POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [26.07.2011, 22:11:33] • Świnoujście

Odkomarzanie Świnoujścia przeprowadzone prawidłowo

Odkomarzanie Świnoujścia przeprowadzone prawidłowo

Rzecznik prezydenta Robert Karelus.( fot. Sławomir Ryfczyński )

Komary ustąpiły, urzędników nie pogryzły, więc kar nie będzie - świnoujski magistrat w nietypowy sposób skontrolował firmę, której zadaniem jest odkomarzanie miasta.

W ubiegłym tygodniu owady były prawdziwą plagą kurortu.

Firma zwiększyła siły oraz nakłady i zdaniem urzędników dało to efekt. W komisji weryfikującej jej prace był Krzysztof Szpytko, naczelnik wydziału ochrony środowiska i leśnictwa.

- Udaliśmy się w cztery, ustalone przez komisję miejsca, które wcześniej nie były znane wykonawcy - m.in. Park Zdrojowy, rejon ul. Wojska Polskiego i Zamkowej oraz teren przy pętli autobusowej na ul. Krzywej. Mieliśmy krótkie rękawy, właśnie po to, aby zwabić komary do ciała - opowiada Szpytko i zapewnia, że owady uśmiercano zanim zdążyły ukąsić. - Było ich mało: po dwa, trzy przez 15 minut.

Zgodnie z umową, jeżeli na urzędniku przez 15 minut usiadło by więcej niż 10 komarów, wtedy miasto miałoby prawo zmniejszyć miesięczne wynagrodzenie dla firmy o 8 procent.

- Ostania kontrola wypadła pozytywnie, ale będą kolejne - zapewnia rzecznik prezydenta Robert Karelus. - Nie uprzedzamy o nich firmy, a przeprowadzamy je średnio raz w tygodniu.

Świnoujście za odkomarzanie przez 3 najbliższe lata zapłaci prawie 700 tysięcy złotych.

2011-07-26, 15:58
Autor: Sławomir Orlik


komentarzy: 252, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 252

Gość • Czwartek [28.07.2011, 21:54:54] • [IP: 195.117.222.*]

Panie R.K.z pana jest niezły bajarz, opowiadać bajki dzieciom na dobranoc i też pewnie by nie uwierzyły w to co pan opowiadasz, cały kraj ma niezły ubaw z naszej mieściny.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 17:24:44] • [IP: 93.94.188.***]

Niestety mieszkam koło zamkowej rzeczywiście one nie gryzą one po prostu wpierdzielają więc nie gadajcie ze wszystko jest w porządku. W czasie odkomarzania sąsiad poprosił panów żeby weszli na jego posesje i zrobili odkomarzanie w głębi posesji to zażyczyli sobie 20 zł wiec jak mogło być dobrze odkomarzane jak tylko robili po łepkach.

ANYT KOMOR • Czwartek [28.07.2011, 16:54:38] • [IP: 89.229.234.**]

KOMARY SĄ WSZĘDZIE, ALE TE ZE ŚWINOUJŚCIA NAZYWAJĄ SIĘ MESSERSCHMITT. PANIE K. OŚMIESZYŁ SIĘ SAM W TVN FAKTY. CAŁA POLSKA ŚMIEJE SIĘ Z pana.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 16:40:11] • [IP: 217.97.199.**]

Swinujscy urzednicy zostali wysmiani o 23 na TVN24 Nasi władni z powaznego problemu robia sobie ``szopkę``Pozdrawiam optymistycznie

Gość • Czwartek [28.07.2011, 15:25:07] • [IP: 95.41.70.**]

Tną wieczorami gnojki. W ciągu dnia nie jest tak źle. Poważniejszym problemem jest ta cholerna pogoda! Ile jeszcze!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 14:29:31] • [IP: 217.97.199.**]

to zapraszam urzędmików na Warszów na ulice Okólną, Mądrzejewską, Ludzi Morza itp niech postoją sobie z 5 min życze im powodzenia

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:53:06] • [IP: 188.147.144.**]

Podajcie Jakim Środkiem się popryskali że tylko Dwa miejscami trzy usiadły, Mamy tresowane komary urzędników nie gryzą. Trzeba je wpisać do księgi rekordów!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:10:57] • [IP: 80.245.186.**]

klamca

Gość • Czwartek [28.07.2011, 12:15:42] • [IP: 80.54.123.***]

HAHAHA ODKOMARZANIE ! To chyba jakiś żart tych komarów po odkomarzaniu przybywa. Chyba leją zwykłą wodę i jeszcze zruszają krzaki i bagna w których siedzi tego najwięcej

