POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.02.2012, 10:33:46] • Świnoujście

Zmarł kolejny bezdomny

Zmarł kolejny bezdomny

fot. Sławomir Ryfczyński

Przy ulicy Łużyckiej w opuszczonym baraku zmarł dzisiaj w nocy bezdomny 64-letni Edward S. Jego kolega Tadeusz wezwał „Hades”. Reporterowi iswinoujscie.pl zdradził, że jego towarzysz od dawna chorował na nogi i od pewnego momentu „nie czuł już kręgosłupa i nie mógł chodzić”. Stwierdzono zgon z wyziębienia.

- Przed snem wypiliśmy po dwa wina „Fajranty”. Rano chciałem iść zbierać puszki. Budziłem go, a on nie wstawał. Ale on zawsze taki był. Mogłem do niego mówić i mówić, a on nie reagował. Gdy wróciłem z puszek zorientowałem się, że nie żyje - mówi Tadeusz.

Zmarł kolejny bezdomny

fot. Sławomir Ryfczyński

Na miejscu pojawiła się policja i pogotowie. Stwierdzono zgon z wyziębienia. Prokuratura ze względu na to, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych postanowiła nie zlecać sekcji zwłok.

Zmarł kolejny bezdomny

fot. Sławomir Ryfczyński

Tadeusz i Edward zbierali złom. Szukali miejsca na nocleg tam, gdzie było bezpiecznie i w miarę ciepło. - Baliśmy się narkomanów - mówi bezdomny - Nie chcieliśmy, żeby nas ktoś w nocy podpalił.

Zmarł kolejny bezdomny

fot. Sławomir Ryfczyński

Wedle relacji Tadeusza jego znajomy chorował na nogi. Nie miał siły, żeby iść do lekarza po odpowiedni zastrzyk. Wcześniej mieszkał z siostrą w Szwecji. Ta wyrzuciła go z domu, bo pił.

Obaj nie chcieli iść do domu dla bezdomnych, bo obowiązuje tam zakaz picia. Nie wiedzieli, że zostaliby przyjęci tam teraz pomimo tego, że spożywają alkohol.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 79

Gość • Niedziela [05.02.2012, 12:03:34] • [IP: 217.97.199.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.02.2012, 18:46:29] • [IP: 91.65.108.**]

kturego dnia się urodził

Gość • Sobota [04.02.2012, 18:14:19] • [IP: 80.54.123.**]

Mróz skrócił zycie, juz Mu jest dobrze. Spokój Jego duszy(*)

Gość • Sobota [04.02.2012, 17:41:13] • [IP: 95.108.100.**]

Każdy ma wybór i decyduje o swoim życiu, cóż za przyjemna iluzja, wyhodowałeś ją sam? Jesteś jeszcze niepełnoletnim na utrzymaniu rodziców czy zwyczajnie na tyle dziany, że nie musisz się nawet w najmniejszym stopniu martwić o przeżycie i dlatego bredzisz o wolnym wyborze? Dla mnie tego typu artykuły są od czapy i bez sensu. Co niby ma sprowokować ten artykuł? Czy to wina służb miejskich? Czy schroniska? Czyjeś niedopatrzenie (mówię o instytucjach bo" siostry" nie mam sił komentować jest skompromitowana). Tradycyjnie iswinoujscie sięga dna. To tak jak narzekać na padający śnieg... możemy narzekać jeśli służby się nie wywiązują i miastu grozi komunikacyjny paraliż, wtedy jest sens pisać artykuł, to samo tutaj, jeśli facet zostałby wyrzucony ze schroniska to rozumiem, że za schronisko trzeba było by się zabrać, albo gdyby został zabity, wywieziony za miasto przez policję... a tak? Pozwólcie ludziom umierać i nie wystawiajcie ich na opinię trolli z tego forum.

Gość • Sobota [04.02.2012, 15:20:59] • [IP: 93.94.188.**]

LUDZIE kazdy ma wybor, co robi z wlasnym zyciem, jest takie madre przyslowie jak sobie poscielisz tak sie wyspisz,

Gość • Sobota [04.02.2012, 15:03:48] • [IP: 88.156.235.**]

Niekture komentarze są poprostu debilne.Ja mam tylko pytanie gdzie są służby odpowiedzialne za to, takie jak Straż Miejska, MOPS itd. Te pieniądze przeznaczone na te instytucje lepiej przeznaczyć na mi:na domy dziecka itp

Gość • Sobota [04.02.2012, 13:11:15] • [IP: 95.129.228.***]

Aaaa i jeszcze do" drogiej siostry" zmarłego. Czy pani wie, że w schronisku działa ogrzewalnia, w której można spędzić noc i dostać posiłek? Trzeba tylko chcieć tam pójść.

