Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?
w Biedronce
w Intermarche
w Netto
w Kauflandzie
w Lidlu
w małym sklepiku, niedaleko domu
POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [26.07.2011, 22:11:33] • Świnoujście

Odkomarzanie Świnoujścia przeprowadzone prawidłowo

Odkomarzanie Świnoujścia przeprowadzone prawidłowo

Rzecznik prezydenta Robert Karelus.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Komary ustąpiły, urzędników nie pogryzły, więc kar nie będzie - świnoujski magistrat w nietypowy sposób skontrolował firmę, której zadaniem jest odkomarzanie miasta.

W ubiegłym tygodniu owady były prawdziwą plagą kurortu.

Firma zwiększyła siły oraz nakłady i zdaniem urzędników dało to efekt. W komisji weryfikującej jej prace był Krzysztof Szpytko, naczelnik wydziału ochrony środowiska i leśnictwa.

- Udaliśmy się w cztery, ustalone przez komisję miejsca, które wcześniej nie były znane wykonawcy - m.in. Park Zdrojowy, rejon ul. Wojska Polskiego i Zamkowej oraz teren przy pętli autobusowej na ul. Krzywej. Mieliśmy krótkie rękawy, właśnie po to, aby zwabić komary do ciała - opowiada Szpytko i zapewnia, że owady uśmiercano zanim zdążyły ukąsić. - Było ich mało: po dwa, trzy przez 15 minut.

Zgodnie z umową, jeżeli na urzędniku przez 15 minut usiadło by więcej niż 10 komarów, wtedy miasto miałoby prawo zmniejszyć miesięczne wynagrodzenie dla firmy o 8 procent.

- Ostania kontrola wypadła pozytywnie, ale będą kolejne - zapewnia rzecznik prezydenta Robert Karelus. - Nie uprzedzamy o nich firmy, a przeprowadzamy je średnio raz w tygodniu.

Świnoujście za odkomarzanie przez 3 najbliższe lata zapłaci prawie 700 tysięcy złotych.

2011-07-26, 15:58
Autor: Sławomir Orlik


komentarzy: 252, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 252

Gość • Czwartek [28.07.2011, 21:54:54] • [IP: 195.117.222.*]

Panie R.K.z pana jest niezły bajarz, opowiadać bajki dzieciom na dobranoc i też pewnie by nie uwierzyły w to co pan opowiadasz, cały kraj ma niezły ubaw z naszej mieściny.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 17:24:44] • [IP: 93.94.188.***]

Niestety mieszkam koło zamkowej rzeczywiście one nie gryzą one po prostu wpierdzielają więc nie gadajcie ze wszystko jest w porządku. W czasie odkomarzania sąsiad poprosił panów żeby weszli na jego posesje i zrobili odkomarzanie w głębi posesji to zażyczyli sobie 20 zł wiec jak mogło być dobrze odkomarzane jak tylko robili po łepkach.

ANYT KOMOR • Czwartek [28.07.2011, 16:54:38] • [IP: 89.229.234.**]

KOMARY SĄ WSZĘDZIE, ALE TE ZE ŚWINOUJŚCIA NAZYWAJĄ SIĘ MESSERSCHMITT. PANIE K. OŚMIESZYŁ SIĘ SAM W TVN FAKTY. CAŁA POLSKA ŚMIEJE SIĘ Z pana.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 16:40:11] • [IP: 217.97.199.**]

Swinujscy urzednicy zostali wysmiani o 23 na TVN24 Nasi władni z powaznego problemu robia sobie ``szopkę``Pozdrawiam optymistycznie

Gość • Czwartek [28.07.2011, 15:25:07] • [IP: 95.41.70.**]

Tną wieczorami gnojki. W ciągu dnia nie jest tak źle. Poważniejszym problemem jest ta cholerna pogoda! Ile jeszcze!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 14:29:31] • [IP: 217.97.199.**]

to zapraszam urzędmików na Warszów na ulice Okólną, Mądrzejewską, Ludzi Morza itp niech postoją sobie z 5 min życze im powodzenia

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:53:06] • [IP: 188.147.144.**]

Podajcie Jakim Środkiem się popryskali że tylko Dwa miejscami trzy usiadły, Mamy tresowane komary urzędników nie gryzą. Trzeba je wpisać do księgi rekordów!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:10:57] • [IP: 80.245.186.**]

klamca

Gość • Czwartek [28.07.2011, 12:15:42] • [IP: 80.54.123.***]

