szkoły. Do podania należy dołączyć;

- zaświadczenie lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki wybranego zawodu (skierowanie można otrzymać w sekretariacie szkoły)

- 4 fotografie

- kopię świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach testów (potwierdzone przez dyrektora szkoły)

- kartę zdrowia

- umowę o praktyczną naukę zwodu (tylko mechanik pojazdów samochodowych)

Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły przy ul. Jana Sołtana 2 w Świnoujściu, tel. 91 321 62 87, fax 91 321 61 00 oraz www.zsm.uznam.pl, e-mail: sekretariat@zsm.uznam.net.pl

Programy nauczania obowiązujące w Technikum Morskim zgodne są z wymogami znowelizowanej konwencji STCW 78/95. Gwarantuje to uznawanie świadectwa ukończenia szkoły poza granicami kraju.

Szkoła posiada bogato wyposażoną skomputeryzowaną bibliotekę i czytelnię, pracownie komputerowe, laboratorium chemiczne, nawigacyjne i mechaniczne, salę gimnastyczną i boiska szkolne.


Od 1960 roku szkoła kultywuje tradycje morskie, co przejawia się m.in. w obowiązkowym umundurowaniu, uroczystym ślubowaniu klas pierwszych, czy aktywnej i efektywnej działalności Ligi Morskiej.

nowoczesna i rozwojowa. Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę oraz bogato wyposażone zaplecze umożliwiające nauczanie w oferowanych zawodach. Szkoła nasza plasuje się w czołówce rankingu techników województwa zachodniopomorskiego wg. www.perspektywy.pl

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu jest jedyną szkołą morską ponadgimnazjalną w Polsce posiadającą certyfikat Urzędu Morskiego zgodny z międzynarodową konwencją STCW, do prowadzenia szkolenia na poziomie operacyjnym żeglugi międzynarodowej w dziale pokładowym i maszynowym, to jest do stopnia oficera wachtowego.

Uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mogą według własnego uznania uczestniczyć w wielu formach zajęć pozalekcyjnych: sportowych (w tym żeglarstwa), przedmiotowych, literackich, komputerowych, modelarskich.

Jakość kształcenia w ZSM jest gwarantowana przez system jakości zgodny z normą PN-ISO 9001-2008, potwierdzonym otrzymanym przez szkołę certyfikatem, wydanym przez LLOYD`S REGISTER QUALITY ASSURANCE oraz certyfikat zachodniopomorskiego kuratora oświaty "ZACHODNIOPOMORSKA SZKOŁA JAKOŚCI".

Szczególną rolę w kształceniu praktycznym spełniają w Zespole Szkół Morskich praktyki morskie, które to nasi uczniowie odbywają na statkach szkoleniowych Akademii Morskiej w Gdyni i Szczecinie, na promach w Polskiej Żegludze Bałtyckiej (promy kursujące do Szwecji i Danii), Polskiej Żegludze Morskiej oraz indywidualnie u armatorów zagranicznych.

Uczniowie mieszkają w pokojach 1- i 2-osobowych. Poza pokojami mieszkalnymi na każdym piętrze znajdują się: dwa węzły sanitarne, podręczna kuchnia, sala telewizyjna, świetlica zajęciowa.
Każdy mieszkaniec internatu może korzystać z: sali internetowej, sali bilardowej, zajęć siłowych, zajęć bokserskich, zajęć siatkarskich, wycieczek rowerowych.

Info: na podst. materiałów ZSM

Fot. ZSM


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Środa [15.02.2012, 22:58:20] • [IP: 80.245.182.***]

W przyszłości i tak pracodawcy zatrudniać będą osoby które rzeczywiście coś potrafią. Pzdr.

Gość • Środa [15.02.2012, 22:34:59] • [IP: 80.245.182.***]

Dzięki wielkie w końcu jakiś konkret. Nawiązując do Mieszka, śmieszne jest dla mnie wywyższanie się uczniów tegoż liceum nad uczniami z technikum, gdzie adepci taki szkół jak np. ZSM mają ten sam zakres przedmiotów ogólnych z dodatkowymi przedmiotami zawodowymi, które również nie należą do najłatwiejszych.