Gość • Sobota [04.02.2012, 13:08:44] • [IP: 95.129.228.***]

Gość • Sobota [04.02.2012, 09:35] • [IP: 92.42.112.**] ---------> Najpierw idź do schroniska na Portowej i obejrzyj w jakich warunachach żyją mieszkańcy a potem komentuj. Większość z dzisiejszych bezdomnych nigdy wcześniej w takich dobrych warunkach nie żyła... o trzech posiłkach dziennie nie wspomnę. Żal ludzi, którzy umierają w taki sposób jak pan Edward, ale część z bezdomnych odmawia przyjęcia pomocy - wolą pić. I to jest tragedia tych ludzi.

Gość • Sobota [04.02.2012, 10:33:30] • [IP: 79.186.110.***]

Dużo w mieście mieszka starszych ludzi, którzy nie kupują z emerytury opału, bo nie stać na drogi węgiel. Tym ludziom trzeba pomóc żeby nie zamarzli.To są ludzie którzy mają godnośc i nie poskarża się.To wazniejsze niż wyszukiwanie pijaczyn i zmuszanie ich do zamieszkania w schronisku.

Gość • Sobota [04.02.2012, 09:35:52] • [IP: 92.42.112.**]

To prawda za komuny ludzie nie umierali na mrozie... choć i meneli nie brakowało. Ktos tu napisał o wolnych wyborach, gdybyż to było prawdą, dzisiaj nie mamy wolnych wyborów, albo masz pracę albo nie. ...ludzie się wcale nie starzeją z godnością... wyrzyca sie ludzi z pracy z redykcji i niekiedy z powodu wieku i co za mlody na emeryturę a za stary na pracę... idelany aby umrzeć . .. z glodu... takie mamy dziś godne starzenie. .. ciekawe co będzie dalej bo zapowiadają wydłużenie wieku emerytalnego... do utopijnych rozmiarów!! Wtedy zobaczycie ilu przybędzie bezdomnych... i może ci co tu piszą dosięgną tego dnia... To że ludzie bezdomni nie chca do brata Alberta... wola swój maleńki ''dom'' niż wspólny kołchoz, gdzie nie ma nawet czym oddychać. Myślę że ci co krytykuja to w większości dzieciaki jeszcze na garnuszku rodziców.

Gość • Sobota [04.02.2012, 09:10:35] • [IP: 95.129.225.**]

A dlaczego pani siostra (IP164) nie wzięła go po prostu do domu? to bardzo złe kiedy bezdomny ze Świnoujścia nie może liczyć na pomoc swojej rodziny w Świnoujściu tylko musi iść do schroniska w takie mrozy.

Gość • Sobota [04.02.2012, 08:29:40] • [IP: 88.156.233.***]

Więcej wielkich kościołów, mniej schronisk. ...

Gość • Sobota [04.02.2012, 06:00:56] • [IP: 88.206.164.***]

Do schroniska niechcieli go pszyjac mial czekac do 2/2 ale niestety niedoczekal. Sama osobiscie rozmawialam z kierownikiem schroniska. / siostra.

Gość • Piątek [03.02.2012, 23:40:20] • [IP: 88.156.233.***]

tak to jest jak sie nie dba o nic zamiast cieszyc sie rodzina to sie chleje gj.

Bździągwa • Piątek [03.02.2012, 23:06:00] • [IP: 31.63.210.***]

Co Wy tak z tym zakichanym Mieszkiem, że zimno? Jak jesteście cioty, to marzniecie - proste.

Gość • Piątek [03.02.2012, 22:41:29] • [IP: 217.97.193.**]

W Mieszku jest bardzo zimno, uczniowie na lekcjach siedzą w kurtkach. Zajmijcie się tą sprawą.

Gość • Piątek [03.02.2012, 21:34:56] • [IP: 93.94.190.***]

Ludzie Ku...wa beż SZACUNKU Zmarła Ojćiec mojej koleżanki to nie był żaden bezdomny tylko normalny człowiek jak każdy.!