Gość • Czwartek [28.07.2011, 11:08:55] • [IP: 80.245.187.***]

Proponuje aby zwolac nadzwyczajna sesje Rady Miasta w muszli na promenadzie.Cala swita w koszulkach z krotkim rekawem.Wyniku odkomarzania oczekujemy po kilku godz.bezplciowej dyskusji o sukcesach w zarzadzaniu miastem.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 11:03:59] • [IP: 80.245.184.**]

Przyjmujac taka norme to na godzinnym spacerze ma prawo nas chapnac 60 komarow i tak dalej... na drugi dzien czlowiek bylby niezdolny do pracy i szedl na zwolnienie z powodu toksyny w organizmie. Co za chamstwo prosze panow, oczywiscie z malej litery pisane !!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:27:48] • [IP: 80.54.123.***]

rączka rączkę pryska a komary tną dalej!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:16:36] • [IP: 83.11.132.***]

To parodia komary tną niemiłosiernie a urzędnicy w biały dzień i w największym słońcu robią głupie testy i wciskają kit że komary już nie tną

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:05:20] • [IP: 80.245.180.**]

Wstyd Panowie urzędnicy. Mieszkańców miasta okłamujecie. Postępujecie jak poseł Kurski.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:05:18] • [IP: 83.21.34.**]

tak? to w Karsiborzu chyba nie byli!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 08:32:12] • [IP: 88.156.232.**]

Właśnie wróciłam ze spaceru z psem (z tyłu rycerskiej, wzdłuz 11-tego Listopada), komarów całe chmary.Zamiast przeprowadzać osmieszające i kretyńskie doswiadczenia moze spytac naszych niemieckich sasiadów dlaczego u nich nie ma takiego problemu z komarami?Ludzie kogo my mamy w urzędzie!!porazka, wstyd, czarna rozpacz

Gość • Czwartek [28.07.2011, 08:25:00] • [IP: 80.245.186.***]

To się nazywa odkomarzanie?? Proszę tylko popatrzeć na nogi dzieci!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 07:44:50] • [IP: 192.168.101.***]

już teraz wszystko wiem, to są niemieckie komary, co prawda żaden Niemiec się nie przyznaje do nich, ale ankieta była z chłopakami w sędziwym wieku, więc...

Gość • Czwartek [28.07.2011, 07:40:01] • [IP: 80.245.184.***]

taaaaaaaak, bo tam najwiecej turystow przebywa... na plaze sie glupki wybierzcie!! smiac mi sie chce, smierdzi przekretem na kilometr. Wstyd kur** wstyd!!

Rozsądny • Czwartek [28.07.2011, 01:12:07] • [IP: 92.42.117.**]

Tylko u nas, prawdziwy I* ! Karelus, gdzie jesteś ?

Gość • Czwartek [28.07.2011, 00:40:51] • [IP: 92.42.112.***]

Dla mnie to jest smiech na sali, bo nawet pani redaktor w fakty tvn. po emisji materialu wysmiala sie po wypowiedziach panow: Szpytko i Karelusa! Wiekszej popeliny nie mozna bylo zrobic niz przyjac norme, ze moze nas uzrec 10 komarow w 15 minut>>>> to po co to cale odkomarzanie, skoro przed nim zarlo nas 15 komarow w 10 minut??

Gość • Czwartek [28.07.2011, 00:14:31] • [IP: 95.129.226.***]

hahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahaha

Gość • Środa [27.07.2011, 23:49:57] • [IP: 93.94.190.***]

kupa przekretasów w. ...

Gość • Środa [27.07.2011, 23:36:31] • [IP: 80.245.184.**]

Panie Prezydencie Zmurkiewicz, jak chcesz Pan rzetelnej oceny sytuacji to nie wysylaj Pan nikogo ze swoich urzedasow. Wystarczy, tak jak teraz, poddac to pod ocene mieszkancow. Masz Pan obraz naszej rzeczywistosci. Zreszta nie wierze, ze Pana prezydenta nie zra !

Gość • Środa [27.07.2011, 23:34:57] • [IP: 80.245.179.***]

bo sie opryskali offem...

