POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [26.07.2011, 22:11:33] • Świnoujście

Odkomarzanie Świnoujścia przeprowadzone prawidłowo

Odkomarzanie Świnoujścia przeprowadzone prawidłowo

Rzecznik prezydenta Robert Karelus.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Komary ustąpiły, urzędników nie pogryzły, więc kar nie będzie - świnoujski magistrat w nietypowy sposób skontrolował firmę, której zadaniem jest odkomarzanie miasta.

W ubiegłym tygodniu owady były prawdziwą plagą kurortu.

Firma zwiększyła siły oraz nakłady i zdaniem urzędników dało to efekt. W komisji weryfikującej jej prace był Krzysztof Szpytko, naczelnik wydziału ochrony środowiska i leśnictwa.

- Udaliśmy się w cztery, ustalone przez komisję miejsca, które wcześniej nie były znane wykonawcy - m.in. Park Zdrojowy, rejon ul. Wojska Polskiego i Zamkowej oraz teren przy pętli autobusowej na ul. Krzywej. Mieliśmy krótkie rękawy, właśnie po to, aby zwabić komary do ciała - opowiada Szpytko i zapewnia, że owady uśmiercano zanim zdążyły ukąsić. - Było ich mało: po dwa, trzy przez 15 minut.

Zgodnie z umową, jeżeli na urzędniku przez 15 minut usiadło by więcej niż 10 komarów, wtedy miasto miałoby prawo zmniejszyć miesięczne wynagrodzenie dla firmy o 8 procent.

- Ostania kontrola wypadła pozytywnie, ale będą kolejne - zapewnia rzecznik prezydenta Robert Karelus. - Nie uprzedzamy o nich firmy, a przeprowadzamy je średnio raz w tygodniu.

Świnoujście za odkomarzanie przez 3 najbliższe lata zapłaci prawie 700 tysięcy złotych.

2011-07-26, 15:58
Autor: Sławomir Orlik


komentarzy: 253, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 253

BETI • Wtorek [07.07.2015, 20:06:33] • [IP: 46.112.224.***]

NIE MA KOMOROW to zapraszam na Ognicę masakra człowiek nie może przejść w spokoje lecą nawet do ust. Wczasowicze którzy tam przebywają muszą być w domkach bo martwią się o swoje pociechy aby nie płakały z powodu pogryzień i opuchnięć. ZAPRASZAM MIASTO i ludzi odpowiedzialnych za odkomarzanie to złoże im osobiście GRATULACJE

Gość • Czwartek [28.07.2011, 21:54:54] • [IP: 195.117.222.*]

Panie R.K.z pana jest niezły bajarz, opowiadać bajki dzieciom na dobranoc i też pewnie by nie uwierzyły w to co pan opowiadasz, cały kraj ma niezły ubaw z naszej mieściny.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 17:24:44] • [IP: 93.94.188.***]

Niestety mieszkam koło zamkowej rzeczywiście one nie gryzą one po prostu wpierdzielają więc nie gadajcie ze wszystko jest w porządku. W czasie odkomarzania sąsiad poprosił panów żeby weszli na jego posesje i zrobili odkomarzanie w głębi posesji to zażyczyli sobie 20 zł wiec jak mogło być dobrze odkomarzane jak tylko robili po łepkach.

ANYT KOMOR • Czwartek [28.07.2011, 16:54:38] • [IP: 89.229.234.**]

KOMARY SĄ WSZĘDZIE, ALE TE ZE ŚWINOUJŚCIA NAZYWAJĄ SIĘ MESSERSCHMITT. PANIE K. OŚMIESZYŁ SIĘ SAM W TVN FAKTY. CAŁA POLSKA ŚMIEJE SIĘ Z pana.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 16:40:11] • [IP: 217.97.199.**]

Swinujscy urzednicy zostali wysmiani o 23 na TVN24 Nasi władni z powaznego problemu robia sobie ``szopkę``Pozdrawiam optymistycznie

Gość • Czwartek [28.07.2011, 15:25:07] • [IP: 95.41.70.**]

Tną wieczorami gnojki. W ciągu dnia nie jest tak źle. Poważniejszym problemem jest ta cholerna pogoda! Ile jeszcze!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 14:29:31] • [IP: 217.97.199.**]

to zapraszam urzędmików na Warszów na ulice Okólną, Mądrzejewską, Ludzi Morza itp niech postoją sobie z 5 min życze im powodzenia

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:53:06] • [IP: 188.147.144.**]

Podajcie Jakim Środkiem się popryskali że tylko Dwa miejscami trzy usiadły, Mamy tresowane komary urzędników nie gryzą. Trzeba je wpisać do księgi rekordów!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:10:57] • [IP: 80.245.186.**]

klamca

Gość • Czwartek [28.07.2011, 12:15:42] • [IP: 80.54.123.***]

HAHAHA ODKOMARZANIE ! To chyba jakiś żart tych komarów po odkomarzaniu przybywa. Chyba leją zwykłą wodę i jeszcze zruszają krzaki i bagna w których siedzi tego najwięcej

Gość • Czwartek [28.07.2011, 11:08:55] • [IP: 80.245.187.***]