Gość • Piątek [03.02.2012, 21:33:28] • [IP: 83.20.6.***]

...dzisiaj jestem bogaty, mam na życie, spie i mieszkam w pieknym domu, mam ciepło... jutro mogę byc biedny nie miec nic-trzeba o tym pamietać.

Gość • Piątek [03.02.2012, 21:20:36] • [IP: 88.156.235.**]

za tak zwanej komuny nikt z głodu i chłodu nie umierał! zakkkkkkkkłamane barany!

Gość • Piątek [03.02.2012, 21:17:28] • [IP: 195.117.222.***]

Gość • Piątek [03.02.2012, 18:32] • [IP: 46.113.1.**] ... Bezdomniu przewznie maja psy a idioci ze schroniksa dla bedomnych ludzi nie przyjmuja z psami. Pytanmie dlaczego? --------> Jeśli ktoś tu jest idiotą, to właśnie ty. Odpowiedź na twoje idiotyczne pytanie jest prosta jak budowa cepa i powinno ci się udać zrozumieć. Schroniska na Portowej czy to drugie na Karsiborskiej są dla ludzi. Tam nie ma żadnych warunków do przetrzymywania ani żywienia zwierząt. Schronisko dla zwierząt znajduje się dokładnie pośrodku, między tymi dwoma. Każdy kto chce może tam oddać psa choćby na przechowanie. Następnym razem, zanim cos napiszesz najpierw pomyśl. To nie powinno boleć.

Gość • Piątek [03.02.2012, 20:40:08] • [IP: 31.60.220.***]

te komentarze to pisz sami debile, nie znają życia nie znają sytuacij życia. nie znaja, zycia

Gość • Piątek [03.02.2012, 19:22:03] • [IP: 93.94.190.***]

Ludzieee to mój ojciec :(

Gość • Piątek [03.02.2012, 19:18:19] • [IP: 178.238.249.**]

Komusze wybiegi zmienić temat.Zaraz będzie " a miasto nam pięknieje"

Gość • Piątek [03.02.2012, 19:15:54] • [IP: 88.156.233.***]

Rząd PO za dużo pozwolił Kościołowi który bez umiaru łupi kasę państwową !

Gość • Piątek [03.02.2012, 18:53:02] • [IP: 195.117.222.***]

Rząd PO ma z tą sytuacją tyle wspólnego co i ty gościu z 18.00. Albo jeszcze mniej. Każdy dorosły człowiek ma konstytucja zagwarantowaną swobodę wyboru w jaki sposób będzie żył. Jedni zakladaja rodziny, pracują i godnie się starzeją. Inni wybierają życie na swobodzie z flaszką w ręku. I jedna i druga grupa ma do tego prawo. Różnica polega na tym, że ci pierwsi umrą otoczeni opieką rodziny, w domu lub szpitalu, a ci drudzy zdechną zaszczani i zasrani gdzieś w krzakach lub jakiejś ruderze. Jedni i drudzy mają to co sami wybrali i na co zasłużyli. Nie ma sensu dorabiać do tego jakichś politycznych ideologi, bo to są normalne ludzkie wybory, które trzeba uszanować - czy to się nam podoba czy nie.