Gość • Środa [15.02.2012, 08:09:02] • [IP: 77.253.149.**]

Wszyscy wypisują paskudne głupoty, jest to większość debili, która szkoły nie ukończyła, myśląc, ze to będzie park rozrywki- a tu zdziwienie, ze trzeba się czegoś nauczyć. Po szkole masz zwykłego Os'a (marynarza) Może po szkole starać się o 3 oficera, jednak musisz wypływać 12 miesięcy praktyki na morzu (oczywiście już beda Ci za to płacić, pensja zwykłego Os'a sięgająca ok 1500$, zależy gdzie sie wkrecisz) w ciągu dwóch lat. Stajesz przed urzędem morskim, zdajesz egzamin i masz oficera. Dla człowieka w wieku 20 lat, który kończy szkołe morską zarabiać około 5000 zł to jest coś dobrego. Ciekawe czy ktoś po tym zacnym i jakże wspaniałym mieszku będzie tyle zarabiał? Hm, chyba nie. Pozdrawiam.

Gość • Środa [15.02.2012, 00:49:03] • [IP: 80.245.182.***]

..Ludzie jestem w tej szkole i mógłbym się w końcu dowiedzieć od jakiejś kompetentnej osoby w temacie, co będę miał po tej szkole jeśli chciałbym związać sie w przyszłości z pracą na morzu? Gdyż często w odpowiedzi od nauczycieli na to pytanie nie uzyskuje konkretnej satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Gość • Piątek [10.02.2012, 22:46:46] • [IP: 109.69.95.**]

Do poprzednika: Widac masz stare informacje. Szkola ta ksztalci na poziome operacyjnym wg konwencji STCW. Dlatego do uzyskania dyplomu oficera wachtowego potrzeba wyplywanych 12 miesiecy i nie trzeba przelatywac kolejnych stopni czy tez isc na studia. Ale tytul inzyniera zawsze sie przydaje. Co do tytulu marynarza, w Polsce aby uzyskac dyplom OS'a (marynarza wachtowego) potrzebujesz miec wyplywane jedynie 2 miesiace i ukonczony pierwszy rok. Zanim cos napiszesz dowiedz sie jakie sa realia

Gość • Piątek [10.02.2012, 19:25:56] • [IP: 92.42.117.***]

Co to za szkoła, jeśli absolwent z tytułem technika nawigatora posiada tylko uprawnienia marynarza i pragnąc stać się wachtowym musi pracować jako marynarz 24 miesiące następnie jako starszy marynarz 24 miesiące a następnie musi iść na kurs tak samo jak człowiek po wieczorowej szkole średniej o specjalności pisania wierszy, który przypadkowo znalazł pracę na morzu i tak pozostało. Pracuję na morzu i w mojej firmie jest 27 letni kapitan żeglugi wielkiej. Ta szkoła to relikt zeszłych czasów. Mam syna i nigdy go tam nie poślę jeśli będzie chciał pracować na morzu. To jest nieporozumienie, i szkoda mi tych absolwentów, którzy nie posiadają oprócz tytułu technika, jakichkolwiek uprawnień żeglugowych. W Danii marynarzem można zostać w wieku 18 lat po odbyciu karnej wysyłki w ramach resocjalizacji jako nieletni. Pozdrowienia dla ludzi morza

Gość • Czwartek [09.02.2012, 23:56:01] • [IP: 109.69.95.**]

"Wy na akademii sie nazywacie studentami ? Przykre, ale tak to jest ze nawet najniżej położona poprzeczka do kogoś kto nigdy nie miał jej wyżej jest nie do przeskoczenia " odezwal sie jakis pajac co pewnie siedzi na us albo gdzies i narzeka ze ma 6 zaliczen ;] przyjdz na AM i zalicz 25 przedmiotow wtedy pogadamy ;]

Gość • Czwartek [09.02.2012, 18:25:57] • [IP: 195.117.222.*]

Narzekacie na nauczycieli bo wam się uczyć nie chce wiem bo to samo miałem ale tak naprawdę poziom nauczania tej szkoły spadł i to bardzo nie wymaga się już tyle co kiedyś.