HAHAHA ODKOMARZANIE ! To chyba jakiś żart tych komarów po odkomarzaniu przybywa. Chyba leją zwykłą wodę i jeszcze zruszają krzaki i bagna w których siedzi tego najwięcej

Gość • Czwartek [28.07.2011, 11:08:55] • [IP: 80.245.187.***]

Proponuje aby zwolac nadzwyczajna sesje Rady Miasta w muszli na promenadzie.Cala swita w koszulkach z krotkim rekawem.Wyniku odkomarzania oczekujemy po kilku godz.bezplciowej dyskusji o sukcesach w zarzadzaniu miastem.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 11:03:59] • [IP: 80.245.184.**]

Przyjmujac taka norme to na godzinnym spacerze ma prawo nas chapnac 60 komarow i tak dalej... na drugi dzien czlowiek bylby niezdolny do pracy i szedl na zwolnienie z powodu toksyny w organizmie. Co za chamstwo prosze panow, oczywiscie z malej litery pisane !!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:27:48] • [IP: 80.54.123.***]

rączka rączkę pryska a komary tną dalej!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:16:36] • [IP: 83.11.132.***]

To parodia komary tną niemiłosiernie a urzędnicy w biały dzień i w największym słońcu robią głupie testy i wciskają kit że komary już nie tną

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:05:20] • [IP: 80.245.180.**]

Wstyd Panowie urzędnicy. Mieszkańców miasta okłamujecie. Postępujecie jak poseł Kurski.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:05:18] • [IP: 83.21.34.**]

tak? to w Karsiborzu chyba nie byli!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 08:32:12] • [IP: 88.156.232.**]

Właśnie wróciłam ze spaceru z psem (z tyłu rycerskiej, wzdłuz 11-tego Listopada), komarów całe chmary.Zamiast przeprowadzać osmieszające i kretyńskie doswiadczenia moze spytac naszych niemieckich sasiadów dlaczego u nich nie ma takiego problemu z komarami?Ludzie kogo my mamy w urzędzie!!porazka, wstyd, czarna rozpacz

Gość • Czwartek [28.07.2011, 08:25:00] • [IP: 80.245.186.***]

To się nazywa odkomarzanie?? Proszę tylko popatrzeć na nogi dzieci!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 07:44:50] • [IP: 192.168.101.***]

już teraz wszystko wiem, to są niemieckie komary, co prawda żaden Niemiec się nie przyznaje do nich, ale ankieta była z chłopakami w sędziwym wieku, więc...

Gość • Czwartek [28.07.2011, 07:40:01] • [IP: 80.245.184.***]

taaaaaaaak, bo tam najwiecej turystow przebywa... na plaze sie glupki wybierzcie!! smiac mi sie chce, smierdzi przekretem na kilometr. Wstyd kur** wstyd!!

Rozsądny • Czwartek [28.07.2011, 01:12:07] • [IP: 92.42.117.**]

Tylko u nas, prawdziwy I* ! Karelus, gdzie jesteś ?

Gość • Czwartek [28.07.2011, 00:40:51] • [IP: 92.42.112.***]

Dla mnie to jest smiech na sali, bo nawet pani redaktor w fakty tvn. po emisji materialu wysmiala sie po wypowiedziach panow: Szpytko i Karelusa! Wiekszej popeliny nie mozna bylo zrobic niz przyjac norme, ze moze nas uzrec 10 komarow w 15 minut>>>> to po co to cale odkomarzanie, skoro przed nim zarlo nas 15 komarow w 10 minut??

Gość • Czwartek [28.07.2011, 00:14:31] • [IP: 95.129.226.***]

hahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahaha

Gość • Środa [27.07.2011, 23:49:57] • [IP: 93.94.190.***]

kupa przekretasów w. ...

Gość • Środa [27.07.2011, 23:36:31] • [IP: 80.245.184.**]

Panie Prezydencie Zmurkiewicz, jak chcesz Pan rzetelnej oceny sytuacji to nie wysylaj Pan nikogo ze swoich urzedasow. Wystarczy, tak jak teraz, poddac to pod ocene mieszkancow. Masz Pan obraz naszej rzeczywistosci. Zreszta nie wierze, ze Pana prezydenta nie zra !

