POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.01.2012, 09:05:37] • Świnoujście

Zostało kilka godzin. Licytuj urząd prezydenta

Zostało kilka godzin. Licytuj urząd prezydenta

W 2010 roku licytacje wygrał Michał Sutyła- ówczesny przewodniczący rady miasta Międzyzdroje.(fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum )

W czwartkowy poranek za jednodniowy przywilej rządzenia naszym miastem (Honorowy Urząd Prezydenta Miasta Świnoujście) ktoś chce zapłacić 999 złotych. Taka jest najwyższa oferta WOŚP-owej aukcji na allegro. Na razie, bo zostało jeszcze kilka godzin i mamy nadzieję, że kwota zostanie przebita!

Już po raz czwarty prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wystawił certyfikat na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Zwycięzca może sam poczuć, jak to jest być prezydentem miasta – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Zobaczyć, jak pracuje urząd, jakimi sprawami na co dzień zajmuje się prezydent, a nawet jak wygląda codzienna poranna odprawa. Najważniejsze jednak, że nie robi tego tylko dla siebie. Przede wszystkim pomaga innym, wspierając Orkiestrę i chore dzieci.

Dotąd najwyższą cenę zajęcie na jeden dzień fotela prezydent osiągnęło w ubiegłym roku. Licytację wygrał wtedy mieszkaniec Szczecina Leszek Szaciłło. Za certyfikat zapłacił 1358 złotych.

- To było niesamowite przeżycie – wspomina pan Leszek. – Dzień był pełen rażeń, których nie zapomnę do końca życia. Na koniec dnia w miejscowej restauracji „Jazz Klub Centrala” wziąłem jeszcze udział w Dniach Irlandzkich w Świnoujściu. To był bardzo miły akcent, kończący całą moje bycie prezydentem miasta. Tego dnia przekonałem się również, że bycie prezydentem to nie tylko zaproszenia na różne imprezy i tak naprawdę wcale nie jest takie łatwe, jakby się mogło niektórym wydawać.

W 2010 roku licytacje wygrał Michał Sutyła- ówczesny przewodniczący rady miasta Międzyzdroje, któremu urząd tak się spodobał, że wystartował w wyborach samorządowych w Świnoujściu, a w 2009 roku mieszkający w Anglii Marcin Boch.

- Dla zwycięzcy tegorocznej licytacji przygotowano również szereg niespodzianek. Zapraszamy do licytacji! – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta.


Zaktualizowano: Czwartek [12.01.2012, 20:03:18]

komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Niedziela [21.06.2015, 11:30:07] • [IP: 94.254.129.***]

no tak troche za pozno

Gość • Piątek [09.01.2015, 19:51:01] • [IP: 37.30.68.***]

złamanego grosza nie dam

Gość • Środa [07.01.2015, 10:17:01] • [IP: 62.69.231.***]

Jakie świeże komentarze fju-fju

Gość • Niedziela [13.01.2013, 09:36:45] • [IP: 31.63.199.***]

Jakie świeże komentarze fju-fju

Haseeb • Niedziela [29.04.2012, 23:26:43] • [IP: 83.133.110.**]

Gen-Ewa pisze:Podziwiam za odwage. Bohater nayzcsh czasow to rezyser, dziennikarz, pisarz ktory walczy ze smokiem o tysiacu glow (mafie, lobby, politycy na ich uslugach). To naprawde niebezpieczny zawod bo spoleczenstwo jest bierne i nie mozna liczyc na jego poparcie w razie zagrozenia.Robert Saviano ktory narazil sie mafii i otrzymal jej wyrok musi sie ukrywac i jest praktycznie wiezniem ale caly czas pracuje by opinia publiczna o nim nie zapomniala i bawala mu wsparcie, czyli ochrone ()- Inny problem o ktorym dramatycznie malo wiedza Polacy:Jesli pewne kraje Europy rezygnuja z energii nuklearnej, licza ze moga ja KUPIC u sasiadow. Szwajcaria np u Francuzow. Ale i innne kraje Europy bardzo zacieraja rece na nasze przyszle dostawy gazu lupkowego.Malo kto zna chyba w Polsce lub bierze na serio film Gasland ktory wplynal na przebudzenie ekologicznej opozycji i wstrzyma juz zaczete projekty i odwierty probne we Francji. Sarkozy nie bedzie narazal swojej popularnosci przed wyborami! Po co? Kiedy Polska bedzie exportowac tanio swoj gaz do krajow osciennyc. Zyski wzbogaca lobby miedzynarodowe ktore wykupia koncesje a Polsce zostana skazone ziemie, zatruty system wod pod- i naziemnych No i jakis ochlap zyskow.Myslimy ze bedziemy niezalezni od Rosji? Naiwnosc.Kto zabroni Rosji by Gazprom wykupil przez postawione firmy strategicznie decydujace partie odwiertow?Strakegia obecnego rzadu krory wie ze sie nie utrzyma nie polega na zabezpieczanu przyszlosci Polsce lecz szybkich zyskow sobie i swoim TERAZ!!Straty nie do naprawienia!Coz, to WY mieszkacie w tym kraju -walczcie!!