Proponuje aby zwolac nadzwyczajna sesje Rady Miasta w muszli na promenadzie.Cala swita w koszulkach z krotkim rekawem.Wyniku odkomarzania oczekujemy po kilku godz.bezplciowej dyskusji o sukcesach w zarzadzaniu miastem.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 11:03:59] • [IP: 80.245.184.**]

Przyjmujac taka norme to na godzinnym spacerze ma prawo nas chapnac 60 komarow i tak dalej... na drugi dzien czlowiek bylby niezdolny do pracy i szedl na zwolnienie z powodu toksyny w organizmie. Co za chamstwo prosze panow, oczywiscie z malej litery pisane !!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:27:48] • [IP: 80.54.123.***]

rączka rączkę pryska a komary tną dalej!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:16:36] • [IP: 83.11.132.***]

To parodia komary tną niemiłosiernie a urzędnicy w biały dzień i w największym słońcu robią głupie testy i wciskają kit że komary już nie tną

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:05:20] • [IP: 80.245.180.**]

Wstyd Panowie urzędnicy. Mieszkańców miasta okłamujecie. Postępujecie jak poseł Kurski.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:05:18] • [IP: 83.21.34.**]

tak? to w Karsiborzu chyba nie byli!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 08:32:12] • [IP: 88.156.232.**]

Właśnie wróciłam ze spaceru z psem (z tyłu rycerskiej, wzdłuz 11-tego Listopada), komarów całe chmary.Zamiast przeprowadzać osmieszające i kretyńskie doswiadczenia moze spytac naszych niemieckich sasiadów dlaczego u nich nie ma takiego problemu z komarami?Ludzie kogo my mamy w urzędzie!!porazka, wstyd, czarna rozpacz

Gość • Czwartek [28.07.2011, 08:25:00] • [IP: 80.245.186.***]

To się nazywa odkomarzanie?? Proszę tylko popatrzeć na nogi dzieci!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 07:44:50] • [IP: 192.168.101.***]

już teraz wszystko wiem, to są niemieckie komary, co prawda żaden Niemiec się nie przyznaje do nich, ale ankieta była z chłopakami w sędziwym wieku, więc...

Gość • Czwartek [28.07.2011, 07:40:01] • [IP: 80.245.184.***]

taaaaaaaak, bo tam najwiecej turystow przebywa... na plaze sie glupki wybierzcie!! smiac mi sie chce, smierdzi przekretem na kilometr. Wstyd kur** wstyd!!

Rozsądny • Czwartek [28.07.2011, 01:12:07] • [IP: 92.42.117.**]

Tylko u nas, prawdziwy I* ! Karelus, gdzie jesteś ?

Gość • Czwartek [28.07.2011, 00:40:51] • [IP: 92.42.112.***]

Dla mnie to jest smiech na sali, bo nawet pani redaktor w fakty tvn. po emisji materialu wysmiala sie po wypowiedziach panow: Szpytko i Karelusa! Wiekszej popeliny nie mozna bylo zrobic niz przyjac norme, ze moze nas uzrec 10 komarow w 15 minut>>>> to po co to cale odkomarzanie, skoro przed nim zarlo nas 15 komarow w 10 minut??

Gość • Czwartek [28.07.2011, 00:14:31] • [IP: 95.129.226.***]

hahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahaha

Gość • Środa [27.07.2011, 23:49:57] • [IP: 93.94.190.***]

kupa przekretasów w. ...

Gość • Środa [27.07.2011, 23:36:31] • [IP: 80.245.184.**]

Panie Prezydencie Zmurkiewicz, jak chcesz Pan rzetelnej oceny sytuacji to nie wysylaj Pan nikogo ze swoich urzedasow. Wystarczy, tak jak teraz, poddac to pod ocene mieszkancow. Masz Pan obraz naszej rzeczywistosci. Zreszta nie wierze, ze Pana prezydenta nie zra !

Oglądasz 1-25 z 253
■ W niedzielę 22 pażdziernika przeprowadzona zostanie kolejna edycja „15”Złotej Jesieni , biegu zaliczanego do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging . Zapisy od 11.00 , start o 12.00 spod szałasu nad Jeziorem Wolgastsee. Trasa wiedzie wokół jeziora ( 4 pętle po 3.750m każda ) . Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Na cmentarzu stanęła tablica smoleńska! ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Białoruskiej w Świnoujściu. W dniach od 17 października 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostaje ul. Białoruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. października 2017 r. o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską? ■ Na razie nie ma chętnych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota Świnoujście pokonała Białych Sądów 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kartę bankomatową banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. Właścicielka może się zgłosić po kartę pod numer 884077722 ■ Potrącenie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni mężczyzna wpadł pod koła samochodu dostawczego ■ Mężczyzna pobił pracownicę MOPR-u! Kobieta trafiła do szpitala! ■ Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni ■ W środę, około godziny 17:30 w okolicy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborską zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła Strategię Realizacji Problemów Społecznych dla miasta Świnoujścia. Strategia obowiązywać będzie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent Żmurkiewicz: Między starą promenadą na promenadą na wydmie zamierzamy wybudować jeszcze jeden ciąg spacerowy, tzw. "promenadę słońca". Handlujący dotychczas w tym ciągu beda mogli tam handlować najprawdopodobniej do końca przyszłego sezonu. ■