Oglądasz 1-25 z 252
■ W piątkowy wieczór w świnoujskim Amfiteatrze im. Marka Grechuty odbędzie się wielki koncert finałowy 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA 2014. Start o 20.00. W przypadku deszczu… Ha! Nad Amfiteatrem jest nowy dach. Spokojnie, nie zmokniecie! I jeszcze jedno: wstęp wolny! ■ ŚwiRy zapraszają na kolejną wycieczkę rowerową. Już w najbliższą niedzielę. ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w ciągu ostatniej doby zatrzymali dwie osoby ukrywające się przed organami ścigania. Na jednego z poszukiwanych wydano aż trzy listy gończe. Zgodnie z dyspozycją sądów poszukiwani trafili do placówek penitencjarnych celem odbycia kary.■ Turniej piłki nożnej "Pożegnanie wakacji"■ Prawie 900 świnoujścian nie zapłaciło za mieszkanie ■ Flota Świnoujście podczas wyjazdowego meczu I ligi zremisowała w Ząbkach z miejscowym Dolcanem 1-1. Zdobywcą bramki dla Floty był Sebastian Olszar. ■ Ice Bucket Challenge. Lodowatą wodą oblał się Jan Borowski. Nominowany został prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz zastępca prezydenta Joanna Agatowska i radna Elżbieta Jabłońska. ■ Ulicami miasta przeszła Famowa parada ■ Policjanci zatrzymali sprawców brutalnego rozboju. Napadli na kobietę i ukradli jej samochód. ■ Były zarząd Floty Świnoujście ogłosił upadłość. Dzisiaj sprawa wyszła na jaw ■ Kolejny pożar lasu w pobliżu Mulnika. Na miejscu trzy zastępy strażaków. ■ Świnoujścianin Przemysław Modrzyński wystąpi w Tańcu z Gwiazdami! ■ Posłanka PO o kandydaturze Jabłońskiej: Kierowano się prawdopodobnie uprzedzeniami. ■ Nowymi najemcami Galerii Świnoujście usytuowanej w samym centrum miasta zostały: sklep sieci Gatta oraz e-SmokingWorld ■ Dziś (poniedziałek) około godz. 19.00 dziecko zgubiło komplet kluczy 5 kluczy na kółku z plecionym ogonkiem kolorowym.Trasa pomiędzy Kauflandem-Orlikiem na ul. Witosa, Kościuszki do Straży Pożarnej. Proszę o kontakt 668-520-148 ■ Czytelnik: Czy co roku musimy mieć w mieście kolonie żuli z całej Polski.? ■ Ciesielski: Za stan zdrowia koni odpowiedzialny jest właściciel. Kontroli było ponad 30. ■ Kilkuset rowerzystów wzięło udział w Masie Krytycznej. ■ Małgorzata Dorosz została nowym prezesem MKS Flota Świnoujście ■ Strzały w lesie przy ulicy Rycerskiej. Trwa akcja poszukiwawcza. ■ Złodzieje ukradli samochód sprzed bloku na osiedlu Zachodnim. ■ Po śmierci 80-latka, do którego nie przyjechała na czas karetka, Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił skontrolować świnoujski szpital. Wątpliwości budzi transport chłopca z poranioną nogą, którego nie przyjęto w naszym szpitalu. Ambulans z chłopcem pojechał do Szczecina. Zabrakło karetki dla Niemca. ■ ŚwiRy zapraszają na wycieczkę rowerową już 24 sierpnia. ■ Po długiej dyskusji Rada Miasta przyjęła apel do prezesa rady Ministrów o pilne podjęcie decyzji w sprawie wybudowania tunelu pod Świną. Przeciwko przyjęciu apelu zagłosowali jedynie radna Elżbieta Jabłońska i Wiesław Góreczny z Platformy Obywatelskiej. Ich zdaniem to miasto zbyt mało czyni w sprawie budowy stałego połączenia międzybrzegowego Świny. ■ Przewodniczący Rady Paweł Sujka: "Zniknęły rusztowania ze starych kamienic przy ulicy Hołdu Pruskiego. Co dalej z rewitalizacją tej dzielnicy? ■ Dwie oferty wpłynęły na ogłoszenie o przetargu na remont kolejnego promu typu "Karsibór". MSR "Gryfia" proponuje wykonanie remontu za kwotę 14 milionów 950 tysięcy złotych a Gdańska Stocznia remontowa chce 16 milionów 350 tysięcy. Cena ma być decydującym czynnikiem decyzji komisji przetargowej. ■ Prezydenta Janusz Żmurkiewicz: "jeszcze tydzień, a nawet półtora potrzebują biegli by przedstawić pełny raport w sprawie stanu finansów MKS "Flota" Świnoujście ■