Sonda
Czy to dobrze, że Małgorzata Szmajda przestanie kierować świnoujskim szpitalem?
tak
nie
nie mam zdania
POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [26.07.2011, 22:11:33] • Świnoujście

Odkomarzanie Świnoujścia przeprowadzone prawidłowo

Odkomarzanie Świnoujścia przeprowadzone prawidłowo

Rzecznik prezydenta Robert Karelus.( fot. Sławomir Ryfczyński )

Komary ustąpiły, urzędników nie pogryzły, więc kar nie będzie - świnoujski magistrat w nietypowy sposób skontrolował firmę, której zadaniem jest odkomarzanie miasta.

W ubiegłym tygodniu owady były prawdziwą plagą kurortu.

Firma zwiększyła siły oraz nakłady i zdaniem urzędników dało to efekt. W komisji weryfikującej jej prace był Krzysztof Szpytko, naczelnik wydziału ochrony środowiska i leśnictwa.

- Udaliśmy się w cztery, ustalone przez komisję miejsca, które wcześniej nie były znane wykonawcy - m.in. Park Zdrojowy, rejon ul. Wojska Polskiego i Zamkowej oraz teren przy pętli autobusowej na ul. Krzywej. Mieliśmy krótkie rękawy, właśnie po to, aby zwabić komary do ciała - opowiada Szpytko i zapewnia, że owady uśmiercano zanim zdążyły ukąsić. - Było ich mało: po dwa, trzy przez 15 minut.

Zgodnie z umową, jeżeli na urzędniku przez 15 minut usiadło by więcej niż 10 komarów, wtedy miasto miałoby prawo zmniejszyć miesięczne wynagrodzenie dla firmy o 8 procent.

- Ostania kontrola wypadła pozytywnie, ale będą kolejne - zapewnia rzecznik prezydenta Robert Karelus. - Nie uprzedzamy o nich firmy, a przeprowadzamy je średnio raz w tygodniu.

Świnoujście za odkomarzanie przez 3 najbliższe lata zapłaci prawie 700 tysięcy złotych.

2011-07-26, 15:58
Autor: Sławomir Orlik


komentarzy: 252, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 252

Gość • Czwartek [28.07.2011, 21:54:54] • [IP: 195.117.222.*]

Panie R.K.z pana jest niezły bajarz, opowiadać bajki dzieciom na dobranoc i też pewnie by nie uwierzyły w to co pan opowiadasz, cały kraj ma niezły ubaw z naszej mieściny.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 17:24:44] • [IP: 93.94.188.***]

Niestety mieszkam koło zamkowej rzeczywiście one nie gryzą one po prostu wpierdzielają więc nie gadajcie ze wszystko jest w porządku. W czasie odkomarzania sąsiad poprosił panów żeby weszli na jego posesje i zrobili odkomarzanie w głębi posesji to zażyczyli sobie 20 zł wiec jak mogło być dobrze odkomarzane jak tylko robili po łepkach.

ANYT KOMOR • Czwartek [28.07.2011, 16:54:38] • [IP: 89.229.234.**]

KOMARY SĄ WSZĘDZIE, ALE TE ZE ŚWINOUJŚCIA NAZYWAJĄ SIĘ MESSERSCHMITT. PANIE K. OŚMIESZYŁ SIĘ SAM W TVN FAKTY. CAŁA POLSKA ŚMIEJE SIĘ Z pana.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 16:40:11] • [IP: 217.97.199.**]

Swinujscy urzednicy zostali wysmiani o 23 na TVN24 Nasi władni z powaznego problemu robia sobie ``szopkę``Pozdrawiam optymistycznie

Gość • Czwartek [28.07.2011, 15:25:07] • [IP: 95.41.70.**]

Tną wieczorami gnojki. W ciągu dnia nie jest tak źle. Poważniejszym problemem jest ta cholerna pogoda! Ile jeszcze!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 14:29:31] • [IP: 217.97.199.**]

to zapraszam urzędmików na Warszów na ulice Okólną, Mądrzejewską, Ludzi Morza itp niech postoją sobie z 5 min życze im powodzenia