Gość • Środa [27.07.2011, 23:34:57] • [IP: 80.245.179.***]

bo sie opryskali offem...

Oglądasz 1-25 z 252
■ Koniec ułatwień dla kierowców spoza miasta. Bez świnoujskich tablic i specjalnych identyfikatorów zapomnijcie o wjeździe na promy Bielik. Nowe zasady korzystania z przeprawy w centrum miasta zaczną obowiązywać od 15 października. Na razie to na próbę – informuje rzecznik prezydenta Robert Karelus. ■ Najświeższe dobre wieści: W poniedziałek, przed godziną 21.00, na osiedlu Platan schwytano kolejnego złodzieja roweru. Czekamy na szczegółowe informacje na ten temat od policji. ■ Flota Świnoujście w świetnym stylu pokonała legnicką Miedź 3:0 ■ Przejechali 540 kilometrów na rowerach żeby promować jeleniogórskie szybownictwo ■ Krzysztof Chomicz wśród najlepszych fotografików National Geographic. Jego fotografia zatytułowana "Tango orłów" zdobyła II miejsce w dorocznym, prestiżowym konkursie magazynu. Zdjęcie zostało wykonane w krainie 44 wysp-rozlewiskach delty Świny. ■ NOWA SONDA: Gdzie najczęściej robisz zakupy? ■ Rada Miasta przyjęła zaproponowane korekty budżetu na rok 2014 ■ Od godziny 9.00 trwają obrady 58 sesji Rady Miasta. ■ Przewodniczący Rady Miasta "z powodów formalnych" odmówił wprowadzenia do porządku obrad dzisiejszej sesji projektu uchwały o powołaniu Miejskiej rady Seniorów. ■ Flota" żegna się z tegorocznymi rozgrywkami Pucharu Polski. W meczu 1/16 tych rozgrywek wyspiarze przegrali z GKS Bełchatów 1:2. Zwycięską bramkę dla gości, w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobył Michał Mak. ■ Dzięki umowie podpisanej MC Donalds z MKS Flota Świnoujście otrzymała dresy, piłki treningowe i stroje meczowe dla grup młodzieżowych i dziecięcych. Cały sprzęt sportowy został wydany naszym najmłodszym trampkarzom i orlikom, aby wyglądali oni jednolicie i dobrze się prezentowali na meczach oficjalnych jak również treningach. ■ W sobotę pobity długo czekał na pomoc. Karetki od Świnoujścia aż do Kamienia Pomorskiego były zajęte! Brutalnie pobili i zostawili półnagiego. Potrzebujący czekał na karetkę około 40 minut! Ambulans przyjechał aż spod Gryfic. ■ Piłkarze MKS Flota zremisowali w sobotę w wyjazdowym spotkaniu z Widzewem Łódź 1:1 ■ W czwartek 18.09 zgubiono telefon Sony Xperia Z (czarny w niebieskiej oprawce). Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest wysoka nagroda. Kontakt: 601774647. ■ Przemek Modrzyński ze Świnoujścia w parze z Joanną Orleańską przeszli pomyślnie kolejny etap programu "Taniec z Gwiazdami" i walczyć będą nadal o kryształową kulę-głowną nagrodę największego tanecznego show Telewizji Polsat. ■ Ankieta PO dotycząca potrzeb i poziomu życia mieszkańców Świnoujścia Około tysiąca ankiet przygotowali członkowie Platformy Obywatelskiej ze Świnoujścia, będziemy w nich pytać mieszkańców miasta o najważniejsze potrzeby społeczności lokalnej, kierunki rozwój gminy czy poziom życia świnoujścian. ■ W środę znaleziono aparat marki canon s80, czarno srebrny. Właściciel proszony jest o kontakt na nr tel. 693776343. ■ Dziś, w środę, 17 września, w godz. 10:00 - 18:00, będzie można bezpłatnie zwiedzić latarnię morską w Świnoujściu. Okazją są Europejskie Dni Dziedzictwa, organizowane przez Biuro dokumentacji Zabytków w Szczecinie. ■ Plaga komarów na prawobrzeżu. Karelus: to nie nasze owady ■ Tysiące głosów wpłynęło na projekty do budżetu obywatelskiego! Liczenie wciąż trwa. -mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. - Stąd też ich weryfikacja może potrwać dłużej, niż pierwotnie zakładano.