Rysio z Klanu • Czwartek [09.02.2012, 16:57:56] • [IP: 195.117.222.***]

Ja chętnie z tą blondi bym zatańczył a potem kolacja we dwoje...

Gość • Czwartek [09.02.2012, 14:16:02] • [IP: 178.235.213.***]

Wy na akademii sie nazywacie studentami ? Przykre, ale tak to jest ze nawet najniżej położona poprzeczka do kogoś kto nigdy nie miał jej wyżej jest nie do przeskoczenia

Gość • Czwartek [09.02.2012, 13:44:48] • [IP: 92.42.119.***]

To nie jest nagonka na nauczycieli czy nauczycielke w tym wypadku ! jest taka prawda, że ta szkoła to jeden reżim to nie sztuka walić jedynki za jedynką, sztuka jest nauczyć czegoś sposobem, zachętą . Skończyłem tą szkołę dwa lata temu z wielkim trudem i nie dlatego ze mi sie nie chciało !tylko dlatego że nauczyciele (nie wszyscy) pokazać swoją władzę nad uczniem. Tylko co nie którzy nie zastanowia się, że pełno pał w jednej klasie to nie znaczy o uczniu LECZ O NAUCZYCIELU JAK NAUCZA. JA JEDNAK ODRADZAM TĄ SZKOLĘ, NAPRAWDĘ JEST CIEŻKO. ..

Gość • Czwartek [09.02.2012, 13:08:31] • [IP: 89.174.73.**]

Konczyłem tą szkołę wieki temu bo 1988 roku/Przejeżdżam obok dość często.byłem również 5 lat temu na zjeżdzie absolwentów.Niestety z przykrością muszę stwierdzić że brak postępu.Oczywiście w zawodzie wyuczonym nie pracuję bo bym z głodu zdechł.Strata czau ale mile wspominam młodość w internacie. seks.używki.Pozdrawiam byłego dyrektora Czesława H.panią R.Bożenę M.Dziękuję szkole za pierwsze kontaktyZa dzikie wakacje i nerwy w ubikacji

Gość • Czwartek [09.02.2012, 11:32:07] • [IP: 87.205.68.***]

Lata temu w Mieszku Polonistka też chciała oblać pół klasy, odpuściła dopiero jak pozostali zrezygnowali z matury. Sama pisałam rezygnację, bo miała bym na sumieniu innych. Pozdrawiam Panią K...-P... wtedy była Dyrektorem to też dzięki niej.

Gość • Czwartek [09.02.2012, 11:14:21] • [IP: 109.69.95.**]

jak czytam te komentarze to smiac mi sie chce... szkola jest bardzo dobra, rygor jest bo nosisz w niej mundur a mundur zobowiazuje. Co moze wedlug was lepiej isc do smiesznego mieszka i potem stac na kasie w netto lub biedronce? Szkola ksztalci na poziomie operacyjnym, czyli takim samym jak Akademia Morska. Praktyki mozesz robic rowniez na promach z Unity Line nawet 2 razy wiec wtedy do ksiazeczki zeglarskiej masz wpisane razem z darem mlodziezy 4 miesiace (ale promy licza 21 dni zamiast 14). Po jej skonczeniu mozesz sie udac na nadzorowana praktyke bez potrzeby pojscia na studia. A praktyki z technikum licza sie na Akademi, wiem bo sam teraz tak mam :)

Gość • Środa [08.02.2012, 21:48:32] • [IP: 178.235.213.***]

6 miesiecy hahaahhahah dobre sobie :)

Gość • Środa [08.02.2012, 20:22:18] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Środa [08.02.2012, 12:14] • [IP: 93.94.190.***] Jakbyś nieuku przyłożył się do nauki to byś zdał, za friko nie ma juz nic.

Gość • Środa [08.02.2012, 20:21:08] • [IP: 92.42.116.***]

Podejście to 'natargać na dwa' a trzeba miec 6 miesięcy nadzorowanej praktyki i zdany egzam zawodowy. Wiem bo już mam tą szkołę za sobą.

