POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [16.04.2010, 07:52:50] • Świnoujście

Chmura pyłu nad Świnoujściem! Czy wszyscy dolecą do Krakowa?

Chmura pyłu nad Świnoujściem! Czy wszyscy dolecą do Krakowa?

Stephen Strathdee(fot. iswinoujscie.pl )

Wczoraj w nocy nad Świnoujściem przemieszczała się chmura pyłu wulkanicznego znad Islandii! Erupcja wulkanu pod lodowcem Eyjafjallajoekull na południu Islandii, przy nie sprzyjających wiatrach z północnego-zachodu, pokryła większą część północnej Europy.

Nad Świnoujście południowe rozrzedzone granice chmury dotarły po zmroku. Jak podają światowe agencje, chmura pyłu wulkanicznego ogarnęła północną Europę od Wielkiej Brytanii na zachodzie, po całą Skandynawię na wschodzie, a także duże obszary Francji, Niemiec, Danii i północno-zachodnią Polskę. Ze względu na zagrożenie, jakie pył wulkaniczny powoduje dla silników samolotów, na wszelki wypadek ruch w powietrzu wstrzymano do odwołania w wielu krajach Europy. W czwartek samoloty przestały latać nad Wielką Brytanią, Szkocją, Holandią, Norwegią i Danią.

Częściowo ruch lotniczy został wstrzymany we Francji, Niemczech, Irlandii, Finlandii i Szwecji. Polskie władze w czwartek ( 15.04 )o godzinie 20-tej, podjęły decyzję o zamknięciu do odwołania przestrzeni powietrznej nad północną Polską. Nie wiadomo jeszcze jak rozwinie się sytuacja. Wulkan cały czas wyrzuca ogromne ilości pyłu, którego słup w atmosferze wczoraj sięgał jedenastu kilometrów. Jak podają zachodnie agencje, do godziny szóstej rano 16.04, chmura pyłu obejmie większą część terytorium Polski. Ponieważ gęstość zapylenia na całym obszarze nie jest jednolita, trudno przewidzieć jak chmura będzie się przemieszczała i czy będzie stanowić zagrożenie dla samolotów. Nie wiadomo też, czy pył utrzyma się w atmosferze do niedzieli. Możliwe jednak, że ze względu na zagrożenie, do Krakowa na uroczystości pogrzebowe nie dolecą przedstawiciele wszystkich krajów, deklarujących udział w pogrzebie prezydenta Kaczyńskiego. Władze USA pilnie obserwują zachowanie chmury pyłu wulkanicznego z nad Islandii. Istnieje prawdopodobieństwo, że wizyta prezydenta Obamy i niektórych innych europejskich oficjeli w Krakowie, może zostać odwołana.

ArtM

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Sobota [17.04.2010, 12:33:11] • [IP: 92.42.113.***]

Slyszalam rozmowe 2 dziewczynek wygladaly na 15 latki. Dyskusja ogromna zeby na Wawelu nie chowac wsród Królów itd itp wiec zapytalam się czy były w ogóle kiedykolwiek w Krakowie odpowiedz- NIE, a jak zapytalam kto byl pierwszym prezydentem kraju to uciekły!! Wiekszosc tutaj piszących to są ci sami ludzie i tego typu dzieci. No nic przykro!!

Gość • Sobota [17.04.2010, 08:34:29] • [IP: 62.152.154.**]

Ja wracałem z kolegą ok. 2 w nocy i widzieliśmy pełno chmur, niektóre były bardzo nisko.Wypiliśmy tylko po 0, 7. Odradzam wyjazd na Wawel -prohibicja i nie będzie chmurek.

Gość • Piątek [16.04.2010, 22:28:17] • [IP: 92.42.114.***]

co za bzdury!! jaka chmura??!! niedoinformowany redaktorek. ..jeżeli jakaś chmura będzie to za parę dni...czy umiesz ty człowieku logicznie myśleć??

Bolek nie doleci do krako • Piątek [16.04.2010, 22:19:56] • [IP: 88.156.232.***]

Macie chihot historii: fronda.pl/news/czytaj/funkcjonariusz_sb_wales
a_przysiegal_nawet_na_krzyzyk_ze_bedzie_d Zgadnij
cie kto sie nad Krakowem teraz chihra ? a kto skończy na śmietniku hitori Prezydent miał racje !

Gość • Piątek [16.04.2010, 21:13:16] • [IP: 80.245.189.***]

sila wyzsza...czuwa.

Gość • Piątek [16.04.2010, 21:06:28] • [IP: 80.245.187.***]

Radni kupuja paliwo na fakture, cena nie gra roli.

Gość • Piątek [16.04.2010, 19:40:09] • [IP: 92.42.114.***]

Paliwo na stacjach podrozalo! czy wszyscy dojada na uroczystosci pogrzebowe?

7-me Dziecko Baby Jagi • Piątek [16.04.2010, 18:31:29] • [IP: 79.162.169.**]

„Chmura pyłu nad Świnoujściem! Czy wszyscy dolecą do Krakowa?”