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:53:06] • [IP: 188.147.144.**]

Podajcie Jakim Środkiem się popryskali że tylko Dwa miejscami trzy usiadły, Mamy tresowane komary urzędników nie gryzą. Trzeba je wpisać do księgi rekordów!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:10:57] • [IP: 80.245.186.**]

klamca

Gość • Czwartek [28.07.2011, 12:15:42] • [IP: 80.54.123.***]

HAHAHA ODKOMARZANIE ! To chyba jakiś żart tych komarów po odkomarzaniu przybywa. Chyba leją zwykłą wodę i jeszcze zruszają krzaki i bagna w których siedzi tego najwięcej

Gość • Czwartek [28.07.2011, 11:08:55] • [IP: 80.245.187.***]

Proponuje aby zwolac nadzwyczajna sesje Rady Miasta w muszli na promenadzie.Cala swita w koszulkach z krotkim rekawem.Wyniku odkomarzania oczekujemy po kilku godz.bezplciowej dyskusji o sukcesach w zarzadzaniu miastem.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 11:03:59] • [IP: 80.245.184.**]

Przyjmujac taka norme to na godzinnym spacerze ma prawo nas chapnac 60 komarow i tak dalej... na drugi dzien czlowiek bylby niezdolny do pracy i szedl na zwolnienie z powodu toksyny w organizmie. Co za chamstwo prosze panow, oczywiscie z malej litery pisane !!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:27:48] • [IP: 80.54.123.***]

rączka rączkę pryska a komary tną dalej!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:16:36] • [IP: 83.11.132.***]

To parodia komary tną niemiłosiernie a urzędnicy w biały dzień i w największym słońcu robią głupie testy i wciskają kit że komary już nie tną

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:05:20] • [IP: 80.245.180.**]

Wstyd Panowie urzędnicy. Mieszkańców miasta okłamujecie. Postępujecie jak poseł Kurski.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:05:18] • [IP: 83.21.34.**]

tak? to w Karsiborzu chyba nie byli!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 08:32:12] • [IP: 88.156.232.**]

Właśnie wróciłam ze spaceru z psem (z tyłu rycerskiej, wzdłuz 11-tego Listopada), komarów całe chmary.Zamiast przeprowadzać osmieszające i kretyńskie doswiadczenia moze spytac naszych niemieckich sasiadów dlaczego u nich nie ma takiego problemu z komarami?Ludzie kogo my mamy w urzędzie!!porazka, wstyd, czarna rozpacz

Gość • Czwartek [28.07.2011, 08:25:00] • [IP: 80.245.186.***]

To się nazywa odkomarzanie?? Proszę tylko popatrzeć na nogi dzieci!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 07:44:50] • [IP: 192.168.101.***]

już teraz wszystko wiem, to są niemieckie komary, co prawda żaden Niemiec się nie przyznaje do nich, ale ankieta była z chłopakami w sędziwym wieku, więc...

Gość • Czwartek [28.07.2011, 07:40:01] • [IP: 80.245.184.***]

taaaaaaaak, bo tam najwiecej turystow przebywa... na plaze sie glupki wybierzcie!! smiac mi sie chce, smierdzi przekretem na kilometr. Wstyd kur** wstyd!!

Rozsądny • Czwartek [28.07.2011, 01:12:07] • [IP: 92.42.117.**]

Tylko u nas, prawdziwy I* ! Karelus, gdzie jesteś ?

Gość • Czwartek [28.07.2011, 00:40:51] • [IP: 92.42.112.***]

Dla mnie to jest smiech na sali, bo nawet pani redaktor w fakty tvn. po emisji materialu wysmiala sie po wypowiedziach panow: Szpytko i Karelusa! Wiekszej popeliny nie mozna bylo zrobic niz przyjac norme, ze moze nas uzrec 10 komarow w 15 minut>>>> to po co to cale odkomarzanie, skoro przed nim zarlo nas 15 komarow w 10 minut??