Gość • Środa [08.02.2012, 19:23:40] • [IP: 88.156.235.**]

Co by tam nie gadać, to każdy może zostać takim nie przymierzając Bruździńskim. Żołnierz nosi w plecaku buławę marszałkowską, a taki marynarski uczeń, to może nawet kotwicę. Szkoda tylko że nam się flota tak skiepściła, że wielu szuka pracy u zagranicznych armatorów...

Gość • Środa [08.02.2012, 19:14:00] • [IP: 80.245.178.**]

totalne bzdury praktyki tylko na darze młodzieży, ogółem 2 miesiące przez 4 lata, żeby być oficerem trzeba mieć 12 miesięcy wypływane. Po tej szkole można jedynie uzyskać mar. wachtowego lecz zaden armator nie chce po tej szkole zatrudniać bo za mało praktyki szkoła oferuje.Informacje są na podstawie mojego syna który skonczył tą szkołe.

Gość • Środa [08.02.2012, 19:12:09] • [IP: 178.235.213.***]

Szkoła jak szkołą jak chcesz isc na studia inne niż Akademia morska to nie warto. . Na 1 roku studiów musiałem nauczyć się wszystkiego od zera a podejscie" byle na 2" to hasło nr.1 w tej szkole.

Gość • Środa [08.02.2012, 19:00:11] • [IP: 178.37.169.**]

Co tu szanowac ? Ta Paini potrafi w ciagu jednego miesiaca udupic czlowieka do konca roku. .. To zandarm a nie nauczyciel. ..

Szejk • Środa [08.02.2012, 18:18:41] • [IP: 80.245.187.***]

Chylę czoła! Owszem, Jest wymagającym nauczycielem, ale zauważmy że P. Blondyneczce głównie chodzi o zachowanie uczniów. Za złe zachowanie jak można się domyślić wymierza aż nadto wysoką karę, co dla mnie samego jest dużą przesadą z jej strony. Może i jest trochę za sroga, oraz mściwa, ale taki właśnie ma sposób na swych uczniów. Uszanujmy to... pozdr.

scouser • Środa [08.02.2012, 18:09:18] • [IP: 93.94.190.***]

Pani Paszkowska (blondyneczka) jest w porządku. Próbuje coś wyciągnąć z uczniów... Najlepiej, żeby na lekcjach nic nie robić, a potem być tumanem do końca życia i nawet po polsku nie umieć się wypowiadać, a co dopiero po angielsku. Nie rozumiem nagonki. Po prostu wymagająca jest, chcąca nauczyć, oby więcej takich nauczycieli.

Gość • Środa [08.02.2012, 15:44:04] • [IP: 92.42.119.***]

SZKOŁA MOŻE JEST I DOBRA, LECZ SŁABY UCZEŃ DŁUGO W NIEJ NIE POCIĄGNIE !

Gość • Środa [08.02.2012, 15:39:07] • [IP: 92.42.119.***]

I niestety odradzam tą szkołę ! może jest tak jak piszą ale ! niektórzy nauczyciele to. ... i nie popuszczą bo uważają, że ich przedmiot jest najważniejszy. Uczeń ze srednią oceną lub słaby to niech się nie wybiera tam, bo obleje rok. Rygor jak w wojsku ! A kto już jest w tej szkole to ciągnie bo ciągnie. Poza tym gdzie tu w Ś-ciu iść do szkoły ! Co do tej pani blondynki to raczej musicie znać dobrze j. angielski bo też pala goni pałę i nie trzeba być gamoniem, wiec nie jest taka fajna ! i sympatyczna też nie jest.