Rie • Niedziela [26.02.2012, 12:16:13] • [IP: 66.151.61.***]

Poczulem nrdiepaota potrzebe wyrazenia swojej radosci z orzeczenia TS w sprawie okregow jednomandatowych. Ciesze sie, ze istnieja taka incjatywa jak Obywatele Do Senatu. Nareszcie bede mial na kogo glosowac. Mam nadzieje, ze wszyscy kandydaci na senatorow z ramienia Ruchu zasiada w lawach senatu. Najwyzszy czas dac po nosie Tuskom, Kaczynskim, Napieralskim, Pawlakom itp.. Goraco popieram Wasza dzialalnosc i gwarantuje oddanie glosu na Waszego kandydata w Lodzi.

Jazuli • Sobota [25.02.2012, 17:40:20] • [IP: 109.230.216.**]

/ Opracuj ekanspsje, wybuduj palac i zal z kolonie na innej wyspie z marmurem. Opis jak zdobyc kolonie Google i haslo" ikariam kolonie".

Gość • Czwartek [12.01.2012, 18:41:32] • [IP: 79.191.13.**]

DO IP 92.42.119 Nie dyrektora szpitala zwolnić, tylko pozbyć się lekarzy, zarabiających miesięcznie 20 tysięcy złotych, a i tacy w naszym szpitalu są.

Gość • Czwartek [12.01.2012, 17:20:52] • [IP: 92.42.114.**]

1 775

Gość • Czwartek [12.01.2012, 17:06:01] • [IP: 88.156.233.***]

w tej chwili 1525 zl za certyfikat

Bździągwa • Czwartek [12.01.2012, 16:03:37] • [IP: 31.63.250.**]

„Klątwa rzucona przez tego kto ginie w gniewie, działa w miejscu w którym człowiek ten żył. Ci, których dosięgnie umierają, a wtedy klątwa rodzi się na nowo.”

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:47:58] • [IP: 217.97.193.**]

heheh co gorsze dżuma czy cholera, nie ma rożnicy, ja wolę czerwone wino!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:46:44] • [IP: 92.42.119.***]

dyrektora szpitala zwolnic prosze

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:06:54] • [IP: 178.238.251.***]

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:51] • [IP: 195.117.222.*] - Co jest gorsze: choroba Parkinsona czy Alzheimera? - Nie ma różnicy - wszystko jedno, czy się wyleje piwo czy zapomni, gdzie się postawiło... " Dobre!:)))

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:05:00] • [IP: 92.42.114.**]

Aukcja powinna dotyczyć całej kadencji.

Gość • Czwartek [12.01.2012, 14:31:43] • [IP: 83.21.149.***]

Michał, zostaw to następnym ;)

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:51:49] • [IP: 195.117.222.*]

- Co jest gorsze: choroba Parkinsona czy Alzheimera? - Nie ma różnicy - wszystko jedno, czy się wyleje piwo czy zapomni, gdzie się postawiło...

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:45:43] • [IP: 217.97.193.**]

srututu majtki z drutu a krasnoludki mieszkają pod dywanem, a po co mnie to, wolę choremu dziecku kupic leki!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:39:17] • [IP: 195.117.222.*]

Pelaśka z tym zaproszeniem na Sylwka to już po terminie

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:11:03] • [IP: 80.245.190.*]

Może ktoś z CBA reflektuje ??

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:58:36] • [IP: 217.97.193.***]

Pogratulować tempa - o wypadku na budowie w Świnoujściu szczecińskie media informowały ponad godzinę temu, a w Świnoujściu nie ma dziennikarzy??

Bździągwa • Czwartek [12.01.2012, 12:56:31] • [IP: 31.63.250.**]

Gdzie mieszkają łosie? Łosie mieszkają na łosiedlu

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:56:12] • [IP: 80.5.88.**]

Licytowalbym gdyby odszedl obecny Jas Fasola na zawsze!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:54:16] • [IP: 71.246.121.**]

moze ten lancuch na szyi tego drugiego komedia

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:18:12] • [IP: 178.238.251.***]

Zapłacić tylko po to, żeby usiąść na" zabączonym" fotelu, znienawidzonego fasoli...głupota!Gdyby można o czymś zadecydować, wtedy...warto!

Oglądasz 1-25 z 40
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■