POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [26.07.2011, 22:11:33] • Świnoujście

Odkomarzanie Świnoujścia przeprowadzone prawidłowo

Odkomarzanie Świnoujścia przeprowadzone prawidłowo

Rzecznik prezydenta Robert Karelus.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Komary ustąpiły, urzędników nie pogryzły, więc kar nie będzie - świnoujski magistrat w nietypowy sposób skontrolował firmę, której zadaniem jest odkomarzanie miasta.

W ubiegłym tygodniu owady były prawdziwą plagą kurortu.

Firma zwiększyła siły oraz nakłady i zdaniem urzędników dało to efekt. W komisji weryfikującej jej prace był Krzysztof Szpytko, naczelnik wydziału ochrony środowiska i leśnictwa.

- Udaliśmy się w cztery, ustalone przez komisję miejsca, które wcześniej nie były znane wykonawcy - m.in. Park Zdrojowy, rejon ul. Wojska Polskiego i Zamkowej oraz teren przy pętli autobusowej na ul. Krzywej. Mieliśmy krótkie rękawy, właśnie po to, aby zwabić komary do ciała - opowiada Szpytko i zapewnia, że owady uśmiercano zanim zdążyły ukąsić. - Było ich mało: po dwa, trzy przez 15 minut.

Zgodnie z umową, jeżeli na urzędniku przez 15 minut usiadło by więcej niż 10 komarów, wtedy miasto miałoby prawo zmniejszyć miesięczne wynagrodzenie dla firmy o 8 procent.

- Ostania kontrola wypadła pozytywnie, ale będą kolejne - zapewnia rzecznik prezydenta Robert Karelus. - Nie uprzedzamy o nich firmy, a przeprowadzamy je średnio raz w tygodniu.

Świnoujście za odkomarzanie przez 3 najbliższe lata zapłaci prawie 700 tysięcy złotych.

2011-07-26, 15:58
Autor: Sławomir Orlik


komentarzy: 253, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 253

BETI • Wtorek [07.07.2015, 20:06:33] • [IP: 46.112.224.***]

NIE MA KOMOROW to zapraszam na Ognicę masakra człowiek nie może przejść w spokoje lecą nawet do ust. Wczasowicze którzy tam przebywają muszą być w domkach bo martwią się o swoje pociechy aby nie płakały z powodu pogryzień i opuchnięć. ZAPRASZAM MIASTO i ludzi odpowiedzialnych za odkomarzanie to złoże im osobiście GRATULACJE

Gość • Czwartek [28.07.2011, 21:54:54] • [IP: 195.117.222.*]

Panie R.K.z pana jest niezły bajarz, opowiadać bajki dzieciom na dobranoc i też pewnie by nie uwierzyły w to co pan opowiadasz, cały kraj ma niezły ubaw z naszej mieściny.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 17:24:44] • [IP: 93.94.188.***]

Niestety mieszkam koło zamkowej rzeczywiście one nie gryzą one po prostu wpierdzielają więc nie gadajcie ze wszystko jest w porządku. W czasie odkomarzania sąsiad poprosił panów żeby weszli na jego posesje i zrobili odkomarzanie w głębi posesji to zażyczyli sobie 20 zł wiec jak mogło być dobrze odkomarzane jak tylko robili po łepkach.

ANYT KOMOR • Czwartek [28.07.2011, 16:54:38] • [IP: 89.229.234.**]

KOMARY SĄ WSZĘDZIE, ALE TE ZE ŚWINOUJŚCIA NAZYWAJĄ SIĘ MESSERSCHMITT. PANIE K. OŚMIESZYŁ SIĘ SAM W TVN FAKTY. CAŁA POLSKA ŚMIEJE SIĘ Z pana.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 16:40:11] • [IP: 217.97.199.**]

Swinujscy urzednicy zostali wysmiani o 23 na TVN24 Nasi władni z powaznego problemu robia sobie ``szopkę``Pozdrawiam optymistycznie

Gość • Czwartek [28.07.2011, 15:25:07] • [IP: 95.41.70.**]

Tną wieczorami gnojki. W ciągu dnia nie jest tak źle. Poważniejszym problemem jest ta cholerna pogoda! Ile jeszcze!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 14:29:31] • [IP: 217.97.199.**]

to zapraszam urzędmików na Warszów na ulice Okólną, Mądrzejewską, Ludzi Morza itp niech postoją sobie z 5 min życze im powodzenia

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:53:06] • [IP: 188.147.144.**]

Podajcie Jakim Środkiem się popryskali że tylko Dwa miejscami trzy usiadły, Mamy tresowane komary urzędników nie gryzą. Trzeba je wpisać do księgi rekordów!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:10:57] • [IP: 80.245.186.**]

klamca

Gość • Czwartek [28.07.2011, 12:15:42] • [IP: 80.54.123.***]

HAHAHA ODKOMARZANIE ! To chyba jakiś żart tych komarów po odkomarzaniu przybywa. Chyba leją zwykłą wodę i jeszcze zruszają krzaki i bagna w których siedzi tego najwięcej