Gość • Czwartek [28.07.2011, 00:14:31] • [IP: 95.129.226.***]

hahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahaha

Gość • Środa [27.07.2011, 23:49:57] • [IP: 93.94.190.***]

kupa przekretasów w. ...

Gość • Środa [27.07.2011, 23:36:31] • [IP: 80.245.184.**]

Panie Prezydencie Zmurkiewicz, jak chcesz Pan rzetelnej oceny sytuacji to nie wysylaj Pan nikogo ze swoich urzedasow. Wystarczy, tak jak teraz, poddac to pod ocene mieszkancow. Masz Pan obraz naszej rzeczywistosci. Zreszta nie wierze, ze Pana prezydenta nie zra !

Gość • Środa [27.07.2011, 23:34:57] • [IP: 80.245.179.***]

bo sie opryskali offem...

Oglądasz 1-25 z 252
■ W środę znaleziono aparat marki canon s80, czarno srebrny. Właściciel proszony jest o kontakt na nr tel. 693776343. ■ Dziś, w środę, 17 września, w godz. 10:00 - 18:00, będzie można bezpłatnie zwiedzić latarnię morską w Świnoujściu. Okazją są Europejskie Dni Dziedzictwa, organizowane przez Biuro dokumentacji Zabytków w Szczecinie. ■ Plaga komarów na prawobrzeżu. Karelus: to nie nasze owady ■ Tysiące głosów wpłynęło na projekty do budżetu obywatelskiego! Liczenie wciąż trwa. -mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. - Stąd też ich weryfikacja może potrwać dłużej, niż pierwotnie zakładano. ■ Niedawno naszego Czytelnika oburzył widok stojących w pełnym słońcu koni, gdy dorożkarze wypoczywali pod drzewem w cieniu. Miasto planuje szkolenia dotyczące zasad utrzymania koni, właściwego ich podkuwania i zakładania uprzęży. ■ W sobotnim meczu I ligi Flota Świnoujście pokonała Arkę Gdynia 2:0 ■ Znaleziono kluczyki do samochodu oraz do domu. Do odebrania są na barze statku Roza Weneda. ■ Czytelnik: Zablokowana droga wewnętrzna. Czy ktoś się w końcu tym zainteresuje? ■ Odzyskany sprzęt remontowo-budowlany o wartości 29 tys. złotych oraz ustalony i zatrzymany sprawca ich kradzieży - to efekt pracy świnoujskich policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności ■ 12 września br. w restauracji „Osada” przy Wybrzeżu Władysława IV o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie autorskie z autorem książki „ Pęknięte miasto. Biesłan”. Zbigniew Pawlak opowiadać będzie o powstaniu książki i jego osobistych doświadczeniach z podróży do tego miasteczka u podnóży Kaukazu. ■ Tylko 1,29 złotych za metr kwadratowy zapłacą lokatorzy nowego budynku przy ulicy Steyera. Wprowadzić mają się tutaj przed Bożym Narodzeniem. Świnoujski magistrat pytamy, kto w tym obiekcie zamieszka. ■ Szef szczecińskiego SLD Dawid Krystek uważa, że rządy burmistrzów i prezydentów powinny trwać co najwyżej dwie kadencje. Ludzie pozostający u władzy dłużej są wypaleni, uwikłani w różne układy i hamują rozwój miast. - A Żmurkiewicz?- pyta posłanka Ewa Żmuda-Trzebiatowska. ■ Policjanci schwytali 29- letniego złodzieja samochodów. Paser też wpadł! Teraz trafią za kratki. ■ Czytelnik ostrzega przed niebezpieczeństwem jakie czyha na przechodniów w Parku Zdrojowym. - Taki o to głęboki dół znajduje się w Parku Zdrojowym przy miejscu gdzie znajdują się urządzenia do ćwiczeń- pisze Czytelnik ■ Piotr Piwowarczyk doceniony za opiekę nad zabytkami■ Zaginął kot Feluś. Kociak nazywa się Feluś. - To typowy dachowiec rudzielec- piszą o nim jego właściciele ■