Oglądasz 1-25 z 38
■ Anna Paradowska-Naturska, Zastępca Dyrektora Biura Administracyjnego Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowała nas dzisiaj, że wniosek o dofinansowanie dla Projektu „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” nie został jeszcze przekazany przez Ministerstwo Rozwoju do oceny przez Komisję Europejską. Przedmiotowy projekt tak jak każda duża inwestycja (o wartości powyżej 75 mln Euro) będzie podlegał standardowej ocenie Komisji Europejskiej - czytamy w przesłanej nam informacji ■ Bezpieczeństwo rowerzystów zależy od rozsądku kierowców samochodów. Dwa zdarzenia z udziałem rowerzystów. Na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i Nowowiejskiego skoda zderzyła się z cyklistką. Na innym skrzyżowaniu, tym razem ulicy 11 Listopada i Szkolnej w podobnej kolizji uczestniczył opel. ■ W związku z awarią wodociągu żeliwnego w ul. Wielkopolskiej 1B ZWiK zmuszony jest do zamknięcia sieci magistralnej w ul. Grunwaldzkiej. Mieszkańcy kwartału ulic Mazowieckiej, Drawskiej, Wielkopolskiej i Grunwaldzkiej mogą być pozbawieni dostawy wody na czas usunięcia awarii ■ 18 głosami "za" bez sprzeciwu i przy dwóch wstrzymujących się, Rada Miasta udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2016 ■ Z zaproponowanego porządku obrad prezydent miasta wycofał projekt uchwały w sprawie rozwiązania spółki LOKUM ■ Od godziny 9.00 trwają obrady XLII Rady Miasta. Najważniejszym punktem obrad jest podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu za 2016 r ■ Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście solidarne z Puszczą Białowieską. Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście oraz Stowarzyszenie Prawobrzeża zaprasza wszystkich na spotkanie pod hasłem "Solidarni z Puszczą Białowieską", "Solidarni z przyrodą". Połączone siły przyrodników, pasjonatów, podróżników, ludzi o różnych poglądach i ludzi różnych środowisk, postanowiły wyrazić swój sprzeciw wobec niszczenia najpiękniejszych lasów w Polsce- Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy wszystkich na manifestację 23.06.2017r. godz. 18.00, Park Zdrojowy w Świnoujściu, przy jachtowym Basenie Północnym ■ To oni są najlepsi! Prymusi 2017 wybrani! - Nauka, zdobyta wiedza to wasza przyszłość. Szczęśliwy ten, kto jak najszybciej to zrozumie. Tak, jak wy – mówił dziś Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wręczając nagrody uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych. – Jestem przekonany, że wielu z was daleko życiu zajdzie, spełni swoje marzenia, a my wszyscy świnoujścianie będziemy z was dumni. Gratuluję tego, co już osiągnęliście. Życzę wam naprawdę udanych wakacji, po których chętnie wrócicie do szkoły, aby dalej zdobywać wiedzę. Prezydent pogratulował również pracownikom oświaty i oczywiście rodzicom nagrodzonych dziś uczniów ■ Na Moniuszki mercedes prawie staranował bryczkę! Kierowca uciekł! Zobacz film! Kierowca osobowego mercedesa w trakcie wyprzedzania dwóch pojazdów wpadł pomiędzy bryczki. Osobówka uderzyła w tył dorożki. Jak udało nam się ustalić, kierowca mercedesa, młody mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano policjantów. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku. ■ Duże kwoty wydawał pod koniec ubiegłego roku Urząd Miasta na usługi prawnicze. W całym ubiegłym roku było to prawie 274 tysięcy złotych. Zapytaliśmy magistrat, jaka była tego przyczyna. Na 6 miesięcy obsługi prawnej w tym roku miasto zawarło w grudniu umowę na ponad 14 tysięcy złotych. Podobnie kosztowała także półroczna reprezentacja prawna oraz ( kolejna umowa) za zastępowanie gminy i prezydenta w sądzie. Pod hasłem „usługi prawnicze – nieodpłatna pomoc prawna” znaleźć mnożna natomiast między innymi takie kwoty: 1665 zł, 2259 zł, 4757 zł, 18 204 zł, 12 157 zł czy 30 363 zł ■ Desperacki skok do kanału. Kim jest mężczyzna, który wyskoczył z promu? Jak opowiada świadek zdarzenia, akcja przebiegała niczym w sensacyjnym filmie. Policja na sygnałach, pościg i skok do wody. Co wydarzyło się tuż po 23:00 na jednym z Bielików po stronie Uznam? Według relacji świadków, pojawienie się samochodu policyjnego zbiegło się w czasie ze skokiem mężczyzny wprost do kanału. Dramatyczny pościg zakończył się podjęciem mężczyzny przez załogę łodzi Stenia. Co skłoniło mężczyznę do desperackiego skoku? ■ Chór LOGOS zaprasza na koncert w niedzielę 18.06 o 12:45 w kościele na ul. Siemiradzkiego. Bogaty repertuar aż 13 utworów ■ Kłęby dymu na Steyera! 