Oglądasz 1-25 z 79
■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych. BIK UM Świnoujście ■
■ W imieniu i z upoważnienia Komitetu Organizacyjnego Przeciwników Budowy Terminala Kontenerowego na terenach nadmorskich Wyspy Wolin - zapraszam na Spotkanie w sprawie aktualnej sytuacji i planów, jakie zostaną przedstawione przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w temacie budowy Portu Kontenerowego (część informacyjna spotkania) oraz następnie I Debatę Społeczną: Jaki rozwój Świnoujścia?. Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 maja, o godz. 18:00 w kawiarni SONATA. Serdecznie zapraszamy! ■ Wyścigi samochodowe uliczkami Platanu są uciążliwe dla mieszkańców. Osiedle Platan ma wielu mieszkańców i chyba każdy z nich chciałby mieć bezpieczne i spokojne otoczenie. Tymczasem, jak informuje jeden z lokatorów budynku na Platanie, z balkonu można "podziwiać" samochody ścigające się po osiedlowych drogach, szczególnie dotyczy to ul. Chełmońskiego i Malczewskiego ■ STS Siedow nie wpłynie do Świnoujścia Kapitanat Portu Świnoujście informuje, że decyzją Pana Premiera RP (informacja od MSZ i MSWiA ) STS Siedow nie otrzymał zgody na wejście do Portu Świnoujście. Żaglowiec miał wpłynąć 18 maja ■ Niemieccy policjanci zatrzymali mieszkankę Neu Sallenthin na wyspie Uznam, która może mieć związek ze śmiercią znanego sportowca i ochroniarza 60-letniego Daga S. Jak donosi niemiecka gazeta Ostsee Zeitung przed śmiercią Dag S. prawdopodobnie wypił jakąś substancję. Czy była to trucizna, nie wiadomo. Wykaże to dopiero sekcja zwłok mężczyzny. Gazeta dodaje, że policja bierze również pod uwagę nieumyślne spowodowanie śmierci. Prokuratura w Stralsundzie nie potwierdza ani nie zaprzecza tym informacjom ■ Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zakończyła poszukiwanie zaginionego na Bałtyku na wysokości Mrzeżyna kutra ŚWI 82. Na pokładzie były cztery osoby ■ Do 14 maja miasto czeka na chętnych, którzy zaprojektują drogi prawobrzeża. Cel inwestycji to usprawnienie połączenia portu z siecią krajową i międzynarodową. Zgodnie z procedurami dotyczącymi wykorzystania środków unijnych, inwestycja musi być zrealizowana do końca 2022 r ■ W środę przed godziną 11.00 na wyspie Wolin w lesie na terenie Przytoru zostały znalezione zwłoki mężczyzny. Z informacji wynika, że było to niedaleko wysypiska śmieci. Policjanci powiadomili stronę niemiecką. Trwa dochodzenie ■ Alarmy bombowe w kilku świnoujskich szkołach. Drugi dzień matur rozpoczął się niespokojnie. Policja otrzymała zgłoszenia o bombach znajdujących się na terenie pięciu szkół średnich. Informacje nadeszły około godziny 6.00. Wynikało z nich, że ładunki wybuchowe podłożone są w dwóch szkołach na Warszowie oraz trzech na lewobrzeżu. agrożone miały być: ZDZ, Zespół Szkół Morskich, LO im. Mieszka I oraz LO Logos ■ O 30 kwietnia do dzisiejszego poranka w Zachodniopomorskiem odnotowaliśmy 9 wypadków drogowych, 2 osoby zginęły, 8 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 86 nietrzeźwych kierowców, 29 po spożyciu alkoholu oraz 8 po narkotykach. Trwają powroty z majówki apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze ■ Do tragedii doszło w sobotę na promie Unity Line Gryf. Z pokładu dla samochodów spadło dwóch mężczyzn. Jeden nie przeżył, drugi jest w ciężkim stanie. Wypadek miał miejsce po godzinie 16.00. Mężczyźni pracujący na pokładzie samochodowym promu Gryf spadli z wysokości. Niestety, dla jednego z nich upadek okazał się śmiertelny. Drugiego z poszkodowanych mężczyzn, w stanie ciężkim, przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR ■ Młodociany nożownik zaatakował na placu zabaw przy Platanie. Prawdopodobnie tylko dzięki przytomnej reakcji dorosłych udało się uniknąć tragedii. Będąca prywatnie na placu zabaw jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 1 zachowała zimną krew i dzięki jej interwencji nic się nie stało ■ 15 lat po wejściu do UE. Czy pamiętacie jeszcze jak w Świnoujściu świętowaliśmy integrację? ■ Radny chce „martwego pola” na ulicy Staszica ale urzędnicy nie chcą się zgodzić ■ Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego zajęła radnym ponad półtorej godziny. Ostatecznie uchwała została jednogłośnie przyjęta ■ Po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady X sesji VIII kadencji Rady Miasta Świnoujścia. W proponowanym gramie obrad znalazły się m.in. uchwały wprowadzające zmiany do dotychczasowej sieci szkół publicznych w mieście oraz ustanowienia specjalnej strefy rewitalizacji na Warszowie ■ Jak informuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście, dziś 24 kwietnia 2019 r. pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” przy ulicy Gdyńskiej w Świnoujściu zawiesili strajk. Tym samym placówka rozpoczęła normalną działalność. Od jutra 25 kwietnia 2019 r. normalną pracę rozpocznie również Przedszkole Miejskie nr 3 „Pod żaglami” przy ulicy Batalionów Chłopskich w Świnoujściu ■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■