Gość • Piątek [16.04.2010, 17:39:47] • [IP: 77.97.68.***]

Chihot historii to fakt iz, lech mogl spoczac na powazkach i cale spoleczenstwo by bylo szczesliwe a on by byl tam kims, a tak to nie dosyc ze nikt nie przyleci na pogrzeb to jeszcze spocznie w przedsionku krypty Pilsudzkiego niczym sluzba marszalka... Jedyny pochowany na wawelu w holu...

Gość • Piątek [16.04.2010, 17:39:42] • [IP: 88.156.233.***]

kto tą chmurę widział? bo ja szłam ulicami naszego miasta ok godziny 3 w nocy i jakoś jeszcze nie dotarła (bo nie wierze w to, że jest całkowicie niezauważalna, niewykrywalna i cośtam cośtam). nie wiem dla mnie to wszystko jest podejrzane. nie doszukuję się żadnych spisków, bo to zbyt wielkie słowa, ale dotknięci tą tragedią szukamy wszystkich możliwych powiązań. nawiązując do waszych komentarzy - w sumie to nie za dobrze, że pochowają go na wawelu. również uważam, że był dobrym politykiem i zapewne osobiście też był w porządku, ale coś mi tu śmierdzi. mam na myśli zgromadzenie się nagle wszystkich ważnych osobistości świata w jednym miejscu i to takim, kótro jest symbolem polskości. wawel od zawsze był dumą Polaków i kojarzył się tylko ze zwycięstwem. W cale się nie dziwię, jeśli w tajemniczych okolicznościach Wawel ulegnie zniszczeniu, małe bum? Mam na myśli np. nieszczęśliwy 'wybuch gazu' czy cośtam. Ale bez sensu jest popadanie w paranoję, cierpią tylko nasze dusze. No i Polak=nieufność.

Gość • Piątek [16.04.2010, 17:25:30] • [IP: 80.245.185.**]

mam do pana pytanie czy pan sam robił to zdjęcie ?.

były widz TVN • Piątek [16.04.2010, 16:14:12] • [IP: 88.156.232.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [16.04.2010, 16:13:42] • [IP: 80.245.181.***]

Przerażacie mnie ludzie. .. dosłownie. Choć pewnie 80 % z was to dzieciaki na poziomie gimnazjum i liceum. . zastanówcie sie co mówicie.

Gość • Piątek [16.04.2010, 15:37:28] • [IP: 80.54.123.***]

jeśli już na pochówek Prezydenta Polski

Gość • Piątek [16.04.2010, 15:04:08] • [IP: 195.241.130.***]

Z 12.34 jak na Youtube jest rozbita awionetka, to Ty cepem jestes.

7-me Dziecko Baby Jagi • Piątek [16.04.2010, 14:55:57] • [IP: 79.162.169.**]

A co tam latać? A z kapcia, to nie łaska? wszędzie by tylko dupę wozili.

Gość • Piątek [16.04.2010, 14:50:28] • [IP: 92.42.113.**]

?? no i co

vodnic • Piątek [16.04.2010, 14:46:05] • [IP: 80.245.178.**]

Tanio sprzedam pył z chmury. 2 worki, prawie pełne!

Gość • Piątek [16.04.2010, 14:44:20] • [IP: 91.94.228.***]

też popieram że nie zasłużył żeby być pochowany na Wawel. Co zrobił dla polski?? Nic tak jak każdy prezydent-GÓWNO

Gość • Piątek [16.04.2010, 14:15:08] • [IP: 195.117.222.***]

I po co ta dyskusja o pochowku!! I TAK GO POCHOWAJA NA WAWELU CZY WAM SIE PODOBA CZY NIE!! I przestancie juz szczekac bo nic nie zmieni tego!!wiec przyjmijcie to do wiadomosci i zyjcie dalej!!

Gość • Piątek [16.04.2010, 14:02:16] • [IP: 80.245.187.***]

Tytul artykolu sugeruje, ze nasi radni beda leciec do Krakowa.Prosze podac kiedy odlatuja i z jakiego lotniska, moze Kamminke?Kto bedzie finansowal ten lot i czy aby wszyscy poleca.Zabierzcie tez z soba wszystkich psiorow.

Gość • Piątek [16.04.2010, 13:32:32] • [IP: 95.49.171.**]

Gość • Piątek [16.04.2010, 13:02] • [IP: 195.117.222.***] JESTEŚ ŻAŁOSNY A TY NIE ZASŁUŻYLEŚ NA TO BY BYC CZŁOWIEKIEM...

Gość • Piątek [16.04.2010, 13:02:37] • [IP: 195.117.222.***]

I DOBRZE ŻE NIE DOLECĄ BO KACZYŃSKI NIE ZASŁUŻYŁ NICZYM BY BYĆ CHOWANYM NA WAWELU, WIDOCZNIE TO ZNAK.

Gość • Piątek [16.04.2010, 12:40:49] • [IP: 92.42.116.**]

COFFAM TO CO NAPISAŁAM NA DOLE