2 zastępy straży pożarnej w akcji. Do groźnie wyglądającego pożaru doszło przy ulicy Steyera. W piątkowe popołudnie, mieszkańców ulicy zmroził widok czarnego dymu unoszącego nad garażami. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy straży. Szybko okazało się, że powód pożaru był prozaiczny. Na Steyera paliły się śmieci… ■ Właśnie mija 25 lat współpracy Świnoujścia i Nordenham. W dniach 9 – 11 czerwca 2017r. delegacja ze Świnoujścia gościła w partnerskim mieście Nordenham. Okazją był jubileusz 25 – lat partnerskiej współpracy obu miast. Pobyt rozpoczęło spotkanie wszystkich uczestników wyjazdu z burmistrzem Nordenham Carstenem Seyfarthem, przedstawicielami miasta, osobami które od początku towarzyszyły współpracy obu miast oraz miejscową Polonią. Gospodarze przygotowali pokaz slajdów prezentujący przekrój współpracy obu miast na przełomie 25 lat ■ Jedna osoba zginęła w pożarze przyczepy kempingowej w przy ul. Prostej w Karsiborze. Ogień wybuchł w czwartek, około 5 rano, pożar jest opanowany. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się 3 zastępy strażaków. Przyczyny wybuchu pożaru nie są na razie znane ■ Po raz kolejny, jak bumerang wraca temat brudnej plaży na Warszowie. W poniedziałek na łamach portalu iswinoujscie.pl pisaliśmy o tym, jakie odczucia na temat tego miejsca mają mieszkańcy. W tej sprawie kontaktowaliśmy się z trzema instytucjami: Urzędem Miasta Świnoujście, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Morskim w Szczecinie. Jak się jednak okazuje, żadna z tych jednostek nie przyznaje się do tonącego w śmieciach odcinka plaży na Warszowie ■ Czytelnik: Tak wypoczywa świnoujska hołota w parku Zdrojowym. Jak można było zostawić po sobie taki syf? - pyta jeden z naszych Czytelników, który na taki o to widok natknął się w parku Zdrojowym. - Widać, że wypoczywała świnoujska hołota i o to co po sobie zostawiła opisuje Czytelnik. Zaledwie kilka dni temu na łamach naszego portalu publikowaliśmy list Czytelniczki oburzonej brakiem kultury grillujących w Parku Zdrojowym. Pozostawione resztki żywności, opakowania, plastikowe butelki, puszki przedstawiały naprawdę żałosny i tak właśnie definiujący tych konsumentów widok ■ "Ukradli mi bmw!" - takie zgłoszenie otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Policjanci szybko odnaleźli pojazd i rozwikłali zagadkę jego zaginięcia. Właścicielka samochodu, która wywołała niepotrzebne czynności policyjne, poniosła konsekwencje za swoje roztargnienie ■ Co łączy tragicznie zmarłą Polkę ze Świnoujściem? Mieszkała w USA, tam zaginęła ■ Na ulicy Grunwaldzkiej opel zderzył się z motorem. 39-letni kierowca jednoślada z obrażeniami ręki i nogi trafił do szpitala. Do wypadku doszło w sobotę rano. Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują o drogową rozwagę, kulturę i życzliwość ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Świnoujścia ■ Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą korzystać ze środków w ramach Gminnego Programu rewitalizacji ■ Radny Wiesław Góreczny: Gminny Program rewitalizacji nie obejmuje całego miasta. Mieszkańcy pytają dlaczego? ■ Bez dyskusji nad przedstawionym projektem uchwały Rada Miasta przyjęła zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2017-2021 ■ Gazowiec Clean Ocean z pierwszym ładunkiem amerykańskiego gazu LNG do Polski jest już w gazoporcie ■ Wszedł na słup wysokiego napięcia - policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii. Zaangażowanie i wytrwałość policyjnych negocjatorów prowadzących przez blisko 4 godziny rozmowy z mężczyzną, który wszedł na słup wysokiego napięcia w Świnoujściu i chciał popełnić samobójstwo, doprowadziła do zaniechania jego zamiarów. 