POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [27.10.2011, 11:59:33] • Świnoujście

100 balonów nad placem

Jutro (piątek) o godz. 16.30 na placu Mickiewicza panie ze Stowarzyszenia Kobiet po Chorobie Raka Piersi „Anna” puszczą biało-różowe balony.

30 białych balonów symbolizować będzie panie, członkinie stowarzyszenia, które przegrały z chorobą. Kolejnych 70 będzie różowych. Mają symbolizować radość życia tych kobiet, które pokonały raka.

- Pierwotnie chciałyśmy, aby nasze balony swobodnie poleciały w niebo – mówi Lidia Karof ze stowarzyszenia. – Niestety, okazało się, że to niemożliwe. Dlatego wypuścimy je na długich sznurkach, żeby poleciały wysoko, ale jednocześnie, żeby dało się je potem ściągnąć na dół.

Akcja organizowana jest w ramach miesiąca walki z rakiem piersi.

- Do świnoujskiego Stowarzyszenia Kobiet po Chorobie Raka Piersi należy ponad 80 kobiet – mówi Lidia Karof. – Chcemy w ten sposób uczcić pamięć naszych koleżanek, których już z nami nie ma, a jednocześnie pokazać, że nie wolno poddawać się tej chorobie. Trzeba i naprawdę warto walczyć. My jesteśmy tego najlepszym przykładem.

Rzecznik Prezydenta Świnoujścia


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Piątek [28.10.2011, 22:26:09] • [IP: 178.238.251.***]

Balony nie były biało-różowe...były białe i różowe:)

Gość • Piątek [28.10.2011, 22:24:31] • [IP: 178.238.251.***]

Poleciały...ale, chyba nie było ich 100. Zdrowia życzę wszystkim paniom!

Gość • Piątek [28.10.2011, 21:34:12] • [IP: 80.54.123.***]

He he, wcale ich nie ściągnęły - poleciały sobie w kosmos bezprawnie!

Wróbelek Elemelek • Piątek [28.10.2011, 18:10:20] • [IP: 31.63.200.**]

I co, była ta impreza, bo nie widziałem?

Gość • Piątek [28.10.2011, 15:15:04] • [IP: 195.117.222.*]

choroba to ich sprawa, niech się tak z tym nie obnoszą bo może o kogos nie interesuje.chyba nie są takie chore, że tak świrują

Gość • Piątek [28.10.2011, 13:01:38] • [IP: 80.245.180.***]

Czy któreś z Was wypisujących tutaj takie bzdury miało kiedyś do czynienia z osobą chorą na tą wredną chorobę lub sam na nią zachorował? Jeżeli nie, to zastanówcie się co wypisujecie. Nikomu nie życzę aby przez to przechodził. Zaś wszystkim paniom życzę aby się trzymały i nie poddawały. Głowy do góry. Świat i życie jest przed Wami. Powodzenia !!

Gość • Piątek [28.10.2011, 07:55:24] • [IP: 80.245.189.***]

Nooo...Przyjdźcie obaj...He, he..

Gość • Piątek [28.10.2011, 02:23:11] • [IP: 80.245.179.***]

A jak moj facet nie ma piersi to chyba tez ma przyjsc, co?

Gość • Czwartek [27.10.2011, 21:52:34] • [IP: 178.238.251.***]

Gość • Czwartek [27.10.2011, 16:45] • [IP: 80.54.123.**] 500 balonów wypuszczono przy oddawaniu do użytku ścieżki transgranicznej czy wtedy nie groziło bezpieczeństwu? No właśnie...na Granicy można? Jeśli tak, drogie Panie...spotkajmy się na" patelni"!

Gość • Czwartek [27.10.2011, 18:02:21] • [IP: 80.245.189.***]

Niedługo trzeba będzie mieć stosowne zezwolenie na puszczanie bąków.Paranoja...

