░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.02.2012, 19:55:25] • Świnoujście

Pomijają boczne uliczki i zatoczki. Pomóżmy drogowcom odśnieżać miasto!

Pomijają boczne uliczki i zatoczki. Pomóżmy drogowcom odśnieżać miasto!

fot. Adam Strukowicz

Pługi i piaskarki jeżdżą jedynie po głównych ulicach Świnoujścia. W większości przepadków pomijane są te mniejsze-boczne uliczki. Drogowcy zapominają też o parkingowych zatoczkach i chodnikach. Kierowcy nie mają gdzie parkować, a piesi muszą się nieźle nagimnastykować aby przejść chodnikiem. Jeden z naszych Czytelników zasugerował, aby poprzez portal iswinoujscie.pl pomóc drogowcom w odnalezieniu zasypanych śniegiem ulic

- To dziwne, że odśnieżane są jedynie główne ulice. Pomijane są boczne i trudno nimi przejechać. Samochody się zakopują, a piesi nie mogą spokojnie przejść – napisał nasz Czytelnik.

W nocy z czwartku na piątek przybyło ok. 10 centymetrów śniegu. Podobnie ma być w kolejnych dniach. – Jeżeli sytuacja będzie wyglądać tak jak teraz, to grozi nam komunikacyjny paraliż – podkreśla Czytelnik. – Pomóżmy drogowcom znaleźć zasypane białym puchem ulice!

Masz problem z drogą dojazdową do swojego domu? Twoja ulica tonie w śniegu? Nie możesz spokojnie przejść chodnikiem? Wielkie zaspy śniegu utrudniają Ci przejście na drugą stronę ulicy? Napisz komentarz!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 73, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 73

Gość • Sobota [04.02.2012, 23:25:54] • [IP: 93.94.188.***]

Do Gość • Sobota [04.02.2012, 21:31] • [IP: 88.156.233.***] najpierw dziecko naucz się poprawnej pisowni tej ulicy, a póżniej zabieraj głos.

Gość • Sobota [04.02.2012, 21:31:02] • [IP: 88.156.233.***]

Nie ma co, zima znowu Was zaskoczyla !!. Ulica Pilsudzkiego za WKU chodniki nie ruszone co najmniej do poludnia. Karygodne !.

Gość • Sobota [04.02.2012, 20:57:25] • [IP: 89.76.234.**]

Placimy podatki zeby bylo wszystko !! i jeszcze mamy to za nich robic ? ? ? zalosne

Gość • Sobota [04.02.2012, 18:45:18] • [IP: 93.94.188.***]

do goscia z 16:19 a co maja smieci do odsniezania produkujesz smieci to za nie plac

Gość • Sobota [04.02.2012, 18:30:17] • [IP: 88.156.232.***]

Mój mąż sam odśnieża wspólne podwórko, niektórzy sąsiedzi też wyszli pomachać łopatą, i podwórko czyste i bezpieczne. Przecież to samo zdrowie. Niestety widzę, że młodzi wolą siedzieć przed komputerem niż się trochę poruszać i pomóc.

Gość • Sobota [04.02.2012, 18:02:34] • [IP: 88.156.234.**]

to prawda przes moją ulice puk pszejehał dopiero wtedy gdy zadzwonilem do urzendu miasta!!

Gość • Sobota [04.02.2012, 17:34:54] • [IP: 93.94.186.***]

Służby miejsce zapomniały odśnieżyć chodnik wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej a także do tej pory zasypana jest ścieżka rowerowa przy Galerii Platan gdzie jest sklep Biedronka. Pługi odgarniają śnieg tylko na niektórych ścieżkach rowerowych zapominając o przyległym chodniku. Sytuacja ma miejsce tam gdzie odpowiedzialnym za odśnieżanie jest miasto a nie właściciel jakiejś posesji.

Gość • Sobota [04.02.2012, 16:35:54] • [IP: 83.21.15.***]

wczoraj odśnieżyłem moje miejsce na parkingu, trochę wysiłku zero narzekania

Gość • Sobota [04.02.2012, 16:19:28] • [IP: 88.156.234.***]

Dziś Remondis za to roznosi książeczki opłat za śmieci. O pieniądzach pamięta.Ulica Rossevelta nie tknięta, boczne uliczki nie tknięte.WSTYD!!