Gość • Czwartek [28.07.2011, 11:08:55] • [IP: 80.245.187.***]

Proponuje aby zwolac nadzwyczajna sesje Rady Miasta w muszli na promenadzie.Cala swita w koszulkach z krotkim rekawem.Wyniku odkomarzania oczekujemy po kilku godz.bezplciowej dyskusji o sukcesach w zarzadzaniu miastem.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 11:03:59] • [IP: 80.245.184.**]

Przyjmujac taka norme to na godzinnym spacerze ma prawo nas chapnac 60 komarow i tak dalej... na drugi dzien czlowiek bylby niezdolny do pracy i szedl na zwolnienie z powodu toksyny w organizmie. Co za chamstwo prosze panow, oczywiscie z malej litery pisane !!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:27:48] • [IP: 80.54.123.***]

rączka rączkę pryska a komary tną dalej!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:16:36] • [IP: 83.11.132.***]

To parodia komary tną niemiłosiernie a urzędnicy w biały dzień i w największym słońcu robią głupie testy i wciskają kit że komary już nie tną

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:05:20] • [IP: 80.245.180.**]

Wstyd Panowie urzędnicy. Mieszkańców miasta okłamujecie. Postępujecie jak poseł Kurski.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 09:05:18] • [IP: 83.21.34.**]

tak? to w Karsiborzu chyba nie byli!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 08:32:12] • [IP: 88.156.232.**]

Właśnie wróciłam ze spaceru z psem (z tyłu rycerskiej, wzdłuz 11-tego Listopada), komarów całe chmary.Zamiast przeprowadzać osmieszające i kretyńskie doswiadczenia moze spytac naszych niemieckich sasiadów dlaczego u nich nie ma takiego problemu z komarami?Ludzie kogo my mamy w urzędzie!!porazka, wstyd, czarna rozpacz

Gość • Czwartek [28.07.2011, 08:25:00] • [IP: 80.245.186.***]

To się nazywa odkomarzanie?? Proszę tylko popatrzeć na nogi dzieci!!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 07:44:50] • [IP: 192.168.101.***]

już teraz wszystko wiem, to są niemieckie komary, co prawda żaden Niemiec się nie przyznaje do nich, ale ankieta była z chłopakami w sędziwym wieku, więc...

Gość • Czwartek [28.07.2011, 07:40:01] • [IP: 80.245.184.***]

taaaaaaaak, bo tam najwiecej turystow przebywa... na plaze sie glupki wybierzcie!! smiac mi sie chce, smierdzi przekretem na kilometr. Wstyd kur** wstyd!!

Rozsądny • Czwartek [28.07.2011, 01:12:07] • [IP: 92.42.117.**]

Tylko u nas, prawdziwy I* ! Karelus, gdzie jesteś ?

Gość • Czwartek [28.07.2011, 00:40:51] • [IP: 92.42.112.***]

Dla mnie to jest smiech na sali, bo nawet pani redaktor w fakty tvn. po emisji materialu wysmiala sie po wypowiedziach panow: Szpytko i Karelusa! Wiekszej popeliny nie mozna bylo zrobic niz przyjac norme, ze moze nas uzrec 10 komarow w 15 minut>>>> to po co to cale odkomarzanie, skoro przed nim zarlo nas 15 komarow w 10 minut??

Gość • Czwartek [28.07.2011, 00:14:31] • [IP: 95.129.226.***]

hahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahaha

Gość • Środa [27.07.2011, 23:49:57] • [IP: 93.94.190.***]

kupa przekretasów w. ...

Gość • Środa [27.07.2011, 23:36:31] • [IP: 80.245.184.**]

Panie Prezydencie Zmurkiewicz, jak chcesz Pan rzetelnej oceny sytuacji to nie wysylaj Pan nikogo ze swoich urzedasow. Wystarczy, tak jak teraz, poddac to pod ocene mieszkancow. Masz Pan obraz naszej rzeczywistosci. Zreszta nie wierze, ze Pana prezydenta nie zra !

Oglądasz 1-25 z 253
■ W środę, 13.12.2017r. odbędzie się uroczystość składania zniczy pod Pomnikiem Orła Białego na skwerze u zbiegu ulic Krzywoustego i Wyszyńskiego , w hołdzie poszkodowanym przez stan wojenny. Komitet Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości zaprasza mieszkańców na godzinę 06.00 (godzinę obwieszczenia stanu wojennego ) - rzecznik KP PiS w Świnoujściu, Andrzej Mrozek ■ Od godziny 12.00 trwa gorąca dyskusja na projektem uchwały. która zawierać ma stanowisko Rady Miasta w Świnoujściu w sprawie krytycznej sytuacji pracowników w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia" S.A. W dyskusji oprócz radnych udział biorą zaproszeni goście, w tym związkowcy oraz przedstawiciele dyrekcji i właściciela stoczni ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ DSpotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■