41-latek, po dialogu z funkcjonariuszami, dobrowolnie zszedł na ziemię, po czym został przekazany pod opiekę lekarzy. ■ Obrażenia twarzy, nogi i głowy to efekt bójki uczennic – pisze nasza Czytelniczka. - Agresorka zawinęła sobie włosy ofiary wokół nadgarstka i drugą ręką biła ją pięścią po twarzy, kopała ją też w głowę. W tym czasie inne sprawczynie biły pozostałe dwie dziewczyny ■ Akcja ”Kręci mnie bezpieczeństwo” z niepełnosprawnymi i ich rodzinami w Świnoujściu. Do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo"opracowanej przez Komendę Główną Policji włączyli się także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Podczas rodzinnych pikników w siedzibie ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym stróże prawa promowali bezpieczeństwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Największą atrakcją był pokaz tresury policyjnych psów oraz próby przejścia toru przeszkód przy użyciu alkogogli ■ Na zachodzie kraju prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 80 km/h, intensywny opad deszczu do 20 mm ■ „ODKRYJ LOGOS” Fundacja Logos zaprasza dzieci, młodzież i rodziców dn. 07.06.2017 godz.17.00 ul. Grunwaldzka 47. Na spotkanie rekrutacyjne do klas 4-7 SP oraz klas 2 i 3 Gimnazjum, 1 i 2 Liceum ■ Uwaga! W dniach od 6 do 7 czerwca 2017 roku na terenie kraju odbywać się będą ćwiczenia RENEGADE, podczas których mogą zostać uruchomione także na terenie Miasta Świnoujście systemy alarmowania ludności ■ Miasto wydaje rocznie prawie 240 tysięcy złotych na sprzątanie Placu Wolności. Leżaki, fontanna i piękna słoneczna pogoda przyciągają turystów na świnoujski Plac Wolności. To miejsce szczególnie chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Jeden z centralnych punktów miasta, musi więc świecić czystością i przykładem. Wielkie sprzątanie na placu odbywa się więc regularnie. Czyszczenie Placu Wolności podzielone jest na 4 etapy na które składa się: opróżnianie śmietniczek, zbieranie nieczystości, zamiatanie mechaniczne, oraz mechaniczne mycie ■ Strażacy uratowali uwięzioną na dachu jaskółkę! Jak zawsze niezawodni strażacy, tym razem uratowali z opresji jaskółkę. Ptak z niewiadomych przyczyn zaplątał się w żyłkę i nie mógł się wydostać. Zaniepokojeni sytuacją przechodnie szybko zareagowali i na Wybrzeże Władysława IV wezwali strażaków. Do akcji ruszyły dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy w ciągu dwudziestu minut uwolnili ptaka i przekazali go pod opiekę pracowników świnoujskiego schroniska ■ Ukryli narkotyki w bieliźnie i zamrażalniku! Dwóch nastolatków w rękach policji! Świnoujscy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał narkotyki oraz nimi handlował. W związku z popełnieniem tych przestępstw sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Worek z amfetaminą mundurowi znaleźli w zamrażalniku. Zatrzymany został także jego 19-letni kolega ze środkami odurzającymi ukrytymi w bieliźnie ■ Mieszkańcy Karsiboru proszą: Nie dokarmiajcie tego dzika! Zróbcie coś z tymi ludźmi, może was posłuchają, bo przez nich cierpi wielu mieszkańców naszej wyspy – z taką prośbą zwróciła się do urzędu grupa mieszkańców Karsiboru, a także pracownicy firmy, która zajmuje się odławianiem dzików. Okazuje się, że dzik, który od jakiegoś czasu wychodzi z lasu i pojawia się między zabudowaniami, jest kuszony przez kilku mieszkańców ulicy Trzcinowej, którzy systematycznie dokarmiają go tuż przy swoich posesjach. Jeden z mieszkańców opowiada, że był świadkiem, jak ci sami ludzie krzyczeli i odgrażali się pracownikowi, który na prośbę innych karsiborzan przyszedł, aby zobaczyć, jakie są możliwości odłowu zwierzęcia i wywiezienia z dala od zabudowań. ■