Gość • Sobota [04.02.2012, 15:36:27] • [IP: 178.238.245.**]

W nocy po osiedlu Matejki-Niedziałkowskiego biegają lisy!! Czy ktoś się tym zainteresuje?

Gość • Sobota [04.02.2012, 15:33:27] • [IP: 92.42.119.***]

od kilku ładnych godzin nie pada a drogi nadal tylko częściowo odśnieżone !!

Gość • Sobota [04.02.2012, 14:50:06] • [IP: 88.156.235.**]

Firma odpowiedzialna za odśnieżanie naszego miasta to powinna miastu jeszcze dopłacić za takie odśnieżanie !!

Gość • Sobota [04.02.2012, 14:24:12] • [IP: 83.25.170.***]

wczoraj był cały dzień na odśnieżenie, o dziesiątej rano samochody jadące do Świnoujścia aż do samego promu musiały jechać 30-40kmh, a śnieg przestał padać o dwudziestej dnia poprzedniego, za to powinny być kary, ktoś może zginąć lub się połamać w takich warunkach, jeżeli kogoś to spotka to mam nadzieje że połamie się nasze świnoujskie sld z nieudolnym gospodarzem na czele.

Gość • Sobota [04.02.2012, 13:39:24] • [IP: 95.129.224.**]

Te zaoszczędzone 600 tyś podzielili już na swoje premie!

Gość • Sobota [04.02.2012, 12:45:08] • [IP: 217.97.199.**]

czasy stachanowcow minely, podatki placimy

Gość • Sobota [04.02.2012, 12:16:14] • [IP: 95.129.228.**]

a gdzie jest 600 tyś zaoszczędzone na zimie??o którym było pisane we wcześniejszym artykule??

Gość • Sobota [04.02.2012, 11:52:56] • [IP: 217.97.193.**]

nie mam już wymagań większych poprostu mniej wychodzę z domu, ale właąnie dziś widziałam jak pani chodząca z" balkonikiem"mordowala się na odcinku od Fornetu do sklepu obuwniczego, Matejki rog Kostytucji, nie wiem kto komu robi na zlość spoldzielnia czy miasto bo tego kawałka nikt nigdy nie odśnieża nie zamiat nie zgarnia lisci, może mnie ktos wytłumaczy i oświeci do kogo nalezy ten kawałek chodnika, tak zawsze bywa oni nie wiedzą a mieszkancy mają w plecy!

Bździągwa • Sobota [04.02.2012, 11:09:28] • [IP: 31.63.247.***]

Ten śnieg można by spłukać ciepłą wodą. Powinny na miasto wyjechać polewaczki jak w osiemdziesiątym szóstym.

Gość • Sobota [04.02.2012, 10:44:07] • [IP: 80.245.180.***]

debile jak maja byc czarne te drogi jak co chwile pada snieg... ciekawe czy wy byscie nadązali odsniezac... a potraficie sie madrzyc tylko. a nie wiecie jaka to ciezka praca pajace!!

Gośćlolo • Sobota [04.02.2012, 10:41:16] • [IP: 83.21.152.***]

A gdze koparko ladowarki pszeciesz w tamtym roku jezdzily i w swinoujsciu i warszowie

Gość • Sobota [04.02.2012, 10:31:37] • [IP: 92.42.118.***]

Ul.Rycerska zakopana, ani razu nie pojawił sie pług!

Gość • Sobota [04.02.2012, 10:17:40] • [IP: 80.245.179.***]

Zima zaskoczyła drogowców.

Gość • Sobota [04.02.2012, 09:57:08] • [IP: 217.97.193.***]

REMONDIS SZCZECIN LEPIEJ DZIAŁA NIŻ ŚWINOUJSKI może powód leży że biuro pod nosem a tu tylko odział??

Gość • Sobota [04.02.2012, 09:52:17] • [IP: 95.129.224.**]

ulice kochanowskiego, Fredry, iarki i poboczne od Wouj, Polskiego żadnego roku nie sa odśnieżone wygladaja jakby miato o nich zapomniała, przeciez płacimy podatki i oczekujemy aby ulice w zimie były odśniezone aby nie wygladały jak miasta na Syberii!! miezkaniec zaponianej ulicy

Gość • Sobota [04.02.2012, 09:49:38] • [IP: 195.117.222.*]

Czyżby zima znów zaskoczyła drogowców co roku to samo śmiechu warte.

Oglądasz 1-25 z 73
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■