Gość • Czwartek [27.10.2011, 17:36:46] • [IP: 93.94.190.**]

młoda para puściła na swoim weselu w wakacje chyba z 50 lampionów (ostatni hit wesel) poszły w niebo wysoko wysoko, ciekawe czy mieli zgode ??

Bździągwa • Czwartek [27.10.2011, 17:01:22] • [IP: 31.63.218.***]

Jak się coś stanie samolotom, balonom, sterowcom, helikopterom i ufom, to się nauczą, , że nie lata się nad Placem Adama Mickiewicza, ewentualnie na drugi dzień można by było puścić następne balony ile ofiar spowodują te poprzednie i będzie kolejny artykuł do skomentowania. Nie ma tego złego.

Gość • Czwartek [27.10.2011, 16:45:12] • [IP: 80.54.123.**]

500 balonów wypuszczono przy oddawaniu do użytku ścieżki transgranicznej czy wtedy nie groziło bezpieczeństwu?

Gość • Czwartek [27.10.2011, 15:46:39] • [IP: 92.42.115.***]

Działania mogące zagrozić bezpieczeństwu cywilnych statków powietrznych takie jak: loty balonów wolnych bezzałogowych, pokazy ogni sztucznych, wypuszczanie lampionów, baloników itp. odbywają się za zezwoleniem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Wniosek o wykonanie tych przedsięwzięć powinien być złożony w terminie umożliwiającym ewentualnie wydzielenie przestrzeni powietrznej w celu uniknięcia zagrożeniom bezpieczeństwa lotów statków powietrznych. Wniosek powinien zawierać przede wszystkim: termin planowanego przedsięwzięcia, typ i parametry techniczne użytego do wykorzystania przestrzeni powietrznej przedmiotu, dokładne miejsce planowanego przedsięwzięcia a w przypadku balonów – miejsce startu i prognozowany kierunek lotu, zobowiązania do odpowiedniego sposobu współpracy przed i podczas realizacji przedsięwzięcia. Wniosek powinien zawierać przede wszystkim: termin planowanego przedsięwzięcia, typ i parametry techniczne użytego do wykorzystania przestrzeni powietrznej przedmiotu (w przypadku balonów dodatkowo ich znaki rejestracyjne), dokładne miejsce planowanego przedsięwzięcia a w przypadku balonów – miejsce startu i prognozowany kierunek lotu, zobowiązania do odpowiedniego sposobu współpracy przed i podczas realizacji przedsięwzięcia. Podstawa prawna: Rozdział 2 ust. 17 pkt 1-4 Załącznika do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 11 marca 2004 r. w sprawie zasad działania służb ruchu lotniczego (Dz. U. Nr 44, poz. 415).

Gość • Czwartek [27.10.2011, 15:23:01] • [IP: 93.94.185.***]

zawsze były puszczane i nic sie nie stało

Bździągwa • Czwartek [27.10.2011, 15:08:16] • [IP: 31.63.218.***]

A ja bym puścił.

Gość • Czwartek [27.10.2011, 14:36:04] • [IP: 80.245.189.***]

Taaa... Akurat bym się kogokolwiek pytał czy mogę sobie puścić balona...Heee...Ktoś kto wymyślił ten debilny przepis to sam ma łeb pusty jak balon.

Bździągwa • Czwartek [27.10.2011, 13:49:19] • [IP: 31.63.218.***]

Bo przepisy z d...

Gość • Czwartek [27.10.2011, 13:47:51] • [IP: 83.23.204.***]

Przyjdziemy z dziećmi. Chętnie Was wesprzemy, a dzieciaki popatrzą.

Gość • Czwartek [27.10.2011, 13:27:18] • [IP: 217.97.193.***]

dlaczego nie można ich puścić??

Oglądasz 1-20 z 20
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach: do 16.11.2018 r. w godz. 17.00-18.45 oraz 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00H www.http://wosp.swinoujscie.pl/ ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■